Tikkende tijdbom zorgt voor grote onrust bij Rode Duivels

440
Tikkende tijdbom zorgt voor grote onrust bij Rode Duivels

Koen Casteels is gekozen als eerste doelman van de Rode Duivels voor het EK 2024, maar de schaduw van Thibaut Courtois blijft aanwezig. “Elke keer als er een goal valt, is het van: ‘Wat als Courtois in het doel had gestaan?’,” zegt Franky Van der Elst.

Casteels ligt onder een vergrootglas op het EK en er wordt hem aangeraden geen kranten te lezen. Bij de eerste fout zal hij zwaar bekritiseerd worden.

Ondanks de 0-1 nederlaag tegen Slowakije was Casteels de beste Belg op het veld tijdens de eerste EK-wedstrijd van de Belgen. Hij verrichtte een schitterende redding op een schot van Lukas Haraslin, maar was kansloos bij het tegendoelpunt van Ivan Schranz.

Karl Vannieuwkerke bekritiseerde Casteels’ reactie bij het tegendoelpunt en vroeg zich af of Courtois het doelpunt zou hebben voorkomen. La Dernière Heure vond het vreemd dat Schranz vanuit een krappe hoek kon scoren.

LEES OOK: Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Casteels voortdurend vergeleken met Courtois: “Hij moet geen kranten lezen”

Koen Casteels is gekozen als de eerste doelman van de Rode Duivels voor het EK 2024. Thomas Meunier vertelde aan Het Nieuwsblad dat hij, net als de hele ploeg, veel vertrouwen heeft in hem.

“Koen kan een goed EK spelen. Hij krijgt een buitengewone kans om Thibaut Courtois te doen vergeten, en hij heeft er de capaciteiten voor.” Toch hangt de geest van Courtois nog steeds rond bij de Rode Duivels.

“Elke keer als er een goal valt, is het nu van: ‘Wat als Courtois in het doel had gestaan?’,” zei Franky Van der Elst aan Het Nieuwsblad. Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg, benadrukt dat Casteels grote schoenen te vullen heeft.

Wim De Coninck voegde eraan toe in Het Nieuwsblad dat Casteels klaar is om de nummer één positie in de nationale ploeg over te nemen, maar dat hij een zware taak heeft omdat hij voortdurend met Courtois zal worden vergeleken.

“Ik kan hem alleen maar aanraden om geen kranten te lezen en geen vergelijkingen tussen hem en Courtois op te zoeken. Courtois zijn schaduw zal zeker over het EK hangen.”

Courtois-vergelijkingen escaleren: bij de eerste of kleinste fout …

Filip Joos zei in Sporza dat de schaduw van Thibaut Courtois mega is. “Hopelijk is hij voldoende je-m'en-foutist, want bij de eerste fout die hij maakt, zal hij met alle zonden van Israël overladen worden, en dat zijn er tegenwoordig nogal wat”, voegde de analist en commentator eraan toe in HUMO.

Philippe Albert voorspelde geen gemakkelijk EK 2024 voor Casteels, aangezien elke actie van hem onder een vergrootglas zal liggen. “De kleinste fout van zijn kant, en sociale media zullen dit verbinden met Courtois' recente terugkeer en zijn overwinning in de Champions League.”

Zelfs tijdens de persconferentie voor de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije bleef de media vragen stellen over Courtois. Casteels werd gevraagd wat hij van Courtois vond, of hij nog contact met hem heeft, en of hij bij elke redding met Courtois vergeleken zal worden

 Casteels keek even recht de zaal in en antwoordde niet direct. Perschef Stefan Van Loock, die naast hem zat, greep in. “Het hoofdstuk Courtois is nu wel afgesloten”, verklaarde Van Loock.

Sterke Casteels tegen Slowakije: een van de beste reddingen op het EK

Tijdens de 0-1 nederlaag tegen Slowakije was Koen Casteels de beste Belg op het veld. De doelman verrichtte een schitterende redding op een schot van Lukas Haraslin, maar was kansloos bij het tegendoelpunt van Ivan Schranz, dat volgde op een ongelukkige actie van Jérémy Doku.

“Op twee fases na, waaronder het doelpunt, kan het truitje van doelman Koen Casteels weer de kleerkast in,” beoordeelde Het Nieuwsblad zijn prestatie. Marca merkte op dat Casteels een van de beste reddingen van het EK maakte bij de volley van Haraslin.

Jan Vertonghen verklaarde dat Casteels onder druk stond van buitenaf, maar dat hij desondanks een geweldige wedstrijd speelde. “Het is niet gemakkelijk voor hem, maar mentaal is hij heel sterk. Ik moet hem complimenten geven,” zei Vertonghen.

Toch wat kritiek op Casteels en een gemene opmerking

Maar België zou België niet zijn als er ook geen kritiek gegeven zou worden. Karl Vannieuwkerke nam Jérémy Doku in bescherming na het Slowaakse tegendoelpunt en richtte zijn pijlen op Koen Casteels.

“Je kan je ook vragen stellen bij hoe Casteels die eerste inzet verwerkt om zich vervolgens op zijn linkerkant klein in plaats van groot te maken,” aldus Vannieuwkerke in Krant van West-Vlaanderen.

“Je mag je terecht afvragen of die bal er überhaupt was ingegaan als Thibaut Courtois in doel had gestaan.” Vannieuwkerke nuanceerde daarna wel door te zeggen dat dit een gemene opmerking is en dat Casteels echt wel een goede doelman is.

La Dernière Heure vond het vreemd dat Ivan Schranz vanuit zo’n krappe hoek toch nog kon scoren na een sterke eerste redding van Casteels. Martin Dubravka, doelman van Slowakije, trad zijn Belgische collega bij.

“In België zullen ze zeggen dat Courtois ons doelpunt zou hebben tegengehouden. Ik weet het eigenlijk niet, omdat ik de actie niet goed heb gezien. Maar ik herinner me vooral de fantastische redding van Casteels daarna. Zijn hand stevig... Het was magnifiek.”

Casteels zal niet ontgoochelen op het EK 2024

Meest recent

Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

14
14
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

55
55
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

46
46
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

229
229
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

46
46
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

102
102
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

45
45
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

561
561
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

228
228
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

380
380
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

358
358
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

533
533
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

165
165
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

87
87
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

230
230
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

493
493
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

816
816
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

758
758
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

923
923
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

803
803
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

490
490
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

89
89
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

254
254
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

30
30
KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

KV Kortrijk heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een Anderlecht-talent. De ...

127
127

Meer sportnieuws