Simons duidt meteen transferprioriteit Westerlo aan

door
Simons duidt meteen transferprioriteit Westerlo aan

Alsmaar meer eersteklassers trappen hun voorbereiding op het nieuwe seizoen af. Ook bij Westerlo stonden ze donderdag een eerste keer op het trainingsveld. Dat gebeurde met een nieuwe trainer, want Timmy Simons moet weer rust brengen na een woelig seizoen.

Westerlo blikt terug op een tegenvallend seizoen, waarin het maar op het nippertje de Relegation Play-Off kon ontlopen en drie trainers versleet. Jonas De Roeck werd ontslagen wegens de tegenvallende resultaten, terwijl Rik De Mil moest ophoepelen nadat het behoud verzekerd werd met een intussen berucht gelijkspel tegen KRC Genk. Assistent Bart Goor deed vervolgens het seizoen uit.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

Verdediging is prioriteit voor Simons

Simons werd weggeplukt bij FCV Dender, dat hij net verrassend naar promotie naar de Jupiler Pro League geloodst had. Hij is voorlopig wel de enige nieuwkomer bij Westerlo, dat nog wacht op zijn eerste inkomende transfer. Enkel een aantal verhuurde spelers keerden tot dusver terug.

Er mogen echter nog heel wat transfers verwacht worden. In de eerste plaats moet Westerlo zijn kern afslanken, want die telt momenteel 35 spelers. Daarnaast is er op een aantal posities ook versterking nodig. In Gazet van Antwerpen geeft Simons aan dat de prioriteit het vinden van minstens één nieuwe centrale verdediger is.

Simons heeft weinig zekerheden achterin

Huurlingen Tagir en Bayram keren voorlopig immers niet terug, waardoor Simons op die positie voorlopig slechts vier opties heeft: Perdichizzi, Neustädter, Seigers en Haidara. Die eerste twee zijn echter einde contract, al zou er met Neustädter wel al een akkoord zijn over een contractverlenging. De toekomst van Perdichizzi is nog onzeker.

Seigers keert dan weer terug na een uitleenbeurt aan Zulte Waregem, waar hij door blessures niet al te vaak speelde. Simons is wel bereid hem een nieuwe kans te geven. Haidara is dan weer piepjong en wisselvallig. Er zijn dus weinig zekerheden achterin en daarom wil Simons er vers bloed bij.

Zal Westerlo onder Simons beter doen dan vorig seizoen?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

95
95
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

170
170
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

111
111
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

63
63
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

26
26
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1109
1109
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

184
184
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

215
215
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

299
299
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

32
32
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

153
153
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

719
719
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

37
37
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

40
40
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

184
184
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

103
103
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

127
127
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

118
118
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

122
122
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

129
129
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

323
323
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

331
331
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

186
186

Meer sportnieuws