Betalen de Rode Duivels de prijs? "Stanciu is zoals Modric"

145 stemmen
Betalen de Rode Duivels de prijs?

Gaan de Rode Duivels vanavond de criticasters lik op stuk geven? Als het van Nicolae Stanciu afhangt niét. De spelmaker is al jaren de grote man bij Roemenië. Waarom lukte het niet bij RSC Anderlecht? VoetbalNieuws sprak met een ex-ploegmaat en een Roemeense journalist.

Nicolae Stanciu werd in 2016 aangekocht door Anderlecht en hij kreeg de stempel als ‘man van 10 miljoen euro’. Die som kostte hij de club nooit. RSCA betaalde wel 7,8 miljoen euro plus eventuele bonussen, waardoor het bedrag tot 10 miljoen euro kon oplopen. Dat gebeurde niet.

Stanciu speelde anderhalf jaar voor Anderlecht en als we naar de naakte cijfers kijken, dan waren die nog best oké. Met 9 goals en 10 assists in 53 duels was hij goed voor een beslissende actie om de 164,68 minuten. Dat was degelijk, maar uiteraard te weinig voor een speler met die status. Hij werd voor 3,7 miljoen euro verkocht aan Sparta Praag.

LEES OOK: WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Stanciu maakte wél indruk op Vancamp

Jorn Vancamp was in het seizoen 2016-2017 ploegmaat van Stanciu bij Anderlecht. Hij had het wel voor de Roemeense spelmaker. “Hij was een heel rustige jongen, maar bijzonder sympathiek. Net zoals zijn landgenoot Alexander Chipciu."

Vancamp vond wel dat Stanciu een zeer goede speler is en was. "Hij begon zeer goed, maar het prijskaartje was wel pittig. Dat zorgde er wel voor dat de druk zeer hoog lag en dat heeft misschien wel meegespeeld in het begin. Dat hij veel kwaliteiten bezat én nog heeft, dat bevestigde hij nadien door te schitteren in Praag (bij Slavia en Sparta, nvdr.) en in Saoedi-Arabië. Hij is niet voor niets dé draaischijf bij Roemenië. Stanciu is een kerel met een hart van goud. Een topmens- en voetballer”, aldus een zeer lovende Vancamp.

Emmanuel Rosu volgt als Roemeens voetbaljournalist Stanciu al vele jaren. "Ik zou niet zeggen dat hij echt heeft gefaald bij Anderlecht. Ik ben van mening dat ze hem daar te weinig vertrouwen gaven. Het klopt wel dat zijn mentale sterkte misschien niet top is. Dat hij de Europese top niet haalde, ligt misschien er ook aan dat hij te snel ontmoedigd was. Hij moet het vertrouwen van een coach voelen. Managers die dicht bij hem stonden bij zijn andere ploegen, haalden het beste in hem naar boven. En dan speelde hij fantastisch. Dat is misschien wel een Roemeens gegeven, niet enkel voor Stanciu. Wij zijn een emotioneel volk, en hij is daar geen uitzondering op."

Zéér belangrijk voor Roemenië

Stanciu, die wél zeer geliefd was bij de fans van Anderlecht, is bij Roemenië al vele jaren de grote man. Met 15 goals en 8 assists in 71 duels was hij daar al zeer belangrijk, dat bewees hij nog tegen Oekraïne met zijn heerlijke goal. De traptechniek van Stanciu is Europese topklasse.

"Stanciu is een cruciale speler voor Roemenië. Je kan zijn invloed voor dit team vergelijken zoals die van Luka Modric bij Kroatië. Stanciu kan dribbelen, van afstand schieten, geeft leiding, heeft een goede lange en verre pass…. Hij is een vrij complete speler en o zo belangrijk voor Roemenië."

In België kreeg hij veel kritiek. De match tegen de Rode Duivels is uiteraard een zéér mooie kans om de criticasters lik op stuk te geven. “Hij is zeer gemotiveerd, want als aanvoerder van de ploeg voelt hij zich zeer verantwoordelijk. Ik verwacht een grote match van hem en uiteraard wil hij aan België laten zien waartoe hij écht in staat is", klinkt het.

De Rode Duivels zijn alvast gewaarschuwd.

Claudio Reulens

Gaat Stanciu schitteren tegen de Rode Duivels?

Meest recent

Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

15
15
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

49
49
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

62
62
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

74
74
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

295
295
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

107
107
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

80
80
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

279
279
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

196
196
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

70
70
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

505
505
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

193
193
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

152
152
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

452
452
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

215
215
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

311
311
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

427
427
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

789
789
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

317
317
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3751
3751
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

74
74
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

95
95
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

156
156
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

65
65
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

233
233

Meer sportnieuws