STVV woest op Smets, volgende sterkhouder is gegeerd

door
STVV woest op Smets, volgende sterkhouder is gegeerd

STVV beleeft een zeer lastige zomer na de straffe prestaties van het afgelopen seizoen. De Kanaries worden immers volledig kaalgeplukt en dat vooral uitgerekend door de allergrootste rivaal. KRC Genk kwam na Thorsten Fink en Jarne Steuckers nu ook Matte Smets weghalen.

De transfer van de 20-jarige verdediger zat al een hele tijd in de pijplijn, maar werd zaterdag geofficialiseerd. Smets legde aanbiedingen van Anderlecht en uit het buitenland naast zich neer om terug te keren naar de club waar hij al jaren in de jeugdopleiding speelde.

LEES OOK: STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV ontgoocheld door vertrek Smets

Dat kwam op Stayen echter hard binnen. De club pakte alweer uit met een statement waarin ze haar ontgoocheling ventileert. Daarbij wordt Smets afgebeeld als een Romein met als bijschrift 'Tu quoque, fili mi?' - naar de woorden die Julius Caesar geuit zou hebben toen hij door zijn vertrouweling Brutus neergestoken werd.

"Dat hij - ondanks aanbiedingen van andere clubs - uitgerekend voor deze overstap kiest, doet ons als club en als regio pijn", foeteren ze bij STVV. "We zijn gekwetst, maar een gewond dier is extra gevaarlijk. Als club putten we hier extra motivatie uit om nog beter te doen. Een moment als dit brengt ons als club nog dichter bij elkaar. We kunnen ontgoocheld zijn, zelfs boos. Maar laat ons dat gevoel het komende seizoen vooral omzetten in positieve energie."

AEK Athene aast op Koita

Maar voor er versterking komt, zal STVV mogelijk nog meer smaakmakers zien vertrekken. Het is genoegzaam bekend dat ook jongens als Van Helden en Delorge gegeerd zijn, maar ook de interesse in Aboubakary Koita begint op gang te komen. De flankaanvaller scoorde maar liefst vijftien keer vorig seizoen.

Volgens Het Belang van Limburg heeft de Griekse topclub AEK Athene nu zijn zinnen op de Mauritaniër gezet. Ze zouden zelfs al een eerste bod neergelegd hebben, maar dat werd door STVV afgewezen. Er zou immers nog een grote kloof tussen vraag en aanbod zijn. Koita wil zelf wel graag naar het buitenland en heeft bovendien nog maar één jaar contract.

Kan je de ontgoocheling van STVV begrijpen?

Meest recent

Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

27
27
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

23
23
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

65
65
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

73
73
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

185
185
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

154
154
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

232
232
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

123
123
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

75
75
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

186
186
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

72
72
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

79
79
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

78
78
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

144
144
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

180
180
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

372
372
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

232
232
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

114
114
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

275
275
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

97
97
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

100
100
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

377
377
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

176
176

Meer sportnieuws