Betalen de Rode Duivels de prijs? "Stanciu is zoals Modric"

145 stemmen
Betalen de Rode Duivels de prijs?

Gaan de Rode Duivels vanavond de criticasters lik op stuk geven? Als het van Nicolae Stanciu afhangt niét. De spelmaker is al jaren de grote man bij Roemenië. Waarom lukte het niet bij RSC Anderlecht? VoetbalNieuws sprak met een ex-ploegmaat en een Roemeense journalist.

Nicolae Stanciu werd in 2016 aangekocht door Anderlecht en hij kreeg de stempel als ‘man van 10 miljoen euro’. Die som kostte hij de club nooit. RSCA betaalde wel 7,8 miljoen euro plus eventuele bonussen, waardoor het bedrag tot 10 miljoen euro kon oplopen. Dat gebeurde niet.

Stanciu speelde anderhalf jaar voor Anderlecht en als we naar de naakte cijfers kijken, dan waren die nog best oké. Met 9 goals en 10 assists in 53 duels was hij goed voor een beslissende actie om de 164,68 minuten. Dat was degelijk, maar uiteraard te weinig voor een speler met die status. Hij werd voor 3,7 miljoen euro verkocht aan Sparta Praag.

LEES OOK: Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

Stanciu maakte wél indruk op Vancamp

Jorn Vancamp was in het seizoen 2016-2017 ploegmaat van Stanciu bij Anderlecht. Hij had het wel voor de Roemeense spelmaker. “Hij was een heel rustige jongen, maar bijzonder sympathiek. Net zoals zijn landgenoot Alexander Chipciu."

Vancamp vond wel dat Stanciu een zeer goede speler is en was. "Hij begon zeer goed, maar het prijskaartje was wel pittig. Dat zorgde er wel voor dat de druk zeer hoog lag en dat heeft misschien wel meegespeeld in het begin. Dat hij veel kwaliteiten bezat én nog heeft, dat bevestigde hij nadien door te schitteren in Praag (bij Slavia en Sparta, nvdr.) en in Saoedi-Arabië. Hij is niet voor niets dé draaischijf bij Roemenië. Stanciu is een kerel met een hart van goud. Een topmens- en voetballer”, aldus een zeer lovende Vancamp.

Emmanuel Rosu volgt als Roemeens voetbaljournalist Stanciu al vele jaren. "Ik zou niet zeggen dat hij echt heeft gefaald bij Anderlecht. Ik ben van mening dat ze hem daar te weinig vertrouwen gaven. Het klopt wel dat zijn mentale sterkte misschien niet top is. Dat hij de Europese top niet haalde, ligt misschien er ook aan dat hij te snel ontmoedigd was. Hij moet het vertrouwen van een coach voelen. Managers die dicht bij hem stonden bij zijn andere ploegen, haalden het beste in hem naar boven. En dan speelde hij fantastisch. Dat is misschien wel een Roemeens gegeven, niet enkel voor Stanciu. Wij zijn een emotioneel volk, en hij is daar geen uitzondering op."

Zéér belangrijk voor Roemenië

Stanciu, die wél zeer geliefd was bij de fans van Anderlecht, is bij Roemenië al vele jaren de grote man. Met 15 goals en 8 assists in 71 duels was hij daar al zeer belangrijk, dat bewees hij nog tegen Oekraïne met zijn heerlijke goal. De traptechniek van Stanciu is Europese topklasse.

"Stanciu is een cruciale speler voor Roemenië. Je kan zijn invloed voor dit team vergelijken zoals die van Luka Modric bij Kroatië. Stanciu kan dribbelen, van afstand schieten, geeft leiding, heeft een goede lange en verre pass…. Hij is een vrij complete speler en o zo belangrijk voor Roemenië."

In België kreeg hij veel kritiek. De match tegen de Rode Duivels is uiteraard een zéér mooie kans om de criticasters lik op stuk te geven. “Hij is zeer gemotiveerd, want als aanvoerder van de ploeg voelt hij zich zeer verantwoordelijk. Ik verwacht een grote match van hem en uiteraard wil hij aan België laten zien waartoe hij écht in staat is", klinkt het.

De Rode Duivels zijn alvast gewaarschuwd.

Claudio Reulens

Gaat Stanciu schitteren tegen de Rode Duivels?

Meest recent

'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

7
7
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

39
39
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

40
40
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

23
23
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

109
109
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

174
174
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

408
408
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

164
164
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

245
245
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

25
25
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

36
36
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

146
146
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

173
173
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

25
25
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

451
451
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

171
171
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

40
40
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

38
38
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

27
27
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

107
107
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

242
242
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

532
532
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

73
73
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

349
349
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

85
85

Meer sportnieuws