‘Geen rem op AA Gent met razende CPL-deal’

900 stemmen
‘Geen rem op AA Gent met razende CPL-deal’

AA Gent heeft onder de nieuwe eigenaar Sam Baro een frisse sportieve structuur ingevoerd. Het beleid wordt nu bepaald door hoofdtrainer Wouter Vrancken, technisch coördinator Gunther Schepens en Manager Sports Arnar Vidarsson.

De club zet sterk in op data-analyse voor het scouten van spelers, een duidelijke breuk met het verleden waarin makelaars een grote rol speelden. Vidarsson, die toezicht houdt op de sportieve strategie en het transferbeleid, staat dicht bij zijn eerste transfer: Andri Gudjohnsen.

Ook Simion Michez (22) van Beerschot is in beeld. Beerschot heeft veel plezier beleefd aan Michez, die vorig seizoen 5 doelpunten en 4 assists noteerde in de Challenger Pro League. Daarmee werd hij de 5e meest beslissende verdediger in de Challenger Pro League.

Michez staat bekend om zijn offensieve speelstijl en kenmerkende acties, waarbij hij naar binnen snijdt en met links trapt.

LEES OOK: KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

Stijlbreuk: meer data en scouting, minder makelaar deals

AA Gent heeft een nieuwe sportieve structuur opgezet onder de leiding van de nieuwe eigenaar Sam Baro. Het sportieve beleid van de Buffalo’s ligt nu in handen van hoofdtrainer Wouter Vrancken, technisch coördinator Gunther Schepens en Manager Sports Arnar Vidarsson.

“We geloven in een overlegmodel, waar beslissingen in consensus worden genomen”, zei Baro. “Ik geloof dat een team veel sterker is dan de som van de individuen. Er is niet één iemand die de sleutels heeft van de club of een departement, het is samen, samen, samen. Dat wordt de krachtlijn van ons model.”

AA Gent gaat voortaan sterker inzetten op data-analyse. Screeners zullen via data geschikte profielen zoeken, waarna de scouting de geselecteerde spelers beoordeelt en de sportieve cel de uiteindelijke beslissingen neemt.

Dit is een wezenlijk andere aanpak dan voorheen, toen de scouting vaak werd genegeerd en transfers voornamelijk via bevriende makelaars plaatsvonden.

Beerschot-sterkhouder (opnieuw) op de radar

Arnar Vidarsson zal toezicht houden op de sportieve strategie en heeft een belangrijke stem in het transferbeleid van AA Gent. De IJslander is al dicht bij zijn eerste aanwinst, zijn landgenoot Andri Gudjohnsen.

Daarnaast wordt Simion Michez (22) van Beerschot gelinkt aan de Buffalo’s. AA Gent toonde afgelopen winter al interesse in Michez, wiens sterke prestaties in zijn eerste seizoen op het Kiel veel aandacht trokken.

Michez is bijzonder veelzijdig: hij speelt doorgaans als rechter wingback bij Beerschot, maar kan ook op beide flanken en zelfs als spits uit de voeten. Zijn tweebenigheid geeft zijn spel een extra dimensie.

“Het maakt niet uit op welke wing ik speel; ik kan op beide flanken uit de voeten. Of als centrumspits, zoals bij Jong Genk”, zei hij vorig seizoen aan Het Laatste Nieuws.

Vincent Kompany geloofde hard in Michez

Simion Michez doorliep zijn volledige jeugdopleiding bij Anderlecht, bereikte de RSCA Futures, en hij kreeg onder Vincent Kompany zelfs zijn kans bij de A-kern. Michez trainde mee met de eerste ploeg en hij speelde zijn wedstrijden met de beloften.

Toen Felice Mazzu het roer overnam als de nieuwe coach van Sporting, werd echter besloten om veel jeugdspelers definitief terug te sturen naar de Futures. Ondanks dat Michez zelf dacht klaar te zijn voor de stap naar de eerste ploeg, zag de club dat anders.

Er werd geen akkoord bereikt over een contractverlenging tussen Anderlecht en Michez in vorig jaar, waardoor de veelzijdige speler op zoek moest gaan naar een nieuwe club.

Heel lang heeft hij niet moeten wachten want in mei vorig jaar werd Michez al opgepikt door Beerschot, waar hij toen de eerste zomerse aanwinst van de club werd.

De 5de meest beslissende verdediger in de Challenger Pro League

Beerschot heeft al veel plezier beleefd aan de transfer van Simion Michez. De 22-jarige heeft vorig seizoen indrukwekkende statistieken laten zien als rechter wingback, met 5 doelpunten en 4 assists.

Deze fraaie cijfers plaatsen hem zelfs als de 5de meest beslissende verdediger in de Challenger Pro League.

Michez is een offensief ingestelde wingback en hij creëert in elke wedstrijd kansen om te scoren. Zijn kenmerkende actie, het naar binnen snijden en trappen met links, is vorig seizoen al meerdere malen effectief geweest.

Hij is meermaals onhoudbaar gebleken op zijn rechterflank en hij gaat gretig mee in de aanval. Het feit dat hij vooral vertrouwt op zijn gevoel getuigen van zijn gedurfde speelstijl. “Ik probeer niet veel na te denken en af te gaan op mijn instinct. Dat is gewoon mijn speelstijl.”

🚀

Michez zou een goede transfer zijn voor AA Gent

Meest recent

Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

4
4
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

17
17
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

171
171
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

197
197
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

81
81
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

17
17
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

222
222
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

260
260
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

249
249
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

250
250
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

288
288
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

39
39
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

159
159
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

445
445
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

222
222
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

104
104
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

305
305
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

105
105
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

396
396
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

129
129
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

77
77
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

18
18
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

52
52
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

105
105
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

600
600

Meer sportnieuws