Tikkende tijdbom zorgt voor grote onrust bij Rode Duivels

440 stemmen
Tikkende tijdbom zorgt voor grote onrust bij Rode Duivels

Koen Casteels is gekozen als eerste doelman van de Rode Duivels voor het EK 2024, maar de schaduw van Thibaut Courtois blijft aanwezig. “Elke keer als er een goal valt, is het van: ‘Wat als Courtois in het doel had gestaan?’,” zegt Franky Van der Elst.

Casteels ligt onder een vergrootglas op het EK en er wordt hem aangeraden geen kranten te lezen. Bij de eerste fout zal hij zwaar bekritiseerd worden.

Ondanks de 0-1 nederlaag tegen Slowakije was Casteels de beste Belg op het veld tijdens de eerste EK-wedstrijd van de Belgen. Hij verrichtte een schitterende redding op een schot van Lukas Haraslin, maar was kansloos bij het tegendoelpunt van Ivan Schranz.

Karl Vannieuwkerke bekritiseerde Casteels’ reactie bij het tegendoelpunt en vroeg zich af of Courtois het doelpunt zou hebben voorkomen. La Dernière Heure vond het vreemd dat Schranz vanuit een krappe hoek kon scoren.

LEES OOK: Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Casteels voortdurend vergeleken met Courtois: “Hij moet geen kranten lezen”

Koen Casteels is gekozen als de eerste doelman van de Rode Duivels voor het EK 2024. Thomas Meunier vertelde aan Het Nieuwsblad dat hij, net als de hele ploeg, veel vertrouwen heeft in hem.

“Koen kan een goed EK spelen. Hij krijgt een buitengewone kans om Thibaut Courtois te doen vergeten, en hij heeft er de capaciteiten voor.” Toch hangt de geest van Courtois nog steeds rond bij de Rode Duivels.

“Elke keer als er een goal valt, is het nu van: ‘Wat als Courtois in het doel had gestaan?’,” zei Franky Van der Elst aan Het Nieuwsblad. Kristof Liberloo, chef voetbal van Het Belang van Limburg, benadrukt dat Casteels grote schoenen te vullen heeft.

Wim De Coninck voegde eraan toe in Het Nieuwsblad dat Casteels klaar is om de nummer één positie in de nationale ploeg over te nemen, maar dat hij een zware taak heeft omdat hij voortdurend met Courtois zal worden vergeleken.

“Ik kan hem alleen maar aanraden om geen kranten te lezen en geen vergelijkingen tussen hem en Courtois op te zoeken. Courtois zijn schaduw zal zeker over het EK hangen.”

Courtois-vergelijkingen escaleren: bij de eerste of kleinste fout …

Filip Joos zei in Sporza dat de schaduw van Thibaut Courtois mega is. “Hopelijk is hij voldoende je-m'en-foutist, want bij de eerste fout die hij maakt, zal hij met alle zonden van Israël overladen worden, en dat zijn er tegenwoordig nogal wat”, voegde de analist en commentator eraan toe in HUMO.

Philippe Albert voorspelde geen gemakkelijk EK 2024 voor Casteels, aangezien elke actie van hem onder een vergrootglas zal liggen. “De kleinste fout van zijn kant, en sociale media zullen dit verbinden met Courtois' recente terugkeer en zijn overwinning in de Champions League.”

Zelfs tijdens de persconferentie voor de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije bleef de media vragen stellen over Courtois. Casteels werd gevraagd wat hij van Courtois vond, of hij nog contact met hem heeft, en of hij bij elke redding met Courtois vergeleken zal worden

 Casteels keek even recht de zaal in en antwoordde niet direct. Perschef Stefan Van Loock, die naast hem zat, greep in. “Het hoofdstuk Courtois is nu wel afgesloten”, verklaarde Van Loock.

Sterke Casteels tegen Slowakije: een van de beste reddingen op het EK

Tijdens de 0-1 nederlaag tegen Slowakije was Koen Casteels de beste Belg op het veld. De doelman verrichtte een schitterende redding op een schot van Lukas Haraslin, maar was kansloos bij het tegendoelpunt van Ivan Schranz, dat volgde op een ongelukkige actie van Jérémy Doku.

“Op twee fases na, waaronder het doelpunt, kan het truitje van doelman Koen Casteels weer de kleerkast in,” beoordeelde Het Nieuwsblad zijn prestatie. Marca merkte op dat Casteels een van de beste reddingen van het EK maakte bij de volley van Haraslin.

Jan Vertonghen verklaarde dat Casteels onder druk stond van buitenaf, maar dat hij desondanks een geweldige wedstrijd speelde. “Het is niet gemakkelijk voor hem, maar mentaal is hij heel sterk. Ik moet hem complimenten geven,” zei Vertonghen.

Toch wat kritiek op Casteels en een gemene opmerking

Maar België zou België niet zijn als er ook geen kritiek gegeven zou worden. Karl Vannieuwkerke nam Jérémy Doku in bescherming na het Slowaakse tegendoelpunt en richtte zijn pijlen op Koen Casteels.

“Je kan je ook vragen stellen bij hoe Casteels die eerste inzet verwerkt om zich vervolgens op zijn linkerkant klein in plaats van groot te maken,” aldus Vannieuwkerke in Krant van West-Vlaanderen.

“Je mag je terecht afvragen of die bal er überhaupt was ingegaan als Thibaut Courtois in doel had gestaan.” Vannieuwkerke nuanceerde daarna wel door te zeggen dat dit een gemene opmerking is en dat Casteels echt wel een goede doelman is.

La Dernière Heure vond het vreemd dat Ivan Schranz vanuit zo’n krappe hoek toch nog kon scoren na een sterke eerste redding van Casteels. Martin Dubravka, doelman van Slowakije, trad zijn Belgische collega bij.

“In België zullen ze zeggen dat Courtois ons doelpunt zou hebben tegengehouden. Ik weet het eigenlijk niet, omdat ik de actie niet goed heb gezien. Maar ik herinner me vooral de fantastische redding van Casteels daarna. Zijn hand stevig... Het was magnifiek.”

Casteels zal niet ontgoochelen op het EK 2024

Meest recent

Wat met Kanga bij AA Gent? De Mil verrast iedereen

Bij AA Gent leek Wilfried Kanga op weg naar de uitgang. De aanvaller kreeg het vorig seizoen aan de ...

14
14
Christos Tzolis laat ex-ploegmaten met verstomming achter

Volgend seizoen is Christos Tzolis te bewonderen in de Premier League. De Griek heeft sinds vandaag ...

59
59
Sportief directeur Napoli zet De Bruyne zeer stevig op zijn plaats

Kevin De Bruyne zal dit seizoen uit de verf moeten komen bij Napoli. Er waait een nieuwe wind ...

35
35
Union SG verrast met komst ex-doelman van KRC Genk

Union SG heeft een volgende aanwinst voorgesteld aan de pers. De Belgische bekerwinnaar heeft een ...

27
27
Bruno verrast compleet met basisploeg van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt om 19u op het veld vna Hammarby. Dat is een match die enorm cruciaal is voor ...

297
297
FIFA in nauwe schoentjes: onderzoek naar matchfixing op WK

Tijdens het afgelopen WK maakte de FIFA alweer geen al te beste beurt. Schandalen, corruptie en ...

609
609
Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

De zenuwen staan strakgespannen bij RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa League ...

221
221
'Leko krijgt zin: transfervuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge vertrok met drie nieuwkomers richting het oefenkamp in Frankrijk, maar de komende weken ...

555
555
'Van Bommel wordt bondscoach: ex-Rode Duivel als T2'

De laatste details moeten nog worden uitgeklaard, maar behoudens een onverwachte wending wordt Mark ...

357
357
'Genk zet zich schrap: Club duwt door voor opvolger Tzolis'

Nu de recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal officieel in kannen en kruiken is, lijkt de ...

687
687
AA Gent op glad ijs: De Mil stoot fans tegen de borst

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

199
199
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

473
473
'Bruno hakt knopen door: Anderlecht mist sterkhouder'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het in de tweede voorronde van de Europa League ...

224
224
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

53
53
'Club Brugge mag kruis maken over groot talent'

Club Brugge heeft de komende weken nog het nodige transferhuiswerk voor de boeg. Met Yann Sommer, ...

420
420
'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Anderlecht trapt zijn seizoen om 19u af tegen Hammarby, dat meteen een pittige tegenstander belooft ...

431
431
Daar is het record: Tzolis heeft transfer naar Arsenal beet

De voorbije jaren liet Club Brugge al regelmatig het Belgische transferrecord sneuvelen, vorige ...

254
254
'Union gaat overstag: sterkhouder op weg naar uitgang'

Union schoot deze zomer heel snel in actie op de transfermarkt. Het rondde al vroeg een pak ...

110
110
'Hayen plukt volgende pion weg bij Genk'

KRC Genk kende een woelige voorbereiding op het nieuwe seizoen, met onder meer een gedwongen ...

269
269
'Droomtransfer De Ketelaere: nieuwe info duikt op'

Nu het WK voorbij is, schieten de Europese grootmachten in actie op de transfermarkt. Dat heeft ook ...

245
245
Barça heeft tweede aanwinst beet, met gevolgen voor Karetsas

FC Barcelona veroverde vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar in de ...

207
207
'AZ heeft eerste deal in Jupiler Pro League beet'

AZ pakte vorig seizoen de Nederlandse beker dankzij een klinkende 5-1 in de finale tegen NEC, maar ...

80
80
Genk heeft recordtransfer helemaal beet

Na een tegenvallend seizoen wil Genk straks beter doen, al kreeg het deze zomer wel een tik met het ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

319
319
Kruipt Ruben Van Gucht in de rol van Balthasar Boma?

Het opvallende liefdesleven van Ruben Van Gucht blijft vlot over de tongen gaan. De ...

63
63

Meer sportnieuws