Oostenrijk legt strijdend Polen alsnog vlot over de knie

door
Oostenrijk legt strijdend Polen alsnog vlot over de knie

Op het EK stond om 18u de partij tussen Polen en Oostenrijk op het programma. De Oostenrijkers waren de betere van de Polen en wisten met 1-3 te winnen. Zij mogen nog steeds hopen op de volgende ronde.

LEES OOK: WK-kwali's: afgang voor Duitsland, Oranje maakt dure slipper

Polen kan even meestrijden

Oostenrijk begon het best aan de partij. Het was geen verrassing dat zij dan ook de voorsprong namen. Er werd matig verdedigd bij de Polen en Gernot Trauner wist met een mooie kopbal de 1-0 tegen de touwen te krijgen.

Polen reageerde stevig en was gevaarlijk. De 1-1 kwam er via Krzysztof Piatek en hij bracht de Polen al bij al verdiend op 1-1. Oostenrijk probeerde nog voor de rust te bakens te verzetten, maar de 1-1 was na een al bij al leuke partij om vormen logisch.

Oostenrijk maatje te groot

Bij Polen kreeg Robert Lewandowski iets voor het uur een invalbeurt. Kon hij de Polen de zege opleveren? Neen, want Christian Baumgartner bracht de Oostenrijkers op 1-2. Even later was het bijna 1-3, maar Wojciech Szczęsny behoedde zijn ploeg van de doodsteek. Maar even later beging hij wel een strafschopfout op Marcel Sabitzer.

Dé kans voor Oostenrijk op de beslissing. Marko Arnautovic zette zich achter de bal en de aanvaller scoorde feilloos de 1-3. Polen was helemaal van slag. Het bleef 1-3.

Scoreverloop:

  • 1-0 (09') Gernot Trauer
  • 1-1 (30') Krzysztof Piatek
  • 1-2 (66') Christian Baumgartner
  • 1-3 (77') Marko Arnautovic (pen.)

Gaat Oostenrijk de volgende ronde halen?

Meest recent

Tielemans bejubelt mede-Duivel: "Hij was héél goed"

Youri Tielemans werd begin deze week aangeduid als de nieuwe vaste aanvoerder van de Rode Duivels. ...

61
61
Fofana doet straffe onthulling na Duivelse glansprestatie

De Rode Duivels zijn een potentiële smaakmaker rijker. Malick Fofana startte donderdag in ...

60
60
Kranten vernietigend: één grandioze buis na zege Duivels

De Rode Duivels hebben donderdagavond gedaan wat moest op het veld van Liechtenstein. Zoals verwacht ...

249
249
WK-kwali's: afgang voor Duitsland, Oranje maakt dure slipper

Niet alleen de Rode Duivels kwamen donderdagavond in actie, ook elders in Europa stonden ...

217
217
Geen genade: Tielemans regisseert België naar monsterzege

In hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 hebben de Rode Duivels donderdagavond brandhout gemaakt ...

163
163
D-Day Anderlecht: Renard na nog geen jaar op straat?

RSC Anderlecht staat vrijdag voor een D-Day. Op de Raad van Bestuur zal onder meer het ontslag van ...

693
693
'Trainersbom in Nederland: Van Bommel grote kandidaat'

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen en dat leidt traditiegetrouw ook tot de eerste ...

237
237
Afval bij Rode Duivels: één speler genadeloos afgemaakt

In hun queeste om een ticket voor het WK 2026 te veroveren, hielden de Rode Duivels donderdagavond ...

281
281
Mitrovic stinkend rijk na last-minute transferschok

In de grote Europese voetballanden zit de zomerse transferperiode er alweer op, maar in ...

384
384
'Club en Gent akkoord: transferprijs Skoras bekend'

Terwijl het transfergeweld in de grote Europese voetballanden inmiddels is gaan liggen, kunnen de ...

1250
1250
Onbegrip voor keuze Garcia: "Wat moet hij nog meer doen?!"

Donderdagavond nemen de Rode Duivels het op tegen Liechtenstein in de kwalificatiecampagne voor het ...

401
401
'Lammens krijgt meteen groot transfernieuws bij United'

Vlak voor het sluiten van de zomerse mercato in Engeland, wist Senne Lammens zijn droomtransfer naar ...

477
477
Joos en Hein ly-risch over Duivel: "Hij wordt dé ster"

In de kwalificatiecampagne voor het WK 2026 nemen de Rode Duivels het donderdagavond op tegen ...

352
352
Opstelling Duivels: één verrassing en spectaculaire voorlinie

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. Op het veld van ...

414
414
Vandenhaute stevig afgerekend: "Het was een ramp"

Waar een groot deel van de aanhang van RSC Anderlecht al ruime tijd om vroeg, hebben ze maandag ook ...

1013
1013
Penalty-debacle bezorgt Jonge Duivels ijskoude douche

De Belgische beloften zijn met een dure slipper aan hun kwalificatiecampagne voor het EK 2027 ...

248
248
'Genk vloekt luidop: Standard trekt stekker uit transfer'

De zomermercato is in België nog eventjes geopend, verschillende clubs proberen dan ook nog een ...

529
529
Kapiteinsdebat bij Duivels: "Verbazend dat hij het niet is"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

358
358
Courtois velt Lammens-oordeel: waarschuwing komt hard aan

Senne Lammens heeft zijn droomtransfer beet. De doelman maakte afgelopen seizoen veel indruk bij ...

450
450
Fabio Silva maakt zich onsterfelijk belachelijk

Fabio Silva heeft een verleden bij RSC Anderlecht. Deze zomertransferperiode maakte de Portugese ...

148
148
'Transferbom bij AA Gent: miljoenendeal bij Club Brugge'

Gaat AA Gent nog een opvallende transfer afronden? Die kans is bestaande, want ze zouden nog een ...

1684
1684
Sensatiedeal: KRC Genk haalt “monster” in huis

KRC Genk zag met Tolu Arokodare de aanvalsleider van vorig seizoen vertrekken en bijna moest het ook ...

650
650
Aanwinst STVV: "Of de interesse van Anderlecht klopte?"

RSC Anderlecht heeft nog werk op de transfermarkt. Voorlopig komt er weinig beweging in. Olivier ...

235
235
Trésor en Delcroix weldra terug in de Jupiler Pro League?

Bij Burnley willen ze nog af van een aantal spelers. De ploegen uit de Jupiler Pro League kunnen ...

411
411
Kroes doet boekje open over komst van Dolberg

Ajax dompelde de fans van RSC Anderlecht in grote rouw. Kasper Dolberg verliet Brussel en trok naar ...

177
177

Meer sportnieuws