Twee spelers al zeker van basisplek? “Zijn certitudes”

door
Twee spelers al zeker van basisplek? “Zijn certitudes”

De Rode Duivels bekampen vanavond Roemenië in Groep E van het Europees Kampioenschap in Duitsland. Er wordt reikhalzend uitgekeken naar de keuzes van bondscoach Domenico Tedesco.

Welke namen mogen in de basis beginnen en past Tedesco zijn tactiek aan na de zeperd tegen Slowakije? Peter Vandenbempt sprak met Sporza en liet zijn licht schijnen op de situatie. Vandenbempt zag twee zekerheden.

LEES OOK: Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Twee zekerheden

Met Jan Vertonghen en Arthur Theate heeft Tedesco alvast meer opties voor de verdediging. Tegen Slowakije koos de keuzeheer voor Yannick Carrasco als linksachter. Vandenbempt denkt dat Tedesco een andere richting zal uitgaan.

Volgens Vandenbempt zal Tedesco meteen voor Vertonghen en Theate kiezen. “Als Vertonghen en Theate fit zijn, zijn het certitudes voor mij. Ik zie geen reden om ze niet te zetten. Dan speel je met de defensie waarmee je in de kwalificatiecampagne hebt gespeeld.”

Geen De Cuyper

Maxim De Cuyper kende een sterke voorbereiding op het EK. De verdediger van Club Brugge brak volledig door in de Champions Play-Offs en in de oefeninterland naar aanloop van het tornooi in Duitsland maakte hij veel indruk. Voorlopig kreeg hij nog geen kans op het hoogste toneel.

Tegen de Roemenen zullen de Rode Duivels aanvallender voor de dag moeten komen. België staat momenteel laatste in Groep E en tegen een laag blok moet er meer creativiteit zorgen. Een aanvallend ingestelde De Cuyper kan daar mogelijk voor zorgen.

Moeten Theate en Vertonghen in de basis staan?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

28
28
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

20
20
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

22
22
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

24
24
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

409
409
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

218
218
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

102
102
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

356
356
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

122
122
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

202
202
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

171
171
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

130
130
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

90
90
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

103
103
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

68
68
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

296
296
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

149
149
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

148
148
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

513
513
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

374
374
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

522
522
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

460
460
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

389
389

Meer sportnieuws