Twee spelers al zeker van basisplek? “Zijn certitudes”

124 stemmen
Twee spelers al zeker van basisplek? “Zijn certitudes”

De Rode Duivels bekampen vanavond Roemenië in Groep E van het Europees Kampioenschap in Duitsland. Er wordt reikhalzend uitgekeken naar de keuzes van bondscoach Domenico Tedesco.

Welke namen mogen in de basis beginnen en past Tedesco zijn tactiek aan na de zeperd tegen Slowakije? Peter Vandenbempt sprak met Sporza en liet zijn licht schijnen op de situatie. Vandenbempt zag twee zekerheden.

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Twee zekerheden

Met Jan Vertonghen en Arthur Theate heeft Tedesco alvast meer opties voor de verdediging. Tegen Slowakije koos de keuzeheer voor Yannick Carrasco als linksachter. Vandenbempt denkt dat Tedesco een andere richting zal uitgaan.

Volgens Vandenbempt zal Tedesco meteen voor Vertonghen en Theate kiezen. “Als Vertonghen en Theate fit zijn, zijn het certitudes voor mij. Ik zie geen reden om ze niet te zetten. Dan speel je met de defensie waarmee je in de kwalificatiecampagne hebt gespeeld.”

Geen De Cuyper

Maxim De Cuyper kende een sterke voorbereiding op het EK. De verdediger van Club Brugge brak volledig door in de Champions Play-Offs en in de oefeninterland naar aanloop van het tornooi in Duitsland maakte hij veel indruk. Voorlopig kreeg hij nog geen kans op het hoogste toneel.

Tegen de Roemenen zullen de Rode Duivels aanvallender voor de dag moeten komen. België staat momenteel laatste in Groep E en tegen een laag blok moet er meer creativiteit zorgen. Een aanvallend ingestelde De Cuyper kan daar mogelijk voor zorgen.

Moeten Theate en Vertonghen in de basis staan?

Meest recent

Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

11
11
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

4
4
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

81
81
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

47
47
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

46
46
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

35
35
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

254
254
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

164
164
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

203
203
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

107
107
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

141
141
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

334
334
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

281
281
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

231
231
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

194
194
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

285
285
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

225
225
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

92
92
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

55
55
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

538
538
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

238
238
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

399
399
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

185
185
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

257
257

Meer sportnieuws