Rode Duivel ontspoort compleet: ‘Hij moet opdonderen’

door
Rode Duivel ontspoort compleet: ‘Hij moet opdonderen’

Leandro Trossard begon met het volle vertrouwen van bondscoach Domenico Tedesco aan het EK 2024. Tijdens de wedstrijd tegen Slowakije presteerde Trossard echter teleurstellend. 

Hij maakte veel slechte keuzes en technische fouten. De wisselwerking met Yannick Carrasco verliep ook niet zoals gehoopt. Silvio Proto en andere analisten waren kritisch en vinden dat Trossard nog nooit op niveau heeft gespeeld bij de nationale ploeg.

Philippe Albert beschreef hem als een "verloren ziel" en Sporza vermoedt dat hij zijn basisplaats heeft verspeeld. Sudinfo merkt op dat hij in 35 interlands nooit indruk heeft gemaakt, vooral in grote wedstrijden.

LEES OOK: Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

Gewaardeerde Trossard startte met veel vertrouwen aan het EK 2024

Leandro Trossard voelde zich steeds meer gewaardeerd bij de Rode Duivels. Tijdens de kwalificatiecampagne kreeg hij het volle vertrouwen van bondscoach Domenico Tedesco, en in de aanloop naar het EK 2024 nam hij steeds meer verantwoordelijkheid in oefenwedstrijden.

Trossard speelde degelijk tegen Montenegro en Luxemburg, hoewel hij niet overweldigend was. Toch scoorde hij in beide wedstrijden, waarbij zijn scorend vermogen een van zijn belangrijkste kwaliteiten is.

“Hij kan uit het niets een bal in de hoek krullen. Dat is van doorslaggevend belang in de knock-outfase van het EK,” aldus Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg.

Bij Arsenal speelt Trossard doorgaans als linkeraanvaller, terwijl hij bij de Rode Duivels vaak centraal wordt ingezet. Tedesco ziet hem het liefst in de pocket spelen, zodat de flankverdediger achter hem hoog kan spelen terwijl Trossard in het centrum opereert.

“Lukaku, De Bruyne en Trossard vormen een ongelofelijke driehoek,” zei Aad de Mos in Het Nieuwsblad.

Trossard onder de grens tegen Slowakije

De verwachtingen rond Leandro Trossard waren hooggespannen tijdens de eerste EK-wedstrijd tegen Slowakije, waar hij links in de pocket speelde met Yannick Carrasco experimenteel achter hem als linksback.

Trossard kwam vaak aan de bal en had een doelpunt moeten scoren, maar hij was ongelukkig in zijn acties en zat totaal niet in de wedstrijd. Ook de wisselwerking met Carrasco verliep niet naar wens.

Ondanks het feit dat Trossard op zijn favoriete positie speelde, maakte hij veel slechte keuzes en technische fouten. “Teleurstellend”, oordeelde Le Soir. Pieter-Jan Calcoen van Het Nieuwsblad vond het onbegrijpelijk dat Trossard aan de tweede helft mocht beginnen.

Emiliano Bonfigli schreef in zijn column voor Sudinfo dat Trossard er opnieuw niet in slaagde om het vereiste niveau te halen bij de Rode Duivels.

Trossard verspeelt zijn basisplaats: “Catastrofaal”

Op RTL Sports kwam Leandro Trossard uiteraard ook ter sprake, en Silvio Proto had weinig goede woorden voor hem. “Ik wacht nog steeds op een uitstekende wedstrijd van hem bij de nationale ploeg. Ik heb hem bij ons nog niet op zijn niveau gezien als bij Arsenal,” aldus Proto.

Journalist Alexandre Braeckman begreep niet waarom Trossard in de tweede helft nog op het veld stond. “Ik vond hem catastrofaal. Ik denk dat hij elke kans heeft verspeeld om nog een wedstrijd op het EK te spelen,” concludeerde Braeckman.

Philippe Albert ging eveneens hard in op Trossard in zijn column voor Le Soir. “Wat mij het meest stoort, is dat ik Trossard als een verloren ziel op zijn linkerflank heb zien ronddwalen zonder er ooit in te slagen enige passende actie te ondernemen.”

Sporza vermoedt dat Trossard moet vrezen voor zijn plaats in de basiself. “Hij heeft toch niet gebracht wat ik ervan verwacht had,” moest ook Gert Verheyen beamen.

Op zoek naar de Trossard van Arsenal: “Luxe-joker à la Mertens?”

Na het vertrek van Roberto Martinez heeft Leandro Trossard openlijk laten weten dat hij de plaats van Eden Hazard als linksbuiten wilde innemen bij de Rode Duivels. In de praktijk heeft hij deze kansen echter nog niet met beide handen aangegrepen.

Op het WK 2022 in Qatar tegen Kroatië slaagde hij er niet in om Hazard succesvol op te volgen, en na de eerste wedstrijd op het EK 2024 scoorde hij wederom geen punten.

Sudinfo schrijft dat Trossard in zijn 35 gespeelde interlands geen enkele keer echt indruk wist te maken, vooral omdat hij moeite heeft om aanwezig te zijn in grote wedstrijden.

De pure kwaliteiten van Leandro Trossard mogen echter op geen enkel moment in twijfel worden getrokken. Gezien de context in de nationale ploeg onder leiding van Domenico Tedesco lijkt hij echter het slachtoffer van zijn veelzijdigheid te zijn.

“Wat we bewust zouden kunnen vertalen als een element dat overal goed is, maar nergens uitstekend,” stelt de Franstalige krant. Ze menen dat Trossard wel nuttig kan zijn als luxe-joker in de laatste 10-15-25 minuten van een wedstrijd, zoals Dries Mertens indertijd.

Trossard moet uit de ploeg

Meest recent

Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

4
4
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

4
4
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

34
34
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

288
288
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

221
221
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

293
293
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

116
116
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

317
317
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

209
209
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

863
863
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

111
111
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

144
144
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

240
240
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

92
92
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

166
166
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

98
98
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

174
174
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

68
68
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

40
40
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

344
344
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

107
107
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

401
401
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

372
372
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

107
107

Meer sportnieuws