Risico van de KBVB? "Daarom kreeg Tedesco al contract"

door
Risico van de KBVB?

Nog voor het EK brak de KBVB het contract open van Domenico Tedesco. Dat was een opvallende beslissing, aangezien het toch altijd afwachten is wat het EK brengt. Jelle Schelstraete, operationeel directeur van de Belgische voetbalbond (KBVB), gaf daarover meer uitleg bij Sporza.

LEES OOK: Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Nieuw contract Tedesco

Tedesco haalde vlot het EK, wat natuurlijk de logica zelve was. België heeft nog steeds een goed elftal en een EK-kwalificatie mocht dan ook geen grote problemen vormen met Oostenrijk en Zweden als sterkste tegenstanders. Die doelstelling werd gehaald. Om Tedesco meteen te belonen, was wél vreemd.

Niet volgens Schelstraete. "Er zijn twee manieren om een coach te evalueren: enerzijds de resultaten, anderzijds de manier van werken. Voor mij hoeft het niet noodzakelijk een negatieve evaluatie te zijn als de resultaten minder zijn. Omgekeerd hoeft het geen positieve evaluatie te zijn als de resultaten positief zijn. We moeten daar een middenweg vinden. Tot op heden waren de resultaten zeer positief en we waren tevreden over de manier van werken. Dus het was een logische stap om het contract te verlengen", zei hij.

Goede resultaten nodig op EK

Maar een bondscoach moet vooral leveren op de korte termijn. De start was alvast slecht tegen Slovakije. De druk is zeer groot tegen Roemenië. Winnen is een must, ook tegen Oekraïne. "We hebben de eerste wedstrijd verloren, maar je voelt geen enkele twijfel in de spelersgroep of de staf. Dus we gaan ervan uit dat we verdergaan in het toernooi."

Heeft de KBVB een te groot risico genomen?

Meest recent

'Akkoord bereikt: knaltransfer Club in stroomversnelling'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

68
68
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

19
19
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

63
63
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

12
12
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

160
160
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

376
376
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

318
318
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

35
35
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

647
647
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

823
823
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

55
55
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

172
172
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

251
251
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

383
383
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

220
220
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

221
221
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

66
66
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

696
696
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

437
437
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

107
107
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

122
122
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

968
968
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

354
354
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

47
47

Meer sportnieuws