STVV woest op Smets, volgende sterkhouder is gegeerd

door
STVV woest op Smets, volgende sterkhouder is gegeerd

STVV beleeft een zeer lastige zomer na de straffe prestaties van het afgelopen seizoen. De Kanaries worden immers volledig kaalgeplukt en dat vooral uitgerekend door de allergrootste rivaal. KRC Genk kwam na Thorsten Fink en Jarne Steuckers nu ook Matte Smets weghalen.

De transfer van de 20-jarige verdediger zat al een hele tijd in de pijplijn, maar werd zaterdag geofficialiseerd. Smets legde aanbiedingen van Anderlecht en uit het buitenland naast zich neer om terug te keren naar de club waar hij al jaren in de jeugdopleiding speelde.

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

STVV ontgoocheld door vertrek Smets

Dat kwam op Stayen echter hard binnen. De club pakte alweer uit met een statement waarin ze haar ontgoocheling ventileert. Daarbij wordt Smets afgebeeld als een Romein met als bijschrift 'Tu quoque, fili mi?' - naar de woorden die Julius Caesar geuit zou hebben toen hij door zijn vertrouweling Brutus neergestoken werd.

"Dat hij - ondanks aanbiedingen van andere clubs - uitgerekend voor deze overstap kiest, doet ons als club en als regio pijn", foeteren ze bij STVV. "We zijn gekwetst, maar een gewond dier is extra gevaarlijk. Als club putten we hier extra motivatie uit om nog beter te doen. Een moment als dit brengt ons als club nog dichter bij elkaar. We kunnen ontgoocheld zijn, zelfs boos. Maar laat ons dat gevoel het komende seizoen vooral omzetten in positieve energie."

AEK Athene aast op Koita

Maar voor er versterking komt, zal STVV mogelijk nog meer smaakmakers zien vertrekken. Het is genoegzaam bekend dat ook jongens als Van Helden en Delorge gegeerd zijn, maar ook de interesse in Aboubakary Koita begint op gang te komen. De flankaanvaller scoorde maar liefst vijftien keer vorig seizoen.

Volgens Het Belang van Limburg heeft de Griekse topclub AEK Athene nu zijn zinnen op de Mauritaniër gezet. Ze zouden zelfs al een eerste bod neergelegd hebben, maar dat werd door STVV afgewezen. Er zou immers nog een grote kloof tussen vraag en aanbod zijn. Koita wil zelf wel graag naar het buitenland en heeft bovendien nog maar één jaar contract.

Kan je de ontgoocheling van STVV begrijpen?

Meest recent

'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

2
2
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

15
15
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

14
14
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

17
17
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

63
63
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

93
93
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

54
54
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

221
221
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

137
137
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

185
185
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

124
124
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

133
133
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

187
187
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

50
50
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

911
911
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

71
71
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

90
90
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

372
372
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

94
94
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

400
400
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

396
396
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

68
68
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

204
204
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

158
158
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

96
96

Meer sportnieuws