‘Club knalt voluit: doelpuntenmachine met killersinstinct’

2304
‘Club  knalt voluit: doelpuntenmachine met killersinstinct’

Club Brugge heeft Jackson Muleka hoog op de wensenlijst staan. De Congolese spits, bekend om zijn doelpunten bij TP Mazembe en indrukwekkende prestaties bij Kasimpasa, wordt gezien als een waardevolle versterking na het vertrek van Igor Thiago.

Muleka, vergeleken met Dieumerci Mbokani, combineert balvastheid en snelheid met een dodelijk killersinstinct voor doel.

LEES OOK: Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Muleka moet 5 miljoen euro kosten

Club Brugge heeft een nieuwe spits hoog op de wensenlijst staan. Met het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC, is blauw-zwart dringend op zoek naar een nieuwe aanvalsleider.

“Het is duidelijk dat dit een prioriteit is,” verklaarde Bob Madou, CEO van Club Brugge, onlangs in de podcast MidMid. Volgens La Capitale informeerde Club Brugge in januari al bij Besiktas naar Jackson Muleka (24, Besiktas).

Hoewel de Congolese aanvaller destijds in Turkije bleef, is de kans groot dat hij deze zomer wel van club wisselt. Nu Club Brugge vastbesloten is om een nieuwe spits te vinden, is de verwachting dat ze opnieuw zullen informeren naar de voorwaarden voor een transfer.

Turkse media melden dat Besiktas, dat in de Conference League nog een flinke nederlaag leed tegen Club Brugge, ongeveer 5 miljoen euro vraagt voor Muleka. Deze richtprijs sluit perfect aan bij het transferbeleid van Club Brugge, dat zich richt op slimme aankopen in de prijsklasse van 5 tot 7 miljoen euro.

Voor een belangrijke versterking mag de nieuwe spits echter best wat meer kosten.

Goaltjesdief met wisselend succes bij Standard

De Congolese spits heeft altijd al indruk gemaakt als goaltjesdief. Bij TP Mazembe was hij bijvoorbeeld topscorer in de Afrikaanse Champions League, met zeven doelpunten in slechts tien wedstrijden.

Op 20-jarige leeftijd stond hij al op de elfde plaats in de all-time ranking van doelpuntenmakers in diezelfde competitie. ‘t Is maar om te zeggen dat Jackson Muleka niet de eerste de beste is, en dat hij zijn reputatie enkele jaren geleden als grootste Afrikaanse talent zeker niet gestolen had.

Bij Standard speelde hij twee seizoenen, waarin hij wisselvallige prestaties kende. Coach Mbaye Leye had veel vertrouwen in Muleka, maar onder Luka Elsner kreeg het vertrouwen van de Congolees een flinke knauw.

“Misschien paste ik niet in het profiel waarnaar hij op zoek was en moest ik hard vechten om zijn vertrouwen te winnen, zoals ik deed met Mbaye Leye,” vertelde Muleka aan La Dernière Heure.

Muleka stond eerder al op de lijst van Club Brugge (en Anderlecht)

In 2022 vertrok Jackson Muleka met lichte tegenzin op huurbasis naar Kasimpasa. Zijn prestaties en statistieken in Turkije waren echter fenomenaal, en uiteindelijk bleek deze uitleenbeurt het beste wat hem kon overkomen.

Muleka wilde bewijzen dat hij zijn kwaliteiten als afwerker nog steeds bezat, en zijn gevoel voor het doel was inderdaad nog intact. Hij zette gemiddeld één op de drie kansen om in een doelpunt.

“Ik begrijp niet dat Standard die jongen liet gaan”, zei toenmalig ploegmaat Ryan Donk aan Het Nieuwsblad. “Verdedigers met naam hadden echt zware wedstrijden tegen hem.”

Reeds toen stond hij op de radar van Club Brugge en Anderlecht, met Vincent Kompany als grote voorstander. Volgens Le Soir maakte de toenmalige coach van Sporting er zelfs een prioriteit van om Muleka binnen te halen.

Er vonden gesprekken plaats tussen Alexandre Grosjean, de toenmalige CEO van Standard, en Peter Verbeke, maar de Rouches besloten uiteindelijk om Muleka niet aan een aartsrivaal te verkopen.

Het killersinstinct van Muleka: zoals Mbokani

Jackson Muleka werd vaak vergeleken met zijn landgenoot Dieumerci Mbokani vanwege zijn balvastheid, slimme loopacties, scorend vermogen en sterkte in luchtduels. Maar Muleka onderscheidt zich ook door zijn hoge snelheid en techniek.

Ondanks zijn lengte van 1 meter 80 kan de Congolees fungeren als een targetman die constant druk zet op de defensie van de tegenpartij. Daarnaast heeft hij het talent om ruimte te maken voor zijn teamgenoten en zo kansen te creëren.

Bij Standard toonde hij zich dodelijk efficiënt in de zestienmeter. “Hij kan een van de betere aanvallers in België worden,” zei Mbaye Leye overtuigd.

Muleka’s grootste kwaliteit is het opduiken aan de eerste paal en het verlengen van de bal in het doel. “Ik ben geboren met dat instinct. Het is naturel,” vertelde de spits destijds.

Michaël Goossens, ex-spits van Standard, was destijds zwaar onder de indruk van Muleka. In een interview met Nord Eclair noemde hij Muleka een toekomstige topspits. Goossens prees de Congolees om zijn sterkte in duels, kopkracht en balvastheid.

Club Brugge moet Muleka halen

Meest recent

Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom sprak hij niet?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

3
3
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

28
28
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

315
315
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

56
56
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

48
48
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

51
51
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

21
21
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

249
249
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

308
308
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

198
198
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

270
270
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

231
231
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

67
67
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

299
299
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

101
101
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

123
123
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

42
42
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

288
288
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

189
189
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

193
193
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1157
1157
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

95
95
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

54
54

Meer sportnieuws