Rode Duivel ontspoort compleet: ‘Hij moet opdonderen’

door
Rode Duivel ontspoort compleet: ‘Hij moet opdonderen’

Leandro Trossard begon met het volle vertrouwen van bondscoach Domenico Tedesco aan het EK 2024. Tijdens de wedstrijd tegen Slowakije presteerde Trossard echter teleurstellend. 

Hij maakte veel slechte keuzes en technische fouten. De wisselwerking met Yannick Carrasco verliep ook niet zoals gehoopt. Silvio Proto en andere analisten waren kritisch en vinden dat Trossard nog nooit op niveau heeft gespeeld bij de nationale ploeg.

Philippe Albert beschreef hem als een "verloren ziel" en Sporza vermoedt dat hij zijn basisplaats heeft verspeeld. Sudinfo merkt op dat hij in 35 interlands nooit indruk heeft gemaakt, vooral in grote wedstrijden.

LEES OOK: Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Gewaardeerde Trossard startte met veel vertrouwen aan het EK 2024

Leandro Trossard voelde zich steeds meer gewaardeerd bij de Rode Duivels. Tijdens de kwalificatiecampagne kreeg hij het volle vertrouwen van bondscoach Domenico Tedesco, en in de aanloop naar het EK 2024 nam hij steeds meer verantwoordelijkheid in oefenwedstrijden.

Trossard speelde degelijk tegen Montenegro en Luxemburg, hoewel hij niet overweldigend was. Toch scoorde hij in beide wedstrijden, waarbij zijn scorend vermogen een van zijn belangrijkste kwaliteiten is.

“Hij kan uit het niets een bal in de hoek krullen. Dat is van doorslaggevend belang in de knock-outfase van het EK,” aldus Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg.

Bij Arsenal speelt Trossard doorgaans als linkeraanvaller, terwijl hij bij de Rode Duivels vaak centraal wordt ingezet. Tedesco ziet hem het liefst in de pocket spelen, zodat de flankverdediger achter hem hoog kan spelen terwijl Trossard in het centrum opereert.

“Lukaku, De Bruyne en Trossard vormen een ongelofelijke driehoek,” zei Aad de Mos in Het Nieuwsblad.

Trossard onder de grens tegen Slowakije

De verwachtingen rond Leandro Trossard waren hooggespannen tijdens de eerste EK-wedstrijd tegen Slowakije, waar hij links in de pocket speelde met Yannick Carrasco experimenteel achter hem als linksback.

Trossard kwam vaak aan de bal en had een doelpunt moeten scoren, maar hij was ongelukkig in zijn acties en zat totaal niet in de wedstrijd. Ook de wisselwerking met Carrasco verliep niet naar wens.

Ondanks het feit dat Trossard op zijn favoriete positie speelde, maakte hij veel slechte keuzes en technische fouten. “Teleurstellend”, oordeelde Le Soir. Pieter-Jan Calcoen van Het Nieuwsblad vond het onbegrijpelijk dat Trossard aan de tweede helft mocht beginnen.

Emiliano Bonfigli schreef in zijn column voor Sudinfo dat Trossard er opnieuw niet in slaagde om het vereiste niveau te halen bij de Rode Duivels.

Trossard verspeelt zijn basisplaats: “Catastrofaal”

Op RTL Sports kwam Leandro Trossard uiteraard ook ter sprake, en Silvio Proto had weinig goede woorden voor hem. “Ik wacht nog steeds op een uitstekende wedstrijd van hem bij de nationale ploeg. Ik heb hem bij ons nog niet op zijn niveau gezien als bij Arsenal,” aldus Proto.

Journalist Alexandre Braeckman begreep niet waarom Trossard in de tweede helft nog op het veld stond. “Ik vond hem catastrofaal. Ik denk dat hij elke kans heeft verspeeld om nog een wedstrijd op het EK te spelen,” concludeerde Braeckman.

Philippe Albert ging eveneens hard in op Trossard in zijn column voor Le Soir. “Wat mij het meest stoort, is dat ik Trossard als een verloren ziel op zijn linkerflank heb zien ronddwalen zonder er ooit in te slagen enige passende actie te ondernemen.”

Sporza vermoedt dat Trossard moet vrezen voor zijn plaats in de basiself. “Hij heeft toch niet gebracht wat ik ervan verwacht had,” moest ook Gert Verheyen beamen.

Op zoek naar de Trossard van Arsenal: “Luxe-joker à la Mertens?”

Na het vertrek van Roberto Martinez heeft Leandro Trossard openlijk laten weten dat hij de plaats van Eden Hazard als linksbuiten wilde innemen bij de Rode Duivels. In de praktijk heeft hij deze kansen echter nog niet met beide handen aangegrepen.

Op het WK 2022 in Qatar tegen Kroatië slaagde hij er niet in om Hazard succesvol op te volgen, en na de eerste wedstrijd op het EK 2024 scoorde hij wederom geen punten.

Sudinfo schrijft dat Trossard in zijn 35 gespeelde interlands geen enkele keer echt indruk wist te maken, vooral omdat hij moeite heeft om aanwezig te zijn in grote wedstrijden.

De pure kwaliteiten van Leandro Trossard mogen echter op geen enkel moment in twijfel worden getrokken. Gezien de context in de nationale ploeg onder leiding van Domenico Tedesco lijkt hij echter het slachtoffer van zijn veelzijdigheid te zijn.

“Wat we bewust zouden kunnen vertalen als een element dat overal goed is, maar nergens uitstekend,” stelt de Franstalige krant. Ze menen dat Trossard wel nuttig kan zijn als luxe-joker in de laatste 10-15-25 minuten van een wedstrijd, zoals Dries Mertens indertijd.

Trossard moet uit de ploeg

Meest recent

De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

36
36
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

36
36
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

30
30
Rode Duivels terug thuis bij Standard: vijftal keert terug

De Rode Duivels spelen morgen in een vol huis tegen Liechtenstein. Voor de Luikse fans is het ...

64
64
'Club Brugge blijft in running voor pittige transfer'

Het lijkt er niet op dat we bij Club Brugge al te veel transferactiviteit zullen moeten verwachten ...

96
96
Is dit de reden waarom Overmars Antwerp boven Ajax kiest?

Ajax is de laatste weken in een diepe crisis beland. Trainer John Heitinga werd ontslagen en ...

118
118
'Vol huis voor Rode Duivels: KBVB smeedt nu al plan'

Na het gelijkspel van vorig weekend in Kazachstan zijn de Rode Duivels nog niet zeker van hun ticket ...

50
50
Bondscoach benoemt dé reden voor pijnlijke exit op WK U17

Het lijkt voor de Belgische elftallen geen al te beste interlandbreak te worden. De Rode Duivel ...

131
131
Wilmots helemaal overtuigd van Duivel: "Een goudmijn"

De ontgoocheling was de voorbije dagen enorm bij en rond de Rode Duivels na het teleurstellende ...

108
108
'Anderlecht gaat in januari voor Man City-sensatie'

Anderlecht kende al een zeer drukke zomer, maar lijkt ook in januari nog de transfermarkt op te gaan ...

282
282
Trofee Raymond Goethals: deze 3 trainers maken kans

Sinds 2011 wordt in december elk jaar de Trofee Raymond Goethals uitgereikt, die de Belgische ...

144
144
Verrassende Belg duikt op in straf lijstje met Yamal en co

Komend weekend trekt het clubvoetbal zich weer op gang na een korte onderbreking door de ...

45
45
'Lukaku bijna terug: datum voor comeback gepind'

De Rode Duivels moeten het dinsdag tegen Liechtenstein nog altijd zien te stellen zonder Romelu ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe grootmacht voor De Cat, Club mist miljoenen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

146
146
Tip voor Garcia: drastische ingreep bij Rode Duivels?

Voorlopig mag hij nog op zijn beide oren slapen, maar door de blamage in Kazachstan maakte ook Rudi ...

107
107
DAZN-soap loopt spuigaten uit: worstcasescenario wenkt

De interlandbreak biedt niet alleen de clubs een adempauze, voor DAZN en de Pro League is het ...

708
708
'Renard in actie: Anderlecht zet zinnen op goudhaantje'

De interlandbreak betekent geen vakantie voor Olivier Renard, die vooraf ook al de topper tegen Club ...

381
381
'Spanning stijgt bij Club Brugge: leegloop in januari?'

Net zoals dat in de jaren voordien reeds het geval was deed Club Brugge afgelopen zomer weer gouden ...

347
347
Tom Waes haalt vlammend uit richting BV-concurrenten

Een jaar geleden botste Tom Waes met zijn Porsche-oldtimer tegen een botsabsorbeerder aan de ...

138
138
Anderlecht verschaft woordje uitleg bij stadionplannen

Vlak voor de interlandbreak ging het dak eraf in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht eindelijk nog ...

523
523
'Doku versus Garcia: bondscoach in vieze papieren'

Na het teleurstellende 1-1 gelijkspel in Kazachstan gaan de alarmbellen af bij de Rode Duivels. ...

264
264
Gert Verheyen verrast iedereen met mysterieuze boodschap

Gert Verheyen en Frank Raes waren jarenlang goede collega's. De twee werkten onder meer samen bij ...

196
196
Hein pakt één Duivel aan: "Zijn voetjes zijn het probleem"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond tegen Liechtenstein één en ander recht te zetten. ...

660
660
Alarm bij Duivels: Vandenbempt trekt drastische conclusie

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

202
202
'City doet mercato gloeien: nieuwe superster voor Pep'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

89
89

Meer sportnieuws