‘Geen rem op AA Gent met razende CPL-deal’

door
‘Geen rem op AA Gent met razende CPL-deal’

AA Gent heeft onder de nieuwe eigenaar Sam Baro een frisse sportieve structuur ingevoerd. Het beleid wordt nu bepaald door hoofdtrainer Wouter Vrancken, technisch coördinator Gunther Schepens en Manager Sports Arnar Vidarsson.

De club zet sterk in op data-analyse voor het scouten van spelers, een duidelijke breuk met het verleden waarin makelaars een grote rol speelden. Vidarsson, die toezicht houdt op de sportieve strategie en het transferbeleid, staat dicht bij zijn eerste transfer: Andri Gudjohnsen.

Ook Simion Michez (22) van Beerschot is in beeld. Beerschot heeft veel plezier beleefd aan Michez, die vorig seizoen 5 doelpunten en 4 assists noteerde in de Challenger Pro League. Daarmee werd hij de 5e meest beslissende verdediger in de Challenger Pro League.

Michez staat bekend om zijn offensieve speelstijl en kenmerkende acties, waarbij hij naar binnen snijdt en met links trapt.

LEES OOK: ‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

Stijlbreuk: meer data en scouting, minder makelaar deals

AA Gent heeft een nieuwe sportieve structuur opgezet onder de leiding van de nieuwe eigenaar Sam Baro. Het sportieve beleid van de Buffalo’s ligt nu in handen van hoofdtrainer Wouter Vrancken, technisch coördinator Gunther Schepens en Manager Sports Arnar Vidarsson.

“We geloven in een overlegmodel, waar beslissingen in consensus worden genomen”, zei Baro. “Ik geloof dat een team veel sterker is dan de som van de individuen. Er is niet één iemand die de sleutels heeft van de club of een departement, het is samen, samen, samen. Dat wordt de krachtlijn van ons model.”

AA Gent gaat voortaan sterker inzetten op data-analyse. Screeners zullen via data geschikte profielen zoeken, waarna de scouting de geselecteerde spelers beoordeelt en de sportieve cel de uiteindelijke beslissingen neemt.

Dit is een wezenlijk andere aanpak dan voorheen, toen de scouting vaak werd genegeerd en transfers voornamelijk via bevriende makelaars plaatsvonden.

Beerschot-sterkhouder (opnieuw) op de radar

Arnar Vidarsson zal toezicht houden op de sportieve strategie en heeft een belangrijke stem in het transferbeleid van AA Gent. De IJslander is al dicht bij zijn eerste aanwinst, zijn landgenoot Andri Gudjohnsen.

Daarnaast wordt Simion Michez (22) van Beerschot gelinkt aan de Buffalo’s. AA Gent toonde afgelopen winter al interesse in Michez, wiens sterke prestaties in zijn eerste seizoen op het Kiel veel aandacht trokken.

Michez is bijzonder veelzijdig: hij speelt doorgaans als rechter wingback bij Beerschot, maar kan ook op beide flanken en zelfs als spits uit de voeten. Zijn tweebenigheid geeft zijn spel een extra dimensie.

“Het maakt niet uit op welke wing ik speel; ik kan op beide flanken uit de voeten. Of als centrumspits, zoals bij Jong Genk”, zei hij vorig seizoen aan Het Laatste Nieuws.

Vincent Kompany geloofde hard in Michez

Simion Michez doorliep zijn volledige jeugdopleiding bij Anderlecht, bereikte de RSCA Futures, en hij kreeg onder Vincent Kompany zelfs zijn kans bij de A-kern. Michez trainde mee met de eerste ploeg en hij speelde zijn wedstrijden met de beloften.

Toen Felice Mazzu het roer overnam als de nieuwe coach van Sporting, werd echter besloten om veel jeugdspelers definitief terug te sturen naar de Futures. Ondanks dat Michez zelf dacht klaar te zijn voor de stap naar de eerste ploeg, zag de club dat anders.

Er werd geen akkoord bereikt over een contractverlenging tussen Anderlecht en Michez in vorig jaar, waardoor de veelzijdige speler op zoek moest gaan naar een nieuwe club.

Heel lang heeft hij niet moeten wachten want in mei vorig jaar werd Michez al opgepikt door Beerschot, waar hij toen de eerste zomerse aanwinst van de club werd.

De 5de meest beslissende verdediger in de Challenger Pro League

Beerschot heeft al veel plezier beleefd aan de transfer van Simion Michez. De 22-jarige heeft vorig seizoen indrukwekkende statistieken laten zien als rechter wingback, met 5 doelpunten en 4 assists.

Deze fraaie cijfers plaatsen hem zelfs als de 5de meest beslissende verdediger in de Challenger Pro League.

Michez is een offensief ingestelde wingback en hij creëert in elke wedstrijd kansen om te scoren. Zijn kenmerkende actie, het naar binnen snijden en trappen met links, is vorig seizoen al meerdere malen effectief geweest.

Hij is meermaals onhoudbaar gebleken op zijn rechterflank en hij gaat gretig mee in de aanval. Het feit dat hij vooral vertrouwt op zijn gevoel getuigen van zijn gedurfde speelstijl. “Ik probeer niet veel na te denken en af te gaan op mijn instinct. Dat is gewoon mijn speelstijl.”

Michez zou een goede transfer zijn voor AA Gent

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

22
22
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

100
100
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

152
152
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

32
32
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

184
184
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

100
100
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

101
101
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

77
77
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

185
185
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

136
136
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1202
1202
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

66
66
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

77
77
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

528
528
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

240
240
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

139
139
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1063
1063
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

400
400
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

894
894

Meer sportnieuws