‘Anderlecht gaat vol voor klepper: Lust voor het oog’

741
‘Anderlecht gaat vol voor klepper: Lust voor het oog’

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op Metinho, een opkomend talent dat de Braziliaanse jeugdopleiding bij Fluminense doorliep en vorig seizoen indruk maakte bij Sparta Rotterdam.

De 21-jarige middenvelder wordt geprezen om zijn mix van kracht, agressie en techniek, en wordt zelfs vergeleken met Paul Pogba vanwege zijn spelstijl en potentieel.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club gaat weer cashen, Union droomt van topdeal'

Fredberg droomt van een zelfregulerend middenveld

Deze zomer staat Jesper Fredberg voor een uitdagende taak op de transfermarkt. De CEO Sports van Anderlecht moet de selectie verbreden, in evenwicht brengen en versterken om volgend seizoen op drie fronten mee te strijden.

Fredberg wil laagjes aanbrengen in de selectie, waardoor de basis van het team stap voor stap beter wordt. Vooral op het middenveld is er een kwaliteitsinjectie nodig, aangezien de verwachtingen daar hooggespannen zijn.

De Deen verklaarde aan De Morgen dat het ideaal zou zijn om drie middenvelders te hebben die onderling van positie kunnen wisselen, met een speler die op aanvallend vlak het spel naar zijn hand durft te zetten.

Fredberg kijkt hiervoor zowel intern als extern naar versterkingen. Een naam die daarbij opduikt is de 21-jarige Metinho. Deze Braziliaan, eigendom van de City Group, heeft al ervaring opgedaan bij Troyes, Lommel en Sparta Rotterdam.

Hoewel Sparta Rotterdam hem graag langer wil behouden, is er ook interesse vanuit de Premier League en Zwitserland, naast de concurrentie van Anderlecht.

Metinho is altijd al een megatalent geweest

Metinho genoot zijn jeugdopleiding bij Fluminense en staat al jaren bekend als een megatalent. In de jeugdreeksen van de Braziliaanse nationale ploeg behoorde hij altijd tot de beste spelers.

In 2020 werd hij opgenomen in de prestigieuze Next Generation-lijst van The Guardian, waarin hij werd genoemd als een van de 60 beste jonge spelers ter wereld.

De verwachtingen rond de 21-jarige waren vorige zomer hooggespannen bij Sparta Rotterdam, waar hij aanvankelijk moeite had om zich aan te passen. “Aan het begin moest hij bij ons echt op zijn tenen lopen”, blikte Sparta-directeur Gerard Nijkamp recentelijk terug bij Goedemorgen Eredivisie.

“Bij Lommel verging het hem makkelijker op het tweede niveau van België. Inmiddels zien we dat het hogere niveau van de Eredivisie hem prikkelt om beter te worden. Er zit veel gif in die jongen.”

Van der Meijde: “Fantastische speler: Hij past heel goed bij Ajax”

Nadat hij zich had aangepast, maakte Metinho al snel indruk in Nederland en werd hij een vaste waarde in de basisopstelling van Sparta Rotterdam. De Braziliaan groeide uit tot een van de beste spelers van het team, wat het begrijpelijk maakt dat Sparta er alles aan doet om hem langer op Het Kasteel te houden.

Andy van der Meijde is onder de indruk van de jonge Braziliaan en denkt dat hij goed zou passen bij Ajax. “Een fantastische speler,” oordeelde een enthousiaste Van der Meijde bij Veronica Offside.

“Misschien wel wat voor Ajax op het middenveld. Hij is atletisch, sterk en heeft scorend vermogen. Dat kan Ajax op dit moment wel gebruiken. Ik zou hem zeker halen, hij past denk ik heel goed bij Ajax.”

Metinho kwam halverwege maart in het basiselftal van Sparta als controlerende middenvelder, maar na enkele weken verhuisde hij naar de nummer 8-positie. Op deze plek, iets hoger op het veld, speelde de Braziliaan zijn beste wedstrijden.

De Spartaanse Pogba: “Een lust voor het oog”

Metinho is een speler die het liefst als controleur op het middenveld speelt, achter de bal, met een combinatie van power, agressiviteit en technische vaardigheden. Hij koppelt bravoure, kracht en uitstekend loopvermogen aan imposante fysieke eigenschappen.

Altijd vol zelfvertrouwen, denkt hij aanvallend en zoekt hij voortdurend naar de voetballende oplossing. Bart Vriends, zijn teamgenoot bij Sparta Rotterdam, heeft hem al liefkozend vergeleken met Paul Pogba, vanwege hun vergelijkbare profiel en capaciteiten.

"Metinho's speelse stijl aan de bal is een genot om naar te kijken," schreef ESPN. Door zijn overmatige zelfvertrouwen, bravoure en neiging tot dribbelen, verliest Metinho echter nog vaak de bal op risicovolle posities.

Anderlecht moet Metinho halen

Meest recent

Meteen miserie bij Rode Duivels: Mark van Bommel 'kansloos'

Italië. Frankrijk. Turkije. En nog eens Frankrijk. Mark van Bommel staat voor een erg pittige ...

84
84
Club-aanwinst richt zich tot fans: "Spreek me met bijnaam aan"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een achttal nieuwe spelers in huis. Eén ...

179
179
OHL Women ontsnapt: gouden CL-punt na late penaltymisser

Terwijl het clubvoetbal bij de heren enkele weken stilligt door de internationale verplichtingen, ...

20
20
Pittig concurrentie-duel bij Duivels: WK-smaakmaker uit ploeg?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

314
314
Geen Courtois in Nations League: Real-boegbeeld onthult reden

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

141
141
Gedaan met kappers en smartphones: Klopp maakt korte metten

In de Nations League is het donderdagavond uitkijken naar de burenclash tussen Nederland en ...

147
147
Beerschot slikt flinke tik: "Hoop dat het in orde komt ..."

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

213
213
‘Van Bommel keihard: De Bruyne, Lukaku én Vanaken eruit'

Vier interlands in elf dagen: Mark van Bommel zal moeten schuiven bij de Rode Duivels. Zelfs De ...

316
316
Van Crombrugge fileert Genk: zeer pijnlijk manco duikt op

De extra lange interlandbreak zorgt ervoor dat de eerste balansen opgemaakt worden in de Jupiler Pro ...

177
177
Pocognoli onthult zijn plannen met Schotland

De nieuwe campagne in de Nations League wordt donderdag op gang getrapt. De Rode Duivels zullen niet ...

23
23
Van Bommel maakt meteen grote indruk: "Hij is top"

De Rode Duivels hebben hun eerste trainingsdagen achter de kiezen onder de nieuwe bondscoach. Na het ...

148
148
'Club Brugge wil nieuwe transferslag slaan in LaLiga'

Club Brugge kende een zeer drukke transferzomer. Het zag heel wat spelers vertrekken en moest daarom ...

243
243
Swerts voert druk op voor cruciaal drieluik Jonge Duivels

De Rode Duivels beginnen in de komende weken aan een nieuwe campagne in de Nations League, maar in ...

31
31
Italië-België: deze opstelling mogen Duivels verwachten

Om 20u45 beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations League met een verplaatsing ...

221
221
Kompany doet straffe onthulling: "Al 12 miljoen in gepompt"

Het clubvoetbal gaat de komende twee à drie weken op slot en dat betekent een zeldzame pauze ...

162
162
Jonge Duivels slikken enorme domper voor cruciaal drieluik

De komende weken zijn alle ogen gericht op de Rode Duivels, die hopen om een sterke start te nemen ...

99
99
Raskin speelt open kaart over gemiste toptransfer

Na het WK beleefden heel wat Rode Duivels een intense transferzomer. Verschillende spelers wisten ...

56
56
Man Utd incasseert na sportieve ook financiële tegenvaller

Manchester United heeft ondanks een bewogen seizoen een recordomzet geboekt. De Engelse topclub ...

54
54
Hommeles bij Nederland: Van Dijk en Driessen clashen stevig

Virgil van Dijk heeft tijdens de persconferentie in Zeist stevig gereageerd op de kritiek die hij de ...

101
101
Barça en Club, Ghana of België: Bisiwu speelt open kaart

Jesse Bisiwu heeft zijn keuze voor FC Barcelona toegelicht. De jonge Leuvenaar maakte de overstap ...

461
461
Eriksen en Wolfsburg uit elkaar: cruciale vraag duikt op

Christian Eriksen en VfL Wolfsburg gaan per direct uit elkaar. De Duitse club en de Deense ...

60
60
David Alaba heeft transfer beet en strijkt neer in Serie A

David Alaba staat op het punt om een opvallende nieuwe stap in zijn carrière te zetten. De ...

25
25
Aanwinst Anderlecht: "Dit is niet mijn eindstation"

Lukas Ambros heeft zich in geen tijd in de harten van de Anderlecht-supporters gespeeld. De ...

351
351
'Union wil Europese top aftroeven voor supertalent'

Union heeft dit seizoen alweer een vliegende start genomen, ondanks nogmaals een bewogen ...

178
178
'Nachtmerrie voor Stankovic: transferwending in de maak'

Club Brugge zag afgelopen zomer zijn kassa weer stevig rinkelen. Het zag enkele smaakmakers de stap ...

541
541

Meer sportnieuws