Transfermarkt onthult nieuwe meest waardevolle spelers CPL

352
Transfermarkt onthult nieuwe meest waardevolle spelers CPL

De transferzomer is officeel van start gegaan en dat betekent dat alle clubs de waarde van hun spelers nog eens zullen evalueren. Dat doen ze overigens ook bij Transfermarkt, dat één voor één de marktwaardes van de Europese competities update. Donderdagmiddag was het daarbij de beurt aan de Challenger Pro League.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Lommel en Beerschot domineren marktwaardes 1B

1B herbergt ook het nodige talent, zo bleek de voorbije jaren al meermaals. Dat blijkt ook uit de update van Transfermarkt, want intussen tikken toch al zeven spelers vanop het tweede niveau de symbolische waarde van 1 miljoen euro aan.

Het hoeft niet te verbazen dat de lijst met meest waardevolle spelers gedomineerd wordt door Lommel en Beerschot, dat tot 30 juni officieel nog als tweedeklasser geldt. In Limburg streken er de voorbije jaren met hulp van de City Football Group de voorbije jaren verschillende talentvolle buitenlanders neer, terwijl Beerschot afgelopen seizoen de titel veroverde.

Lommel levert twee meest waardevolle spelers

Het is wel Lommel dat de twee meest waardevolle spelers levert. Dermane Karim en Diego Rosa klokken immers allebei af op 1,5 miljoen euro. Dat is voor die laatste wel een domper, want hij moet een half miljoen euro inleveren op zijn waarde. Speler van het Jaar Thibaud Verlinden mag ook mee op het podium met een waarde van 1,3 miljoen.

Van de dertien meest waardevolle spelers komen er vijf uit voor Lommel en vier voor Beerschot. Ook SK Beveren, Dender en Zulte Waregem zijn nog vertegenwoordigd. Die eerste twee teams leveren elk één speler, Essevee heeft er nog twee.

De top tien meest waardevolle spelers in de CPL:

  1. Dermane Karim (Lommel) - 1,5 miljoen euro
  2. Diego Rosa (Lommel) - 1,5 miljoen euro
  3. Thibaud Verlinden (Beerschot) - 1,3 miljoen euro
  4. Tom Reyners (Beerschot) - 1,2 miljoen euro
  5. Zalan Vancsa (Lommel) - 1,2 miljoen euro
  6. Goduine Koyalipou (SK Beveren) - 1 miljoen euro
  7. Arthur Sales (Lommel) - 1 miljoen euro
  8. Bruny Nsimba (Dender) - 900.000 euro
  9. Mardochée Nzitza (Beerschot) - 900.000 euro
  10. Simion Michez (Beerschot) - 900.000 euro
  11. Lucas Schoofs (Lommel) - 900.000 euro
  12. Tochukwu Nnadi (Zulte Waregem) - 900.000 euro
  13. Zinho Gano (Zulte Waregem) - 900.000 euro

Wie vind je zelf de meest waardevolle speler in 1B?

Meest recent

'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

0
0
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

22
22
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

11
11
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

77
77
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

81
81
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

44
44
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

126
126
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

164
164
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

74
74
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

41
41
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

185
185
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

92
92
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

169
169
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

189
189
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

46
46
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

76
76
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

386
386
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

264
264
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

225
225
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

990
990
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

400
400
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

166
166
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

205
205
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

101
101

Meer sportnieuws