‘Lukaku is het beu en stopt bij Rode Duivels’

door
‘Lukaku is het beu en stopt bij Rode Duivels’

Ook dit EK krijgt Romelu Lukaku weer de volle laag en we zijn nog maar één wedstrijd ver in Duitsland. Na de verloren partij tegen Slowakije (0-1) werd Big Rom volledig afgemaakt op sociale media.

En niet alleen door onbekende internethelden, maar ook door landgenoten werd Lukaku flink belachelijk gemaakt. Volgens Het Laatste Nieuws is dit misschien wel een brug te ver voor de topscorer aller tijdens van de Rode Duivels.

LEES OOK: Lukaku of Højlund? "Hij is de favoriet van Conte"

Eeuwige kritiek

Lukaku scoort het ene doelpunt na het andere bij de Rode Duivels, maar de kritiek bij de Belgische nationale ploeg is er altijd geweest. In het verleden liet Lukaku zich al uit over de kritiek en dat hij niet lang meer bij de nationale ploeg zal spelen.

Er werd zelfs getwijfeld over het EK in Duitsland, maar uiteindelijk koos Lukaku ervoor om door te blijven gaan. HLN stelt echter dat het nu mogelijk wél gedaan kan zijn. De mentale weerbaarheid van Lukaku is alvast opzienbarend.

Veel pech

Ook op clubniveau krijgt Lukaku vaak het verwijt dat de aanvaller een beperkte voetballer is. In de finale van de Europa League en vervolgens in de finale van de Champions League kende Big Rom enkele ongelukkige momenten. De daaropvolgende kritiek was ongemeen hard.

En die ongelukkige momenten waren er ook bij de Rode Duivels. Onder meer op het WK in Qatar, waar Lukaku de wind van voren kreeg na verschillende gemiste kansen. Big Rom kwam terug uit blessure en probeerde alsnog een overwinning te forceren voor de Belgen, met alle gevolgen van dien.

Lukaku was duidelijk nog niet 100% fit en miste enkele opgelegde kansen. De Rode Duivels werden al uitgeschakeld in de groepsfase en gingen teleurgesteld naar huis. Ook tegen Slowakije kende Lukaku weer ongelooflijk veel pech. De spits miste verschillende grote kansen en er werden twee discutabele doelpunten afgekeurd.

Mogelijk is de storm van kritiek op dit EK te veel. De 31-jarige aanvaller is op zoek naar een nieuwe club en heeft nu ook een gezin om rekening mee te houden. Saudi-Arabië werd al genoemd, maar Big Rom lijkt nog in Europa te willen blijven. De kans dat hij (binnenkort?) zal stoppen bij de nationale ploeg lijkt echter enorm groot.

Denk jij dat Lukaku zal stoppen na dit EK?

Meest recent

Échte reden mislukte knaltransfer Van den Bosch: “Door hem”

Zeno Van den Bosch werd afgelopen zomer nadrukkelijk genoemd bij een zomerse knaltransfer. De ...

10
10
Penders onthult transferperikelen Genk: “Niet gemakkelijk”

Mike Penders wordt gezien als een enorm talent. Op jonge leeftijd legde Chelsea al 20 miljoen euro ...

7
7
Driedubbele uppercut Anderlecht: “Héél pijnlijk”

RSC Anderlecht is veranderingen aan het doorvoeren achter de schermen en ook Brusselse rivaal Union ...

95
95
'Charleroi wil uitpakken met knaltransfer'

Sporting Charleroi kan in januari versterking gebruiken, dat is duidelijk. Trainer Rik De Mil kreeg ...

10
10
Standard met enorm probleem: Euvrard ziet oplossing

Standard neemt het vanavond in eigen huis op tegen Royal Antwerp FC. Beiden stellen tot op heden ...

72
72
Kompany-gekte bij Bayern: voorzitter maakt balans op

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. Voor wie de carrière van ...

110
110
Standard krijgt open sollicitatie van 'man van 45 miljoen'

Standard haalde heel wat oude bekenden terug naar Luik. Zij moeten de club op en naast het veld weer ...

192
192
Bataille doet boekje open: JPL-topclub informeerde

Jelle Bataille en Royal Antwerp FC gingen afgelopen zomer uit elkaar. Het werd een pijnlijk ...

99
99
"Geen slap afkooksel"-Van Gucht zet sportwereld op zijn kop

Ruben Van Gucht heeft zijn reputatie als opvallende persoonlijkheid in de sportwereld opnieuw alle ...

35
35
Nederlandse pers waarschuwt Ajax voor Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht gaat het nog maar eens anders proberen. Het is ook voor hoofdaandeelhouder Marc ...

116
116
Paniek bij Antwerp: duurste speler gratis weg?

Bij Royal Antwerp FC moeten ze ook in 2026 stevig gaan verkopen om de rekeningen te laten kloppen. ...

188
188
‘Koude douche: Onyedika keert Club Brugge de rug toe'

De wintermercato nadert en bij Club Brugge dreigt een koude douche: Eintracht Frankfurt loert ...

636
636
Zetterberg ziet cruciale rol voor één man in RSCA-organigram

Marc Coucke stelde Michael Verschueren aan als voorzitter en Kenneth Bornauw als CEO. Pär ...

205
205
Nederlandse pers denkt totaal anders over Rode Duivels

De Rode Duivels zijn anno 2025 niet meer zo sterk als 2018. Toen waren ze een team dat aan elke ...

486
486
Union SG zet coach op straat: oude bekende als vervanger

Bij de eerste ploeg van Union SG loopt alles bijzonder goed. Daardoor werd Sebastien Pocognoli door ...

81
81
Standard-Antwerp: ‘tobclubs’ die voor cruciaal seizoen staan

Standard en Royal Antwerp FC hebben beiden het potentieel om mee te doen voor de prijzen. Maar het ...

74
74
Anderlecht zet groot plan in gang met Bornauw en Verschueren

Kenneth Bornauw en Michael Verschueren zijn aangesteld als de CEO en voorzitter van RSC Anderlecht. ...

219
219
Ommekeer Antwerp ingezet? Wils doet vaststelling op training

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt met het duel tussen Standard en ...

281
281
Jan Mulder: "Dan kom ik met plezier terug op Anderlecht"

In aanloop naar de competitiehervatting, kwam RSC Anderlecht met groot nieuws naar buiten. Zo werd ...

272
272
'Contacten lopen: Barça verbaast met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona leeft momenteel al toe naar de clash tegen Real Madrid over anderhalve week. ...

93
93
Lukaku of Højlund? "Hij is de favoriet van Conte"

Romelu Lukaku revalideert momenteel verder aan de zware blessure die zijn seizoen tot dusver ...

145
145
'WK-selectie Duivels: Garcia broedt op grote surprise'

De interland-periode zit erop, in november blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen om hun ...

324
324
Twijfels bij vernieuwd Anderlecht: "Vooral window dressing"

De nieuwe bestuursstructuur van RSC Anderlecht is een feit. De recordkampioen kondigde donderdag aan ...

269
269
Bijzondere situatie Odoi: "Iedereen kende het plan"

Enkele maanden na zijn vertrek bij Antwerp FC, zit Denis Odoi nog steeds zonder club. Even leek hij ...

134
134
'Transferschok Club Brugge: Engels monsterbod in januari'

Club Brugge hoopt dit seizoen opnieuw op een sterke campagne in de Champions League, maar hét ...

634
634

Meer sportnieuws