Duitsland rekent af met kranige Hongaren en pakt 6 op 6

door
Duitsland rekent af met kranige Hongaren en pakt 6 op 6

Duitsland mag naar de achtste finales op het EK. Het gastland heeft na de ruime zege tegen Schotland in de openingsmatch immers ook zijn tweede wedstrijd gewonnen. Hongarije toonde zich een stuggere tegenstander, maar slikte uiteindelijk ook een 2-0-nederlaag en blijft achter met nul op zes.

Duitsland kon met vertrouwen beginnen na de 5-1 tegen Schotland vorige vrijdag. De Hongaren bleken echter een minder hapklare brok, ondanks dat zij hun openingsmatch verloren hadden tegen Zwitserland. Al in de openingsminuut waren ze gevaarlijk, maar Sallai kon niet profiteren van een misser van Kimmich.

Hongarije weert zich tegen Duitsland

Duitsland was wel de betere ploeg en beloonde zichzelf halfweg de eerste helft ook met een voorsprong. Gündogan bracht in de zestien Orban ten val, maar mocht ondanks Hongaars protest toch doorgaan. Hij kreeg de bal tot bij Musiala, die via een verdediger de bal tegen de netten knalde.

Hongarije liet zich echter niet kennen en kwam voor rust nog een paar keer dicht bij de gelijkmaker. Neuer moest een vrijschop van Szoboszlai uit zijn doelvlak ronselen en vlak voor rust trof Sallai zelfs raak, maar het feestje werd snel afgebroken wegens voorafgaand buitenspel.

Gündogan beslist de match na rust

Duitsland mocht dus met een voorsprong rusten. Die hielden ze in een mindere tweede helft ook vast en die breidden ze zelfs uit. Een knappe combinatie eindigde bij Gündogan en de aanvoerder duwde de 2-0 met nog 25 minuten op de klok netjes in het doel.

Daarmee was de wedstrijd gespeeld, al claimde Hongarije in het slot wel nog een penalty na hands van Can en moest Kimmich nog een bal van de lijn halen. Duitsland trok de zege wel gewoon over de streep en mag met zes op zes naar de achtste finales. Voor Hongarije zit het toernooi er wellicht op na twee nederlagen, behoudens een mirakel in de slotmatch tegen Schotland.

Kan Duitsland dit EK winnen?

Meest recent

Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

15
15
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

80
80
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

112
112
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

366
366
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

371
371
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

30
30
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

324
324
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

106
106
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

105
105
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

208
208
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

102
102
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

58
58
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

227
227
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

128
128
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

179
179
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

239
239
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

337
337
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

19
19
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

428
428
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

59
59
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

211
211
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

339
339
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

70
70
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

212
212
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

273
273

Meer sportnieuws