"Vincent Kompany of Eden Hazard als coach van Rode Duivels"

door

Alin Stoica kijkt uiteraard ook naar de match tussen België en Roemenië. De voormalige speler van AA Gent, RSC Anderlecht en Club Brugge heeft een eigenzinnige kijk op het voetbal. In La Capitale sprak hij over Domenico Tedesco.

LEES OOK: Nederlandse pers denkt totaal anders over Rode Duivels

Vincent Kompany

Stoica is geen fan van Tedesco, die hij een 'laptoptrainer' noemt. De ex-speler is van mening dat je als topcoach ook op een hoog niveau moet hebben gespeeld. Hij haalt trainers als Didier Deschamps, Zinédine Zidane, Pep Guardiola, Carlo Ancelotti, Xabi Alons én Vincent Kompany aan. 

"Mijn conclusie is simpel: om kampioenen te trainen heb je kampioenen nodig. Of in ieder geval trainers die als speler Europese wedstrijden, EK’s en WK’s hebben meegemaakt”, vertelt hij aan La Capitale.

Eden Hazard

Hij ziet Didier Deschamps als een goed voorbeeld. Hij is ook fan van Vincent Kompany. "België zou beter af zijn geweest met Vincent Kompany, toen hij nog vrij was. Bayern heeft begrepen wat een geweldige toekomstige coach Vincent zal zijn." Alleen is Kompany nooit vrij geweest. Hij vertrok bij Anderlecht en was zeer snel aan de slag bij Burnley, waar Bayern hem wegplukte.

Stoica noemt ook... Eden Hazard als mogelijke toptrainer. "Wie zegt dat Eden er niet een zal zijn? Wie zegt dat zijn enorme ervaring hem niet tot een geweldige coach kan maken? Heeft iemand bij de Belgische bond het hem überhaupt gevraagd?", verklaarde hij.

Hazard heeft echter nog nooit uitgesproken dat hij trainer wil worden. Voorlopig lijkt dat allerminst zijn ambitie te zijn.

Eens met Stoica?

Meest recent

Fans zijn Belgische refs beu: Lardot slaat keihard terug

Wekelijks komen de Belgische ref en VAR zwaar onder vuur en dat zal deze speeldag niet anders zijn. ...

3
3
‘Garcia krijgt volle laag, De Cat als wit konijn naar WK?'

De Rode Duivels zijn zo goed als zeker van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. In ...

16
16
Hayen geeft update over terugkeer van Mignolet

Club Brugge speelt vanavond om 18u15 op het veld van Oud-Heverlee Leuven. De Bruggelingen hopen daar ...

88
88
'Anderlecht verbouwereerd: Renard dropt bizar transferplan'

Renard verrast intern met een gewaagd plan rond een 16-jarige sensatie uit Nigeria. Alleen: de ...

67
67
Leko dolenthousiast: "Hij mag dromen van het WK"

Bij AA Gent hopen ze dit weekend verder te gaan op hun elan. Na de 12 op 15 wacht nu een uitmatch ...

30
30
Enorm dilemma voor Hasi: "Of ik hem op de bank zet?"

Bij RSC Anderlecht maken ze zich op voor moeilijke uitmatch tegen STVV. Trainer Besnik Hasi sprak ...

71
71
L'Equipe pakt Penders hard aan na spektakelstuk op PSG

In de Franse Ligue 1 heeft titelverdediger Paris Saint-Germain vrijdagavond puntenverlies geleden na ...

37
37
Anderlecht definitief gelanceerd? Boskamp velt verdict

RSC Anderlecht is begonnen aan een nieuw hoofdstuk op bestuurlijk vlak. De plannen van Marc Coucke ...

164
164
Fiasco op Sclessin: wat je moet weten over hervatting Standard-Antwerp

Standard en Antwerp FC mochten vrijdagavond de Jupiler Pro League weer op gang trappen. Maar hun ...

326
326
'Fans op het puntje: Club Brugge gaat los voor dribbelkoning'

Club Brugge zet door voor een dribbelkoning die backs tureluurs speelt. Een linksvoetige ...

365
365
'Getergde Lukaku krijgt cruciaal nieuws in donkere dagen'

Romelu Lukaku revalideert momenteel verder aan de zware blessure die zijn seizoen tot dusver ...

195
195
'Club Brugge trekt bleek weg: megabod Liverpool in januari'

Club Brugge wil dit seizoen de (voorlopig?) laatste editie van de Champions' Play-Offs winnen ...

284
284
DAZN-affaire escaleert: Belgisch voetbal vreest 'kleine ramp'

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League is inmiddels van start gegaan en nog steeds is er geen ...

362
362
Wilmots haalt snoeihard uit naar refs: "Ze verpesten alles"

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen heel wat voer voor ...

636
636
Standard ontsnapt: toch geen forfaitnederlaag

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaid op een fiasco. De ...

585
585
Keeperskwestie laait weer op bij Cercle: Cinel duidelijk

Cercle Brugge staat dit weekend voor een stevige uitdaging. Zondag krijgt het immers het bezoek van ...

163
163
Sclessin brandt en ziet wedstrijd gestaakt worden na wangedrag

Standard leek vanavond lange tijd op weg naar een heroïsche overwinning. De Rouches stonden al ...

438
438
Strasbourg kan na fout Penders stunt niet vasthouden

RC Strasbourg heeft vrijdagavond in de Ligue 1 net naast een enorme stunt gegrepen. Het slaagde er ...

76
76
Ophef over rode kaart Standard: "Het is héél streng"

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League werd vrijdagavond afgetrapt met een interessante ...

305
305
Beerschot zorgt voor primeur in CPL na intense topper

Na een spannende topper heeft Beerschot voor een primeur gezorgd. De Ratten hielden SK Beveren in ...

230
230
'Zweden verrast vriend en vijand met nieuwe bondscoach'

Vorige week wist Engeland zich als eerste Europese land te plaatsen voor het WK van volgende zomer. ...

62
62
'Genk verliest man in vorm maar krijgt ook goed nieuws'

KRC Genk kende een zeer lastig seizoensbegin, maar pakte in de laatste competitiewedstrijden voor de ...

268
268
Volgende stap voor Vermant: vader Sven oordeelt

De komende weken zal Nicky Hayen knopen moeten doorhakken bij Club Brugge. Dat zal onder meer moeten ...

164
164
Grote veranderingen bij Union? Hubert schept duidelijkheid

Union neemt zaterdag een nieuwe start. Niet omdat het hun eerste wedstrijd na de interlandbreak is, ...

91
91
'Knaltransfer in de maak: Onyedika kent voorwaarde'

Het lijkt in de komende mercato's voor Club Brugge weer een helse klus te worden om een uittocht te ...

176
176

Meer sportnieuws