Tedesco heeft slecht nieuws: "Speelt niet tegen Roemenië"

2584 stemmen
Tedesco heeft slecht nieuws:

De Rode Duivels nemen het morgenavond om 21u op tegen Roemenië. Een partij die ze moéten winnen. Bondscoach Domenico Tedesco sprak daags voor deze zeer belangrijke match de aanwezige media toe.

LEES OOK: Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Géén Axel Witsel

De coach had meteen slecht nieuws over Axel Witsel. "Witsel is niet mee. Hij heeft opnieuw wat last in dezelfde zone. Hij kan niet deelnemen aan de wedstrijd tegen Roemenië. Dat is een tegenvaller, we verwachtten veel van Axel, anders had ik hem niet teruggehaald", verklaarde hij. Achteraan kan hij dus geen extra vat aan ervaring toevoegen.

Hij hoopt dat de verdediger dit EK nog kan spelen. Oekraïne is nog afwachten. "Zijn toernooi is niet over. We gaan een scan nemen morgen in de buurt van ons hotel in Ludwigsburg. We hopen dat het niet te ernstig is."

Niet rekenen tegen Roemenië

Tedesco focust zich vooral op winnen tegen Roemenië. Dat is de eerste stap. "Ik ga niet beginnen rekenen, richting de volgende twee matchen. We moeten zelf ons huiswerk maken. En dan zien we wel. De eerste helft hebben gekeken, in de tweede helft zaten we op de trein met slecht internet."

Leandro Trossard kreeg na zijn matige partij tegen Slovakije kritiek. Zal er daar een wissel komen? "Ik breng de eerste wedstrijd in rekening om mijn ploeg voor de tweede match te bepalen. Op de flanken heb ik bijvoorbeeld keuze te over. Het is een luxeprobleem. We hebben een sterke basisploeg, maar we hebben ook een sterke bank. Ik kan corrigeren tijdens de wedstrijd."

Zal Witsel dit EK nog spelen?

Meest recent

'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

86
86
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

30
30
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

32
32
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

266
266
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

128
128
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

113
113
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

360
360
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

182
182
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

204
204
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

378
378
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

672
672
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

312
312
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3533
3533
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

66
66
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

81
81
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

60
60
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

212
212
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

71
71
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

236
236
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

210
210
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39

Meer sportnieuws