'Chelsea mengt zich in strijd om Gents goudhaantje'

door
'Chelsea mengt zich in strijd om Gents goudhaantje'

AA Gent zag zijn kassa in januari al stevig rinkelen, want het incasseerde bijna 45 miljoen euro met de verkoop van Malick Fofana, Gift Orban en Hugo Cuypers. Daarvoor betaalden de Buffalo's wel een sportieve prijs, want ze kenden daarna een flinke dip en vielen uiteindelijk nog uit de top zes. Toch lijkt het in de zomer opnieuw stevig te gaan verkopen.

Er is immers voor nog enkele spelers stevige interesse. Matias Fernandez-Pardo heeft zich in de kijker gespeeld in de play-offs en kan al meteen een stevige transfersom opleveren, terwijl ook Archie Brown zeer gegeerd blijft. De Engelse linksachter werd de voorbije maanden al aan verschillende clubs gelinkt.

LEES OOK: 'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Chelsea meldt zich ook voor Brown

De meest recente berichten maakten gewag van interesse van Crystal Palace en Everton in de Premier League, terwijl in Italië Lazio zijn oog op de 21-jarige laten vallen heeft. Maar nu komt er nog een Europese grootmacht zich ook mengen. Volgens Sacha Tavolieri heeft ook Chelsea zich gemeld.

De Amerikaanse eigenaars van de Blues zouden zeer gecharmeerd zijn door Brown en van hem een prioriteit voor de zomermercato gemaakt hebben. Het zou wel de bedoeling zijn dat hij in eerste instantie aan de slag gaat bij zusterclub Strasbourg in de Ligue 1.

Lyon blijft geïnteresseerd

Het is niet de enige mogelijkheid voor Brown om aan de slag te gaan in de Franse competitie, want ook Olympique Lyon blijft interesse tonen. Daar zien ze in hem de ideale vervanger voor de Argentijn Nicolas Tagliafico, maar die moet dan wel eerst verkocht worden.

De vele interesse is alvast koren op de molen van Gent, dat een zeer mooie winst zal kunnen maken op Brown. Ze betaalden vorige zomer 4 miljoen euro om hem bij Lausanne-Sport weg te halen, maar zullen straks wellicht een veelvoud van dat bedrag incasseren.

Moet Gent hem bij een goed bod laten vertrekken?

Meest recent

KRC Genk zet énorme stap voorwaarts: "Uniek in Europa”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

20
20
‘Rode Duivels daveren: Mannaerts shortlist met topnaam’

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

89
89
'Barça pijnlijk de mist: deze eis aan Lewandowski op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

14
14
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

37
37
Transferbom: Messi en Haaland weldra ploegmaats?

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

51
51
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

54
54
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

46
46
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

216
216
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

232
232
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

50
50
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

190
190
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

314
314
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

403
403
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

732
732
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

125
125
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

525
525
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

726
726
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

291
291
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

192
192
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

76
76
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

182
182
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

79
79
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

98
98
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

276
276
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

714
714

Meer sportnieuws