TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil megatransfer, Lukaku maakt keuze'

331
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil megatransfer, Lukaku maakt keuze'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Jupiler Pro League

AA Gent en Anderlecht zijn in een bittere transferstrijd verwikkeld. Ze zijn namelijk nog altijd allebei in de running voor Malick Junior Yalcouyé, het 18-jarige goudhaantje van IFK Göteborg. De Ivoriaanse middenvelder is zeer gegeerd en Gent zag al een bod van 5 miljoen geweigerd. Ook Southampton en Brighton zouden intussen een bod neergelegd hebben, terwijl een pak andere clubs nog op de loer liggen. Göteborg zou 7 miljoen willen vangen.

Of het Yalcouyé zal kunnen strikken, is nog maar de vraag. Anderlecht pakte wel ander goed nieuws, want het zag één van zijn grootste talenten een profcontract tekenen. Joshua Bethume was één van de goudhaantjes die ze op Neerpede absoluut wilden behouden en de 15-jarige middenvelder tekende nu ook een overeenkomst voor drie jaar. Hij zal volgend seizoen bij de U18 aansluiten.

Bij Gent hebben ze dan weer vooral zicht op nog maar eens een lucratieve uitgaande transferArchie Brown blijft immers zeer gegeerd en nu hebben nog twee teams zich gemeld voor de Engelse linksachter. Met name Lazio en Chelsea zouden zich in de strijd mengen, al zouden de Blues hem in eerste instantie bij Strasbourg willen stallen.

Het lijkt er ook alsmaar meer op dat de Buffalo's Jorthy Mokio zullen verliezen. Het 16-jarige toptalent tekende nog altijd geen profcontract en de grote buitenlandse clubs blijven in de rij staan. PSV zou nog altijd aan zijn mouw trekken en ook Ajax en FC Barcelona worden nog altijd genoemd.

Club Brugge zal in de zomer ook enkele smaakmakers zien vertrekken. Er komen bijvoorbeeld alsmaar meer geruchten rond Maxim De Cuyper, die zich op het EK nog wat extra in de kijker kan spelen. De linksachter wordt in Frankrijk nu genoemd bij Olympique Marseille, al wordt dat vanuit zijn entourage ontkend.

Van wie ze bij Club wel al afscheid namen, is Eder Balanta. De Colombiaan kreeg geen nieuw contract en keert nu mogelijk terug naar Argentinië, waar hij zijn profcarrière begon. Hij zou een contractvoorstel op zak hebben van Rosario Central, waar hij voor anderhalf jaar kan tekenen.

Buitenland

Bij Bayern München mogen we nog heel wat transfergeweld verwachten. Vincent Kompant zou alvast zijn zinnen gezet hebben op een heuse topaanwinst, want hij zou er graag Xavi Simons bij willen. De komst van de jonge Nederlander wordt echter een lastige zaak, want PSG zou bijna 100 miljoen euro vragen voor het goudhaantje.

Wie ook al aan Bayern gelinkt werd, is Johan Bakayoko. De Rode Duivel is gegeerd en zal PSV wellicht verlaten. Hij werd nu ook gelinkt aan FC Barcelona, dat ook een winger zoekt. Die interesse zou echter niet concreet zijn en sowieso zou de vraagprijs van PSV te hoog liggen voor de Catalanen.

Romelu Lukaku zou alvast één knoop rond zijn toekomst doorgehakt hebben. Hij zou namelijk net als een jaar geleden een lucratief aanbod uit Saudi-Arabië aangewezen hebben. Hij zou zijn zinnen gezet hebben op een reünie met Antonio Conte bij Napoli, maar het wordt niet evident voor de Italianen om een akkoord te vinden met Chelsea.

Moeten Gent en Anderlecht nog verder gaan voor Yalcouyé?

Meest recent

Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

4
4
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

26
26
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

85
85
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

82
82
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

82
82
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

541
541
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

281
281
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

181
181
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

473
473
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

748
748
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

152
152
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

102
102
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

96
96
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

510
510
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

429
429
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

72
72
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

111
111
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

133
133
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

243
243
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

535
535
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

520
520
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

63
63
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

482
482
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

169
169
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

416
416

Meer sportnieuws