‘Club knalt voluit: doelpuntenmachine met killersinstinct’

2304
‘Club  knalt voluit: doelpuntenmachine met killersinstinct’

Club Brugge heeft Jackson Muleka hoog op de wensenlijst staan. De Congolese spits, bekend om zijn doelpunten bij TP Mazembe en indrukwekkende prestaties bij Kasimpasa, wordt gezien als een waardevolle versterking na het vertrek van Igor Thiago.

Muleka, vergeleken met Dieumerci Mbokani, combineert balvastheid en snelheid met een dodelijk killersinstinct voor doel.

LEES OOK: Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Muleka moet 5 miljoen euro kosten

Club Brugge heeft een nieuwe spits hoog op de wensenlijst staan. Met het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC, is blauw-zwart dringend op zoek naar een nieuwe aanvalsleider.

“Het is duidelijk dat dit een prioriteit is,” verklaarde Bob Madou, CEO van Club Brugge, onlangs in de podcast MidMid. Volgens La Capitale informeerde Club Brugge in januari al bij Besiktas naar Jackson Muleka (24, Besiktas).

Hoewel de Congolese aanvaller destijds in Turkije bleef, is de kans groot dat hij deze zomer wel van club wisselt. Nu Club Brugge vastbesloten is om een nieuwe spits te vinden, is de verwachting dat ze opnieuw zullen informeren naar de voorwaarden voor een transfer.

Turkse media melden dat Besiktas, dat in de Conference League nog een flinke nederlaag leed tegen Club Brugge, ongeveer 5 miljoen euro vraagt voor Muleka. Deze richtprijs sluit perfect aan bij het transferbeleid van Club Brugge, dat zich richt op slimme aankopen in de prijsklasse van 5 tot 7 miljoen euro.

Voor een belangrijke versterking mag de nieuwe spits echter best wat meer kosten.

Goaltjesdief met wisselend succes bij Standard

De Congolese spits heeft altijd al indruk gemaakt als goaltjesdief. Bij TP Mazembe was hij bijvoorbeeld topscorer in de Afrikaanse Champions League, met zeven doelpunten in slechts tien wedstrijden.

Op 20-jarige leeftijd stond hij al op de elfde plaats in de all-time ranking van doelpuntenmakers in diezelfde competitie. ‘t Is maar om te zeggen dat Jackson Muleka niet de eerste de beste is, en dat hij zijn reputatie enkele jaren geleden als grootste Afrikaanse talent zeker niet gestolen had.

Bij Standard speelde hij twee seizoenen, waarin hij wisselvallige prestaties kende. Coach Mbaye Leye had veel vertrouwen in Muleka, maar onder Luka Elsner kreeg het vertrouwen van de Congolees een flinke knauw.

“Misschien paste ik niet in het profiel waarnaar hij op zoek was en moest ik hard vechten om zijn vertrouwen te winnen, zoals ik deed met Mbaye Leye,” vertelde Muleka aan La Dernière Heure.

Muleka stond eerder al op de lijst van Club Brugge (en Anderlecht)

In 2022 vertrok Jackson Muleka met lichte tegenzin op huurbasis naar Kasimpasa. Zijn prestaties en statistieken in Turkije waren echter fenomenaal, en uiteindelijk bleek deze uitleenbeurt het beste wat hem kon overkomen.

Muleka wilde bewijzen dat hij zijn kwaliteiten als afwerker nog steeds bezat, en zijn gevoel voor het doel was inderdaad nog intact. Hij zette gemiddeld één op de drie kansen om in een doelpunt.

“Ik begrijp niet dat Standard die jongen liet gaan”, zei toenmalig ploegmaat Ryan Donk aan Het Nieuwsblad. “Verdedigers met naam hadden echt zware wedstrijden tegen hem.”

Reeds toen stond hij op de radar van Club Brugge en Anderlecht, met Vincent Kompany als grote voorstander. Volgens Le Soir maakte de toenmalige coach van Sporting er zelfs een prioriteit van om Muleka binnen te halen.

Er vonden gesprekken plaats tussen Alexandre Grosjean, de toenmalige CEO van Standard, en Peter Verbeke, maar de Rouches besloten uiteindelijk om Muleka niet aan een aartsrivaal te verkopen.

Het killersinstinct van Muleka: zoals Mbokani

Jackson Muleka werd vaak vergeleken met zijn landgenoot Dieumerci Mbokani vanwege zijn balvastheid, slimme loopacties, scorend vermogen en sterkte in luchtduels. Maar Muleka onderscheidt zich ook door zijn hoge snelheid en techniek.

Ondanks zijn lengte van 1 meter 80 kan de Congolees fungeren als een targetman die constant druk zet op de defensie van de tegenpartij. Daarnaast heeft hij het talent om ruimte te maken voor zijn teamgenoten en zo kansen te creëren.

Bij Standard toonde hij zich dodelijk efficiënt in de zestienmeter. “Hij kan een van de betere aanvallers in België worden,” zei Mbaye Leye overtuigd.

Muleka’s grootste kwaliteit is het opduiken aan de eerste paal en het verlengen van de bal in het doel. “Ik ben geboren met dat instinct. Het is naturel,” vertelde de spits destijds.

Michaël Goossens, ex-spits van Standard, was destijds zwaar onder de indruk van Muleka. In een interview met Nord Eclair noemde hij Muleka een toekomstige topspits. Goossens prees de Congolees om zijn sterkte in duels, kopkracht en balvastheid.

Club Brugge moet Muleka halen

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

111
111
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

45
45
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

56
56
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

35
35
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

73
73
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

177
177
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

49
49
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

145
145
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

50
50
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

295
295
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

56
56
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

238
238
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

174
174
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

438
438
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

24
24
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

332
332
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

393
393
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

345
345
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

442
442
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

221
221
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

389
389
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

408
408
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

389
389
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

234
234
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

712
712

Meer sportnieuws