‘Geen rem op AA Gent met razende CPL-deal’

door
‘Geen rem op AA Gent met razende CPL-deal’

AA Gent heeft onder de nieuwe eigenaar Sam Baro een frisse sportieve structuur ingevoerd. Het beleid wordt nu bepaald door hoofdtrainer Wouter Vrancken, technisch coördinator Gunther Schepens en Manager Sports Arnar Vidarsson.

De club zet sterk in op data-analyse voor het scouten van spelers, een duidelijke breuk met het verleden waarin makelaars een grote rol speelden. Vidarsson, die toezicht houdt op de sportieve strategie en het transferbeleid, staat dicht bij zijn eerste transfer: Andri Gudjohnsen.

Ook Simion Michez (22) van Beerschot is in beeld. Beerschot heeft veel plezier beleefd aan Michez, die vorig seizoen 5 doelpunten en 4 assists noteerde in de Challenger Pro League. Daarmee werd hij de 5e meest beslissende verdediger in de Challenger Pro League.

Michez staat bekend om zijn offensieve speelstijl en kenmerkende acties, waarbij hij naar binnen snijdt en met links trapt.

LEES OOK: ‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Stijlbreuk: meer data en scouting, minder makelaar deals

AA Gent heeft een nieuwe sportieve structuur opgezet onder de leiding van de nieuwe eigenaar Sam Baro. Het sportieve beleid van de Buffalo’s ligt nu in handen van hoofdtrainer Wouter Vrancken, technisch coördinator Gunther Schepens en Manager Sports Arnar Vidarsson.

“We geloven in een overlegmodel, waar beslissingen in consensus worden genomen”, zei Baro. “Ik geloof dat een team veel sterker is dan de som van de individuen. Er is niet één iemand die de sleutels heeft van de club of een departement, het is samen, samen, samen. Dat wordt de krachtlijn van ons model.”

AA Gent gaat voortaan sterker inzetten op data-analyse. Screeners zullen via data geschikte profielen zoeken, waarna de scouting de geselecteerde spelers beoordeelt en de sportieve cel de uiteindelijke beslissingen neemt.

Dit is een wezenlijk andere aanpak dan voorheen, toen de scouting vaak werd genegeerd en transfers voornamelijk via bevriende makelaars plaatsvonden.

Beerschot-sterkhouder (opnieuw) op de radar

Arnar Vidarsson zal toezicht houden op de sportieve strategie en heeft een belangrijke stem in het transferbeleid van AA Gent. De IJslander is al dicht bij zijn eerste aanwinst, zijn landgenoot Andri Gudjohnsen.

Daarnaast wordt Simion Michez (22) van Beerschot gelinkt aan de Buffalo’s. AA Gent toonde afgelopen winter al interesse in Michez, wiens sterke prestaties in zijn eerste seizoen op het Kiel veel aandacht trokken.

Michez is bijzonder veelzijdig: hij speelt doorgaans als rechter wingback bij Beerschot, maar kan ook op beide flanken en zelfs als spits uit de voeten. Zijn tweebenigheid geeft zijn spel een extra dimensie.

“Het maakt niet uit op welke wing ik speel; ik kan op beide flanken uit de voeten. Of als centrumspits, zoals bij Jong Genk”, zei hij vorig seizoen aan Het Laatste Nieuws.

Vincent Kompany geloofde hard in Michez

Simion Michez doorliep zijn volledige jeugdopleiding bij Anderlecht, bereikte de RSCA Futures, en hij kreeg onder Vincent Kompany zelfs zijn kans bij de A-kern. Michez trainde mee met de eerste ploeg en hij speelde zijn wedstrijden met de beloften.

Toen Felice Mazzu het roer overnam als de nieuwe coach van Sporting, werd echter besloten om veel jeugdspelers definitief terug te sturen naar de Futures. Ondanks dat Michez zelf dacht klaar te zijn voor de stap naar de eerste ploeg, zag de club dat anders.

Er werd geen akkoord bereikt over een contractverlenging tussen Anderlecht en Michez in vorig jaar, waardoor de veelzijdige speler op zoek moest gaan naar een nieuwe club.

Heel lang heeft hij niet moeten wachten want in mei vorig jaar werd Michez al opgepikt door Beerschot, waar hij toen de eerste zomerse aanwinst van de club werd.

De 5de meest beslissende verdediger in de Challenger Pro League

Beerschot heeft al veel plezier beleefd aan de transfer van Simion Michez. De 22-jarige heeft vorig seizoen indrukwekkende statistieken laten zien als rechter wingback, met 5 doelpunten en 4 assists.

Deze fraaie cijfers plaatsen hem zelfs als de 5de meest beslissende verdediger in de Challenger Pro League.

Michez is een offensief ingestelde wingback en hij creëert in elke wedstrijd kansen om te scoren. Zijn kenmerkende actie, het naar binnen snijden en trappen met links, is vorig seizoen al meerdere malen effectief geweest.

Hij is meermaals onhoudbaar gebleken op zijn rechterflank en hij gaat gretig mee in de aanval. Het feit dat hij vooral vertrouwt op zijn gevoel getuigen van zijn gedurfde speelstijl. “Ik probeer niet veel na te denken en af te gaan op mijn instinct. Dat is gewoon mijn speelstijl.”

Michez zou een goede transfer zijn voor AA Gent

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

55
55
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

46
46
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

42
42
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

76
76
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

209
209
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

172
172
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

286
286
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

358
358
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

95
95
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

153
153
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

145
145
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

80
80
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

115
115
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

289
289
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

935
935
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

390
390
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

293
293
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

791
791
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

222
222
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

733
733
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

494
494
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

153
153
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1059
1059

Meer sportnieuws