‘Anderlecht gaat vol voor klepper: Lust voor het oog’

door
‘Anderlecht gaat vol voor klepper: Lust voor het oog’

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op Metinho, een opkomend talent dat de Braziliaanse jeugdopleiding bij Fluminense doorliep en vorig seizoen indruk maakte bij Sparta Rotterdam.

De 21-jarige middenvelder wordt geprezen om zijn mix van kracht, agressie en techniek, en wordt zelfs vergeleken met Paul Pogba vanwege zijn spelstijl en potentieel.

LEES OOK: Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Fredberg droomt van een zelfregulerend middenveld

Deze zomer staat Jesper Fredberg voor een uitdagende taak op de transfermarkt. De CEO Sports van Anderlecht moet de selectie verbreden, in evenwicht brengen en versterken om volgend seizoen op drie fronten mee te strijden.

Fredberg wil laagjes aanbrengen in de selectie, waardoor de basis van het team stap voor stap beter wordt. Vooral op het middenveld is er een kwaliteitsinjectie nodig, aangezien de verwachtingen daar hooggespannen zijn.

De Deen verklaarde aan De Morgen dat het ideaal zou zijn om drie middenvelders te hebben die onderling van positie kunnen wisselen, met een speler die op aanvallend vlak het spel naar zijn hand durft te zetten.

Fredberg kijkt hiervoor zowel intern als extern naar versterkingen. Een naam die daarbij opduikt is de 21-jarige Metinho. Deze Braziliaan, eigendom van de City Group, heeft al ervaring opgedaan bij Troyes, Lommel en Sparta Rotterdam.

Hoewel Sparta Rotterdam hem graag langer wil behouden, is er ook interesse vanuit de Premier League en Zwitserland, naast de concurrentie van Anderlecht.

Metinho is altijd al een megatalent geweest

Metinho genoot zijn jeugdopleiding bij Fluminense en staat al jaren bekend als een megatalent. In de jeugdreeksen van de Braziliaanse nationale ploeg behoorde hij altijd tot de beste spelers.

In 2020 werd hij opgenomen in de prestigieuze Next Generation-lijst van The Guardian, waarin hij werd genoemd als een van de 60 beste jonge spelers ter wereld.

De verwachtingen rond de 21-jarige waren vorige zomer hooggespannen bij Sparta Rotterdam, waar hij aanvankelijk moeite had om zich aan te passen. “Aan het begin moest hij bij ons echt op zijn tenen lopen”, blikte Sparta-directeur Gerard Nijkamp recentelijk terug bij Goedemorgen Eredivisie.

“Bij Lommel verging het hem makkelijker op het tweede niveau van België. Inmiddels zien we dat het hogere niveau van de Eredivisie hem prikkelt om beter te worden. Er zit veel gif in die jongen.”

Van der Meijde: “Fantastische speler: Hij past heel goed bij Ajax”

Nadat hij zich had aangepast, maakte Metinho al snel indruk in Nederland en werd hij een vaste waarde in de basisopstelling van Sparta Rotterdam. De Braziliaan groeide uit tot een van de beste spelers van het team, wat het begrijpelijk maakt dat Sparta er alles aan doet om hem langer op Het Kasteel te houden.

Andy van der Meijde is onder de indruk van de jonge Braziliaan en denkt dat hij goed zou passen bij Ajax. “Een fantastische speler,” oordeelde een enthousiaste Van der Meijde bij Veronica Offside.

“Misschien wel wat voor Ajax op het middenveld. Hij is atletisch, sterk en heeft scorend vermogen. Dat kan Ajax op dit moment wel gebruiken. Ik zou hem zeker halen, hij past denk ik heel goed bij Ajax.”

Metinho kwam halverwege maart in het basiselftal van Sparta als controlerende middenvelder, maar na enkele weken verhuisde hij naar de nummer 8-positie. Op deze plek, iets hoger op het veld, speelde de Braziliaan zijn beste wedstrijden.

De Spartaanse Pogba: “Een lust voor het oog”

Metinho is een speler die het liefst als controleur op het middenveld speelt, achter de bal, met een combinatie van power, agressiviteit en technische vaardigheden. Hij koppelt bravoure, kracht en uitstekend loopvermogen aan imposante fysieke eigenschappen.

Altijd vol zelfvertrouwen, denkt hij aanvallend en zoekt hij voortdurend naar de voetballende oplossing. Bart Vriends, zijn teamgenoot bij Sparta Rotterdam, heeft hem al liefkozend vergeleken met Paul Pogba, vanwege hun vergelijkbare profiel en capaciteiten.

"Metinho's speelse stijl aan de bal is een genot om naar te kijken," schreef ESPN. Door zijn overmatige zelfvertrouwen, bravoure en neiging tot dribbelen, verliest Metinho echter nog vaak de bal op risicovolle posities.

Anderlecht moet Metinho halen

Meest recent

Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

31
31
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

9
9
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

28
28
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

24
24
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

36
36
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

32
32
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

48
48
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

136
136
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

226
226
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

124
124
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

190
190
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

324
324
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

40
40
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

99
99
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

66
66
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

167
167
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

42
42
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

310
310
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

414
414
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

26
26
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

140
140
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

204
204
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

444
444
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

221
221
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

207
207

Meer sportnieuws