‘Anderlecht gaat vol voor klepper: Lust voor het oog’

door
‘Anderlecht gaat vol voor klepper: Lust voor het oog’

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op Metinho, een opkomend talent dat de Braziliaanse jeugdopleiding bij Fluminense doorliep en vorig seizoen indruk maakte bij Sparta Rotterdam.

De 21-jarige middenvelder wordt geprezen om zijn mix van kracht, agressie en techniek, en wordt zelfs vergeleken met Paul Pogba vanwege zijn spelstijl en potentieel.

LEES OOK: 'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

Fredberg droomt van een zelfregulerend middenveld

Deze zomer staat Jesper Fredberg voor een uitdagende taak op de transfermarkt. De CEO Sports van Anderlecht moet de selectie verbreden, in evenwicht brengen en versterken om volgend seizoen op drie fronten mee te strijden.

Fredberg wil laagjes aanbrengen in de selectie, waardoor de basis van het team stap voor stap beter wordt. Vooral op het middenveld is er een kwaliteitsinjectie nodig, aangezien de verwachtingen daar hooggespannen zijn.

De Deen verklaarde aan De Morgen dat het ideaal zou zijn om drie middenvelders te hebben die onderling van positie kunnen wisselen, met een speler die op aanvallend vlak het spel naar zijn hand durft te zetten.

Fredberg kijkt hiervoor zowel intern als extern naar versterkingen. Een naam die daarbij opduikt is de 21-jarige Metinho. Deze Braziliaan, eigendom van de City Group, heeft al ervaring opgedaan bij Troyes, Lommel en Sparta Rotterdam.

Hoewel Sparta Rotterdam hem graag langer wil behouden, is er ook interesse vanuit de Premier League en Zwitserland, naast de concurrentie van Anderlecht.

Metinho is altijd al een megatalent geweest

Metinho genoot zijn jeugdopleiding bij Fluminense en staat al jaren bekend als een megatalent. In de jeugdreeksen van de Braziliaanse nationale ploeg behoorde hij altijd tot de beste spelers.

In 2020 werd hij opgenomen in de prestigieuze Next Generation-lijst van The Guardian, waarin hij werd genoemd als een van de 60 beste jonge spelers ter wereld.

De verwachtingen rond de 21-jarige waren vorige zomer hooggespannen bij Sparta Rotterdam, waar hij aanvankelijk moeite had om zich aan te passen. “Aan het begin moest hij bij ons echt op zijn tenen lopen”, blikte Sparta-directeur Gerard Nijkamp recentelijk terug bij Goedemorgen Eredivisie.

“Bij Lommel verging het hem makkelijker op het tweede niveau van België. Inmiddels zien we dat het hogere niveau van de Eredivisie hem prikkelt om beter te worden. Er zit veel gif in die jongen.”

Van der Meijde: “Fantastische speler: Hij past heel goed bij Ajax”

Nadat hij zich had aangepast, maakte Metinho al snel indruk in Nederland en werd hij een vaste waarde in de basisopstelling van Sparta Rotterdam. De Braziliaan groeide uit tot een van de beste spelers van het team, wat het begrijpelijk maakt dat Sparta er alles aan doet om hem langer op Het Kasteel te houden.

Andy van der Meijde is onder de indruk van de jonge Braziliaan en denkt dat hij goed zou passen bij Ajax. “Een fantastische speler,” oordeelde een enthousiaste Van der Meijde bij Veronica Offside.

“Misschien wel wat voor Ajax op het middenveld. Hij is atletisch, sterk en heeft scorend vermogen. Dat kan Ajax op dit moment wel gebruiken. Ik zou hem zeker halen, hij past denk ik heel goed bij Ajax.”

Metinho kwam halverwege maart in het basiselftal van Sparta als controlerende middenvelder, maar na enkele weken verhuisde hij naar de nummer 8-positie. Op deze plek, iets hoger op het veld, speelde de Braziliaan zijn beste wedstrijden.

De Spartaanse Pogba: “Een lust voor het oog”

Metinho is een speler die het liefst als controleur op het middenveld speelt, achter de bal, met een combinatie van power, agressiviteit en technische vaardigheden. Hij koppelt bravoure, kracht en uitstekend loopvermogen aan imposante fysieke eigenschappen.

Altijd vol zelfvertrouwen, denkt hij aanvallend en zoekt hij voortdurend naar de voetballende oplossing. Bart Vriends, zijn teamgenoot bij Sparta Rotterdam, heeft hem al liefkozend vergeleken met Paul Pogba, vanwege hun vergelijkbare profiel en capaciteiten.

"Metinho's speelse stijl aan de bal is een genot om naar te kijken," schreef ESPN. Door zijn overmatige zelfvertrouwen, bravoure en neiging tot dribbelen, verliest Metinho echter nog vaak de bal op risicovolle posities.

Anderlecht moet Metinho halen

Meest recent

'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

201
201
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

61
61
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

52
52
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

289
289
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

60
60
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

196
196
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

231
231
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

454
454
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

121
121
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

22
22
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

156
156
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

490
490
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

48
48
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

104
104
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

124
124
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1260
1260
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

81
81
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

55
55
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

70
70
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

183
183
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

345
345
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

67
67
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

273
273
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

284
284

Meer sportnieuws