'Chelsea mengt zich in strijd om Gents goudhaantje'

329 stemmen
'Chelsea mengt zich in strijd om Gents goudhaantje'

AA Gent zag zijn kassa in januari al stevig rinkelen, want het incasseerde bijna 45 miljoen euro met de verkoop van Malick Fofana, Gift Orban en Hugo Cuypers. Daarvoor betaalden de Buffalo's wel een sportieve prijs, want ze kenden daarna een flinke dip en vielen uiteindelijk nog uit de top zes. Toch lijkt het in de zomer opnieuw stevig te gaan verkopen.

Er is immers voor nog enkele spelers stevige interesse. Matias Fernandez-Pardo heeft zich in de kijker gespeeld in de play-offs en kan al meteen een stevige transfersom opleveren, terwijl ook Archie Brown zeer gegeerd blijft. De Engelse linksachter werd de voorbije maanden al aan verschillende clubs gelinkt.

LEES OOK: 'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Chelsea meldt zich ook voor Brown

De meest recente berichten maakten gewag van interesse van Crystal Palace en Everton in de Premier League, terwijl in Italië Lazio zijn oog op de 21-jarige laten vallen heeft. Maar nu komt er nog een Europese grootmacht zich ook mengen. Volgens Sacha Tavolieri heeft ook Chelsea zich gemeld.

De Amerikaanse eigenaars van de Blues zouden zeer gecharmeerd zijn door Brown en van hem een prioriteit voor de zomermercato gemaakt hebben. Het zou wel de bedoeling zijn dat hij in eerste instantie aan de slag gaat bij zusterclub Strasbourg in de Ligue 1.

Lyon blijft geïnteresseerd

Het is niet de enige mogelijkheid voor Brown om aan de slag te gaan in de Franse competitie, want ook Olympique Lyon blijft interesse tonen. Daar zien ze in hem de ideale vervanger voor de Argentijn Nicolas Tagliafico, maar die moet dan wel eerst verkocht worden.

De vele interesse is alvast koren op de molen van Gent, dat een zeer mooie winst zal kunnen maken op Brown. Ze betaalden vorige zomer 4 miljoen euro om hem bij Lausanne-Sport weg te halen, maar zullen straks wellicht een veelvoud van dat bedrag incasseren.

Moet Gent hem bij een goed bod laten vertrekken?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

64
64
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

18
18
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

422
422
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

29
29
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

163
163
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

64
64
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

43
43
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

67
67
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

63
63
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

207
207
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

274
274
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

354
354
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

365
365
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

361
361
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

152
152
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

178
178
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

78
78
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

398
398
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

447
447
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

36
36
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

103
103
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

209
209
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

83
83
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

129
129
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

100
100
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

677
677

Meer sportnieuws