Tikkende tijdbom zorgt voor grote onrust bij Rode Duivels

440 stemmen
Tikkende tijdbom zorgt voor grote onrust bij Rode Duivels

Koen Casteels is gekozen als eerste doelman van de Rode Duivels voor het EK 2024, maar de schaduw van Thibaut Courtois blijft aanwezig. “Elke keer als er een goal valt, is het van: ‘Wat als Courtois in het doel had gestaan?’,” zegt Franky Van der Elst.

Casteels ligt onder een vergrootglas op het EK en er wordt hem aangeraden geen kranten te lezen. Bij de eerste fout zal hij zwaar bekritiseerd worden.

Ondanks de 0-1 nederlaag tegen Slowakije was Casteels de beste Belg op het veld tijdens de eerste EK-wedstrijd van de Belgen. Hij verrichtte een schitterende redding op een schot van Lukas Haraslin, maar was kansloos bij het tegendoelpunt van Ivan Schranz.

Karl Vannieuwkerke bekritiseerde Casteels’ reactie bij het tegendoelpunt en vroeg zich af of Courtois het doelpunt zou hebben voorkomen. La Dernière Heure vond het vreemd dat Schranz vanuit een krappe hoek kon scoren.

LEES OOK: Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Casteels voortdurend vergeleken met Courtois: “Hij moet geen kranten lezen”

Koen Casteels is gekozen als de eerste doelman van de Rode Duivels voor het EK 2024. Thomas Meunier vertelde aan Het Nieuwsblad dat hij, net als de hele ploeg, veel vertrouwen heeft in hem.

“Koen kan een goed EK spelen. Hij krijgt een buitengewone kans om Thibaut Courtois te doen vergeten, en hij heeft er de capaciteiten voor.” Toch hangt de geest van Courtois nog steeds rond bij de Rode Duivels.

“Elke keer als er een goal valt, is het nu van: ‘Wat als Courtois in het doel had gestaan?’,” zei Franky Van der Elst aan Het Nieuwsblad. Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg, benadrukt dat Casteels grote schoenen te vullen heeft.

Wim De Coninck voegde eraan toe in Het Nieuwsblad dat Casteels klaar is om de nummer één positie in de nationale ploeg over te nemen, maar dat hij een zware taak heeft omdat hij voortdurend met Courtois zal worden vergeleken.

“Ik kan hem alleen maar aanraden om geen kranten te lezen en geen vergelijkingen tussen hem en Courtois op te zoeken. Courtois zijn schaduw zal zeker over het EK hangen.”

Courtois-vergelijkingen escaleren: bij de eerste of kleinste fout …

Filip Joos zei in Sporza dat de schaduw van Thibaut Courtois mega is. “Hopelijk is hij voldoende je-m'en-foutist, want bij de eerste fout die hij maakt, zal hij met alle zonden van Israël overladen worden, en dat zijn er tegenwoordig nogal wat”, voegde de analist en commentator eraan toe in HUMO.

Philippe Albert voorspelde geen gemakkelijk EK 2024 voor Casteels, aangezien elke actie van hem onder een vergrootglas zal liggen. “De kleinste fout van zijn kant, en sociale media zullen dit verbinden met Courtois' recente terugkeer en zijn overwinning in de Champions League.”

Zelfs tijdens de persconferentie voor de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije bleef de media vragen stellen over Courtois. Casteels werd gevraagd wat hij van Courtois vond, of hij nog contact met hem heeft, en of hij bij elke redding met Courtois vergeleken zal worden

 Casteels keek even recht de zaal in en antwoordde niet direct. Perschef Stefan Van Loock, die naast hem zat, greep in. “Het hoofdstuk Courtois is nu wel afgesloten”, verklaarde Van Loock.

Sterke Casteels tegen Slowakije: een van de beste reddingen op het EK

Tijdens de 0-1 nederlaag tegen Slowakije was Koen Casteels de beste Belg op het veld. De doelman verrichtte een schitterende redding op een schot van Lukas Haraslin, maar was kansloos bij het tegendoelpunt van Ivan Schranz, dat volgde op een ongelukkige actie van Jérémy Doku.

“Op twee fases na, waaronder het doelpunt, kan het truitje van doelman Koen Casteels weer de kleerkast in,” beoordeelde Het Nieuwsblad zijn prestatie. Marca merkte op dat Casteels een van de beste reddingen van het EK maakte bij de volley van Haraslin.

Jan Vertonghen verklaarde dat Casteels onder druk stond van buitenaf, maar dat hij desondanks een geweldige wedstrijd speelde. “Het is niet gemakkelijk voor hem, maar mentaal is hij heel sterk. Ik moet hem complimenten geven,” zei Vertonghen.

Toch wat kritiek op Casteels en een gemene opmerking

Maar België zou België niet zijn als er ook geen kritiek gegeven zou worden. Karl Vannieuwkerke nam Jérémy Doku in bescherming na het Slowaakse tegendoelpunt en richtte zijn pijlen op Koen Casteels.

“Je kan je ook vragen stellen bij hoe Casteels die eerste inzet verwerkt om zich vervolgens op zijn linkerkant klein in plaats van groot te maken,” aldus Vannieuwkerke in Krant van West-Vlaanderen.

“Je mag je terecht afvragen of die bal er überhaupt was ingegaan als Thibaut Courtois in doel had gestaan.” Vannieuwkerke nuanceerde daarna wel door te zeggen dat dit een gemene opmerking is en dat Casteels echt wel een goede doelman is.

La Dernière Heure vond het vreemd dat Ivan Schranz vanuit zo’n krappe hoek toch nog kon scoren na een sterke eerste redding van Casteels. Martin Dubravka, doelman van Slowakije, trad zijn Belgische collega bij.

“In België zullen ze zeggen dat Courtois ons doelpunt zou hebben tegengehouden. Ik weet het eigenlijk niet, omdat ik de actie niet goed heb gezien. Maar ik herinner me vooral de fantastische redding van Casteels daarna. Zijn hand stevig... Het was magnifiek.”

Casteels zal niet ontgoochelen op het EK 2024

Meest recent

Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

33
33
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

41
41
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

34
34
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

196
196
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

153
153
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

104
104
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

79
79
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

63
63
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

25
25
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

123
123
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

161
161
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

32
32
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

107
107
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

324
324
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

330
330
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

217
217
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

66
66
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

71
71
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

147
147
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

275
275
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

204
204
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

96
96
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

70
70
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

78
78
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

702
702

Meer sportnieuws