Twee spelers al zeker van basisplek? “Zijn certitudes”

door
Twee spelers al zeker van basisplek? “Zijn certitudes”

De Rode Duivels bekampen vanavond Roemenië in Groep E van het Europees Kampioenschap in Duitsland. Er wordt reikhalzend uitgekeken naar de keuzes van bondscoach Domenico Tedesco.

Welke namen mogen in de basis beginnen en past Tedesco zijn tactiek aan na de zeperd tegen Slowakije? Peter Vandenbempt sprak met Sporza en liet zijn licht schijnen op de situatie. Vandenbempt zag twee zekerheden.

LEES OOK: Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

Twee zekerheden

Met Jan Vertonghen en Arthur Theate heeft Tedesco alvast meer opties voor de verdediging. Tegen Slowakije koos de keuzeheer voor Yannick Carrasco als linksachter. Vandenbempt denkt dat Tedesco een andere richting zal uitgaan.

Volgens Vandenbempt zal Tedesco meteen voor Vertonghen en Theate kiezen. “Als Vertonghen en Theate fit zijn, zijn het certitudes voor mij. Ik zie geen reden om ze niet te zetten. Dan speel je met de defensie waarmee je in de kwalificatiecampagne hebt gespeeld.”

Geen De Cuyper

Maxim De Cuyper kende een sterke voorbereiding op het EK. De verdediger van Club Brugge brak volledig door in de Champions Play-Offs en in de oefeninterland naar aanloop van het tornooi in Duitsland maakte hij veel indruk. Voorlopig kreeg hij nog geen kans op het hoogste toneel.

Tegen de Roemenen zullen de Rode Duivels aanvallender voor de dag moeten komen. België staat momenteel laatste in Groep E en tegen een laag blok moet er meer creativiteit zorgen. Een aanvallend ingestelde De Cuyper kan daar mogelijk voor zorgen.

Moeten Theate en Vertonghen in de basis staan?

Meest recent

'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

57
57
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

54
54
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

111
111
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

190
190
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

176
176
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

34
34
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

137
137
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

77
77
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

456
456
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

147
147
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

84
84
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

157
157
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

53
53
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

361
361
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

455
455
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

141
141
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

208
208
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

86
86
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

89
89
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

190
190
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

98
98
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

280
280
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

167
167

Meer sportnieuws