Rode Duivels opgelet: vijf oude bekenden bij Roemenië

78 stemmen
Rode Duivels opgelet: vijf oude bekenden bij Roemenië

België neemt het vandaag in de groepsfase van het Europees Kampioenschap in Duitsland op tegen Roemenië. Bij de Roemenen zitten enkele oude bekenden in de selectie.

Roemenië liet op de eerste speeldag van de groepsfase al zien over kwaliteiten te beschikken. Het zette Oekraïne verrassend met 3-0 opzij. De Rode Duivels zullen ook moeten opletten voor enkele oude bekenden vanop de Belgische velden.

LEES OOK: Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Recordtransfer, Standard-duo en zoon van…

De bekendste naam is wellicht Nicolae Stanciu. RSC Anderlecht legde in de zomer van 2016 maar liefst tien miljoen euro op tafel bij Roemeense topclub Steaua Bucharest, dat was toen een record in de Jupiler Pro League. De aanvallende middenvelder kon zijn enorm prijskaartje echter nooit waarmaken, maar dat hij over kwaliteit beschikt liet hij al zien tegen Oekraïne met een prachtig doelpunt.

Razvan Marin en Denis Dragus (beiden ex-Standard) worden, net als Stanciu, in de basis verwacht tegen de Rode Duivels. Marin speelde van 2017 tot 2019 bij Standard Luik en werd vervolgens voor 12,5 miljoen euro aan Ajax verkocht. Dragus werd afgelopen seizoen uitgeleend aan Gaziantep en daar scoorde hij veertien keer. Inmiddels haalde Trabzonspor hem al weg bij de Rouches.

En dan is er nog Ianis Hagi. De zoon van Roemeense voetballegende Gheorghe Hagi, speelde in 2019 in het shirt van KRC Genk. De middenvelder kon ook geen potten breken bij KRC Genk en ging na negentien wedstrijden in Limbrug vervolgens zijn geluk beproeven bij het Schotse Rangers van Philippe Clement. Ook daar is Hagi niet altijd zeker van speelminuten.

Als laatste mogen we Denis Alibec, ongetwijfeld de onbekendste naam het vijftal, niet vergeten. KV Mechelen huurde de aanvaller in 2011 van Italiaanse topclub Internazionale. Achter de Kazerne scoorde Alibec één doelpunt in twaalf wedstrijden. De 33-jarige Roemeen heeft 33 interlands achter zijn naam staan met vijf doelpunten. Hij wordt vooral gebruikt als invaller.

Verrassing van formaat

Roemenië zorgde op de eerste speeldag van de groepsfase meteen voor een verrassing van formaat. Oekraïne werd met 3-0 wandelen gestuurd en de Roemenen kunnen het ook de Rode Duivels moeilijk maken. België verloor met 0-1 van Slowakije en staat voorlopig laatste in Groep E.

Wat verwacht jij van Roemenië?

Meest recent

Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

15
15
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

43
43
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

96
96
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

44
44
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

80
80
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

59
59
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

317
317
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

135
135
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

164
164
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

49
49
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

136
136
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

56
56
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

72
72
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

168
168
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

88
88
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

185
185
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

393
393
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

331
331
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

257
257
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

113
113
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

353
353
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

91
91
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

329
329
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

613
613
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

656
656

Meer sportnieuws