Rode Duivels opgelet: vijf oude bekenden bij Roemenië

door
Rode Duivels opgelet: vijf oude bekenden bij Roemenië

België neemt het vandaag in de groepsfase van het Europees Kampioenschap in Duitsland op tegen Roemenië. Bij de Roemenen zitten enkele oude bekenden in de selectie.

Roemenië liet op de eerste speeldag van de groepsfase al zien over kwaliteiten te beschikken. Het zette Oekraïne verrassend met 3-0 opzij. De Rode Duivels zullen ook moeten opletten voor enkele oude bekenden vanop de Belgische velden.

LEES OOK: Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Recordtransfer, Standard-duo en zoon van…

De bekendste naam is wellicht Nicolae Stanciu. RSC Anderlecht legde in de zomer van 2016 maar liefst tien miljoen euro op tafel bij Roemeense topclub Steaua Bucharest, dat was toen een record in de Jupiler Pro League. De aanvallende middenvelder kon zijn enorm prijskaartje echter nooit waarmaken, maar dat hij over kwaliteit beschikt liet hij al zien tegen Oekraïne met een prachtig doelpunt.

Razvan Marin en Denis Dragus (beiden ex-Standard) worden, net als Stanciu, in de basis verwacht tegen de Rode Duivels. Marin speelde van 2017 tot 2019 bij Standard Luik en werd vervolgens voor 12,5 miljoen euro aan Ajax verkocht. Dragus werd afgelopen seizoen uitgeleend aan Gaziantep en daar scoorde hij veertien keer. Inmiddels haalde Trabzonspor hem al weg bij de Rouches.

En dan is er nog Ianis Hagi. De zoon van Roemeense voetballegende Gheorghe Hagi, speelde in 2019 in het shirt van KRC Genk. De middenvelder kon ook geen potten breken bij KRC Genk en ging na negentien wedstrijden in Limbrug vervolgens zijn geluk beproeven bij het Schotse Rangers van Philippe Clement. Ook daar is Hagi niet altijd zeker van speelminuten.

Als laatste mogen we Denis Alibec, ongetwijfeld de onbekendste naam het vijftal, niet vergeten. KV Mechelen huurde de aanvaller in 2011 van Italiaanse topclub Internazionale. Achter de Kazerne scoorde Alibec één doelpunt in twaalf wedstrijden. De 33-jarige Roemeen heeft 33 interlands achter zijn naam staan met vijf doelpunten. Hij wordt vooral gebruikt als invaller.

Verrassing van formaat

Roemenië zorgde op de eerste speeldag van de groepsfase meteen voor een verrassing van formaat. Oekraïne werd met 3-0 wandelen gestuurd en de Roemenen kunnen het ook de Rode Duivels moeilijk maken. België verloor met 0-1 van Slowakije en staat voorlopig laatste in Groep E.

Wat verwacht jij van Roemenië?

Meest recent

Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

16
16
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

21
21
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

459
459
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

97
97
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

52
52
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

177
177
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

93
93
'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

269
269
Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

145
145
Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Club Brugge is een historische Champions League-avond rijker. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

244
244
UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

84
84
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

214
214
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

418
418
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

418
418
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

199
199
UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

220
220
Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

118
118
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

342
342
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

739
739
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

221
221
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

187
187
'Lammens grijnst: United dropte heuse transferbom'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

163
163
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

373
373
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

376
376
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

39
39

Meer sportnieuws