'Tedesco trapt op zere tenen: Rode Duivel teleurgesteld'

door
'Tedesco trapt op zere tenen: Rode Duivel teleurgesteld'

De nederlaag tegen Slovakije kwam Domenico Tedesco op flink wat kritiek te staan, maar intern blijven de rangen gesloten bij de Rode Duivels. Al blijkt toch niet iedereen in het Belgische kamp tevreden met de keuzes van de bondscoach.

De sfeer zit ondanks de valse start nog altijd goed in Freiberg, waar geen onvertogen woord over Tedesco te rapen valt. Toch konden een aantal van zijn beslissingen niet alleen bij de buitenwereld op wat onbegrip rekenen, zo merkt Het Nieuwsblad op.

LEES OOK: Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

De Cuyper ontgoocheld

Volgens de krant was Maxim De Cuyper tenslotte teleurgesteld dat hij op de bank aan het EK begon. "Misschien is Tedesco hem nu mentaal kwijt. De jongen zal ook wel gehoopt hebben om te starten", oppert Jürgen Geril. Terecht volgens zijn collega's.

"Klop, ik hoor dat hij ontgoocheld was", antwoordt Club Brugge-watcher Pieter-Jan Calcoen. Door de blessure van Arthur Theate leek De Cuyper al een certitude links achterin, maar met Yannick Carrasco schudde Tedesco een verrassing uit zijn mouw.

Tedesco inconsequent

Hoewel hij volgens Ludo Vandewalle geen slechte partij speelde kan dat nog grote gevolgen hebben. "Het betekent zeker een deuk in het vertrouwen van De Cuyper. Nochtans had Tedesco op voorhand gezegd vertrouwen te hebben in iedere speler."

Precies daarom koos de bondscoach voor een kleinere selectie. Dat hij De Cuyper links liet liggen is volgens de Chef Voetbal dan ook niet consequent. Door de terugkeer van Theate lijkt de kans klein dat De Cuyper op dit toernooi nog in actie komt.

Denkt u dat De Cuyper nog zal spelen op het EK?

Meest recent

Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft het zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

0
0
Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

20
20
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

56
56
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

96
96
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

80
80
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

294
294
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

172
172
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

118
118
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

156
156
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

284
284
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

318
318
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

158
158
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

74
74
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

51
51
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

237
237
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

53
53
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

184
184
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

105
105
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

148
148
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

519
519
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

81
81
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

125
125
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

53
53

Meer sportnieuws