Duitsland rekent af met kranige Hongaren en pakt 6 op 6

26 stemmen
Duitsland rekent af met kranige Hongaren en pakt 6 op 6

Duitsland mag naar de achtste finales op het EK. Het gastland heeft na de ruime zege tegen Schotland in de openingsmatch immers ook zijn tweede wedstrijd gewonnen. Hongarije toonde zich een stuggere tegenstander, maar slikte uiteindelijk ook een 2-0-nederlaag en blijft achter met nul op zes.

Duitsland kon met vertrouwen beginnen na de 5-1 tegen Schotland vorige vrijdag. De Hongaren bleken echter een minder hapklare brok, ondanks dat zij hun openingsmatch verloren hadden tegen Zwitserland. Al in de openingsminuut waren ze gevaarlijk, maar Sallai kon niet profiteren van een misser van Kimmich.

LEES OOK: Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Hongarije weert zich tegen Duitsland

Duitsland was wel de betere ploeg en beloonde zichzelf halfweg de eerste helft ook met een voorsprong. Gündogan bracht in de zestien Orban ten val, maar mocht ondanks Hongaars protest toch doorgaan. Hij kreeg de bal tot bij Musiala, die via een verdediger de bal tegen de netten knalde.

Hongarije liet zich echter niet kennen en kwam voor rust nog een paar keer dicht bij de gelijkmaker. Neuer moest een vrijschop van Szoboszlai uit zijn doelvlak ronselen en vlak voor rust trof Sallai zelfs raak, maar het feestje werd snel afgebroken wegens voorafgaand buitenspel.

Gündogan beslist de match na rust

Duitsland mocht dus met een voorsprong rusten. Die hielden ze in een mindere tweede helft ook vast en die breidden ze zelfs uit. Een knappe combinatie eindigde bij Gündogan en de aanvoerder duwde de 2-0 met nog 25 minuten op de klok netjes in het doel.

Daarmee was de wedstrijd gespeeld, al claimde Hongarije in het slot wel nog een penalty na hands van Can en moest Kimmich nog een bal van de lijn halen. Duitsland trok de zege wel gewoon over de streep en mag met zes op zes naar de achtste finales. Voor Hongarije zit het toernooi er wellicht op na twee nederlagen, behoudens een mirakel in de slotmatch tegen Schotland.

Kan Duitsland dit EK winnen?

Meest recent

Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

4
4
Anderlecht reageert op harde kern én geeft update mercato

De harde kernen van RSC Anderlecht kiezen voor een heel vreemde aanpak. Net op het moment dat de ...

7
7
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

602
602
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

13
13
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

183
183
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

77
77
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

224
224
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

395
395
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

126
126
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

92
92
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

223
223
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

181
181
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

179
179
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

240
240
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

584
584
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

481
481
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

518
518
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

221
221
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

291
291
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

791
791
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

683
683
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

237
237
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

154
154
Buitenlands ontzag: "België gaat veel mensen verrassen op WK"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

261
261
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

468
468

Meer sportnieuws