Waarom Nederland véél moet bewijzen tegen Frankrijk

door
Waarom Nederland véél moet bewijzen tegen Frankrijk

Het Nederlandse volk spreekt altijd over het winnen van een toernooi. De harde realiteit is echter dat Oranje al vele jaren geen wereldtop meer is. Ook nu niet. Tegen Frankrijk staan ze voor een groot examen.

De tijd dat Nederland een elftal van wereldklasse had, is voorlopig voorbij. Oranje heeft wél een team dat subtop is en ze hebben wel enkele wereldtoppers in de rangen zoals Virgil van Dijk, Frenkie de Jong ontbreekt door blessure. 

LEES OOK: Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Zwak parcours tegen toplanden

Maar Nederland is de afgelopen jaren een ploeg geweest die sterretjes zag tegen de toplanden. Tegen Frankrijk (2-1 en 4-0), Italië (3-2), Kroatië (4-2) en Argentinië (onderuit na penalty’s) verloren ze de afgelopen jaren. De laatste zege tegen een topland dateert van tegen België in 2022 in de Nations League. Ze wonnen daar twee keer van de Rode Duivels. Tegen Duitsland (1-1), Spanje (1-1) en Italië (1-1, 1-0) werd voordien ook niet gewonnen. De afgelopen vijf jaar heeft Oranje dus een belabberde reputatie bij elkaar gespeeld tegen de toplanden.

Daarom staan ze vanavond zwaar onder druk tegen Frankrijk. Het is tijd om de volgende stap te zetten. Al twijfelen we of het middenveld daarvoor sterk genoeg is. Jerdy Schouten en Joey Veerman worden opgehemeld, maar dat ze op hun 27ste en 25ste voor PSV spelen en niet bij de Europese (sub)top is ook veelzeggend. Jongens als Frenkie de Jong (FC Barcelona) en Teun Koopmeiners (Atalanta) worden gemist. 

Gakpo en Simons aan zet

Achteraan staat er wél veel. Jongens die bij Manchester City, Liverpool, Tottenham, Inter en andere grote clubs spelen moet je niet meer veel leren. En vooraan is het aan spelers als Memphis Depay, Xavi Simons en Cody Gakpo om te bewijzen dat ze wél de wereldtop aankunnen.

Voorlopig zitten zij daar nog een schavotje onder en vooral die laatste twee hebben nog een grote progressiemarge. Kan Oranje tegen titelfavoriet Frankrijk écht voor de verrassing zorgen en zich opwerpen tot een kandidaat voor de eindzege? We zijn benieuwd.

CR

Gaat Oranje het EK winnnen?

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

60
60
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

20
20
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

48
48
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

157
157
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

54
54
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

61
61
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

56
56
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

94
94
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

119
119
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

145
145
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

323
323
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

205
205
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

103
103
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

256
256
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

90
90
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

93
93
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

354
354
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

168
168
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

279
279
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

680
680
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

117
117
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

539
539
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

151
151
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

217
217
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

166
166

Meer sportnieuws