Twee spelers al zeker van basisplek? “Zijn certitudes”

door
Twee spelers al zeker van basisplek? “Zijn certitudes”

De Rode Duivels bekampen vanavond Roemenië in Groep E van het Europees Kampioenschap in Duitsland. Er wordt reikhalzend uitgekeken naar de keuzes van bondscoach Domenico Tedesco.

Welke namen mogen in de basis beginnen en past Tedesco zijn tactiek aan na de zeperd tegen Slowakije? Peter Vandenbempt sprak met Sporza en liet zijn licht schijnen op de situatie. Vandenbempt zag twee zekerheden.

LEES OOK: Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Twee zekerheden

Met Jan Vertonghen en Arthur Theate heeft Tedesco alvast meer opties voor de verdediging. Tegen Slowakije koos de keuzeheer voor Yannick Carrasco als linksachter. Vandenbempt denkt dat Tedesco een andere richting zal uitgaan.

Volgens Vandenbempt zal Tedesco meteen voor Vertonghen en Theate kiezen. “Als Vertonghen en Theate fit zijn, zijn het certitudes voor mij. Ik zie geen reden om ze niet te zetten. Dan speel je met de defensie waarmee je in de kwalificatiecampagne hebt gespeeld.”

Geen De Cuyper

Maxim De Cuyper kende een sterke voorbereiding op het EK. De verdediger van Club Brugge brak volledig door in de Champions Play-Offs en in de oefeninterland naar aanloop van het tornooi in Duitsland maakte hij veel indruk. Voorlopig kreeg hij nog geen kans op het hoogste toneel.

Tegen de Roemenen zullen de Rode Duivels aanvallender voor de dag moeten komen. België staat momenteel laatste in Groep E en tegen een laag blok moet er meer creativiteit zorgen. Een aanvallend ingestelde De Cuyper kan daar mogelijk voor zorgen.

Moeten Theate en Vertonghen in de basis staan?

Meest recent

'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

15
15
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

59
59
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

62
62
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

195
195
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

176
176
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

32
32
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

70
70
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

146
146
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

35
35
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

51
51
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

33
33
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

130
130
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

259
259
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

48
48
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

72
72
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

41
41
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

170
170
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

236
236
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

188
188
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

341
341
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

584
584
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

218
218
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

300
300
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

418
418
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

130
130

Meer sportnieuws