STVV woest op Smets, volgende sterkhouder is gegeerd

475
STVV woest op Smets, volgende sterkhouder is gegeerd

STVV beleeft een zeer lastige zomer na de straffe prestaties van het afgelopen seizoen. De Kanaries worden immers volledig kaalgeplukt en dat vooral uitgerekend door de allergrootste rivaal. KRC Genk kwam na Thorsten Fink en Jarne Steuckers nu ook Matte Smets weghalen.

De transfer van de 20-jarige verdediger zat al een hele tijd in de pijplijn, maar werd zaterdag geofficialiseerd. Smets legde aanbiedingen van Anderlecht en uit het buitenland naast zich neer om terug te keren naar de club waar hij al jaren in de jeugdopleiding speelde.

LEES OOK: De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV ontgoocheld door vertrek Smets

Dat kwam op Stayen echter hard binnen. De club pakte alweer uit met een statement waarin ze haar ontgoocheling ventileert. Daarbij wordt Smets afgebeeld als een Romein met als bijschrift 'Tu quoque, fili mi?' - naar de woorden die Julius Caesar geuit zou hebben toen hij door zijn vertrouweling Brutus neergestoken werd.

"Dat hij - ondanks aanbiedingen van andere clubs - uitgerekend voor deze overstap kiest, doet ons als club en als regio pijn", foeteren ze bij STVV. "We zijn gekwetst, maar een gewond dier is extra gevaarlijk. Als club putten we hier extra motivatie uit om nog beter te doen. Een moment als dit brengt ons als club nog dichter bij elkaar. We kunnen ontgoocheld zijn, zelfs boos. Maar laat ons dat gevoel het komende seizoen vooral omzetten in positieve energie."

AEK Athene aast op Koita

Maar voor er versterking komt, zal STVV mogelijk nog meer smaakmakers zien vertrekken. Het is genoegzaam bekend dat ook jongens als Van Helden en Delorge gegeerd zijn, maar ook de interesse in Aboubakary Koita begint op gang te komen. De flankaanvaller scoorde maar liefst vijftien keer vorig seizoen.

Volgens Het Belang van Limburg heeft de Griekse topclub AEK Athene nu zijn zinnen op de Mauritaniër gezet. Ze zouden zelfs al een eerste bod neergelegd hebben, maar dat werd door STVV afgewezen. Er zou immers nog een grote kloof tussen vraag en aanbod zijn. Koita wil zelf wel graag naar het buitenland en heeft bovendien nog maar één jaar contract.

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"
74

Kan je de ontgoocheling van STVV begrijpen?

Meest recent

Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

3
3
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

99
99
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

42
42
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

13
13
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

16
16
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

10
10
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

219
219
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

165
165
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

64
64
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

205
205
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

59
59
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

Standard had lange tijd uitzicht op een punt tegen AA Gent, maar ging toch onderuit. De Rouches zijn ...

58
58
Na zeperd tegen Union SG: "Veranderen onze aanpak niet"

Union SG is voorlopig te sterk voor heel wat ploegen in de Jupiler Pro League. Lommel SK kreeg er ...

19
19
Thibaut Courtois zorgt voor wondermooi sportverhaal

Thibaut Courtois kennen we vooral als één van de beste doelmannen van zijn generatie, ...

55
55
Verschueren geeft update over stadionplannen van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt momenteel in een stadion van 21.000 zitplaatsen. Dat is te klein voor de ...

339
339
'AA Gent weigerde topschutter Jupiler Pro League'

Bij AA Gent kennen ze voorlopig een bijzonder goed seizoen. De Buffalo’s haalden ook een ...

307
307
Opvolger Vanaken? 'Club in transferstrijd van 20 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal wordt in de komende drie weken even stilgelegd voor een ...

725
725
Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

RSC Anderlecht wil de extra lange interland-periode met een goed gevoel inzetten. En dus moeten de ...

324
324
'Dilemma voor Kompany: transferdeal van 40 miljoen'

Bayern München heeft de interland-break ingezet met een klinkende 7-0-overwinning tegen Union ...

71
71
Club casht zwaar in 2027: víj́f sterkhouders nu al grof wild

Net geen 100 miljoen euro. Zoveel verdiende Club Brugge afgelopen zomer met de verkoop van spelers. ...

387
387
Drama voor AA Gent: keihard verdict Ngom bekend

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

243
243
TU: 'Real maakt Courtois-statement; pittige Lukaku-uitspraak'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

155
155
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met 'stunt'

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

54
54
Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Standard Luik leek op weg naar een gelijkspel tegen leider KAA Gent, maar een kleine tien minuten ...

98
98
Lavia ontketent Chelsea-oorlog: legende reageert furieus

Romeo Lavia was goed aan het seizoen begonnen. De middenvelder is blessurevrij, begon in de basis ...

137
137

Meer sportnieuws