STVV woest op Smets, volgende sterkhouder is gegeerd

door
STVV woest op Smets, volgende sterkhouder is gegeerd

STVV beleeft een zeer lastige zomer na de straffe prestaties van het afgelopen seizoen. De Kanaries worden immers volledig kaalgeplukt en dat vooral uitgerekend door de allergrootste rivaal. KRC Genk kwam na Thorsten Fink en Jarne Steuckers nu ook Matte Smets weghalen.

De transfer van de 20-jarige verdediger zat al een hele tijd in de pijplijn, maar werd zaterdag geofficialiseerd. Smets legde aanbiedingen van Anderlecht en uit het buitenland naast zich neer om terug te keren naar de club waar hij al jaren in de jeugdopleiding speelde.

LEES OOK: 'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

STVV ontgoocheld door vertrek Smets

Dat kwam op Stayen echter hard binnen. De club pakte alweer uit met een statement waarin ze haar ontgoocheling ventileert. Daarbij wordt Smets afgebeeld als een Romein met als bijschrift 'Tu quoque, fili mi?' - naar de woorden die Julius Caesar geuit zou hebben toen hij door zijn vertrouweling Brutus neergestoken werd.

"Dat hij - ondanks aanbiedingen van andere clubs - uitgerekend voor deze overstap kiest, doet ons als club en als regio pijn", foeteren ze bij STVV. "We zijn gekwetst, maar een gewond dier is extra gevaarlijk. Als club putten we hier extra motivatie uit om nog beter te doen. Een moment als dit brengt ons als club nog dichter bij elkaar. We kunnen ontgoocheld zijn, zelfs boos. Maar laat ons dat gevoel het komende seizoen vooral omzetten in positieve energie."

AEK Athene aast op Koita

Maar voor er versterking komt, zal STVV mogelijk nog meer smaakmakers zien vertrekken. Het is genoegzaam bekend dat ook jongens als Van Helden en Delorge gegeerd zijn, maar ook de interesse in Aboubakary Koita begint op gang te komen. De flankaanvaller scoorde maar liefst vijftien keer vorig seizoen.

Volgens Het Belang van Limburg heeft de Griekse topclub AEK Athene nu zijn zinnen op de Mauritaniër gezet. Ze zouden zelfs al een eerste bod neergelegd hebben, maar dat werd door STVV afgewezen. Er zou immers nog een grote kloof tussen vraag en aanbod zijn. Koita wil zelf wel graag naar het buitenland en heeft bovendien nog maar één jaar contract.

Kan je de ontgoocheling van STVV begrijpen?

Meest recent

United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

1
1
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

120
120
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

128
128
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

193
193
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

379
379
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

127
127
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

68
68
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

621
621
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

342
342
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

143
143
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

319
319
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

871
871
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

139
139
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

334
334
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

121
121
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

351
351
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

35
35
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

230
230
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

348
348
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

137
137
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

195
195
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

178
178
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

336
336
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74

Meer sportnieuws