Rode Duivels opgelet: vijf oude bekenden bij Roemenië

78 stemmen
Rode Duivels opgelet: vijf oude bekenden bij Roemenië

België neemt het vandaag in de groepsfase van het Europees Kampioenschap in Duitsland op tegen Roemenië. Bij de Roemenen zitten enkele oude bekenden in de selectie.

Roemenië liet op de eerste speeldag van de groepsfase al zien over kwaliteiten te beschikken. Het zette Oekraïne verrassend met 3-0 opzij. De Rode Duivels zullen ook moeten opletten voor enkele oude bekenden vanop de Belgische velden.

LEES OOK: Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Recordtransfer, Standard-duo en zoon van…

De bekendste naam is wellicht Nicolae Stanciu. RSC Anderlecht legde in de zomer van 2016 maar liefst tien miljoen euro op tafel bij Roemeense topclub Steaua Bucharest, dat was toen een record in de Jupiler Pro League. De aanvallende middenvelder kon zijn enorm prijskaartje echter nooit waarmaken, maar dat hij over kwaliteit beschikt liet hij al zien tegen Oekraïne met een prachtig doelpunt.

Razvan Marin en Denis Dragus (beiden ex-Standard) worden, net als Stanciu, in de basis verwacht tegen de Rode Duivels. Marin speelde van 2017 tot 2019 bij Standard Luik en werd vervolgens voor 12,5 miljoen euro aan Ajax verkocht. Dragus werd afgelopen seizoen uitgeleend aan Gaziantep en daar scoorde hij veertien keer. Inmiddels haalde Trabzonspor hem al weg bij de Rouches.

En dan is er nog Ianis Hagi. De zoon van Roemeense voetballegende Gheorghe Hagi, speelde in 2019 in het shirt van KRC Genk. De middenvelder kon ook geen potten breken bij KRC Genk en ging na negentien wedstrijden in Limbrug vervolgens zijn geluk beproeven bij het Schotse Rangers van Philippe Clement. Ook daar is Hagi niet altijd zeker van speelminuten.

Als laatste mogen we Denis Alibec, ongetwijfeld de onbekendste naam het vijftal, niet vergeten. KV Mechelen huurde de aanvaller in 2011 van Italiaanse topclub Internazionale. Achter de Kazerne scoorde Alibec één doelpunt in twaalf wedstrijden. De 33-jarige Roemeen heeft 33 interlands achter zijn naam staan met vijf doelpunten. Hij wordt vooral gebruikt als invaller.

Verrassing van formaat

Roemenië zorgde op de eerste speeldag van de groepsfase meteen voor een verrassing van formaat. Oekraïne werd met 3-0 wandelen gestuurd en de Roemenen kunnen het ook de Rode Duivels moeilijk maken. België verloor met 0-1 van Slowakije en staat voorlopig laatste in Groep E.

Wat verwacht jij van Roemenië?

Meest recent

STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

0
0
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

50
50
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

39
39
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

46
46
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

28
28
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

355
355
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

248
248
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

144
144
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

207
207
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

47
47
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

73
73
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

29
29
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

65
65
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

123
123
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

379
379
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

146
146
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

361
361
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

494
494
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

39
39
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1211
1211
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

51
51
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

129
129
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

471
471
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

168
168

Meer sportnieuws