Duitsland rekent af met kranige Hongaren en pakt 6 op 6

door
Duitsland rekent af met kranige Hongaren en pakt 6 op 6

Duitsland mag naar de achtste finales op het EK. Het gastland heeft na de ruime zege tegen Schotland in de openingsmatch immers ook zijn tweede wedstrijd gewonnen. Hongarije toonde zich een stuggere tegenstander, maar slikte uiteindelijk ook een 2-0-nederlaag en blijft achter met nul op zes.

Duitsland kon met vertrouwen beginnen na de 5-1 tegen Schotland vorige vrijdag. De Hongaren bleken echter een minder hapklare brok, ondanks dat zij hun openingsmatch verloren hadden tegen Zwitserland. Al in de openingsminuut waren ze gevaarlijk, maar Sallai kon niet profiteren van een misser van Kimmich.

LEES OOK: Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Hongarije weert zich tegen Duitsland

Duitsland was wel de betere ploeg en beloonde zichzelf halfweg de eerste helft ook met een voorsprong. Gündogan bracht in de zestien Orban ten val, maar mocht ondanks Hongaars protest toch doorgaan. Hij kreeg de bal tot bij Musiala, die via een verdediger de bal tegen de netten knalde.

Hongarije liet zich echter niet kennen en kwam voor rust nog een paar keer dicht bij de gelijkmaker. Neuer moest een vrijschop van Szoboszlai uit zijn doelvlak ronselen en vlak voor rust trof Sallai zelfs raak, maar het feestje werd snel afgebroken wegens voorafgaand buitenspel.

Gündogan beslist de match na rust

Duitsland mocht dus met een voorsprong rusten. Die hielden ze in een mindere tweede helft ook vast en die breidden ze zelfs uit. Een knappe combinatie eindigde bij Gündogan en de aanvoerder duwde de 2-0 met nog 25 minuten op de klok netjes in het doel.

Daarmee was de wedstrijd gespeeld, al claimde Hongarije in het slot wel nog een penalty na hands van Can en moest Kimmich nog een bal van de lijn halen. Duitsland trok de zege wel gewoon over de streep en mag met zes op zes naar de achtste finales. Voor Hongarije zit het toernooi er wellicht op na twee nederlagen, behoudens een mirakel in de slotmatch tegen Schotland.

Kan Duitsland dit EK winnen?

Meest recent

Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

17
17
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

15
15
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

56
56
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

76
76
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

36
36
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

151
151
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

108
108
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

234
234
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

128
128
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

248
248
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

224
224
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

127
127
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

94
94
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

170
170
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

49
49
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

181
181
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

73
73
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

298
298
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

96
96
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

86
86
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

369
369
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

126
126
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

65
65
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

60
60
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

57
57

Meer sportnieuws