Rode Duivel ontspoort compleet: ‘Hij moet opdonderen’

2698 stemmen
Rode Duivel ontspoort compleet: ‘Hij moet opdonderen’

Leandro Trossard begon met het volle vertrouwen van bondscoach Domenico Tedesco aan het EK 2024. Tijdens de wedstrijd tegen Slowakije presteerde Trossard echter teleurstellend. 

Hij maakte veel slechte keuzes en technische fouten. De wisselwerking met Yannick Carrasco verliep ook niet zoals gehoopt. Silvio Proto en andere analisten waren kritisch en vinden dat Trossard nog nooit op niveau heeft gespeeld bij de nationale ploeg.

Philippe Albert beschreef hem als een "verloren ziel" en Sporza vermoedt dat hij zijn basisplaats heeft verspeeld. Sudinfo merkt op dat hij in 35 interlands nooit indruk heeft gemaakt, vooral in grote wedstrijden.

LEES OOK: Leandro Trossard heeft transfer na WK helemaal te pakken

Gewaardeerde Trossard startte met veel vertrouwen aan het EK 2024

Leandro Trossard voelde zich steeds meer gewaardeerd bij de Rode Duivels. Tijdens de kwalificatiecampagne kreeg hij het volle vertrouwen van bondscoach Domenico Tedesco, en in de aanloop naar het EK 2024 nam hij steeds meer verantwoordelijkheid in oefenwedstrijden.

Trossard speelde degelijk tegen Montenegro en Luxemburg, hoewel hij niet overweldigend was. Toch scoorde hij in beide wedstrijden, waarbij zijn scorend vermogen een van zijn belangrijkste kwaliteiten is.

“Hij kan uit het niets een bal in de hoek krullen. Dat is van doorslaggevend belang in de knock-outfase van het EK,” aldus Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg.

Bij Arsenal speelt Trossard doorgaans als linkeraanvaller, terwijl hij bij de Rode Duivels vaak centraal wordt ingezet. Tedesco ziet hem het liefst in de pocket spelen, zodat de flankverdediger achter hem hoog kan spelen terwijl Trossard in het centrum opereert.

“Lukaku, De Bruyne en Trossard vormen een ongelofelijke driehoek,” zei Aad de Mos in Het Nieuwsblad.

Trossard onder de grens tegen Slowakije

De verwachtingen rond Leandro Trossard waren hooggespannen tijdens de eerste EK-wedstrijd tegen Slowakije, waar hij links in de pocket speelde met Yannick Carrasco experimenteel achter hem als linksback.

Trossard kwam vaak aan de bal en had een doelpunt moeten scoren, maar hij was ongelukkig in zijn acties en zat totaal niet in de wedstrijd. Ook de wisselwerking met Carrasco verliep niet naar wens.

Ondanks het feit dat Trossard op zijn favoriete positie speelde, maakte hij veel slechte keuzes en technische fouten. “Teleurstellend”, oordeelde Le Soir. Pieter-Jan Calcoen van Het Nieuwsblad vond het onbegrijpelijk dat Trossard aan de tweede helft mocht beginnen.

Emiliano Bonfigli schreef in zijn column voor Sudinfo dat Trossard er opnieuw niet in slaagde om het vereiste niveau te halen bij de Rode Duivels.

Trossard verspeelt zijn basisplaats: “Catastrofaal”

Op RTL Sports kwam Leandro Trossard uiteraard ook ter sprake, en Silvio Proto had weinig goede woorden voor hem. “Ik wacht nog steeds op een uitstekende wedstrijd van hem bij de nationale ploeg. Ik heb hem bij ons nog niet op zijn niveau gezien als bij Arsenal,” aldus Proto.

Journalist Alexandre Braeckman begreep niet waarom Trossard in de tweede helft nog op het veld stond. “Ik vond hem catastrofaal. Ik denk dat hij elke kans heeft verspeeld om nog een wedstrijd op het EK te spelen,” concludeerde Braeckman.

Philippe Albert ging eveneens hard in op Trossard in zijn column voor Le Soir. “Wat mij het meest stoort, is dat ik Trossard als een verloren ziel op zijn linkerflank heb zien ronddwalen zonder er ooit in te slagen enige passende actie te ondernemen.”

Sporza vermoedt dat Trossard moet vrezen voor zijn plaats in de basiself. “Hij heeft toch niet gebracht wat ik ervan verwacht had,” moest ook Gert Verheyen beamen.

Op zoek naar de Trossard van Arsenal: “Luxe-joker à la Mertens?”

Na het vertrek van Roberto Martinez heeft Leandro Trossard openlijk laten weten dat hij de plaats van Eden Hazard als linksbuiten wilde innemen bij de Rode Duivels. In de praktijk heeft hij deze kansen echter nog niet met beide handen aangegrepen.

Op het WK 2022 in Qatar tegen Kroatië slaagde hij er niet in om Hazard succesvol op te volgen, en na de eerste wedstrijd op het EK 2024 scoorde hij wederom geen punten.

Sudinfo schrijft dat Trossard in zijn 35 gespeelde interlands geen enkele keer echt indruk wist te maken, vooral omdat hij moeite heeft om aanwezig te zijn in grote wedstrijden.

De pure kwaliteiten van Leandro Trossard mogen echter op geen enkel moment in twijfel worden getrokken. Gezien de context in de nationale ploeg onder leiding van Domenico Tedesco lijkt hij echter het slachtoffer van zijn veelzijdigheid te zijn.

“Wat we bewust zouden kunnen vertalen als een element dat overal goed is, maar nergens uitstekend,” stelt de Franstalige krant. Ze menen dat Trossard wel nuttig kan zijn als luxe-joker in de laatste 10-15-25 minuten van een wedstrijd, zoals Dries Mertens indertijd.

Trossard moet uit de ploeg

Meest recent

Fans gaan los op 'WK-schaamteshow': "Hele afkickkliniek?"

Niet alleen het voetbal maakt de tongen los tijdens de WK finale. De rustshow in typisch Amerikaanse ...

75
75
Donald Trump slaat iedereen met verstomming bij WK-finale

Daar is hij dan. Donald Trump verschijnt tijdens de WK finale voor het eerst in het stadion tijdens ...

45
45
Peter Vandenbempt beleeft ware nachtmerrie op WK

Al een dikke maand lang vliegt Peter Vandenbempt van het ene WK-stadion naar het andere. Vanavond ...

102
102
WK finale ontploft (nog) niet: Spanje zoekt opening

De spanning is om te snijden in de grootste voetbalwedstrijd van het jaar. Spanje en Argentinië ...

16
16
Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-debacle

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

393
393
Bart De Wever weet nu al wie wereldkampioen wordt

Na weken vol verrassingen, sensationele uitslagen en een pak rake voorspellingen is het moment van ...

117
117
Beale geeft transferplannen van Zulte Waregem prijs

Voorlopig was het in de Jupiler Pro League nog relatief rustig inzake transfers. Onder meer bij ...

159
159
Kompany geweigerd: "Ik zat toen in een moeilijke fase"

Vincent Kompany is bezig aan een fantastische trainerscarrière. De huidige coach van Bayern ...

69
69
Fan bespuwd en woede-uitbarsting: Anderlecht biedt toch 4M

Anderlecht legt ruim vier miljoen euro op tafel voor een nieuwe flankaanvaller. Opvallend, want twee ...

490
490
Nog transfers bij Cercle Brugge? Friis verklaart

Cercle Brugge is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Trainer Lars Friis hoopt ...

120
120
Spanje - Argentinië: dit zijn de 22 basisspelers

Vanavond weten we wie wereldkampioen wordt. Om 21u nemen Spanje en Argentinië het tegen elkaar ...

89
89
'Hugo Cuypers versiert bijzonder verrassende transfer'

Chicago Fire maakte onlangs de komst van Robert Lewandowski bekend. De Poolse aanvaller was zo ...

128
128
'Bliksemvertrek Tresoldi: één man heeft sleutels in handen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi nog minstens een jaartje behouden. Maar dat zal niet gemakkelijk ...

336
336
'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Antwerp FC beleefde een kalme transferperiode tot dusver. Dat had natuurlijk alles te maken met het ...

642
642
'Westerlo wil uitpakken: gesprekken voor eenmalige Duivel'

KVC Westerlo beleefde tot dusver een bijzonder lucratieve mercato. Maar om al die vertrekkers op te ...

95
95
'Club Brugge bibbert: steenrijke ploeg lonkt naar Seys'

Joaquin Seys maakt handig gebruik van zijn verlofperiode na een lang en slopend seizoen. Zo liet hij ...

677
677
'Toptransfer Diego Moreira: hinderpaal van 10 miljoen'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

111
111
KV Mechelen ruikt miljoenen; Ndongala terug naar België

De start van het nieuwe seizoen op de Belgische velden nadert met rasse schreden. De ploegen uit de ...

206
206
Club scherpt de messen: vijf inkomende deals op agenda

Club Brugge haalde tijdens de huidige transferperiode al een drietal versterkingen in huis. Maar ...

901
901
Hommeles bij Fransen: "Zo'n gedrag zag ik nog nooit"

Frankrijk heeft het WK 2026 met lege handen moeten verlaten. In de troostfinale om de bronzen ...

194
194
Vandenbempt bekent kleur: lichte favoriet in WK-finale

Zondagavond betwisten Argentinië en Spanje de finale van het WK 2026. Peter Vandenbempt zal in ...

138
138
"Een nachtmerrie" - Frankrijk spuwt één speler massaal uit

Frankrijk heeft zaterdagnacht een flinke tik gekregen in de troostfinale van het WK. Zo werd met ...

218
218
'Genk krijgt cruciaal transfernieuws: deal van 60 miljoen'

KRC Genk wil in de zomermercato stevig cashen op bepaalde spelers. Met name Konstantinos Karestas ...

738
738
'Union schrikt op: plotse toptransfer Kjell Scherpen'

Union SG moet komend seizoen al snel aan de bak in de voorrondes van de Champions League. Maar de ...

108
108
'Bayern legt megacontract klaar: bij drie beste verdieners'

Zijn WK werd er eentje met ups en downs, maar over het algemeen kan Michael Olise terugblikken op ...

280
280

Meer sportnieuws