Duitsland rekent af met kranige Hongaren en pakt 6 op 6

door
Duitsland rekent af met kranige Hongaren en pakt 6 op 6

Duitsland mag naar de achtste finales op het EK. Het gastland heeft na de ruime zege tegen Schotland in de openingsmatch immers ook zijn tweede wedstrijd gewonnen. Hongarije toonde zich een stuggere tegenstander, maar slikte uiteindelijk ook een 2-0-nederlaag en blijft achter met nul op zes.

Duitsland kon met vertrouwen beginnen na de 5-1 tegen Schotland vorige vrijdag. De Hongaren bleken echter een minder hapklare brok, ondanks dat zij hun openingsmatch verloren hadden tegen Zwitserland. Al in de openingsminuut waren ze gevaarlijk, maar Sallai kon niet profiteren van een misser van Kimmich.

Hongarije weert zich tegen Duitsland

Duitsland was wel de betere ploeg en beloonde zichzelf halfweg de eerste helft ook met een voorsprong. Gündogan bracht in de zestien Orban ten val, maar mocht ondanks Hongaars protest toch doorgaan. Hij kreeg de bal tot bij Musiala, die via een verdediger de bal tegen de netten knalde.

Hongarije liet zich echter niet kennen en kwam voor rust nog een paar keer dicht bij de gelijkmaker. Neuer moest een vrijschop van Szoboszlai uit zijn doelvlak ronselen en vlak voor rust trof Sallai zelfs raak, maar het feestje werd snel afgebroken wegens voorafgaand buitenspel.

Gündogan beslist de match na rust

Duitsland mocht dus met een voorsprong rusten. Die hielden ze in een mindere tweede helft ook vast en die breidden ze zelfs uit. Een knappe combinatie eindigde bij Gündogan en de aanvoerder duwde de 2-0 met nog 25 minuten op de klok netjes in het doel.

Daarmee was de wedstrijd gespeeld, al claimde Hongarije in het slot wel nog een penalty na hands van Can en moest Kimmich nog een bal van de lijn halen. Duitsland trok de zege wel gewoon over de streep en mag met zes op zes naar de achtste finales. Voor Hongarije zit het toernooi er wellicht op na twee nederlagen, behoudens een mirakel in de slotmatch tegen Schotland.

Kan Duitsland dit EK winnen?

Meest recent

Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

1
1
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

312
312
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

34
34
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

84
84
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

106
106
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

114
114
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

246
246
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

699
699
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

208
208
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

379
379
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

302
302
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

376
376
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

489
489
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

307
307
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

706
706
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

324
324
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

477
477
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

96
96
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

160
160
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

324
324
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

85
85
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

95
95
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

733
733
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

138
138
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

106
106

Meer sportnieuws