Rode Duivels opgelet: vijf oude bekenden bij Roemenië

door
Rode Duivels opgelet: vijf oude bekenden bij Roemenië

België neemt het vandaag in de groepsfase van het Europees Kampioenschap in Duitsland op tegen Roemenië. Bij de Roemenen zitten enkele oude bekenden in de selectie.

Roemenië liet op de eerste speeldag van de groepsfase al zien over kwaliteiten te beschikken. Het zette Oekraïne verrassend met 3-0 opzij. De Rode Duivels zullen ook moeten opletten voor enkele oude bekenden vanop de Belgische velden.

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Recordtransfer, Standard-duo en zoon van…

De bekendste naam is wellicht Nicolae Stanciu. RSC Anderlecht legde in de zomer van 2016 maar liefst tien miljoen euro op tafel bij Roemeense topclub Steaua Bucharest, dat was toen een record in de Jupiler Pro League. De aanvallende middenvelder kon zijn enorm prijskaartje echter nooit waarmaken, maar dat hij over kwaliteit beschikt liet hij al zien tegen Oekraïne met een prachtig doelpunt.

Razvan Marin en Denis Dragus (beiden ex-Standard) worden, net als Stanciu, in de basis verwacht tegen de Rode Duivels. Marin speelde van 2017 tot 2019 bij Standard Luik en werd vervolgens voor 12,5 miljoen euro aan Ajax verkocht. Dragus werd afgelopen seizoen uitgeleend aan Gaziantep en daar scoorde hij veertien keer. Inmiddels haalde Trabzonspor hem al weg bij de Rouches.

En dan is er nog Ianis Hagi. De zoon van Roemeense voetballegende Gheorghe Hagi, speelde in 2019 in het shirt van KRC Genk. De middenvelder kon ook geen potten breken bij KRC Genk en ging na negentien wedstrijden in Limbrug vervolgens zijn geluk beproeven bij het Schotse Rangers van Philippe Clement. Ook daar is Hagi niet altijd zeker van speelminuten.

Als laatste mogen we Denis Alibec, ongetwijfeld de onbekendste naam het vijftal, niet vergeten. KV Mechelen huurde de aanvaller in 2011 van Italiaanse topclub Internazionale. Achter de Kazerne scoorde Alibec één doelpunt in twaalf wedstrijden. De 33-jarige Roemeen heeft 33 interlands achter zijn naam staan met vijf doelpunten. Hij wordt vooral gebruikt als invaller.

Verrassing van formaat

Roemenië zorgde op de eerste speeldag van de groepsfase meteen voor een verrassing van formaat. Oekraïne werd met 3-0 wandelen gestuurd en de Roemenen kunnen het ook de Rode Duivels moeilijk maken. België verloor met 0-1 van Slowakije en staat voorlopig laatste in Groep E.

Wat verwacht jij van Roemenië?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

94
94
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

32
32
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

8
8
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

43
43
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

21
21
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

24
24
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

96
96
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

56
56
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

208
208
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

54
54
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

55
55
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

17
17
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

80
80
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

64
64
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

99
99
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

431
431
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

32
32
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

76
76
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

234
234
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

35
35
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

64
64
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

286
286
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

120
120
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

56
56
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

258
258
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

157
157

Meer sportnieuws