‘Geen rem op AA Gent met razende CPL-deal’

door
‘Geen rem op AA Gent met razende CPL-deal’

AA Gent heeft onder de nieuwe eigenaar Sam Baro een frisse sportieve structuur ingevoerd. Het beleid wordt nu bepaald door hoofdtrainer Wouter Vrancken, technisch coördinator Gunther Schepens en Manager Sports Arnar Vidarsson.

De club zet sterk in op data-analyse voor het scouten van spelers, een duidelijke breuk met het verleden waarin makelaars een grote rol speelden. Vidarsson, die toezicht houdt op de sportieve strategie en het transferbeleid, staat dicht bij zijn eerste transfer: Andri Gudjohnsen.

Ook Simion Michez (22) van Beerschot is in beeld. Beerschot heeft veel plezier beleefd aan Michez, die vorig seizoen 5 doelpunten en 4 assists noteerde in de Challenger Pro League. Daarmee werd hij de 5e meest beslissende verdediger in de Challenger Pro League.

Michez staat bekend om zijn offensieve speelstijl en kenmerkende acties, waarbij hij naar binnen snijdt en met links trapt.

LEES OOK: KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

Stijlbreuk: meer data en scouting, minder makelaar deals

AA Gent heeft een nieuwe sportieve structuur opgezet onder de leiding van de nieuwe eigenaar Sam Baro. Het sportieve beleid van de Buffalo’s ligt nu in handen van hoofdtrainer Wouter Vrancken, technisch coördinator Gunther Schepens en Manager Sports Arnar Vidarsson.

“We geloven in een overlegmodel, waar beslissingen in consensus worden genomen”, zei Baro. “Ik geloof dat een team veel sterker is dan de som van de individuen. Er is niet één iemand die de sleutels heeft van de club of een departement, het is samen, samen, samen. Dat wordt de krachtlijn van ons model.”

AA Gent gaat voortaan sterker inzetten op data-analyse. Screeners zullen via data geschikte profielen zoeken, waarna de scouting de geselecteerde spelers beoordeelt en de sportieve cel de uiteindelijke beslissingen neemt.

Dit is een wezenlijk andere aanpak dan voorheen, toen de scouting vaak werd genegeerd en transfers voornamelijk via bevriende makelaars plaatsvonden.

Beerschot-sterkhouder (opnieuw) op de radar

Arnar Vidarsson zal toezicht houden op de sportieve strategie en heeft een belangrijke stem in het transferbeleid van AA Gent. De IJslander is al dicht bij zijn eerste aanwinst, zijn landgenoot Andri Gudjohnsen.

Daarnaast wordt Simion Michez (22) van Beerschot gelinkt aan de Buffalo’s. AA Gent toonde afgelopen winter al interesse in Michez, wiens sterke prestaties in zijn eerste seizoen op het Kiel veel aandacht trokken.

Michez is bijzonder veelzijdig: hij speelt doorgaans als rechter wingback bij Beerschot, maar kan ook op beide flanken en zelfs als spits uit de voeten. Zijn tweebenigheid geeft zijn spel een extra dimensie.

“Het maakt niet uit op welke wing ik speel; ik kan op beide flanken uit de voeten. Of als centrumspits, zoals bij Jong Genk”, zei hij vorig seizoen aan Het Laatste Nieuws.

Vincent Kompany geloofde hard in Michez

Simion Michez doorliep zijn volledige jeugdopleiding bij Anderlecht, bereikte de RSCA Futures, en hij kreeg onder Vincent Kompany zelfs zijn kans bij de A-kern. Michez trainde mee met de eerste ploeg en hij speelde zijn wedstrijden met de beloften.

Toen Felice Mazzu het roer overnam als de nieuwe coach van Sporting, werd echter besloten om veel jeugdspelers definitief terug te sturen naar de Futures. Ondanks dat Michez zelf dacht klaar te zijn voor de stap naar de eerste ploeg, zag de club dat anders.

Er werd geen akkoord bereikt over een contractverlenging tussen Anderlecht en Michez in vorig jaar, waardoor de veelzijdige speler op zoek moest gaan naar een nieuwe club.

Heel lang heeft hij niet moeten wachten want in mei vorig jaar werd Michez al opgepikt door Beerschot, waar hij toen de eerste zomerse aanwinst van de club werd.

De 5de meest beslissende verdediger in de Challenger Pro League

Beerschot heeft al veel plezier beleefd aan de transfer van Simion Michez. De 22-jarige heeft vorig seizoen indrukwekkende statistieken laten zien als rechter wingback, met 5 doelpunten en 4 assists.

Deze fraaie cijfers plaatsen hem zelfs als de 5de meest beslissende verdediger in de Challenger Pro League.

Michez is een offensief ingestelde wingback en hij creëert in elke wedstrijd kansen om te scoren. Zijn kenmerkende actie, het naar binnen snijden en trappen met links, is vorig seizoen al meerdere malen effectief geweest.

Hij is meermaals onhoudbaar gebleken op zijn rechterflank en hij gaat gretig mee in de aanval. Het feit dat hij vooral vertrouwt op zijn gevoel getuigen van zijn gedurfde speelstijl. “Ik probeer niet veel na te denken en af te gaan op mijn instinct. Dat is gewoon mijn speelstijl.”

Michez zou een goede transfer zijn voor AA Gent

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

105
105
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

84
84
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

526
526
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

86
86
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

145
145
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

277
277
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

63
63
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

574
574
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

373
373
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

470
470
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

497
497
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

259
259
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1245
1245
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

363
363
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

382
382
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

147
147
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

321
321
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

195
195
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

83
83
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

89
89
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

852
852
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

165
165
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

538
538
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

127
127
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

582
582

Meer sportnieuws