'Chelsea mengt zich in strijd om Gents goudhaantje'

door
'Chelsea mengt zich in strijd om Gents goudhaantje'

AA Gent zag zijn kassa in januari al stevig rinkelen, want het incasseerde bijna 45 miljoen euro met de verkoop van Malick Fofana, Gift Orban en Hugo Cuypers. Daarvoor betaalden de Buffalo's wel een sportieve prijs, want ze kenden daarna een flinke dip en vielen uiteindelijk nog uit de top zes. Toch lijkt het in de zomer opnieuw stevig te gaan verkopen.

Er is immers voor nog enkele spelers stevige interesse. Matias Fernandez-Pardo heeft zich in de kijker gespeeld in de play-offs en kan al meteen een stevige transfersom opleveren, terwijl ook Archie Brown zeer gegeerd blijft. De Engelse linksachter werd de voorbije maanden al aan verschillende clubs gelinkt.

LEES OOK: 'Vanzeir verlaat AA Gent: straffe JPL-transfer krijgt vorm'

Chelsea meldt zich ook voor Brown

De meest recente berichten maakten gewag van interesse van Crystal Palace en Everton in de Premier League, terwijl in Italië Lazio zijn oog op de 21-jarige laten vallen heeft. Maar nu komt er nog een Europese grootmacht zich ook mengen. Volgens Sacha Tavolieri heeft ook Chelsea zich gemeld.

De Amerikaanse eigenaars van de Blues zouden zeer gecharmeerd zijn door Brown en van hem een prioriteit voor de zomermercato gemaakt hebben. Het zou wel de bedoeling zijn dat hij in eerste instantie aan de slag gaat bij zusterclub Strasbourg in de Ligue 1.

Lyon blijft geïnteresseerd

Het is niet de enige mogelijkheid voor Brown om aan de slag te gaan in de Franse competitie, want ook Olympique Lyon blijft interesse tonen. Daar zien ze in hem de ideale vervanger voor de Argentijn Nicolas Tagliafico, maar die moet dan wel eerst verkocht worden.

De vele interesse is alvast koren op de molen van Gent, dat een zeer mooie winst zal kunnen maken op Brown. Ze betaalden vorige zomer 4 miljoen euro om hem bij Lausanne-Sport weg te halen, maar zullen straks wellicht een veelvoud van dat bedrag incasseren.

Moet Gent hem bij een goed bod laten vertrekken?

Meest recent

Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

31
31
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

183
183
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

470
470
'Vanzeir verlaat AA Gent: straffe JPL-transfer krijgt vorm'

Bij AA Gent willen ze af van een aantal spelers, vooral jongens die door een ander netwerk dan het ...

324
324
Manchester United blijft op de dool in de Premier League

Manchester United ging om 13u30 op bezoek bij Leeds United. Kon de gevallen Engelse topclub nog eens ...

56
56
Analisten lyrisch over Tielemans: "Een droom!"

Aston Villa is bezig aan een geweldig seizoen in de Premier League. Ze zijn zelfs outsider voor de ...

70
70
Kindermans rekent af met Neerpede-verhaal

Het was een opmerkelijk fenomeen. Bepaalde analisten riepen plots gezamenlijk dat de jeugd van RSC ...

241
241
Antwerp in actie: terugkeer plots wél op de tafel

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

295
295
Anderlecht aan de bak: club wil 'drama' vermijden

RSC Anderlecht eindigde 2025 met een fikse tegenvaller door met 1-2 te verliezen van Sporting ...

266
266
Standard doet zéér verrassende transfermove

Standard wil deze maand een aantal versterkingen halen, maar de Rouches hebben geen groot budget. De ...

80
80
Diamanten bij Club, RSCA en Genk: toppers op komst

We opperen voor meer kansen voor de Belgische jeugd. En of er nog meer dan genoeg talent zit aan te ...

210
210
Anderlecht en Genk: weldra wéér 2 jonkies bij wereldtop?

Neerpede is al vele jaren een garantie op doorstroming, net als de Jos Vaessen Academy in Genk. ...

212
212
Hallo, Belgische clubs? Deze 6 ‘vergeten’ Belgen schitteren

De Belgische clubs kijken veel te vaak naar buitenlanders om hun ploeg te versterken. Er zijn ook ...

196
196
RSCA, Club en Genk: drie buitenlandse parels op komst

Bij RSCA Futures, Club NXT en Jong Genk lopen ondertussen ook heel wat buitenlandse spelers rond. ...

655
655
TRANSFERUURTJE: 'Floptransfer weg bij RSCA, bod op Tzolis'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

192
192
Courtois ooit T1? Rode Duivel verklapt grootse plannen

Thibaut Courtois gaf een interview aan Sporza en de doelman sprak er onder meer over zijn toekomst. ...

92
92
‘Napoli genadeloos voor Noa Lang: topper op komst'

De transfer van Noa Lang naar Napoli is nog geen succes gebleken. De buitenspeler was een smaakmaker ...

137
137
Club Brugge incasseert ferme domper op winterstage

Veel Belgische clubs gaan deze winter op stage, meestal naar een warme bestemming. Dat was ook het ...

462
462
Straffe onthulling Courtois: “Dit riep Haaland naar mij”

Thibaut Courtois is één van de beste doelmannen ter wereld. Bij Real Madrid is hij de ...

378
378
Afrika Cup in de ban van Belgische mirakelman: “Een droom!”

Het gaat om de knikkers nu in de Afrika Cup. In het Afrikaanse landentornooi zien we enkele oude ...

187
187
Winterdeal afgerond: Anderlecht doet zaken met Westerlo

RSC Anderlecht en Westerlo doen zaken op de wintermercato. Op de officiële kanalen van De ...

218
218
Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Marc Coucke staat bekend om zijn gevoel voor humor, maar zijn nieuwste Instagrambericht deed toch ...

218
218
Storm rond Herman Brusselmans krijgt onverwachte wending

Herman Brusselmans is opnieuw het middelpunt van een storm die veel groter werd dan enkel een ...

167
167
Courtois speelt open kaart: afscheid Rode Duivels na WK?

Thiibaut Courtois wordt binnen enkele maanden 34 jaar. 'El Muro' weet dus dat zijn laatste fase van ...

126
126
'Club Brugge baalt: toptarget weigert Blauw-Zwart'

Club Brugge is op zoek naar versterking. De Bruggelingen hadden één speler heel hoog ...

627
627

Meer sportnieuws