Rode Duivel ontspoort compleet: ‘Hij moet opdonderen’

door
Rode Duivel ontspoort compleet: ‘Hij moet opdonderen’

Leandro Trossard begon met het volle vertrouwen van bondscoach Domenico Tedesco aan het EK 2024. Tijdens de wedstrijd tegen Slowakije presteerde Trossard echter teleurstellend. 

Hij maakte veel slechte keuzes en technische fouten. De wisselwerking met Yannick Carrasco verliep ook niet zoals gehoopt. Silvio Proto en andere analisten waren kritisch en vinden dat Trossard nog nooit op niveau heeft gespeeld bij de nationale ploeg.

Philippe Albert beschreef hem als een "verloren ziel" en Sporza vermoedt dat hij zijn basisplaats heeft verspeeld. Sudinfo merkt op dat hij in 35 interlands nooit indruk heeft gemaakt, vooral in grote wedstrijden.

LEES OOK: KRC Genk 'mag' dromen: "Verwacht je dat hij terugkeert?"

Gewaardeerde Trossard startte met veel vertrouwen aan het EK 2024

Leandro Trossard voelde zich steeds meer gewaardeerd bij de Rode Duivels. Tijdens de kwalificatiecampagne kreeg hij het volle vertrouwen van bondscoach Domenico Tedesco, en in de aanloop naar het EK 2024 nam hij steeds meer verantwoordelijkheid in oefenwedstrijden.

Trossard speelde degelijk tegen Montenegro en Luxemburg, hoewel hij niet overweldigend was. Toch scoorde hij in beide wedstrijden, waarbij zijn scorend vermogen een van zijn belangrijkste kwaliteiten is.

“Hij kan uit het niets een bal in de hoek krullen. Dat is van doorslaggevend belang in de knock-outfase van het EK,” aldus Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg.

Bij Arsenal speelt Trossard doorgaans als linkeraanvaller, terwijl hij bij de Rode Duivels vaak centraal wordt ingezet. Tedesco ziet hem het liefst in de pocket spelen, zodat de flankverdediger achter hem hoog kan spelen terwijl Trossard in het centrum opereert.

“Lukaku, De Bruyne en Trossard vormen een ongelofelijke driehoek,” zei Aad de Mos in Het Nieuwsblad.

Trossard onder de grens tegen Slowakije

De verwachtingen rond Leandro Trossard waren hooggespannen tijdens de eerste EK-wedstrijd tegen Slowakije, waar hij links in de pocket speelde met Yannick Carrasco experimenteel achter hem als linksback.

Trossard kwam vaak aan de bal en had een doelpunt moeten scoren, maar hij was ongelukkig in zijn acties en zat totaal niet in de wedstrijd. Ook de wisselwerking met Carrasco verliep niet naar wens.

Ondanks het feit dat Trossard op zijn favoriete positie speelde, maakte hij veel slechte keuzes en technische fouten. “Teleurstellend”, oordeelde Le Soir. Pieter-Jan Calcoen van Het Nieuwsblad vond het onbegrijpelijk dat Trossard aan de tweede helft mocht beginnen.

Emiliano Bonfigli schreef in zijn column voor Sudinfo dat Trossard er opnieuw niet in slaagde om het vereiste niveau te halen bij de Rode Duivels.

Trossard verspeelt zijn basisplaats: “Catastrofaal”

Op RTL Sports kwam Leandro Trossard uiteraard ook ter sprake, en Silvio Proto had weinig goede woorden voor hem. “Ik wacht nog steeds op een uitstekende wedstrijd van hem bij de nationale ploeg. Ik heb hem bij ons nog niet op zijn niveau gezien als bij Arsenal,” aldus Proto.

Journalist Alexandre Braeckman begreep niet waarom Trossard in de tweede helft nog op het veld stond. “Ik vond hem catastrofaal. Ik denk dat hij elke kans heeft verspeeld om nog een wedstrijd op het EK te spelen,” concludeerde Braeckman.

Philippe Albert ging eveneens hard in op Trossard in zijn column voor Le Soir. “Wat mij het meest stoort, is dat ik Trossard als een verloren ziel op zijn linkerflank heb zien ronddwalen zonder er ooit in te slagen enige passende actie te ondernemen.”

Sporza vermoedt dat Trossard moet vrezen voor zijn plaats in de basiself. “Hij heeft toch niet gebracht wat ik ervan verwacht had,” moest ook Gert Verheyen beamen.

Op zoek naar de Trossard van Arsenal: “Luxe-joker à la Mertens?”

Na het vertrek van Roberto Martinez heeft Leandro Trossard openlijk laten weten dat hij de plaats van Eden Hazard als linksbuiten wilde innemen bij de Rode Duivels. In de praktijk heeft hij deze kansen echter nog niet met beide handen aangegrepen.

Op het WK 2022 in Qatar tegen Kroatië slaagde hij er niet in om Hazard succesvol op te volgen, en na de eerste wedstrijd op het EK 2024 scoorde hij wederom geen punten.

Sudinfo schrijft dat Trossard in zijn 35 gespeelde interlands geen enkele keer echt indruk wist te maken, vooral omdat hij moeite heeft om aanwezig te zijn in grote wedstrijden.

De pure kwaliteiten van Leandro Trossard mogen echter op geen enkel moment in twijfel worden getrokken. Gezien de context in de nationale ploeg onder leiding van Domenico Tedesco lijkt hij echter het slachtoffer van zijn veelzijdigheid te zijn.

“Wat we bewust zouden kunnen vertalen als een element dat overal goed is, maar nergens uitstekend,” stelt de Franstalige krant. Ze menen dat Trossard wel nuttig kan zijn als luxe-joker in de laatste 10-15-25 minuten van een wedstrijd, zoals Dries Mertens indertijd.

Trossard moet uit de ploeg

Meest recent

Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

5
5
‘Anderlecht flikt het: oude bekende komt aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

394
394
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

51
51
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

296
296
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

103
103
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

144
144
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

38
38
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

295
295
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

146
146
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

531
531
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

91
91
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

158
158
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

110
110
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

157
157
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

195
195
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

296
296
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

130
130
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

53
53
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

72
72
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

347
347
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

75
75
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

389
389
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

340
340
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

85
85
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

260
260

Meer sportnieuws