TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil megatransfer, Lukaku maakt keuze'

door
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil megatransfer, Lukaku maakt keuze'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

Jupiler Pro League

AA Gent en Anderlecht zijn in een bittere transferstrijd verwikkeld. Ze zijn namelijk nog altijd allebei in de running voor Malick Junior Yalcouyé, het 18-jarige goudhaantje van IFK Göteborg. De Ivoriaanse middenvelder is zeer gegeerd en Gent zag al een bod van 5 miljoen geweigerd. Ook Southampton en Brighton zouden intussen een bod neergelegd hebben, terwijl een pak andere clubs nog op de loer liggen. Göteborg zou 7 miljoen willen vangen.

Of het Yalcouyé zal kunnen strikken, is nog maar de vraag. Anderlecht pakte wel ander goed nieuws, want het zag één van zijn grootste talenten een profcontract tekenen. Joshua Bethume was één van de goudhaantjes die ze op Neerpede absoluut wilden behouden en de 15-jarige middenvelder tekende nu ook een overeenkomst voor drie jaar. Hij zal volgend seizoen bij de U18 aansluiten.

Bij Gent hebben ze dan weer vooral zicht op nog maar eens een lucratieve uitgaande transferArchie Brown blijft immers zeer gegeerd en nu hebben nog twee teams zich gemeld voor de Engelse linksachter. Met name Lazio en Chelsea zouden zich in de strijd mengen, al zouden de Blues hem in eerste instantie bij Strasbourg willen stallen.

Het lijkt er ook alsmaar meer op dat de Buffalo's Jorthy Mokio zullen verliezen. Het 16-jarige toptalent tekende nog altijd geen profcontract en de grote buitenlandse clubs blijven in de rij staan. PSV zou nog altijd aan zijn mouw trekken en ook Ajax en FC Barcelona worden nog altijd genoemd.

Club Brugge zal in de zomer ook enkele smaakmakers zien vertrekken. Er komen bijvoorbeeld alsmaar meer geruchten rond Maxim De Cuyper, die zich op het EK nog wat extra in de kijker kan spelen. De linksachter wordt in Frankrijk nu genoemd bij Olympique Marseille, al wordt dat vanuit zijn entourage ontkend.

Van wie ze bij Club wel al afscheid namen, is Eder Balanta. De Colombiaan kreeg geen nieuw contract en keert nu mogelijk terug naar Argentinië, waar hij zijn profcarrière begon. Hij zou een contractvoorstel op zak hebben van Rosario Central, waar hij voor anderhalf jaar kan tekenen.

Buitenland

Bij Bayern München mogen we nog heel wat transfergeweld verwachten. Vincent Kompant zou alvast zijn zinnen gezet hebben op een heuse topaanwinst, want hij zou er graag Xavi Simons bij willen. De komst van de jonge Nederlander wordt echter een lastige zaak, want PSG zou bijna 100 miljoen euro vragen voor het goudhaantje.

Wie ook al aan Bayern gelinkt werd, is Johan Bakayoko. De Rode Duivel is gegeerd en zal PSV wellicht verlaten. Hij werd nu ook gelinkt aan FC Barcelona, dat ook een winger zoekt. Die interesse zou echter niet concreet zijn en sowieso zou de vraagprijs van PSV te hoog liggen voor de Catalanen.

Romelu Lukaku zou alvast één knoop rond zijn toekomst doorgehakt hebben. Hij zou namelijk net als een jaar geleden een lucratief aanbod uit Saudi-Arabië aangewezen hebben. Hij zou zijn zinnen gezet hebben op een reünie met Antonio Conte bij Napoli, maar het wordt niet evident voor de Italianen om een akkoord te vinden met Chelsea.

Moeten Gent en Anderlecht nog verder gaan voor Yalcouyé?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

32
32
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

93
93
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

196
196
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

65
65
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

322
322
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

84
84
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

587
587
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

209
209
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

179
179
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

63
63
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

241
241
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

70
70
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

118
118
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

470
470
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

272
272
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

361
361
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

826
826
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

375
375

Meer sportnieuws