Rode Duivels opgelet: vijf oude bekenden bij Roemenië

78 stemmen
Rode Duivels opgelet: vijf oude bekenden bij Roemenië

België neemt het vandaag in de groepsfase van het Europees Kampioenschap in Duitsland op tegen Roemenië. Bij de Roemenen zitten enkele oude bekenden in de selectie.

Roemenië liet op de eerste speeldag van de groepsfase al zien over kwaliteiten te beschikken. Het zette Oekraïne verrassend met 3-0 opzij. De Rode Duivels zullen ook moeten opletten voor enkele oude bekenden vanop de Belgische velden.

LEES OOK: Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Recordtransfer, Standard-duo en zoon van…

De bekendste naam is wellicht Nicolae Stanciu. RSC Anderlecht legde in de zomer van 2016 maar liefst tien miljoen euro op tafel bij Roemeense topclub Steaua Bucharest, dat was toen een record in de Jupiler Pro League. De aanvallende middenvelder kon zijn enorm prijskaartje echter nooit waarmaken, maar dat hij over kwaliteit beschikt liet hij al zien tegen Oekraïne met een prachtig doelpunt.

Razvan Marin en Denis Dragus (beiden ex-Standard) worden, net als Stanciu, in de basis verwacht tegen de Rode Duivels. Marin speelde van 2017 tot 2019 bij Standard Luik en werd vervolgens voor 12,5 miljoen euro aan Ajax verkocht. Dragus werd afgelopen seizoen uitgeleend aan Gaziantep en daar scoorde hij veertien keer. Inmiddels haalde Trabzonspor hem al weg bij de Rouches.

En dan is er nog Ianis Hagi. De zoon van Roemeense voetballegende Gheorghe Hagi, speelde in 2019 in het shirt van KRC Genk. De middenvelder kon ook geen potten breken bij KRC Genk en ging na negentien wedstrijden in Limbrug vervolgens zijn geluk beproeven bij het Schotse Rangers van Philippe Clement. Ook daar is Hagi niet altijd zeker van speelminuten.

Als laatste mogen we Denis Alibec, ongetwijfeld de onbekendste naam het vijftal, niet vergeten. KV Mechelen huurde de aanvaller in 2011 van Italiaanse topclub Internazionale. Achter de Kazerne scoorde Alibec één doelpunt in twaalf wedstrijden. De 33-jarige Roemeen heeft 33 interlands achter zijn naam staan met vijf doelpunten. Hij wordt vooral gebruikt als invaller.

Verrassing van formaat

Roemenië zorgde op de eerste speeldag van de groepsfase meteen voor een verrassing van formaat. Oekraïne werd met 3-0 wandelen gestuurd en de Roemenen kunnen het ook de Rode Duivels moeilijk maken. België verloor met 0-1 van Slowakije en staat voorlopig laatste in Groep E.

Wat verwacht jij van Roemenië?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

165
165
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

106
106
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

174
174
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

229
229
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

221
221
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

351
351
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

85
85
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

661
661
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

715
715
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

378
378
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

469
469
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

74
74
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

224
224
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

80
80
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

124
124
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

570
570
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

741
741
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

239
239
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

181
181
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

449
449
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

121
121
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

202
202
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

646
646

Meer sportnieuws