Rode Duivel ontspoort compleet: ‘Hij moet opdonderen’

door
Rode Duivel ontspoort compleet: ‘Hij moet opdonderen’

Leandro Trossard begon met het volle vertrouwen van bondscoach Domenico Tedesco aan het EK 2024. Tijdens de wedstrijd tegen Slowakije presteerde Trossard echter teleurstellend. 

Hij maakte veel slechte keuzes en technische fouten. De wisselwerking met Yannick Carrasco verliep ook niet zoals gehoopt. Silvio Proto en andere analisten waren kritisch en vinden dat Trossard nog nooit op niveau heeft gespeeld bij de nationale ploeg.

Philippe Albert beschreef hem als een "verloren ziel" en Sporza vermoedt dat hij zijn basisplaats heeft verspeeld. Sudinfo merkt op dat hij in 35 interlands nooit indruk heeft gemaakt, vooral in grote wedstrijden.

LEES OOK: Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Gewaardeerde Trossard startte met veel vertrouwen aan het EK 2024

Leandro Trossard voelde zich steeds meer gewaardeerd bij de Rode Duivels. Tijdens de kwalificatiecampagne kreeg hij het volle vertrouwen van bondscoach Domenico Tedesco, en in de aanloop naar het EK 2024 nam hij steeds meer verantwoordelijkheid in oefenwedstrijden.

Trossard speelde degelijk tegen Montenegro en Luxemburg, hoewel hij niet overweldigend was. Toch scoorde hij in beide wedstrijden, waarbij zijn scorend vermogen een van zijn belangrijkste kwaliteiten is.

“Hij kan uit het niets een bal in de hoek krullen. Dat is van doorslaggevend belang in de knock-outfase van het EK,” aldus Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg.

Bij Arsenal speelt Trossard doorgaans als linkeraanvaller, terwijl hij bij de Rode Duivels vaak centraal wordt ingezet. Tedesco ziet hem het liefst in de pocket spelen, zodat de flankverdediger achter hem hoog kan spelen terwijl Trossard in het centrum opereert.

“Lukaku, De Bruyne en Trossard vormen een ongelofelijke driehoek,” zei Aad de Mos in Het Nieuwsblad.

Trossard onder de grens tegen Slowakije

De verwachtingen rond Leandro Trossard waren hooggespannen tijdens de eerste EK-wedstrijd tegen Slowakije, waar hij links in de pocket speelde met Yannick Carrasco experimenteel achter hem als linksback.

Trossard kwam vaak aan de bal en had een doelpunt moeten scoren, maar hij was ongelukkig in zijn acties en zat totaal niet in de wedstrijd. Ook de wisselwerking met Carrasco verliep niet naar wens.

Ondanks het feit dat Trossard op zijn favoriete positie speelde, maakte hij veel slechte keuzes en technische fouten. “Teleurstellend”, oordeelde Le Soir. Pieter-Jan Calcoen van Het Nieuwsblad vond het onbegrijpelijk dat Trossard aan de tweede helft mocht beginnen.

Emiliano Bonfigli schreef in zijn column voor Sudinfo dat Trossard er opnieuw niet in slaagde om het vereiste niveau te halen bij de Rode Duivels.

Trossard verspeelt zijn basisplaats: “Catastrofaal”

Op RTL Sports kwam Leandro Trossard uiteraard ook ter sprake, en Silvio Proto had weinig goede woorden voor hem. “Ik wacht nog steeds op een uitstekende wedstrijd van hem bij de nationale ploeg. Ik heb hem bij ons nog niet op zijn niveau gezien als bij Arsenal,” aldus Proto.

Journalist Alexandre Braeckman begreep niet waarom Trossard in de tweede helft nog op het veld stond. “Ik vond hem catastrofaal. Ik denk dat hij elke kans heeft verspeeld om nog een wedstrijd op het EK te spelen,” concludeerde Braeckman.

Philippe Albert ging eveneens hard in op Trossard in zijn column voor Le Soir. “Wat mij het meest stoort, is dat ik Trossard als een verloren ziel op zijn linkerflank heb zien ronddwalen zonder er ooit in te slagen enige passende actie te ondernemen.”

Sporza vermoedt dat Trossard moet vrezen voor zijn plaats in de basiself. “Hij heeft toch niet gebracht wat ik ervan verwacht had,” moest ook Gert Verheyen beamen.

Op zoek naar de Trossard van Arsenal: “Luxe-joker à la Mertens?”

Na het vertrek van Roberto Martinez heeft Leandro Trossard openlijk laten weten dat hij de plaats van Eden Hazard als linksbuiten wilde innemen bij de Rode Duivels. In de praktijk heeft hij deze kansen echter nog niet met beide handen aangegrepen.

Op het WK 2022 in Qatar tegen Kroatië slaagde hij er niet in om Hazard succesvol op te volgen, en na de eerste wedstrijd op het EK 2024 scoorde hij wederom geen punten.

Sudinfo schrijft dat Trossard in zijn 35 gespeelde interlands geen enkele keer echt indruk wist te maken, vooral omdat hij moeite heeft om aanwezig te zijn in grote wedstrijden.

De pure kwaliteiten van Leandro Trossard mogen echter op geen enkel moment in twijfel worden getrokken. Gezien de context in de nationale ploeg onder leiding van Domenico Tedesco lijkt hij echter het slachtoffer van zijn veelzijdigheid te zijn.

“Wat we bewust zouden kunnen vertalen als een element dat overal goed is, maar nergens uitstekend,” stelt de Franstalige krant. Ze menen dat Trossard wel nuttig kan zijn als luxe-joker in de laatste 10-15-25 minuten van een wedstrijd, zoals Dries Mertens indertijd.

Trossard moet uit de ploeg

Meest recent

Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

0
0
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

21
21
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

16
16
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

59
59
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

183
183
Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

159
159
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

179
179
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

17
17
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

418
418
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

336
336
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

243
243
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

372
372
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

94
94
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

78
78
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

50
50
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

151
151
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

52
52
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

95
95
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

72
72
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

80
80
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

49
49
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

112
112
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

247
247
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

47
47
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

318
318

Meer sportnieuws