Waarom Nederland véél moet bewijzen tegen Frankrijk

door
Waarom Nederland véél moet bewijzen tegen Frankrijk

Het Nederlandse volk spreekt altijd over het winnen van een toernooi. De harde realiteit is echter dat Oranje al vele jaren geen wereldtop meer is. Ook nu niet. Tegen Frankrijk staan ze voor een groot examen.

De tijd dat Nederland een elftal van wereldklasse had, is voorlopig voorbij. Oranje heeft wél een team dat subtop is en ze hebben wel enkele wereldtoppers in de rangen zoals Virgil van Dijk, Frenkie de Jong ontbreekt door blessure. 

LEES OOK: Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Zwak parcours tegen toplanden

Maar Nederland is de afgelopen jaren een ploeg geweest die sterretjes zag tegen de toplanden. Tegen Frankrijk (2-1 en 4-0), Italië (3-2), Kroatië (4-2) en Argentinië (onderuit na penalty’s) verloren ze de afgelopen jaren. De laatste zege tegen een topland dateert van tegen België in 2022 in de Nations League. Ze wonnen daar twee keer van de Rode Duivels. Tegen Duitsland (1-1), Spanje (1-1) en Italië (1-1, 1-0) werd voordien ook niet gewonnen. De afgelopen vijf jaar heeft Oranje dus een belabberde reputatie bij elkaar gespeeld tegen de toplanden.

Daarom staan ze vanavond zwaar onder druk tegen Frankrijk. Het is tijd om de volgende stap te zetten. Al twijfelen we of het middenveld daarvoor sterk genoeg is. Jerdy Schouten en Joey Veerman worden opgehemeld, maar dat ze op hun 27ste en 25ste voor PSV spelen en niet bij de Europese (sub)top is ook veelzeggend. Jongens als Frenkie de Jong (FC Barcelona) en Teun Koopmeiners (Atalanta) worden gemist. 

Gakpo en Simons aan zet

Achteraan staat er wél veel. Jongens die bij Manchester City, Liverpool, Tottenham, Inter en andere grote clubs spelen moet je niet meer veel leren. En vooraan is het aan spelers als Memphis Depay, Xavi Simons en Cody Gakpo om te bewijzen dat ze wél de wereldtop aankunnen.

Voorlopig zitten zij daar nog een schavotje onder en vooral die laatste twee hebben nog een grote progressiemarge. Kan Oranje tegen titelfavoriet Frankrijk écht voor de verrassing zorgen en zich opwerpen tot een kandidaat voor de eindzege? We zijn benieuwd.

CR

Gaat Oranje het EK winnnen?

Meest recent

Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

4
4
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

74
74
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

19
19
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

59
59
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

93
93
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

74
74
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

222
222
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

89
89
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

170
170
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

904
904
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

333
333
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

54
54
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

179
179
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

110
110
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

371
371
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

74
74
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

63
63
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

585
585
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

587
587
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

393
393
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

526
526
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

683
683
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

1076
1076
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

42
42
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

694
694

Meer sportnieuws