‘Anderlecht gaat vol voor klepper: Lust voor het oog’

door
‘Anderlecht gaat vol voor klepper: Lust voor het oog’

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op Metinho, een opkomend talent dat de Braziliaanse jeugdopleiding bij Fluminense doorliep en vorig seizoen indruk maakte bij Sparta Rotterdam.

De 21-jarige middenvelder wordt geprezen om zijn mix van kracht, agressie en techniek, en wordt zelfs vergeleken met Paul Pogba vanwege zijn spelstijl en potentieel.

LEES OOK: Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Fredberg droomt van een zelfregulerend middenveld

Deze zomer staat Jesper Fredberg voor een uitdagende taak op de transfermarkt. De CEO Sports van Anderlecht moet de selectie verbreden, in evenwicht brengen en versterken om volgend seizoen op drie fronten mee te strijden.

Fredberg wil laagjes aanbrengen in de selectie, waardoor de basis van het team stap voor stap beter wordt. Vooral op het middenveld is er een kwaliteitsinjectie nodig, aangezien de verwachtingen daar hooggespannen zijn.

De Deen verklaarde aan De Morgen dat het ideaal zou zijn om drie middenvelders te hebben die onderling van positie kunnen wisselen, met een speler die op aanvallend vlak het spel naar zijn hand durft te zetten.

Fredberg kijkt hiervoor zowel intern als extern naar versterkingen. Een naam die daarbij opduikt is de 21-jarige Metinho. Deze Braziliaan, eigendom van de City Group, heeft al ervaring opgedaan bij Troyes, Lommel en Sparta Rotterdam.

Hoewel Sparta Rotterdam hem graag langer wil behouden, is er ook interesse vanuit de Premier League en Zwitserland, naast de concurrentie van Anderlecht.

Metinho is altijd al een megatalent geweest

Metinho genoot zijn jeugdopleiding bij Fluminense en staat al jaren bekend als een megatalent. In de jeugdreeksen van de Braziliaanse nationale ploeg behoorde hij altijd tot de beste spelers.

In 2020 werd hij opgenomen in de prestigieuze Next Generation-lijst van The Guardian, waarin hij werd genoemd als een van de 60 beste jonge spelers ter wereld.

De verwachtingen rond de 21-jarige waren vorige zomer hooggespannen bij Sparta Rotterdam, waar hij aanvankelijk moeite had om zich aan te passen. “Aan het begin moest hij bij ons echt op zijn tenen lopen”, blikte Sparta-directeur Gerard Nijkamp recentelijk terug bij Goedemorgen Eredivisie.

“Bij Lommel verging het hem makkelijker op het tweede niveau van België. Inmiddels zien we dat het hogere niveau van de Eredivisie hem prikkelt om beter te worden. Er zit veel gif in die jongen.”

Van der Meijde: “Fantastische speler: Hij past heel goed bij Ajax”

Nadat hij zich had aangepast, maakte Metinho al snel indruk in Nederland en werd hij een vaste waarde in de basisopstelling van Sparta Rotterdam. De Braziliaan groeide uit tot een van de beste spelers van het team, wat het begrijpelijk maakt dat Sparta er alles aan doet om hem langer op Het Kasteel te houden.

Andy van der Meijde is onder de indruk van de jonge Braziliaan en denkt dat hij goed zou passen bij Ajax. “Een fantastische speler,” oordeelde een enthousiaste Van der Meijde bij Veronica Offside.

“Misschien wel wat voor Ajax op het middenveld. Hij is atletisch, sterk en heeft scorend vermogen. Dat kan Ajax op dit moment wel gebruiken. Ik zou hem zeker halen, hij past denk ik heel goed bij Ajax.”

Metinho kwam halverwege maart in het basiselftal van Sparta als controlerende middenvelder, maar na enkele weken verhuisde hij naar de nummer 8-positie. Op deze plek, iets hoger op het veld, speelde de Braziliaan zijn beste wedstrijden.

De Spartaanse Pogba: “Een lust voor het oog”

Metinho is een speler die het liefst als controleur op het middenveld speelt, achter de bal, met een combinatie van power, agressiviteit en technische vaardigheden. Hij koppelt bravoure, kracht en uitstekend loopvermogen aan imposante fysieke eigenschappen.

Altijd vol zelfvertrouwen, denkt hij aanvallend en zoekt hij voortdurend naar de voetballende oplossing. Bart Vriends, zijn teamgenoot bij Sparta Rotterdam, heeft hem al liefkozend vergeleken met Paul Pogba, vanwege hun vergelijkbare profiel en capaciteiten.

"Metinho's speelse stijl aan de bal is een genot om naar te kijken," schreef ESPN. Door zijn overmatige zelfvertrouwen, bravoure en neiging tot dribbelen, verliest Metinho echter nog vaak de bal op risicovolle posities.

Anderlecht moet Metinho halen

Meest recent

Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

7
7
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

29
29
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

125
125
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

36
36
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

453
453
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

207
207
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

39
39
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

456
456
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

71
71
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

13
13
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

429
429
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

46
46
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

18
18
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

808
808
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

151
151
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

344
344
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

139
139
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

22
22
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

211
211
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

561
561
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

338
338
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

174
174
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

113
113
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

67
67
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

192
192

Meer sportnieuws