Opmerkelijke uitdaging: D’Haese verlaat zinkend KVO-schip

door
Opmerkelijke uitdaging: D’Haese verlaat zinkend KVO-schip

KV Oostende is failliet verklaard, maar de club is bezig om een doorstart te maken met Diksmuide. Clubicoon Robbie D’Haese zal de club echter verlaten. De 25-jarige vleugelspeler kiest voor een opmerkelijk avontuur.

Het Duitse Rot-Weiss Essen heeft de komst van D’Haese op de officiële kanalen bevestigd. Het jeugdproduct van KV Oostende doorliep de jeugdreeksen van de kustclub en brak vervolgens door in de A-kern.

LEES OOK: Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Opmerkelijke keuze

Nu verlaat D'Haese  het zinkend schip en gaat hij aan de slag in de Duitse derde klasse bij Rot-Weiss Essen. "Naast de Duitse competities houden we ook de markt in de Benelux in de gaten. Tijdens live scouting in België maakte Robbie D'Haese een zeer goede indruk met zijn speelsterkte en heeft hij zijn kwaliteit al bewezen in meer dan 80 JPL-wedstrijden in België. We zijn blij dat we hem hebben kunnen overtuigen om naar Duitsland te verhuizen”, zegt sportief directeur Marcus Steegmann.

Ook Hoofdtrainer Christoph Dabrowski is in de wolken. "Robbie D'Haese is een technisch zeer bedreven en snelle buitenspeler die ons enorm zal helpen met zijn flexibiliteit. Hij heeft veel diepgang in zijn spel, een sterke tegenstander met veel snelheid. We hopen dat zijn speelkracht en intelligentie ons veel impulsen zullen geven voor onze aanval.” D’Haese is een clubicoon dat via de jeugd kon doorbreken in het A-elftal. Hij speelde tussendoor wel drie jaar in de jeugd van Club Brugge.

Nieuw avontuur

D’Haese is zelf ook in de wolken met zijn transfer. "Ik ben erg blij dat mijn prestaties ook in Duitsland zijn opgemerkt en kan niet wachten om mijn vaardigheden in een ander land te laten zien.”

De buitenspeler kent de ambities van de club en was meteen verkocht. “Ik heb ook veel video's van vorig seizoen bekeken en ik kijk ernaar uit om binnenkort thuiswedstrijden in de Hafenstraße live te kunnen meemaken”, klinkt het.

Een goede club voor D'Haese?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

32
32
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

330
330
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

290
290
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

175
175
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

227
227
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

65
65
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

565
565
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

207
207
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

389
389
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

603
603
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

388
388
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

163
163
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

162
162
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

257
257
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

76
76
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

332
332
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

226
226
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

235
235
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws