‘Club knalt voluit: doelpuntenmachine met killersinstinct’

2304
‘Club  knalt voluit: doelpuntenmachine met killersinstinct’

Club Brugge heeft Jackson Muleka hoog op de wensenlijst staan. De Congolese spits, bekend om zijn doelpunten bij TP Mazembe en indrukwekkende prestaties bij Kasimpasa, wordt gezien als een waardevolle versterking na het vertrek van Igor Thiago.

Muleka, vergeleken met Dieumerci Mbokani, combineert balvastheid en snelheid met een dodelijk killersinstinct voor doel.

LEES OOK: Nu gaat het snel: Van Bommel-lieveling krijgt droomtransfer

Muleka moet 5 miljoen euro kosten

Club Brugge heeft een nieuwe spits hoog op de wensenlijst staan. Met het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC, is blauw-zwart dringend op zoek naar een nieuwe aanvalsleider.

“Het is duidelijk dat dit een prioriteit is,” verklaarde Bob Madou, CEO van Club Brugge, onlangs in de podcast MidMid. Volgens La Capitale informeerde Club Brugge in januari al bij Besiktas naar Jackson Muleka (24, Besiktas).

Hoewel de Congolese aanvaller destijds in Turkije bleef, is de kans groot dat hij deze zomer wel van club wisselt. Nu Club Brugge vastbesloten is om een nieuwe spits te vinden, is de verwachting dat ze opnieuw zullen informeren naar de voorwaarden voor een transfer.

Turkse media melden dat Besiktas, dat in de Conference League nog een flinke nederlaag leed tegen Club Brugge, ongeveer 5 miljoen euro vraagt voor Muleka. Deze richtprijs sluit perfect aan bij het transferbeleid van Club Brugge, dat zich richt op slimme aankopen in de prijsklasse van 5 tot 7 miljoen euro.

Voor een belangrijke versterking mag de nieuwe spits echter best wat meer kosten.

Goaltjesdief met wisselend succes bij Standard

De Congolese spits heeft altijd al indruk gemaakt als goaltjesdief. Bij TP Mazembe was hij bijvoorbeeld topscorer in de Afrikaanse Champions League, met zeven doelpunten in slechts tien wedstrijden.

Op 20-jarige leeftijd stond hij al op de elfde plaats in de all-time ranking van doelpuntenmakers in diezelfde competitie. ‘t Is maar om te zeggen dat Jackson Muleka niet de eerste de beste is, en dat hij zijn reputatie enkele jaren geleden als grootste Afrikaanse talent zeker niet gestolen had.

Bij Standard speelde hij twee seizoenen, waarin hij wisselvallige prestaties kende. Coach Mbaye Leye had veel vertrouwen in Muleka, maar onder Luka Elsner kreeg het vertrouwen van de Congolees een flinke knauw.

“Misschien paste ik niet in het profiel waarnaar hij op zoek was en moest ik hard vechten om zijn vertrouwen te winnen, zoals ik deed met Mbaye Leye,” vertelde Muleka aan La Dernière Heure.

Muleka stond eerder al op de lijst van Club Brugge (en Anderlecht)

In 2022 vertrok Jackson Muleka met lichte tegenzin op huurbasis naar Kasimpasa. Zijn prestaties en statistieken in Turkije waren echter fenomenaal, en uiteindelijk bleek deze uitleenbeurt het beste wat hem kon overkomen.

Muleka wilde bewijzen dat hij zijn kwaliteiten als afwerker nog steeds bezat, en zijn gevoel voor het doel was inderdaad nog intact. Hij zette gemiddeld één op de drie kansen om in een doelpunt.

“Ik begrijp niet dat Standard die jongen liet gaan”, zei toenmalig ploegmaat Ryan Donk aan Het Nieuwsblad. “Verdedigers met naam hadden echt zware wedstrijden tegen hem.”

Reeds toen stond hij op de radar van Club Brugge en Anderlecht, met Vincent Kompany als grote voorstander. Volgens Le Soir maakte de toenmalige coach van Sporting er zelfs een prioriteit van om Muleka binnen te halen.

Er vonden gesprekken plaats tussen Alexandre Grosjean, de toenmalige CEO van Standard, en Peter Verbeke, maar de Rouches besloten uiteindelijk om Muleka niet aan een aartsrivaal te verkopen.

Het killersinstinct van Muleka: zoals Mbokani

Jackson Muleka werd vaak vergeleken met zijn landgenoot Dieumerci Mbokani vanwege zijn balvastheid, slimme loopacties, scorend vermogen en sterkte in luchtduels. Maar Muleka onderscheidt zich ook door zijn hoge snelheid en techniek.

Ondanks zijn lengte van 1 meter 80 kan de Congolees fungeren als een targetman die constant druk zet op de defensie van de tegenpartij. Daarnaast heeft hij het talent om ruimte te maken voor zijn teamgenoten en zo kansen te creëren.

Bij Standard toonde hij zich dodelijk efficiënt in de zestienmeter. “Hij kan een van de betere aanvallers in België worden,” zei Mbaye Leye overtuigd.

Muleka’s grootste kwaliteit is het opduiken aan de eerste paal en het verlengen van de bal in het doel. “Ik ben geboren met dat instinct. Het is naturel,” vertelde de spits destijds.

Michaël Goossens, ex-spits van Standard, was destijds zwaar onder de indruk van Muleka. In een interview met Nord Eclair noemde hij Muleka een toekomstige topspits. Goossens prees de Congolees om zijn sterkte in duels, kopkracht en balvastheid.

Club Brugge moet Muleka halen

Meest recent

Witsel velt oordeel over België en Frankrijk

Mark van Bommel was van oordeel dat België een punt verdiende tegen Frankrijk, maar dat was ...

0
0
Albert ziet verrassende Duivel: "Heeft iedereen overtuigd"

Iedereen praat over Mika Godts, die een goede indruk achterlaat. Maar er is een andere Rode Duivel ...

9
9
'Verloren zoon' staat op bij Oranje: "Had ik niet verwacht"

Joshua Zirkzee kroonde zich dinsdag tot matchwinnaar voor Nederland. De aanvaller maakte het ...

9
9
Transfer voor De Bruyne? "Is een gigantische club"

De afgelopen jaren leek Kevin De Bruyne in een negatieve spiraal te zitten bij club en land. De ...

69
69
Nieuwe kapitein bij Duivels: L'Equipe tipt opvallende naam

De Rode Duivels moeten het maandagavond tegen Frankrijk doen zonder de geschorste Kevin De Bruyne en ...

144
144
Club lacht tanden bloot: Virgili doet Spanjaarden zwijmelen

Club Brugge heeft de laatste jaren heel wat spelers voor riante sommen aan buitenlandse ploegen ...

132
132
Verbazende optie bij Duivels: experiment met Zeno Debast?

De Rode Duivels gaan een lastige avond tegemoet. In de Nations League wacht immers een bezoek aan ...

146
146
'Kane kiest club volgend seizoen: doorbraak rond salaris'

Eind deze maand wordt in Londen de Ballon d'Or uitgereikt. Eén van de topfavorieten voor deze ...

97
97
Dít gedrag van Vanaken pikt Van Bommel niet

Sclessin veerde vrijdag recht voor Kevin De Bruyne. Over Hans Vanaken schreef de Franstalige pers ...

368
368
Zidane roteert: nachtmerrie voor Duivelse defensie

België kan maandagavond een gouden zaak doen in de Nations League. Maar dan moeten ze voor het ...

128
128
'Keihard: sterkhouder Duivels degradeert tot bankzitter'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

258
258
Opstelling Duivels: Van Bommel knutselt nieuw middenveld

De Rode Duivels kruisen maandagavond voor de tweede keer op één week tijd de degens ...

212
212
Grote patron bij Duivels: "Alles begint en eindigt met hem"

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

146
146
Nieuwe Ronaldo-twist: bondscoach zet deur wagenwijd open

De eerste kwartfinalist in de Nations League is nu al bekend, want na een vierde zege op rij is ...

82
82
Ierland-Israël ontspoort weer met spuwincident

Zondagavond keken Ierland en Israël elkaar opnieuw in de ogen en daar was na de bewogen ...

107
107
Vrancken slaat terug na Belgische kritiek

Wouter Vrancken zette in de zomer een zeer opmerkelijke stap in zijn trainerscarrière. Na een ...

144
144
Nederland pakt leiding in groep, Portugal al geplaatst

De eerste kwartfinalist in de Nations League is zondagavond al bekend geraakt. Portugal heeft zich ...

51
51
De Cat maakte (even?) einde aan profcarrière RSCA-talent

Anderlecht incasseerde in de zomer met veel tegenzin 18,5 miljoen euro voor Nathan De Cat, die ...

105
105
Van Bommel verrast iedereen: "Beste met wie ik ooit speelde"

De Rode Duivels staan maandagavond in hun vierde wedstrijd in de Nations League opnieuw tegenover ...

207
207
Godts: "Of ik mij in Parijs extra zal willen tonen?"

De Rode Duivels gaan maandagavond in Parijs op zoek naar hun derde overwinning in deze Nations ...

29
29
'Frans team krijgt vorm: Zidane wijzigt stevig'

Maandagavond spelen de Rode Duivels hun laatste wedstrijd van een intens vierluik. Daarin nemen ze ...

75
75
Van Bommel lyrisch over Duivel: "Speelde drie keer goed"

Mark van Bommel gaat volledig mee in het verhaal van de KBVB. Meten is weten. De bondscoach sprak op ...

160
160
Van der Bruggen weg bij Cercle Brugge? Dit zegt de middenvelder

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. De Bruggelingen kunnen wel weer rekenen op ...

290
290
'Het staat al vast: Van Bommel vernedert Lukaku opnieuw'

Vijftien minuten en vijf balcontacten had hij nodig in Luik. Doelpunt 94, Sclessin op zijn kop, de ...

218
218
Van Bommel prikkelt Duivel: "Kan veel beter"

België neemt het maandagavond op tegen Frankrijk, dat uiteraard de grote favoriet is. Mark van ...

194
194

Meer sportnieuws