Tikkende tijdbom zorgt voor grote onrust bij Rode Duivels

440
Tikkende tijdbom zorgt voor grote onrust bij Rode Duivels

Koen Casteels is gekozen als eerste doelman van de Rode Duivels voor het EK 2024, maar de schaduw van Thibaut Courtois blijft aanwezig. “Elke keer als er een goal valt, is het van: ‘Wat als Courtois in het doel had gestaan?’,” zegt Franky Van der Elst.

Casteels ligt onder een vergrootglas op het EK en er wordt hem aangeraden geen kranten te lezen. Bij de eerste fout zal hij zwaar bekritiseerd worden.

Ondanks de 0-1 nederlaag tegen Slowakije was Casteels de beste Belg op het veld tijdens de eerste EK-wedstrijd van de Belgen. Hij verrichtte een schitterende redding op een schot van Lukas Haraslin, maar was kansloos bij het tegendoelpunt van Ivan Schranz.

Karl Vannieuwkerke bekritiseerde Casteels’ reactie bij het tegendoelpunt en vroeg zich af of Courtois het doelpunt zou hebben voorkomen. La Dernière Heure vond het vreemd dat Schranz vanuit een krappe hoek kon scoren.

LEES OOK: Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Casteels voortdurend vergeleken met Courtois: “Hij moet geen kranten lezen”

Koen Casteels is gekozen als de eerste doelman van de Rode Duivels voor het EK 2024. Thomas Meunier vertelde aan Het Nieuwsblad dat hij, net als de hele ploeg, veel vertrouwen heeft in hem.

“Koen kan een goed EK spelen. Hij krijgt een buitengewone kans om Thibaut Courtois te doen vergeten, en hij heeft er de capaciteiten voor.” Toch hangt de geest van Courtois nog steeds rond bij de Rode Duivels.

“Elke keer als er een goal valt, is het nu van: ‘Wat als Courtois in het doel had gestaan?’,” zei Franky Van der Elst aan Het Nieuwsblad. Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg, benadrukt dat Casteels grote schoenen te vullen heeft.

Wim De Coninck voegde eraan toe in Het Nieuwsblad dat Casteels klaar is om de nummer één positie in de nationale ploeg over te nemen, maar dat hij een zware taak heeft omdat hij voortdurend met Courtois zal worden vergeleken.

“Ik kan hem alleen maar aanraden om geen kranten te lezen en geen vergelijkingen tussen hem en Courtois op te zoeken. Courtois zijn schaduw zal zeker over het EK hangen.”

Courtois-vergelijkingen escaleren: bij de eerste of kleinste fout …

Filip Joos zei in Sporza dat de schaduw van Thibaut Courtois mega is. “Hopelijk is hij voldoende je-m'en-foutist, want bij de eerste fout die hij maakt, zal hij met alle zonden van Israël overladen worden, en dat zijn er tegenwoordig nogal wat”, voegde de analist en commentator eraan toe in HUMO.

Philippe Albert voorspelde geen gemakkelijk EK 2024 voor Casteels, aangezien elke actie van hem onder een vergrootglas zal liggen. “De kleinste fout van zijn kant, en sociale media zullen dit verbinden met Courtois' recente terugkeer en zijn overwinning in de Champions League.”

Zelfs tijdens de persconferentie voor de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije bleef de media vragen stellen over Courtois. Casteels werd gevraagd wat hij van Courtois vond, of hij nog contact met hem heeft, en of hij bij elke redding met Courtois vergeleken zal worden

 Casteels keek even recht de zaal in en antwoordde niet direct. Perschef Stefan Van Loock, die naast hem zat, greep in. “Het hoofdstuk Courtois is nu wel afgesloten”, verklaarde Van Loock.

Sterke Casteels tegen Slowakije: een van de beste reddingen op het EK

Tijdens de 0-1 nederlaag tegen Slowakije was Koen Casteels de beste Belg op het veld. De doelman verrichtte een schitterende redding op een schot van Lukas Haraslin, maar was kansloos bij het tegendoelpunt van Ivan Schranz, dat volgde op een ongelukkige actie van Jérémy Doku.

“Op twee fases na, waaronder het doelpunt, kan het truitje van doelman Koen Casteels weer de kleerkast in,” beoordeelde Het Nieuwsblad zijn prestatie. Marca merkte op dat Casteels een van de beste reddingen van het EK maakte bij de volley van Haraslin.

Jan Vertonghen verklaarde dat Casteels onder druk stond van buitenaf, maar dat hij desondanks een geweldige wedstrijd speelde. “Het is niet gemakkelijk voor hem, maar mentaal is hij heel sterk. Ik moet hem complimenten geven,” zei Vertonghen.

Toch wat kritiek op Casteels en een gemene opmerking

Maar België zou België niet zijn als er ook geen kritiek gegeven zou worden. Karl Vannieuwkerke nam Jérémy Doku in bescherming na het Slowaakse tegendoelpunt en richtte zijn pijlen op Koen Casteels.

“Je kan je ook vragen stellen bij hoe Casteels die eerste inzet verwerkt om zich vervolgens op zijn linkerkant klein in plaats van groot te maken,” aldus Vannieuwkerke in Krant van West-Vlaanderen.

“Je mag je terecht afvragen of die bal er überhaupt was ingegaan als Thibaut Courtois in doel had gestaan.” Vannieuwkerke nuanceerde daarna wel door te zeggen dat dit een gemene opmerking is en dat Casteels echt wel een goede doelman is.

La Dernière Heure vond het vreemd dat Ivan Schranz vanuit zo’n krappe hoek toch nog kon scoren na een sterke eerste redding van Casteels. Martin Dubravka, doelman van Slowakije, trad zijn Belgische collega bij.

“In België zullen ze zeggen dat Courtois ons doelpunt zou hebben tegengehouden. Ik weet het eigenlijk niet, omdat ik de actie niet goed heb gezien. Maar ik herinner me vooral de fantastische redding van Casteels daarna. Zijn hand stevig... Het was magnifiek.”

Casteels zal niet ontgoochelen op het EK 2024

Meest recent

'Toch nog kassa Club Brugge? Hernieuwde interesse Ordonez'

Vertrekt Joel Ordonez deze zomermercato nog? De centrale verdediger ligt in de lappenmand, maar ...

20
20
Kompany schept duidelijkheid over gezondheid Musiala

Jamal Musiala is één van de grootste talenten, maar tijdens de voorbereiding werd de ...

12
12
‘Jackpot voor Antwerp: Ahoka op zucht van knaltransfer’

Royal Antwerp FC moet elke mercato spelers verkopen om het hoofd boven water te houden en dat is nog ...

123
123
Vandenbempt fileert de kritiek op Van Bommel

Binnen iets meer dan een maand staat Mark van Bommel voor zijn vuurdoop als bondscoach van de Rode ...

97
97
'UEFA onthult zeer straf plan met Nations League'

In september gaat de nieuwe campagne in de Nations League van start. Het zou weleens de laatste ...

80
80
'Ghana of Rode Duivels: Bisiwu hakt knoop door'

Jesse Bisiwu is hot dezer dagen. Sinds de 18-jarige flankaanvaller voor maar liefst 8,5 miljoen euro ...

235
235
Anderlecht ontdekt eindelijk de échte Kana

Anderlecht herstelde zich donderdagavond optimaal van de opdoffer die het vorig weekend slikte in ...

339
339
Tielemans meteen afgemaakt: "Niet goed genoeg voor Man Utd"

Youri Tielemans versierde deze zomer op zijn 29ste eindelijk een absolute droomtransfer. Vlak na het ...

448
448
'KV Mechelen heeft beet: verdediger én miljoenenverkoop'

KV Mechelen is zijn seizoen begonnen met een tegenvallende één op zes, al kan het zich ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Topcoach wil Tresoldi, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

353
353
‘Standard kijkt rond in JPL om Epolo te vervangen’

Standard Luik vreest nog een vertrek van doelman Mathieu Epolo. De Congolees wordt genoemd bij ...

151
151
‘Fofana zorgt voor onrust bij Lyon: entourage zet druk’

Malick Fofana wordt al een tijdje in verband gebracht met een knaltransfer, maar de buitenspeler ...

47
47
'Anderlecht heeft eindelijk beet: ferme deal Sibierski'

RSC Anderlecht staat op een zucht van een nieuwe miljoenentransfer, dat laat Het Laatste Nieuws ...

836
836
Lommel rondt straffe transfer af: toptalent van Ajax

Lommel SK heeft nog een straffe zomerdeal afgesloten. De Limburgse club is dit seizoen in de Jupiler ...

41
41
Club Brugge pakt uit met derde shirt: knap eerbetoon

Club Brugge heeft het derde shirt voor dit seizoen voorgesteld op de officiële kanalen. Onder ...

175
175
Kompany grijpt hard in bij Musiala na zorgwekkende situatie

De zorgen om Jamal Musiala zijn groot. De Duitser zakte al twee keer in vier dagen in elkaar op het ...

119
119
'Sibierski blijft gaan: ook Engelse winger op lijst'

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Ook dezer dagen is sportief directeur ...

235
235
'Exit Saliba: Anderlecht eist absolute jackpot'

In zijn eerste weken als trainer van Anderlecht liet Vitor Bruno al zien dat hij er niet voor ...

748
748
Transfer op komst? Raskin plots op bank bij Rangers

Donderdagavond kwamen verschillende Belgen in actie in de Europese voorrondes, al waren er ook een ...

111
111
'Tottenham dropt nieuwe transferbom: 87 miljoen'

De voorbije twee seizoenen flirtte Tottenham met degradatie uit de Premier League en vooral vorig ...

117
117
'Anderlecht keihard: einde verhaal na laatste aanwinst'

De nederlaag van vorig weekend op Beveren deed Anderlecht even schrikken, maar donderdag herpakte ...

627
627
'Transferitis Fernandez-Pardo: Lille spreekt klare taal'

Verschillende Rode Duivels hebben deze zomer al een zeer fraaie transfer versierd. In de laatste ...

109
109
'Lommel overtuigt Ajax: nog één jawoord nodig'

Lommel maakte dit seizoen verrassend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar ...

69
69
STVV zet stap richting EL, maar Muja stuurt waarschuwing

STVV heeft donderdagavond een grote stap gezet richting de grootste stunt uit zijn clubgeschiedenis. ...

108
108
‘Saudi-paniek om Dams: sjeiks smeken Club Brugge’

Al-Ahli wil Matteo Dams dringend kwijt en heeft Club Brugge nodig om zijn probleem op te lossen. ...

1468
1468

Meer sportnieuws