Betalen de Rode Duivels de prijs? "Stanciu is zoals Modric"

door
Betalen de Rode Duivels de prijs?

Gaan de Rode Duivels vanavond de criticasters lik op stuk geven? Als het van Nicolae Stanciu afhangt niét. De spelmaker is al jaren de grote man bij Roemenië. Waarom lukte het niet bij RSC Anderlecht? VoetbalNieuws sprak met een ex-ploegmaat en een Roemeense journalist.

Nicolae Stanciu werd in 2016 aangekocht door Anderlecht en hij kreeg de stempel als ‘man van 10 miljoen euro’. Die som kostte hij de club nooit. RSCA betaalde wel 7,8 miljoen euro plus eventuele bonussen, waardoor het bedrag tot 10 miljoen euro kon oplopen. Dat gebeurde niet.

Stanciu speelde anderhalf jaar voor Anderlecht en als we naar de naakte cijfers kijken, dan waren die nog best oké. Met 9 goals en 10 assists in 53 duels was hij goed voor een beslissende actie om de 164,68 minuten. Dat was degelijk, maar uiteraard te weinig voor een speler met die status. Hij werd voor 3,7 miljoen euro verkocht aan Sparta Praag.

LEES OOK: 'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

Stanciu maakte wél indruk op Vancamp

Jorn Vancamp was in het seizoen 2016-2017 ploegmaat van Stanciu bij Anderlecht. Hij had het wel voor de Roemeense spelmaker. “Hij was een heel rustige jongen, maar bijzonder sympathiek. Net zoals zijn landgenoot Alexander Chipciu."

Vancamp vond wel dat Stanciu een zeer goede speler is en was. "Hij begon zeer goed, maar het prijskaartje was wel pittig. Dat zorgde er wel voor dat de druk zeer hoog lag en dat heeft misschien wel meegespeeld in het begin. Dat hij veel kwaliteiten bezat én nog heeft, dat bevestigde hij nadien door te schitteren in Praag (bij Slavia en Sparta, nvdr.) en in Saoedi-Arabië. Hij is niet voor niets dé draaischijf bij Roemenië. Stanciu is een kerel met een hart van goud. Een topmens- en voetballer”, aldus een zeer lovende Vancamp.

Emmanuel Rosu volgt als Roemeens voetbaljournalist Stanciu al vele jaren. "Ik zou niet zeggen dat hij echt heeft gefaald bij Anderlecht. Ik ben van mening dat ze hem daar te weinig vertrouwen gaven. Het klopt wel dat zijn mentale sterkte misschien niet top is. Dat hij de Europese top niet haalde, ligt misschien er ook aan dat hij te snel ontmoedigd was. Hij moet het vertrouwen van een coach voelen. Managers die dicht bij hem stonden bij zijn andere ploegen, haalden het beste in hem naar boven. En dan speelde hij fantastisch. Dat is misschien wel een Roemeens gegeven, niet enkel voor Stanciu. Wij zijn een emotioneel volk, en hij is daar geen uitzondering op."

Zéér belangrijk voor Roemenië

Stanciu, die wél zeer geliefd was bij de fans van Anderlecht, is bij Roemenië al vele jaren de grote man. Met 15 goals en 8 assists in 71 duels was hij daar al zeer belangrijk, dat bewees hij nog tegen Oekraïne met zijn heerlijke goal. De traptechniek van Stanciu is Europese topklasse.

"Stanciu is een cruciale speler voor Roemenië. Je kan zijn invloed voor dit team vergelijken zoals die van Luka Modric bij Kroatië. Stanciu kan dribbelen, van afstand schieten, geeft leiding, heeft een goede lange en verre pass…. Hij is een vrij complete speler en o zo belangrijk voor Roemenië."

In België kreeg hij veel kritiek. De match tegen de Rode Duivels is uiteraard een zéér mooie kans om de criticasters lik op stuk te geven. “Hij is zeer gemotiveerd, want als aanvoerder van de ploeg voelt hij zich zeer verantwoordelijk. Ik verwacht een grote match van hem en uiteraard wil hij aan België laten zien waartoe hij écht in staat is", klinkt het.

De Rode Duivels zijn alvast gewaarschuwd.

Claudio Reulens

Gaat Stanciu schitteren tegen de Rode Duivels?

Meest recent

Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

22
22
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

166
166
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

46
46
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

572
572
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

986
986
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

235
235
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

236
236
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

216
216
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

409
409
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

419
419
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

213
213
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

310
310
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

94
94
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

212
212
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

946
946
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

215
215
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

53
53
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

46
46
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

340
340
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

307
307
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

179
179
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

405
405
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

359
359
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

243
243
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

73
73

Meer sportnieuws