Roemenië schrikt niet van Rode Duivels en heeft plan

89 stemmen
Roemenië schrikt niet van Rode Duivels en heeft plan

Vanavond om 21u nemen de Rode Duivels het op tegen Roemenië. De manschappen van bondscoach Domenico Tedesco kunnen best drie punten pakken want het staat momenteel laatste in Groep E.

De Rode Duivels moeten aldus nog vol aan de bak op het Europees Kampioenschap in Duitsland. De eerste groepswedstrijd werd verrassend met 0-1 verloren van Slowakije, dat toch werd gezien als zwakke broertje van de groep.

LEES OOK: Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

Roemenië schrikt niet

De Roemenen wonnen op de eerste speeldag dan weer verrassend met 3-0 van Oekraïne. "Het is het team dat de tegenstander moet afstoppen, niet de spelers individueel. Dat kunnen we en dat geeft ons ook vertrouwen. Tegen Oekraïne hebben we dat al getoond. Na die eerste wedstrijd zit de moraal goed”, zegt verdediger Radu Dragusin op een persconferentie.

Volgens Dragusin is er niet meer druk als anders en heeft Roemenië een plan klaar. "Wij staan altijd onder druk, dat is zo bij het nationale elftal. Dat is nu dus niet anders. We hebben vertrouwen en weten dat we een goeie wedstrijd kunnen spelen. We hopen passie, enthousiasme en energie op het veld te brengen, zoals tegen Oekraïne. Hopelijk levert dat resultaat op”, citeert Sporza de verdediger van Tottenham.

Drie punten een must

In Groep E van het EK in Duitsland prijkt België voorlopig op de laatste plek met nul punten. Gisteren won Oekraïne met 1-2 van Slowakije waardoor zowel Roemenië, Slowakije als Oekraïne drie punten tellen. Als de Rode Duivels vanavond winnen ligt de groep volledig open.

Zie jij de Rode Duivels winnen van Roemenië?

Meest recent

Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

11
11
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

7
7
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

139
139
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

26
26
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

147
147
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

29
29
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

188
188
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

118
118
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

88
88
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

596
596
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

60
60
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

134
134
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

151
151
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

951
951
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

600
600
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

413
413
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

796
796
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

774
774
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

126
126
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

459
459
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

767
767
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

371
371
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

206
206
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

228
228

Meer sportnieuws