‘Anderlecht gaat vol voor klepper: Lust voor het oog’

door
‘Anderlecht gaat vol voor klepper: Lust voor het oog’

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op Metinho, een opkomend talent dat de Braziliaanse jeugdopleiding bij Fluminense doorliep en vorig seizoen indruk maakte bij Sparta Rotterdam.

De 21-jarige middenvelder wordt geprezen om zijn mix van kracht, agressie en techniek, en wordt zelfs vergeleken met Paul Pogba vanwege zijn spelstijl en potentieel.

LEES OOK: Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

Fredberg droomt van een zelfregulerend middenveld

Deze zomer staat Jesper Fredberg voor een uitdagende taak op de transfermarkt. De CEO Sports van Anderlecht moet de selectie verbreden, in evenwicht brengen en versterken om volgend seizoen op drie fronten mee te strijden.

Fredberg wil laagjes aanbrengen in de selectie, waardoor de basis van het team stap voor stap beter wordt. Vooral op het middenveld is er een kwaliteitsinjectie nodig, aangezien de verwachtingen daar hooggespannen zijn.

De Deen verklaarde aan De Morgen dat het ideaal zou zijn om drie middenvelders te hebben die onderling van positie kunnen wisselen, met een speler die op aanvallend vlak het spel naar zijn hand durft te zetten.

Fredberg kijkt hiervoor zowel intern als extern naar versterkingen. Een naam die daarbij opduikt is de 21-jarige Metinho. Deze Braziliaan, eigendom van de City Group, heeft al ervaring opgedaan bij Troyes, Lommel en Sparta Rotterdam.

Hoewel Sparta Rotterdam hem graag langer wil behouden, is er ook interesse vanuit de Premier League en Zwitserland, naast de concurrentie van Anderlecht.

Metinho is altijd al een megatalent geweest

Metinho genoot zijn jeugdopleiding bij Fluminense en staat al jaren bekend als een megatalent. In de jeugdreeksen van de Braziliaanse nationale ploeg behoorde hij altijd tot de beste spelers.

In 2020 werd hij opgenomen in de prestigieuze Next Generation-lijst van The Guardian, waarin hij werd genoemd als een van de 60 beste jonge spelers ter wereld.

De verwachtingen rond de 21-jarige waren vorige zomer hooggespannen bij Sparta Rotterdam, waar hij aanvankelijk moeite had om zich aan te passen. “Aan het begin moest hij bij ons echt op zijn tenen lopen”, blikte Sparta-directeur Gerard Nijkamp recentelijk terug bij Goedemorgen Eredivisie.

“Bij Lommel verging het hem makkelijker op het tweede niveau van België. Inmiddels zien we dat het hogere niveau van de Eredivisie hem prikkelt om beter te worden. Er zit veel gif in die jongen.”

Van der Meijde: “Fantastische speler: Hij past heel goed bij Ajax”

Nadat hij zich had aangepast, maakte Metinho al snel indruk in Nederland en werd hij een vaste waarde in de basisopstelling van Sparta Rotterdam. De Braziliaan groeide uit tot een van de beste spelers van het team, wat het begrijpelijk maakt dat Sparta er alles aan doet om hem langer op Het Kasteel te houden.

Andy van der Meijde is onder de indruk van de jonge Braziliaan en denkt dat hij goed zou passen bij Ajax. “Een fantastische speler,” oordeelde een enthousiaste Van der Meijde bij Veronica Offside.

“Misschien wel wat voor Ajax op het middenveld. Hij is atletisch, sterk en heeft scorend vermogen. Dat kan Ajax op dit moment wel gebruiken. Ik zou hem zeker halen, hij past denk ik heel goed bij Ajax.”

Metinho kwam halverwege maart in het basiselftal van Sparta als controlerende middenvelder, maar na enkele weken verhuisde hij naar de nummer 8-positie. Op deze plek, iets hoger op het veld, speelde de Braziliaan zijn beste wedstrijden.

De Spartaanse Pogba: “Een lust voor het oog”

Metinho is een speler die het liefst als controleur op het middenveld speelt, achter de bal, met een combinatie van power, agressiviteit en technische vaardigheden. Hij koppelt bravoure, kracht en uitstekend loopvermogen aan imposante fysieke eigenschappen.

Altijd vol zelfvertrouwen, denkt hij aanvallend en zoekt hij voortdurend naar de voetballende oplossing. Bart Vriends, zijn teamgenoot bij Sparta Rotterdam, heeft hem al liefkozend vergeleken met Paul Pogba, vanwege hun vergelijkbare profiel en capaciteiten.

"Metinho's speelse stijl aan de bal is een genot om naar te kijken," schreef ESPN. Door zijn overmatige zelfvertrouwen, bravoure en neiging tot dribbelen, verliest Metinho echter nog vaak de bal op risicovolle posities.

Anderlecht moet Metinho halen

Meest recent

Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

34
34
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

60
60
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

140
140
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

228
228
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

172
172
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

138
138
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

248
248
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

328
328
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

269
269
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

249
249
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

399
399
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

522
522
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

207
207
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

44
44
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

65
65
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

317
317
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

149
149
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

94
94
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

134
134
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

107
107
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

291
291
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

136
136
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

472
472
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

98
98
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

55
55

Meer sportnieuws