‘Club knalt voluit: doelpuntenmachine met killersinstinct’

2304
‘Club  knalt voluit: doelpuntenmachine met killersinstinct’

Club Brugge heeft Jackson Muleka hoog op de wensenlijst staan. De Congolese spits, bekend om zijn doelpunten bij TP Mazembe en indrukwekkende prestaties bij Kasimpasa, wordt gezien als een waardevolle versterking na het vertrek van Igor Thiago.

Muleka, vergeleken met Dieumerci Mbokani, combineert balvastheid en snelheid met een dodelijk killersinstinct voor doel.

LEES OOK: Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Muleka moet 5 miljoen euro kosten

Club Brugge heeft een nieuwe spits hoog op de wensenlijst staan. Met het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC, is blauw-zwart dringend op zoek naar een nieuwe aanvalsleider.

“Het is duidelijk dat dit een prioriteit is,” verklaarde Bob Madou, CEO van Club Brugge, onlangs in de podcast MidMid. Volgens La Capitale informeerde Club Brugge in januari al bij Besiktas naar Jackson Muleka (24, Besiktas).

Hoewel de Congolese aanvaller destijds in Turkije bleef, is de kans groot dat hij deze zomer wel van club wisselt. Nu Club Brugge vastbesloten is om een nieuwe spits te vinden, is de verwachting dat ze opnieuw zullen informeren naar de voorwaarden voor een transfer.

Turkse media melden dat Besiktas, dat in de Conference League nog een flinke nederlaag leed tegen Club Brugge, ongeveer 5 miljoen euro vraagt voor Muleka. Deze richtprijs sluit perfect aan bij het transferbeleid van Club Brugge, dat zich richt op slimme aankopen in de prijsklasse van 5 tot 7 miljoen euro.

Voor een belangrijke versterking mag de nieuwe spits echter best wat meer kosten.

Goaltjesdief met wisselend succes bij Standard

De Congolese spits heeft altijd al indruk gemaakt als goaltjesdief. Bij TP Mazembe was hij bijvoorbeeld topscorer in de Afrikaanse Champions League, met zeven doelpunten in slechts tien wedstrijden.

Op 20-jarige leeftijd stond hij al op de elfde plaats in de all-time ranking van doelpuntenmakers in diezelfde competitie. ‘t Is maar om te zeggen dat Jackson Muleka niet de eerste de beste is, en dat hij zijn reputatie enkele jaren geleden als grootste Afrikaanse talent zeker niet gestolen had.

Bij Standard speelde hij twee seizoenen, waarin hij wisselvallige prestaties kende. Coach Mbaye Leye had veel vertrouwen in Muleka, maar onder Luka Elsner kreeg het vertrouwen van de Congolees een flinke knauw.

“Misschien paste ik niet in het profiel waarnaar hij op zoek was en moest ik hard vechten om zijn vertrouwen te winnen, zoals ik deed met Mbaye Leye,” vertelde Muleka aan La Dernière Heure.

Muleka stond eerder al op de lijst van Club Brugge (en Anderlecht)

In 2022 vertrok Jackson Muleka met lichte tegenzin op huurbasis naar Kasimpasa. Zijn prestaties en statistieken in Turkije waren echter fenomenaal, en uiteindelijk bleek deze uitleenbeurt het beste wat hem kon overkomen.

Muleka wilde bewijzen dat hij zijn kwaliteiten als afwerker nog steeds bezat, en zijn gevoel voor het doel was inderdaad nog intact. Hij zette gemiddeld één op de drie kansen om in een doelpunt.

“Ik begrijp niet dat Standard die jongen liet gaan”, zei toenmalig ploegmaat Ryan Donk aan Het Nieuwsblad. “Verdedigers met naam hadden echt zware wedstrijden tegen hem.”

Reeds toen stond hij op de radar van Club Brugge en Anderlecht, met Vincent Kompany als grote voorstander. Volgens Le Soir maakte de toenmalige coach van Sporting er zelfs een prioriteit van om Muleka binnen te halen.

Er vonden gesprekken plaats tussen Alexandre Grosjean, de toenmalige CEO van Standard, en Peter Verbeke, maar de Rouches besloten uiteindelijk om Muleka niet aan een aartsrivaal te verkopen.

Het killersinstinct van Muleka: zoals Mbokani

Jackson Muleka werd vaak vergeleken met zijn landgenoot Dieumerci Mbokani vanwege zijn balvastheid, slimme loopacties, scorend vermogen en sterkte in luchtduels. Maar Muleka onderscheidt zich ook door zijn hoge snelheid en techniek.

Ondanks zijn lengte van 1 meter 80 kan de Congolees fungeren als een targetman die constant druk zet op de defensie van de tegenpartij. Daarnaast heeft hij het talent om ruimte te maken voor zijn teamgenoten en zo kansen te creëren.

Bij Standard toonde hij zich dodelijk efficiënt in de zestienmeter. “Hij kan een van de betere aanvallers in België worden,” zei Mbaye Leye overtuigd.

Muleka’s grootste kwaliteit is het opduiken aan de eerste paal en het verlengen van de bal in het doel. “Ik ben geboren met dat instinct. Het is naturel,” vertelde de spits destijds.

Michaël Goossens, ex-spits van Standard, was destijds zwaar onder de indruk van Muleka. In een interview met Nord Eclair noemde hij Muleka een toekomstige topspits. Goossens prees de Congolees om zijn sterkte in duels, kopkracht en balvastheid.

Club Brugge moet Muleka halen

Meest recent

Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

1
1
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

63
63
Bornauw waarschuwt Bruno: 5 voor 12 bij Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

39
39
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

...

97
97
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

136
136
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

54
54
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

33
33
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

22
22
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

49
49
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

97
97
Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Koni De Winter zat afgelopen WK in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger ...

17
17
Crisis bij Man Utd: Tielemans duidelijk over ontslag Carrick

Vorig seizoen leek Manchester United goed op weg om weer de aansluiting met de Engelse top te maken, ...

48
48
Chelsea maakt dezelfde fout: "Nieuwe De Bruyne of Lukaku"

De voorbije jaren kwam Chelsea zeer graag in België shoppen en met Mike Penders en Roméo ...

25
25
Transfers Sibierski gebuisd? Bornauw geeft zijn rapport

De povere resultaten van de laatste weken hebben ervoor gezorgd dat alles bij Anderlecht in vraag ...

132
132
RWDM knipt ook laatste band met Textor door

Bij RWDM speelden zich de voorbije jaren enkele van de meest bizarre taferelen in het Belgische ...

37
37
"De beste coach in de JPL" - verrassende naam krijgt lof

Dit weekend zijn we in de Jupiler Pro League al toe aan de tiende speeldag. In de voorbije weken ...

68
68
Ontslag aan de orde? Bornauw tikt Bruno stevig op de vingers

Zaterdag krijgt Anderlecht het bezoek van Westerlo en er staat grote druk op die wedstrijd. Na de ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Deschamps keert terug, drama voor Bakayoko'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

93
93
Inter en AC Milan pakken uit met nieuw miljardenstadion

Niet enkel Club Brugge, maar ook enkele Europese grootmachten willen een nieuw stadion bouwen. ...

88
88
Vannieuwkerke slaat keihard terug na ongeziene soap aan kust

De soap bij KV Diksmuide Oostende krijgt opnieuw een opvallend vervolg. Claude Vindevogel, de ...

64
64
Afrika Cup draait kar compleet: grote verandering

Terwijl er nog veel onduidelijkheid is over de vorige Afrika Cup, heeft de Afrikaanse ...

31
31
Gianni Infantino out? UEFA zet FIFA-baas een ferme hak

Gianni Infantino kwam na het WK in een storm terecht. De FIFA-baas wilde rechten van het WK aan ...

163
163
Grote zorgen bij Courtois en Gerzig: "Ontzettend bang"

Thibaut Courtois is al jaren een grote naam bij Real Madrid en vrouwlief Mishel Gerzig is eveneens ...

57
57
TD Napoli doet boekje open over transfer Lukaku

Het voorbije anderhalf jaar was voor Romelu Lukaku allesbehalve makkelijk. Bij Fenerbahçe ...

186
186
Nieuwe parel klaar bij Genk: "Hopelijk volgend seizoen"

De sportieve resultaten bij KRC Genk kennen pieken en dalen, maar de Limburgers slagen er wel in om ...

108
108

Meer sportnieuws