Transfermarkt onthult nieuwe meest waardevolle spelers CPL

352
Transfermarkt onthult nieuwe meest waardevolle spelers CPL

De transferzomer is officeel van start gegaan en dat betekent dat alle clubs de waarde van hun spelers nog eens zullen evalueren. Dat doen ze overigens ook bij Transfermarkt, dat één voor één de marktwaardes van de Europese competities update. Donderdagmiddag was het daarbij de beurt aan de Challenger Pro League.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Lommel en Beerschot domineren marktwaardes 1B

1B herbergt ook het nodige talent, zo bleek de voorbije jaren al meermaals. Dat blijkt ook uit de update van Transfermarkt, want intussen tikken toch al zeven spelers vanop het tweede niveau de symbolische waarde van 1 miljoen euro aan.

Het hoeft niet te verbazen dat de lijst met meest waardevolle spelers gedomineerd wordt door Lommel en Beerschot, dat tot 30 juni officieel nog als tweedeklasser geldt. In Limburg streken er de voorbije jaren met hulp van de City Football Group de voorbije jaren verschillende talentvolle buitenlanders neer, terwijl Beerschot afgelopen seizoen de titel veroverde.

Lommel levert twee meest waardevolle spelers

Het is wel Lommel dat de twee meest waardevolle spelers levert. Dermane Karim en Diego Rosa klokken immers allebei af op 1,5 miljoen euro. Dat is voor die laatste wel een domper, want hij moet een half miljoen euro inleveren op zijn waarde. Speler van het Jaar Thibaud Verlinden mag ook mee op het podium met een waarde van 1,3 miljoen.

Van de dertien meest waardevolle spelers komen er vijf uit voor Lommel en vier voor Beerschot. Ook SK Beveren, Dender en Zulte Waregem zijn nog vertegenwoordigd. Die eerste twee teams leveren elk één speler, Essevee heeft er nog twee.

De top tien meest waardevolle spelers in de CPL:

  1. Dermane Karim (Lommel) - 1,5 miljoen euro
  2. Diego Rosa (Lommel) - 1,5 miljoen euro
  3. Thibaud Verlinden (Beerschot) - 1,3 miljoen euro
  4. Tom Reyners (Beerschot) - 1,2 miljoen euro
  5. Zalan Vancsa (Lommel) - 1,2 miljoen euro
  6. Goduine Koyalipou (SK Beveren) - 1 miljoen euro
  7. Arthur Sales (Lommel) - 1 miljoen euro
  8. Bruny Nsimba (Dender) - 900.000 euro
  9. Mardochée Nzitza (Beerschot) - 900.000 euro
  10. Simion Michez (Beerschot) - 900.000 euro
  11. Lucas Schoofs (Lommel) - 900.000 euro
  12. Tochukwu Nnadi (Zulte Waregem) - 900.000 euro
  13. Zinho Gano (Zulte Waregem) - 900.000 euro

Wie vind je zelf de meest waardevolle speler in 1B?

Meest recent

Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

2
2
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

80
80
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

46
46
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

30
30
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

13
13
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

16
16
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

55
55
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

122
122
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

43
43
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

32
32
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

103
103
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

53
53
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

100
100
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

53
53
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

47
47
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

128
128
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

209
209
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

203
203
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

494
494
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

437
437
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

370
370

Meer sportnieuws