Duitsland rekent af met kranige Hongaren en pakt 6 op 6

door
Duitsland rekent af met kranige Hongaren en pakt 6 op 6

Duitsland mag naar de achtste finales op het EK. Het gastland heeft na de ruime zege tegen Schotland in de openingsmatch immers ook zijn tweede wedstrijd gewonnen. Hongarije toonde zich een stuggere tegenstander, maar slikte uiteindelijk ook een 2-0-nederlaag en blijft achter met nul op zes.

Duitsland kon met vertrouwen beginnen na de 5-1 tegen Schotland vorige vrijdag. De Hongaren bleken echter een minder hapklare brok, ondanks dat zij hun openingsmatch verloren hadden tegen Zwitserland. Al in de openingsminuut waren ze gevaarlijk, maar Sallai kon niet profiteren van een misser van Kimmich.

LEES OOK: Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Hongarije weert zich tegen Duitsland

Duitsland was wel de betere ploeg en beloonde zichzelf halfweg de eerste helft ook met een voorsprong. Gündogan bracht in de zestien Orban ten val, maar mocht ondanks Hongaars protest toch doorgaan. Hij kreeg de bal tot bij Musiala, die via een verdediger de bal tegen de netten knalde.

Hongarije liet zich echter niet kennen en kwam voor rust nog een paar keer dicht bij de gelijkmaker. Neuer moest een vrijschop van Szoboszlai uit zijn doelvlak ronselen en vlak voor rust trof Sallai zelfs raak, maar het feestje werd snel afgebroken wegens voorafgaand buitenspel.

Gündogan beslist de match na rust

Duitsland mocht dus met een voorsprong rusten. Die hielden ze in een mindere tweede helft ook vast en die breidden ze zelfs uit. Een knappe combinatie eindigde bij Gündogan en de aanvoerder duwde de 2-0 met nog 25 minuten op de klok netjes in het doel.

Daarmee was de wedstrijd gespeeld, al claimde Hongarije in het slot wel nog een penalty na hands van Can en moest Kimmich nog een bal van de lijn halen. Duitsland trok de zege wel gewoon over de streep en mag met zes op zes naar de achtste finales. Voor Hongarije zit het toernooi er wellicht op na twee nederlagen, behoudens een mirakel in de slotmatch tegen Schotland.

Kan Duitsland dit EK winnen?

Meest recent

Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

36
36
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

15
15
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

40
40
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

46
46
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

129
129
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

125
125
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

65
65
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

307
307
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

148
148
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

279
279
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

219
219
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

267
267
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

177
177
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

59
59
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

202
202
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

139
139
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

179
179
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

165
165
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

67
67
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

251
251
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

298
298
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

57
57
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

410
410
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

239
239
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

319
319

Meer sportnieuws