TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil megatransfer, Lukaku maakt keuze'

door
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil megatransfer, Lukaku maakt keuze'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

Jupiler Pro League

AA Gent en Anderlecht zijn in een bittere transferstrijd verwikkeld. Ze zijn namelijk nog altijd allebei in de running voor Malick Junior Yalcouyé, het 18-jarige goudhaantje van IFK Göteborg. De Ivoriaanse middenvelder is zeer gegeerd en Gent zag al een bod van 5 miljoen geweigerd. Ook Southampton en Brighton zouden intussen een bod neergelegd hebben, terwijl een pak andere clubs nog op de loer liggen. Göteborg zou 7 miljoen willen vangen.

Of het Yalcouyé zal kunnen strikken, is nog maar de vraag. Anderlecht pakte wel ander goed nieuws, want het zag één van zijn grootste talenten een profcontract tekenen. Joshua Bethume was één van de goudhaantjes die ze op Neerpede absoluut wilden behouden en de 15-jarige middenvelder tekende nu ook een overeenkomst voor drie jaar. Hij zal volgend seizoen bij de U18 aansluiten.

Bij Gent hebben ze dan weer vooral zicht op nog maar eens een lucratieve uitgaande transferArchie Brown blijft immers zeer gegeerd en nu hebben nog twee teams zich gemeld voor de Engelse linksachter. Met name Lazio en Chelsea zouden zich in de strijd mengen, al zouden de Blues hem in eerste instantie bij Strasbourg willen stallen.

Het lijkt er ook alsmaar meer op dat de Buffalo's Jorthy Mokio zullen verliezen. Het 16-jarige toptalent tekende nog altijd geen profcontract en de grote buitenlandse clubs blijven in de rij staan. PSV zou nog altijd aan zijn mouw trekken en ook Ajax en FC Barcelona worden nog altijd genoemd.

Club Brugge zal in de zomer ook enkele smaakmakers zien vertrekken. Er komen bijvoorbeeld alsmaar meer geruchten rond Maxim De Cuyper, die zich op het EK nog wat extra in de kijker kan spelen. De linksachter wordt in Frankrijk nu genoemd bij Olympique Marseille, al wordt dat vanuit zijn entourage ontkend.

Van wie ze bij Club wel al afscheid namen, is Eder Balanta. De Colombiaan kreeg geen nieuw contract en keert nu mogelijk terug naar Argentinië, waar hij zijn profcarrière begon. Hij zou een contractvoorstel op zak hebben van Rosario Central, waar hij voor anderhalf jaar kan tekenen.

Buitenland

Bij Bayern München mogen we nog heel wat transfergeweld verwachten. Vincent Kompant zou alvast zijn zinnen gezet hebben op een heuse topaanwinst, want hij zou er graag Xavi Simons bij willen. De komst van de jonge Nederlander wordt echter een lastige zaak, want PSG zou bijna 100 miljoen euro vragen voor het goudhaantje.

Wie ook al aan Bayern gelinkt werd, is Johan Bakayoko. De Rode Duivel is gegeerd en zal PSV wellicht verlaten. Hij werd nu ook gelinkt aan FC Barcelona, dat ook een winger zoekt. Die interesse zou echter niet concreet zijn en sowieso zou de vraagprijs van PSV te hoog liggen voor de Catalanen.

Romelu Lukaku zou alvast één knoop rond zijn toekomst doorgehakt hebben. Hij zou namelijk net als een jaar geleden een lucratief aanbod uit Saudi-Arabië aangewezen hebben. Hij zou zijn zinnen gezet hebben op een reünie met Antonio Conte bij Napoli, maar het wordt niet evident voor de Italianen om een akkoord te vinden met Chelsea.

Moeten Gent en Anderlecht nog verder gaan voor Yalcouyé?

Meest recent

"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

0
0
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

69
69
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

95
95
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

59
59
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

203
203
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

36
36
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

101
101
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

162
162
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

319
319
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

125
125
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

66
66
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

56
56
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

60
60
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

148
148
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

142
142
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

380
380
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

81
81
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

34
34
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

142
142
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

165
165
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

73
73
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

789
789
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

266
266
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

141
141

Meer sportnieuws