TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil megatransfer, Lukaku maakt keuze'

331 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil megatransfer, Lukaku maakt keuze'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Jupiler Pro League

AA Gent en Anderlecht zijn in een bittere transferstrijd verwikkeld. Ze zijn namelijk nog altijd allebei in de running voor Malick Junior Yalcouyé, het 18-jarige goudhaantje van IFK Göteborg. De Ivoriaanse middenvelder is zeer gegeerd en Gent zag al een bod van 5 miljoen geweigerd. Ook Southampton en Brighton zouden intussen een bod neergelegd hebben, terwijl een pak andere clubs nog op de loer liggen. Göteborg zou 7 miljoen willen vangen.

Of het Yalcouyé zal kunnen strikken, is nog maar de vraag. Anderlecht pakte wel ander goed nieuws, want het zag één van zijn grootste talenten een profcontract tekenen. Joshua Bethume was één van de goudhaantjes die ze op Neerpede absoluut wilden behouden en de 15-jarige middenvelder tekende nu ook een overeenkomst voor drie jaar. Hij zal volgend seizoen bij de U18 aansluiten.

Bij Gent hebben ze dan weer vooral zicht op nog maar eens een lucratieve uitgaande transferArchie Brown blijft immers zeer gegeerd en nu hebben nog twee teams zich gemeld voor de Engelse linksachter. Met name Lazio en Chelsea zouden zich in de strijd mengen, al zouden de Blues hem in eerste instantie bij Strasbourg willen stallen.

Het lijkt er ook alsmaar meer op dat de Buffalo's Jorthy Mokio zullen verliezen. Het 16-jarige toptalent tekende nog altijd geen profcontract en de grote buitenlandse clubs blijven in de rij staan. PSV zou nog altijd aan zijn mouw trekken en ook Ajax en FC Barcelona worden nog altijd genoemd.

Club Brugge zal in de zomer ook enkele smaakmakers zien vertrekken. Er komen bijvoorbeeld alsmaar meer geruchten rond Maxim De Cuyper, die zich op het EK nog wat extra in de kijker kan spelen. De linksachter wordt in Frankrijk nu genoemd bij Olympique Marseille, al wordt dat vanuit zijn entourage ontkend.

Van wie ze bij Club wel al afscheid namen, is Eder Balanta. De Colombiaan kreeg geen nieuw contract en keert nu mogelijk terug naar Argentinië, waar hij zijn profcarrière begon. Hij zou een contractvoorstel op zak hebben van Rosario Central, waar hij voor anderhalf jaar kan tekenen.

Buitenland

Bij Bayern München mogen we nog heel wat transfergeweld verwachten. Vincent Kompant zou alvast zijn zinnen gezet hebben op een heuse topaanwinst, want hij zou er graag Xavi Simons bij willen. De komst van de jonge Nederlander wordt echter een lastige zaak, want PSG zou bijna 100 miljoen euro vragen voor het goudhaantje.

Wie ook al aan Bayern gelinkt werd, is Johan Bakayoko. De Rode Duivel is gegeerd en zal PSV wellicht verlaten. Hij werd nu ook gelinkt aan FC Barcelona, dat ook een winger zoekt. Die interesse zou echter niet concreet zijn en sowieso zou de vraagprijs van PSV te hoog liggen voor de Catalanen.

Romelu Lukaku zou alvast één knoop rond zijn toekomst doorgehakt hebben. Hij zou namelijk net als een jaar geleden een lucratief aanbod uit Saudi-Arabië aangewezen hebben. Hij zou zijn zinnen gezet hebben op een reünie met Antonio Conte bij Napoli, maar het wordt niet evident voor de Italianen om een akkoord te vinden met Chelsea.

Moeten Gent en Anderlecht nog verder gaan voor Yalcouyé?

Meest recent

'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

4
4
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

12
12
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

68
68
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

150
150
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

385
385
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

135
135
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

210
210
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

24
24
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

30
30
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

132
132
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

161
161
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

23
23
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

415
415
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

166
166
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

37
37
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

36
36
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

27
27
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

103
103
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

230
230
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

517
517
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

70
70
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

335
335
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

83
83
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

246
246
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

736
736

Meer sportnieuws