Club Brugge & Anderlecht presenteren nieuwkomers

470
Club Brugge & Anderlecht presenteren nieuwkomers

Union mengde zich ook in de debatten, maar voor het eerst sinds lang streden Club Brugge en Anderlecht nog eens voor de titel. Ook voor de status van beste opleiding leggen de twee rivalen mekaar alsmaar meer het vuur aan de schenen. Zowel in Neerpede als in Westkapelle viel er in dat opzicht nieuws te rapen.

Zo maakte Paars-Wit nu ook officieel bekend dat Jelle Coen aan de slag gaat als hoofdcoach van de RSCA Futures. Vorig seizoen was hij nog de T1 van Jong Genk, dat ook in de Challenger Pro League uitkomt. Als assistent krijgt hij René Peeters naast zich, die bij de U18 dan weer van plaats wisselt met David Hubert.

LEES OOK: Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

Coen naar RSCA Futures

"Het is een ware eer om coach te worden bij zo’n grootse club als Anderlecht. Ik kijk er enorm naar uit om met de talenten van deze club te mogen werken. Ik sta voor dynamisch, attractief voetbal met een stevige defensieve organisatie én aandacht voor de individuele en collectieve ontwikkeling van de ploeg", aldus Coen.

"Jelle is een jonge, veelbelovende coach die vorig seizoen zijn sporen heeft verdiend in de Challenger Pro League met KRC Genk. Hij past bij onze cultuur en we kijken ernaar uit om hem straks de volgende stappen te zien zetten met onze talenten", voegt Academy Director Mikkel Hemmersam eraan toe op de clubwebsite.

Club NXT en YLA

Blauw-Zwart bevestgde dan weer dat Sieb Blondelle de nieuwe T1 van de U18 wordt. De geboren Bruggeling en voormalig jeugdspeler van Club komt over van de tweedeklasser Deinze, waar Club met Kevin Deslypere ook zijn kersverse T2 wegplukte. Tot slot krijgen de vrouwen van Club YLA eveneens een nieuwe trainer.

"Club YLA stelt trots haar nieuwe hoofdcoach voor. Inka Grings zal vanaf komend seizoen de lijnen uitzetten in de kleedkamer van de dames van Club Brugge. Ze ondertekent een contract van onbepaalde duur", klinkt het op de clubwebsite. De voormalig Duits international vervangt er Heleen Jaques.

Wie zal volgend seizoen hoger eindigen in het klassement in 1B?

Meest recent

'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

104
104
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

100
100
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

177
177
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

141
141
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

184
184
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

311
311
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

139
139
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

160
160
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

141
141
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

122
122
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

72
72
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

43
43
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

197
197
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

126
126
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

59
59
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

72
72
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

32
32
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

18
18
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

309
309
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

83
83
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

134
134
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

112
112
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

116
116
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

120
120
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

356
356

Meer sportnieuws