TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil megatransfer, Lukaku maakt keuze'

331 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil megatransfer, Lukaku maakt keuze'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Jupiler Pro League

AA Gent en Anderlecht zijn in een bittere transferstrijd verwikkeld. Ze zijn namelijk nog altijd allebei in de running voor Malick Junior Yalcouyé, het 18-jarige goudhaantje van IFK Göteborg. De Ivoriaanse middenvelder is zeer gegeerd en Gent zag al een bod van 5 miljoen geweigerd. Ook Southampton en Brighton zouden intussen een bod neergelegd hebben, terwijl een pak andere clubs nog op de loer liggen. Göteborg zou 7 miljoen willen vangen.

Of het Yalcouyé zal kunnen strikken, is nog maar de vraag. Anderlecht pakte wel ander goed nieuws, want het zag één van zijn grootste talenten een profcontract tekenen. Joshua Bethume was één van de goudhaantjes die ze op Neerpede absoluut wilden behouden en de 15-jarige middenvelder tekende nu ook een overeenkomst voor drie jaar. Hij zal volgend seizoen bij de U18 aansluiten.

Bij Gent hebben ze dan weer vooral zicht op nog maar eens een lucratieve uitgaande transferArchie Brown blijft immers zeer gegeerd en nu hebben nog twee teams zich gemeld voor de Engelse linksachter. Met name Lazio en Chelsea zouden zich in de strijd mengen, al zouden de Blues hem in eerste instantie bij Strasbourg willen stallen.

Het lijkt er ook alsmaar meer op dat de Buffalo's Jorthy Mokio zullen verliezen. Het 16-jarige toptalent tekende nog altijd geen profcontract en de grote buitenlandse clubs blijven in de rij staan. PSV zou nog altijd aan zijn mouw trekken en ook Ajax en FC Barcelona worden nog altijd genoemd.

Club Brugge zal in de zomer ook enkele smaakmakers zien vertrekken. Er komen bijvoorbeeld alsmaar meer geruchten rond Maxim De Cuyper, die zich op het EK nog wat extra in de kijker kan spelen. De linksachter wordt in Frankrijk nu genoemd bij Olympique Marseille, al wordt dat vanuit zijn entourage ontkend.

Van wie ze bij Club wel al afscheid namen, is Eder Balanta. De Colombiaan kreeg geen nieuw contract en keert nu mogelijk terug naar Argentinië, waar hij zijn profcarrière begon. Hij zou een contractvoorstel op zak hebben van Rosario Central, waar hij voor anderhalf jaar kan tekenen.

Buitenland

Bij Bayern München mogen we nog heel wat transfergeweld verwachten. Vincent Kompant zou alvast zijn zinnen gezet hebben op een heuse topaanwinst, want hij zou er graag Xavi Simons bij willen. De komst van de jonge Nederlander wordt echter een lastige zaak, want PSG zou bijna 100 miljoen euro vragen voor het goudhaantje.

Wie ook al aan Bayern gelinkt werd, is Johan Bakayoko. De Rode Duivel is gegeerd en zal PSV wellicht verlaten. Hij werd nu ook gelinkt aan FC Barcelona, dat ook een winger zoekt. Die interesse zou echter niet concreet zijn en sowieso zou de vraagprijs van PSV te hoog liggen voor de Catalanen.

Romelu Lukaku zou alvast één knoop rond zijn toekomst doorgehakt hebben. Hij zou namelijk net als een jaar geleden een lucratief aanbod uit Saudi-Arabië aangewezen hebben. Hij zou zijn zinnen gezet hebben op een reünie met Antonio Conte bij Napoli, maar het wordt niet evident voor de Italianen om een akkoord te vinden met Chelsea.

Moeten Gent en Anderlecht nog verder gaan voor Yalcouyé?

Meest recent

VAR bezorgt Oostenrijk rollercoaster in moeizame WK-zege

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

0
0
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

108
108
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

72
72
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

145
145
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

295
295
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

68
68
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

70
70
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

101
101
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

189
189
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

35
35
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

235
235
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

186
186
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

33
33
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

35
35
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

143
143
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

250
250
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

62
62
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

207
207
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

206
206
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

282
282
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

113
113
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

440
440
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

633
633
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

157
157

Meer sportnieuws