Waarom Nederland véél moet bewijzen tegen Frankrijk

27 stemmen
Waarom Nederland véél moet bewijzen tegen Frankrijk

Het Nederlandse volk spreekt altijd over het winnen van een toernooi. De harde realiteit is echter dat Oranje al vele jaren geen wereldtop meer is. Ook nu niet. Tegen Frankrijk staan ze voor een groot examen.

De tijd dat Nederland een elftal van wereldklasse had, is voorlopig voorbij. Oranje heeft wél een team dat subtop is en ze hebben wel enkele wereldtoppers in de rangen zoals Virgil van Dijk, Frenkie de Jong ontbreekt door blessure. 

LEES OOK: Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

Zwak parcours tegen toplanden

Maar Nederland is de afgelopen jaren een ploeg geweest die sterretjes zag tegen de toplanden. Tegen Frankrijk (2-1 en 4-0), Italië (3-2), Kroatië (4-2) en Argentinië (onderuit na penalty’s) verloren ze de afgelopen jaren. De laatste zege tegen een topland dateert van tegen België in 2022 in de Nations League. Ze wonnen daar twee keer van de Rode Duivels. Tegen Duitsland (1-1), Spanje (1-1) en Italië (1-1, 1-0) werd voordien ook niet gewonnen. De afgelopen vijf jaar heeft Oranje dus een belabberde reputatie bij elkaar gespeeld tegen de toplanden.

Daarom staan ze vanavond zwaar onder druk tegen Frankrijk. Het is tijd om de volgende stap te zetten. Al twijfelen we of het middenveld daarvoor sterk genoeg is. Jerdy Schouten en Joey Veerman worden opgehemeld, maar dat ze op hun 27ste en 25ste voor PSV spelen en niet bij de Europese (sub)top is ook veelzeggend. Jongens als Frenkie de Jong (FC Barcelona) en Teun Koopmeiners (Atalanta) worden gemist. 

Gakpo en Simons aan zet

Achteraan staat er wél veel. Jongens die bij Manchester City, Liverpool, Tottenham, Inter en andere grote clubs spelen moet je niet meer veel leren. En vooraan is het aan spelers als Memphis Depay, Xavi Simons en Cody Gakpo om te bewijzen dat ze wél de wereldtop aankunnen.

Voorlopig zitten zij daar nog een schavotje onder en vooral die laatste twee hebben nog een grote progressiemarge. Kan Oranje tegen titelfavoriet Frankrijk écht voor de verrassing zorgen en zich opwerpen tot een kandidaat voor de eindzege? We zijn benieuwd.

CR

Gaat Oranje het EK winnnen?

Meest recent

Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

2
2
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

72
72
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

22
22
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

35
35
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

157
157
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

63
63
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

250
250
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

171
171
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

57
57
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

54
54
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

424
424
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

57
57
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

156
156
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

250
250
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

59
59
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

147
147
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

266
266
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

42
42
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

62
62
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

74
74
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

124
124
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

107
107
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

38
38
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

233
233
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

217
217

Meer sportnieuws