Toch geen België: Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

80 stemmen
Toch geen België: Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Op zijn zestiende mocht Noah Mbamba al debuteren bij Club Brugge en de jonge verdediger annex middenvelder leek op weg naar een gouden carrière. De voorbije jaren is hij echter wat uit beeld verdwenen. Omdat hij vond dat hij bij Club te weinig aan bod kwam, koos hij anderhalf jaar geleden voor Bayer Leverkusen. Ook daar bleef de grote doorbraak echter uit.

Mbamba mocht dit seizoen wel de Duitse dubbel op zijn palmares zetten, maar een aandeel had hij daarin amper. Zijn teller staat op amper zeven invalbeurten in het laatste anderhalf jaar. De voorbije maanden moest hij zelfs vooral zijn minuten maken bij de U19 van Leverkusen.

Fortuna Düsseldorf strikt Mbamba

Op zijn negentiende vinden ze bij Leverkusen nu ook echter dat Mbamba meer aan spelen toe moet komen. Technisch directeur Simon Rolfes maakte dan ook duidelijk dat hij op huurbasis mocht vertrekken en een terugkeer naar België leek daarbij een optie te zijn. Die komt er uiteindelijk toch niet.

Mbamba heeft zijn nieuwe club immers al beet. Hij blijft in Duitsland aan de slag, want Leverkusen stalt hem het komende seizoen bij Fortuna Düsseldorf. Hij zal ongetwijfeld hopen dat hij er het voorbeeld kan volgen van Benito Raman en Dodi Lukebakio, die in het recente verleden in Düsseldorf ontbolsterden.

In het spoor van Raman en Lukebakio

Met Düsseldorf zal Mbamba volgend seizoen in de 2. Bundesliga aan de slag moeten. De ploeg strandde immers op een zucht van promotie. Ze eindigden als derde in de eindstand en speelden daardoor een barrage tegen Bochum, waarin ze na een 0-3-zege in de heenmatch de terugmatch nog met identieke cijfers verloren. In de penaltyreeks gingen ze daarna helemaal ten onder.

Mbamba is alvast blij met zijn overstap. "Ik wil hier speelminuten verzamelen en de volgende stap in mijn ontwikkeling zetten. Ik heb vorig seizoen een zeer goede indruk van dit team gekregen. Ik ben blij dat ik daar nu deel van mag uitmaken en dat ik straks voor deze geweldige fans zal mogen spelen", vertelt hij.

Goede keuze van Mbamba?

Meest recent

Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

370
370
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

45
45
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

133
133
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

179
179
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

234
234
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

291
291
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

86
86
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

77
77
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

560
560
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

316
316
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

141
141
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

138
138
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

132
132
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

13
13
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

107
107
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

313
313
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

134
134
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

450
450
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

111
111
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

42
42
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

148
148
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

585
585
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

225
225
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

76
76
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

379
379

Meer sportnieuws