Simons duidt meteen transferprioriteit Westerlo aan

door
Simons duidt meteen transferprioriteit Westerlo aan

Alsmaar meer eersteklassers trappen hun voorbereiding op het nieuwe seizoen af. Ook bij Westerlo stonden ze donderdag een eerste keer op het trainingsveld. Dat gebeurde met een nieuwe trainer, want Timmy Simons moet weer rust brengen na een woelig seizoen.

Westerlo blikt terug op een tegenvallend seizoen, waarin het maar op het nippertje de Relegation Play-Off kon ontlopen en drie trainers versleet. Jonas De Roeck werd ontslagen wegens de tegenvallende resultaten, terwijl Rik De Mil moest ophoepelen nadat het behoud verzekerd werd met een intussen berucht gelijkspel tegen KRC Genk. Assistent Bart Goor deed vervolgens het seizoen uit.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

Verdediging is prioriteit voor Simons

Simons werd weggeplukt bij FCV Dender, dat hij net verrassend naar promotie naar de Jupiler Pro League geloodst had. Hij is voorlopig wel de enige nieuwkomer bij Westerlo, dat nog wacht op zijn eerste inkomende transfer. Enkel een aantal verhuurde spelers keerden tot dusver terug.

Er mogen echter nog heel wat transfers verwacht worden. In de eerste plaats moet Westerlo zijn kern afslanken, want die telt momenteel 35 spelers. Daarnaast is er op een aantal posities ook versterking nodig. In Gazet van Antwerpen geeft Simons aan dat de prioriteit het vinden van minstens één nieuwe centrale verdediger is.

Simons heeft weinig zekerheden achterin

Huurlingen Tagir en Bayram keren voorlopig immers niet terug, waardoor Simons op die positie voorlopig slechts vier opties heeft: Perdichizzi, Neustädter, Seigers en Haidara. Die eerste twee zijn echter einde contract, al zou er met Neustädter wel al een akkoord zijn over een contractverlenging. De toekomst van Perdichizzi is nog onzeker.

Seigers keert dan weer terug na een uitleenbeurt aan Zulte Waregem, waar hij door blessures niet al te vaak speelde. Simons is wel bereid hem een nieuwe kans te geven. Haidara is dan weer piepjong en wisselvallig. Er zijn dus weinig zekerheden achterin en daarom wil Simons er vers bloed bij.

Zal Westerlo onder Simons beter doen dan vorig seizoen?

Meest recent

Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

36
36
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

73
73
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

232
232
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

29
29
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

75
75
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

748
748
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

410
410
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

589
589
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

17
17
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

207
207
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

337
337
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

306
306
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

275
275
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

219
219
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

258
258
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

106
106
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

585
585
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

22
22
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

539
539
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

122
122
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

520
520
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

616
616
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

282
282
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

318
318
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

541
541

Meer sportnieuws