‘Club knalt voluit: doelpuntenmachine met killersinstinct’

2304
‘Club  knalt voluit: doelpuntenmachine met killersinstinct’

Club Brugge heeft Jackson Muleka hoog op de wensenlijst staan. De Congolese spits, bekend om zijn doelpunten bij TP Mazembe en indrukwekkende prestaties bij Kasimpasa, wordt gezien als een waardevolle versterking na het vertrek van Igor Thiago.

Muleka, vergeleken met Dieumerci Mbokani, combineert balvastheid en snelheid met een dodelijk killersinstinct voor doel.

LEES OOK: Domper van Bommel: twee Duivels niet mee naar Italië

Muleka moet 5 miljoen euro kosten

Club Brugge heeft een nieuwe spits hoog op de wensenlijst staan. Met het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC, is blauw-zwart dringend op zoek naar een nieuwe aanvalsleider.

“Het is duidelijk dat dit een prioriteit is,” verklaarde Bob Madou, CEO van Club Brugge, onlangs in de podcast MidMid. Volgens La Capitale informeerde Club Brugge in januari al bij Besiktas naar Jackson Muleka (24, Besiktas).

Hoewel de Congolese aanvaller destijds in Turkije bleef, is de kans groot dat hij deze zomer wel van club wisselt. Nu Club Brugge vastbesloten is om een nieuwe spits te vinden, is de verwachting dat ze opnieuw zullen informeren naar de voorwaarden voor een transfer.

Turkse media melden dat Besiktas, dat in de Conference League nog een flinke nederlaag leed tegen Club Brugge, ongeveer 5 miljoen euro vraagt voor Muleka. Deze richtprijs sluit perfect aan bij het transferbeleid van Club Brugge, dat zich richt op slimme aankopen in de prijsklasse van 5 tot 7 miljoen euro.

Voor een belangrijke versterking mag de nieuwe spits echter best wat meer kosten.

Goaltjesdief met wisselend succes bij Standard

De Congolese spits heeft altijd al indruk gemaakt als goaltjesdief. Bij TP Mazembe was hij bijvoorbeeld topscorer in de Afrikaanse Champions League, met zeven doelpunten in slechts tien wedstrijden.

Op 20-jarige leeftijd stond hij al op de elfde plaats in de all-time ranking van doelpuntenmakers in diezelfde competitie. ‘t Is maar om te zeggen dat Jackson Muleka niet de eerste de beste is, en dat hij zijn reputatie enkele jaren geleden als grootste Afrikaanse talent zeker niet gestolen had.

Bij Standard speelde hij twee seizoenen, waarin hij wisselvallige prestaties kende. Coach Mbaye Leye had veel vertrouwen in Muleka, maar onder Luka Elsner kreeg het vertrouwen van de Congolees een flinke knauw.

“Misschien paste ik niet in het profiel waarnaar hij op zoek was en moest ik hard vechten om zijn vertrouwen te winnen, zoals ik deed met Mbaye Leye,” vertelde Muleka aan La Dernière Heure.

Muleka stond eerder al op de lijst van Club Brugge (en Anderlecht)

In 2022 vertrok Jackson Muleka met lichte tegenzin op huurbasis naar Kasimpasa. Zijn prestaties en statistieken in Turkije waren echter fenomenaal, en uiteindelijk bleek deze uitleenbeurt het beste wat hem kon overkomen.

Muleka wilde bewijzen dat hij zijn kwaliteiten als afwerker nog steeds bezat, en zijn gevoel voor het doel was inderdaad nog intact. Hij zette gemiddeld één op de drie kansen om in een doelpunt.

“Ik begrijp niet dat Standard die jongen liet gaan”, zei toenmalig ploegmaat Ryan Donk aan Het Nieuwsblad. “Verdedigers met naam hadden echt zware wedstrijden tegen hem.”

Reeds toen stond hij op de radar van Club Brugge en Anderlecht, met Vincent Kompany als grote voorstander. Volgens Le Soir maakte de toenmalige coach van Sporting er zelfs een prioriteit van om Muleka binnen te halen.

Er vonden gesprekken plaats tussen Alexandre Grosjean, de toenmalige CEO van Standard, en Peter Verbeke, maar de Rouches besloten uiteindelijk om Muleka niet aan een aartsrivaal te verkopen.

Het killersinstinct van Muleka: zoals Mbokani

Jackson Muleka werd vaak vergeleken met zijn landgenoot Dieumerci Mbokani vanwege zijn balvastheid, slimme loopacties, scorend vermogen en sterkte in luchtduels. Maar Muleka onderscheidt zich ook door zijn hoge snelheid en techniek.

Ondanks zijn lengte van 1 meter 80 kan de Congolees fungeren als een targetman die constant druk zet op de defensie van de tegenpartij. Daarnaast heeft hij het talent om ruimte te maken voor zijn teamgenoten en zo kansen te creëren.

Bij Standard toonde hij zich dodelijk efficiënt in de zestienmeter. “Hij kan een van de betere aanvallers in België worden,” zei Mbaye Leye overtuigd.

Muleka’s grootste kwaliteit is het opduiken aan de eerste paal en het verlengen van de bal in het doel. “Ik ben geboren met dat instinct. Het is naturel,” vertelde de spits destijds.

Michaël Goossens, ex-spits van Standard, was destijds zwaar onder de indruk van Muleka. In een interview met Nord Eclair noemde hij Muleka een toekomstige topspits. Goossens prees de Congolees om zijn sterkte in duels, kopkracht en balvastheid.

Club Brugge moet Muleka halen

Meest recent

Tijdperk-Ronaldo bij Portugal voorbij na straffe zet?

Nadat het enkele dagen geleden Wales al verslagen had, heeft Portugal zondagavond ook zijn tweede ...

35
35
Pijnlijke conclusie Duitsland: "Kijk naar Tzolis en Karetsas"

Met vier wereldtitels en drie Europese titels oogt het palmares van Duitsland indrukwekkend, maar de ...

41
41
Brandon Mechele raakt Brugse fans met emotioneel bericht

Brandon Mechele laat zich deze keer van een opvallend andere kant zien. De verdediger van Club ...

37
37
Pijnlijke eerste nederlaag Klopp, blunder redt Portugal

Er stonden zondagavond nog twee wedstrijden op het programma in de A-liga van de Nations League. ...

59
59
Duivel beleefde harde leerschool op WK: "Dat betaal je cash"

De Rode Duivels hopen maandagavond tegen Frankrijk al het goede van vorige vrijdag te bevestigen. ...

24
24
'Barça zoekt centen: 3 spelers nu al in etalage gezet'

De zomermercato sloot nog geen maand geleden zijn deuren en de start van de volgende transferperiode ...

38
38
Straffe cijfers: Xavi maakt meteen indruk bij Oranje

Zondagavond wordt er opnieuw volop gevoetbald in de Nations League. De eerste wedstrijd van de avond ...

33
33
'Zidane wijzigt: deze Franse elf starten tegen Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn hun campagne in de Nations League uitstekend begonnen met een overwinning in ...

84
84
Donkere wolken boven Ruben Van Gucht: alarmbellen gaan af

Donkere wolken pakken zich steeds nadrukkelijker samen rond Ruben Van Gucht. De 39-jarige ...

89
89
Van Bommel doet belangrijke aankondiging voor Frankrijk

De wedstrijden volgen elkaar in deze interlandbreak in sneltempo op. Maandagavond moeten de Rode ...

168
168
Frankrijk met 'B-ploeg' tegen de Rode Duivels?

Zinedine Zidane weet wat hem dinsdagavond te wachten staat. Frankrijk maakt zich op voor de ...

94
94
Zidane praat openlijk over Duivels, Hazard én Van Bommel

Sommige ontmoetingen blijven hangen. Ook jaren later. Voor Zinedine Zidane geldt dat zowel voor Eden ...

391
391
Roberto Carlos lost horrorverhaal: "160 miljoen euro..."

Roberto Carlos heeft naar eigen zeggen bijna zijn volledige opgebouwde vermogen verloren na ...

55
55
Van Bommel schokt Club Brugge: drastische ingreep rond Vanaken

Ivan Leko zei het luid en duidelijk: laat Hans Vanaken bij de Rode Duivels matchen spelen. Mark van ...

346
346
Nieuwe held staat op bij Oranje, Riemer bezweert crisis

Servië en Nederland speelden om 18u, in een zeer karig gevuld stadion, tegen elkaar. Kon Oranje ...

38
38
Ngoy: "Rudi Garcia? Ik hoorde al geruchten"

Een rustige zomer, wat interesse uit het buitenland en ondertussen vooral de focus op zijn ...

95
95
Castagne lovend: "Zij zijn een kwaliteitsinjectie voor ons"

Timothy Castagne speelde een sterk WK en is momenteel de nummer één als rechtsachter. ...

70
70
Toon is gezet: Franse ster deelt prikje uit aan Belgen

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

133
133
Croky Cup: totale afgang Lierse, Beerschot en co foutloos

Ondanks de interland-break ging de bal dit weekend toch aan het rollen op de Belgische velden. Zo ...

195
195
Xavi sleutelt aan basisploeg: Oranje met basisdebutant

Niet enkel de Rode Duivels zijn tijdens de huidige interland-periode aan een nieuw hoofdstuk ...

27
27
Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

KRC Genk is één van de teleurstellingen van het eerste seizoensluik in de Jupiler Pro ...

329
329
Nieuwe naam in elftal Duivels? "Hij heeft alle kwaliteiten"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

256
256
'Kompany wordt bediend: Bayern slaat toe in januari'

Coach Vincent Kompany beschikt bij Bayern München over een ijzersterke selectie. Maar op ...

250
250
Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, ondertussen zijn al 7 speeldagen achter de rug. ...

690
690
Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

72
72

Meer sportnieuws