'Luxedilemma voor Undav: 3 clubs trekken aan zijn mouw'

door
'Luxedilemma voor Undav: 3 clubs trekken aan zijn mouw'

Op het EK worden traditioneel wel enkele voetbalsprookjes geschreven. Zo zorgde Julian Nagelsmann bijvoorbeeld woensdag voor een mooi moment door bij Duitsland Deniz Undav te laten invallen tegen Hongarije. Dat was uitgerekend in Stuttgart, waar hij het voorbije jaar schitterde.

De carrière van de 27-jarige aanvaller blijft zo een straffe vlucht nemen. Vier jaar geleden speelde hij nog in de Duitse derde klasse, waar Union hem ging wegkapen. In het Dudenpark kende Undav een lastige start, maar hij zou helemaal ontploffen. In 2022 verkaste hij voor 7 miljoen euro naar Brighton, nadat hij zich tot topschutter en Profvoetballer van het Jaar gekroond had in België.

LEES OOK: 'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Brighton wil Undav absoluut terug

In Engeland kon Undav zich echter veel moeizamer doorzetten, waarna hij afgelopen seizoen verhuurd werd aan Stuttgart. Daar sloeg de motor weer helemaal aan. Undav scoorde in de Bundesliga achttien keer en gaf ook tien assists, waarmee hij zijn ploeg mee vice-kampioen maakte. Het leverde hem in maart ook zijn eerste selectie voor Duitsland op.

Het maakt dat Undav deze zomer met een luxedilemma zit. Zelf wil hij dolgraag bij Stuttgart blijven, dat ook over een aankoopoptie van 20 miljoen euro beschikt. Brighton heeft echter ook een terugkoopoptie en dus zitten de clubs nog aan tafel. Dat blijkt niet zo evident.

Ook Simeone is gek van Undav

Op zijn persconferentie vrijdag onthulde Undav immers dat ze hem bij Brighton absoluut terug willen. Nieuwe trainer Fabian Hürzeler, pas overgekomen van St. Pauli, belde de spits al om hem te overtuigen opnieuw zijn kans te wagen bij de Seagulls.

Maar intussen dient er zich ook nog een derde fraaie optie aan. Vanuit Spanje klinkt het immers dat Diego Simeone gek is van Undav en hem absoluut naar Atletico Madrid wil halen. Undav heeft dus nog een stevige knoop om door te hakken over zijn toekomst.

Waar moet Undav volgend seizoen spelen?

Meest recent

WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

0
0
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

13
13
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

39
39
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

43
43
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

95
95
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

147
147
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

114
114
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

440
440
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

110
110
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

128
128
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

156
156
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

474
474
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

45
45
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

190
190
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

117
117
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

152
152
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

73
73
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

345
345
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

304
304
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

75
75
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

225
225
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

448
448
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

554
554
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

1167
1167
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

145
145

Meer sportnieuws