Tikkende tijdbom zorgt voor grote onrust bij Rode Duivels

440 stemmen
Tikkende tijdbom zorgt voor grote onrust bij Rode Duivels

Koen Casteels is gekozen als eerste doelman van de Rode Duivels voor het EK 2024, maar de schaduw van Thibaut Courtois blijft aanwezig. “Elke keer als er een goal valt, is het van: ‘Wat als Courtois in het doel had gestaan?’,” zegt Franky Van der Elst.

Casteels ligt onder een vergrootglas op het EK en er wordt hem aangeraden geen kranten te lezen. Bij de eerste fout zal hij zwaar bekritiseerd worden.

Ondanks de 0-1 nederlaag tegen Slowakije was Casteels de beste Belg op het veld tijdens de eerste EK-wedstrijd van de Belgen. Hij verrichtte een schitterende redding op een schot van Lukas Haraslin, maar was kansloos bij het tegendoelpunt van Ivan Schranz.

Karl Vannieuwkerke bekritiseerde Casteels’ reactie bij het tegendoelpunt en vroeg zich af of Courtois het doelpunt zou hebben voorkomen. La Dernière Heure vond het vreemd dat Schranz vanuit een krappe hoek kon scoren.

LEES OOK: Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Casteels voortdurend vergeleken met Courtois: “Hij moet geen kranten lezen”

Koen Casteels is gekozen als de eerste doelman van de Rode Duivels voor het EK 2024. Thomas Meunier vertelde aan Het Nieuwsblad dat hij, net als de hele ploeg, veel vertrouwen heeft in hem.

“Koen kan een goed EK spelen. Hij krijgt een buitengewone kans om Thibaut Courtois te doen vergeten, en hij heeft er de capaciteiten voor.” Toch hangt de geest van Courtois nog steeds rond bij de Rode Duivels.

“Elke keer als er een goal valt, is het nu van: ‘Wat als Courtois in het doel had gestaan?’,” zei Franky Van der Elst aan Het Nieuwsblad. Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg, benadrukt dat Casteels grote schoenen te vullen heeft.

Wim De Coninck voegde eraan toe in Het Nieuwsblad dat Casteels klaar is om de nummer één positie in de nationale ploeg over te nemen, maar dat hij een zware taak heeft omdat hij voortdurend met Courtois zal worden vergeleken.

“Ik kan hem alleen maar aanraden om geen kranten te lezen en geen vergelijkingen tussen hem en Courtois op te zoeken. Courtois zijn schaduw zal zeker over het EK hangen.”

Courtois-vergelijkingen escaleren: bij de eerste of kleinste fout …

Filip Joos zei in Sporza dat de schaduw van Thibaut Courtois mega is. “Hopelijk is hij voldoende je-m'en-foutist, want bij de eerste fout die hij maakt, zal hij met alle zonden van Israël overladen worden, en dat zijn er tegenwoordig nogal wat”, voegde de analist en commentator eraan toe in HUMO.

Philippe Albert voorspelde geen gemakkelijk EK 2024 voor Casteels, aangezien elke actie van hem onder een vergrootglas zal liggen. “De kleinste fout van zijn kant, en sociale media zullen dit verbinden met Courtois' recente terugkeer en zijn overwinning in de Champions League.”

Zelfs tijdens de persconferentie voor de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije bleef de media vragen stellen over Courtois. Casteels werd gevraagd wat hij van Courtois vond, of hij nog contact met hem heeft, en of hij bij elke redding met Courtois vergeleken zal worden

 Casteels keek even recht de zaal in en antwoordde niet direct. Perschef Stefan Van Loock, die naast hem zat, greep in. “Het hoofdstuk Courtois is nu wel afgesloten”, verklaarde Van Loock.

Sterke Casteels tegen Slowakije: een van de beste reddingen op het EK

Tijdens de 0-1 nederlaag tegen Slowakije was Koen Casteels de beste Belg op het veld. De doelman verrichtte een schitterende redding op een schot van Lukas Haraslin, maar was kansloos bij het tegendoelpunt van Ivan Schranz, dat volgde op een ongelukkige actie van Jérémy Doku.

“Op twee fases na, waaronder het doelpunt, kan het truitje van doelman Koen Casteels weer de kleerkast in,” beoordeelde Het Nieuwsblad zijn prestatie. Marca merkte op dat Casteels een van de beste reddingen van het EK maakte bij de volley van Haraslin.

Jan Vertonghen verklaarde dat Casteels onder druk stond van buitenaf, maar dat hij desondanks een geweldige wedstrijd speelde. “Het is niet gemakkelijk voor hem, maar mentaal is hij heel sterk. Ik moet hem complimenten geven,” zei Vertonghen.

Toch wat kritiek op Casteels en een gemene opmerking

Maar België zou België niet zijn als er ook geen kritiek gegeven zou worden. Karl Vannieuwkerke nam Jérémy Doku in bescherming na het Slowaakse tegendoelpunt en richtte zijn pijlen op Koen Casteels.

“Je kan je ook vragen stellen bij hoe Casteels die eerste inzet verwerkt om zich vervolgens op zijn linkerkant klein in plaats van groot te maken,” aldus Vannieuwkerke in Krant van West-Vlaanderen.

“Je mag je terecht afvragen of die bal er überhaupt was ingegaan als Thibaut Courtois in doel had gestaan.” Vannieuwkerke nuanceerde daarna wel door te zeggen dat dit een gemene opmerking is en dat Casteels echt wel een goede doelman is.

La Dernière Heure vond het vreemd dat Ivan Schranz vanuit zo’n krappe hoek toch nog kon scoren na een sterke eerste redding van Casteels. Martin Dubravka, doelman van Slowakije, trad zijn Belgische collega bij.

“In België zullen ze zeggen dat Courtois ons doelpunt zou hebben tegengehouden. Ik weet het eigenlijk niet, omdat ik de actie niet goed heb gezien. Maar ik herinner me vooral de fantastische redding van Casteels daarna. Zijn hand stevig... Het was magnifiek.”

Casteels zal niet ontgoochelen op het EK 2024

Meest recent

'Union slaat weer toe met typische transfer'

Union is zijn seizoen meteen begonnen met een prijs, want het pakte vrijdag de Supercup ten nadele ...

39
39
'Club voelt zich gesterkt en legt nieuw bod neer'

Het zijn bij Club Brugge drukke dagen wat betreft transfers. Met Jesse Bisiwu (FC Barcelona) en ...

200
200
'Talbi maakt alweer verrassende transfer'

Club Brugge stuurt de laatste jaren alsmaar meer zijn zonen uit, ook uit de eigen jeugdopleiding. ...

92
92
Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

KRC Genk beleefde een lastige voorbereiding, met in de laatste wedstrijden stevige pandoeringen ...

245
245
Ajax-trainer neemt standpunt in over transfer Godts

Het zag er de hele zomer naar uit dat Mika Godts na een knaljaar gewoon bij Ajax zou blijven, maar ...

84
84
Bisiwu spreekt voor eerst bij Barça: "Dat wordt mijn rol"

FC Barcelona heeft deze week de derde Belg uit zijn clubgeschiedenis aangetrokken. De voetsporen van ...

76
76
'Standard wil uitpakken met oud doelwit Anderlecht'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De Rouches haalden tot dusver al zeven ...

161
161
Union keihard: grote namen en 4(!) nieuwkomers niet op lijst

Union begon vrijdag goed aan zijn seizoen, want na strafschoppen wist het de Supercup van Club ...

135
135
Cristiano Ronaldo versiert de 'transfer' van zijn leven

Cristiano Ronaldo beleefde een wisselvallig WK met Portugal. De Portugese vedette liet nog geregeld ...

120
120
Olise naar Real Madrid? Eberl komt met statement

Bayern München is voorlopig klaar met zijn transferhuiswerk. Er gaat wel nog volk de club ...

121
121
Probleemdossier bij Anderlecht: "Nog niet over voor hem"

Bij RSC Anderlecht gaat er in- en uitgaand nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt. ...

382
382
Raman staat voor immense uitdaging: "3 tegen 1..."

Benito Raman wil komend seizoen komaf maken met een moeilijke periode. De aanvaller van KV Mechelen ...

136
136
'Transferstunt Anderlecht: ex-Antwerp-ster met monsterloon'

Anderlecht werkt aan een opvallend transferdossier op de Spaanse markt. Paars-wit heeft een ...

558
558
'PSG haalt na Godts ook ex-smaakmaker JPL'

PSG gaat wellicht Mika Godts wegplukken bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is niet de laatste ...

88
88
Kampioen en tweede in JPL gekend? "Zij worden één en twee"

De Jupiler Pro League opent zijn deuren weer. Komend weekend start het nieuwe seizoen. Bij De Zondag ...

418
418
'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

RSC Anderlecht en Standard worden aan heel veel spelers gelinkt. Beide clubs worden ook vaak ...

294
294
'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Club Brugge blijft werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Die zoektocht loopt behoorlijk ...

1019
1019
'Grote De Bruyne-schok: spraakmakende transfer op tafel'

Kevin De Bruyne geniet momenteel met volle teugen van zijn vakantieperiode. Ondertussen wordt volop ...

300
300
'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

72
72
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

125
125
'Club Brugge heeft beet: vierde aanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

1063
1063
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

636
636
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

125
125
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

85
85
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

876
876

Meer sportnieuws