Club Brugge & Anderlecht presenteren nieuwkomers

470 stemmen
Club Brugge & Anderlecht presenteren nieuwkomers

Union mengde zich ook in de debatten, maar voor het eerst sinds lang streden Club Brugge en Anderlecht nog eens voor de titel. Ook voor de status van beste opleiding leggen de twee rivalen mekaar alsmaar meer het vuur aan de schenen. Zowel in Neerpede als in Westkapelle viel er in dat opzicht nieuws te rapen.

Zo maakte Paars-Wit nu ook officieel bekend dat Jelle Coen aan de slag gaat als hoofdcoach van de RSCA Futures. Vorig seizoen was hij nog de T1 van Jong Genk, dat ook in de Challenger Pro League uitkomt. Als assistent krijgt hij René Peeters naast zich, die bij de U18 dan weer van plaats wisselt met David Hubert.

LEES OOK: 'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Coen naar RSCA Futures

"Het is een ware eer om coach te worden bij zo’n grootse club als Anderlecht. Ik kijk er enorm naar uit om met de talenten van deze club te mogen werken. Ik sta voor dynamisch, attractief voetbal met een stevige defensieve organisatie én aandacht voor de individuele en collectieve ontwikkeling van de ploeg", aldus Coen.

"Jelle is een jonge, veelbelovende coach die vorig seizoen zijn sporen heeft verdiend in de Challenger Pro League met KRC Genk. Hij past bij onze cultuur en we kijken ernaar uit om hem straks de volgende stappen te zien zetten met onze talenten", voegt Academy Director Mikkel Hemmersam eraan toe op de clubwebsite.

Club NXT en YLA

Blauw-Zwart bevestgde dan weer dat Sieb Blondelle de nieuwe T1 van de U18 wordt. De geboren Bruggeling en voormalig jeugdspeler van Club komt over van de tweedeklasser Deinze, waar Club met Kevin Deslypere ook zijn kersverse T2 wegplukte. Tot slot krijgen de vrouwen van Club YLA eveneens een nieuwe trainer.

"Club YLA stelt trots haar nieuwe hoofdcoach voor. Inka Grings zal vanaf komend seizoen de lijnen uitzetten in de kleedkamer van de dames van Club Brugge. Ze ondertekent een contract van onbepaalde duur", klinkt het op de clubwebsite. De voormalig Duits international vervangt er Heleen Jaques.

Wie zal volgend seizoen hoger eindigen in het klassement in 1B?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

23
23
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

46
46
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

91
91
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

33
33
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

226
226
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

33
33
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

287
287
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

104
104
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

261
261
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

105
105
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

189
189
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

184
184
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

100
100
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

39
39
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

99
99
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

259
259
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

716
716
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

185
185
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

241
241
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

160
160
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

123
123
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

219
219
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1119
1119
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

156
156

Meer sportnieuws