Risico van de KBVB? "Daarom kreeg Tedesco al contract"

door
Risico van de KBVB?

Nog voor het EK brak de KBVB het contract open van Domenico Tedesco. Dat was een opvallende beslissing, aangezien het toch altijd afwachten is wat het EK brengt. Jelle Schelstraete, operationeel directeur van de Belgische voetbalbond (KBVB), gaf daarover meer uitleg bij Sporza.

LEES OOK: Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Nieuw contract Tedesco

Tedesco haalde vlot het EK, wat natuurlijk de logica zelve was. België heeft nog steeds een goed elftal en een EK-kwalificatie mocht dan ook geen grote problemen vormen met Oostenrijk en Zweden als sterkste tegenstanders. Die doelstelling werd gehaald. Om Tedesco meteen te belonen, was wél vreemd.

Niet volgens Schelstraete. "Er zijn twee manieren om een coach te evalueren: enerzijds de resultaten, anderzijds de manier van werken. Voor mij hoeft het niet noodzakelijk een negatieve evaluatie te zijn als de resultaten minder zijn. Omgekeerd hoeft het geen positieve evaluatie te zijn als de resultaten positief zijn. We moeten daar een middenweg vinden. Tot op heden waren de resultaten zeer positief en we waren tevreden over de manier van werken. Dus het was een logische stap om het contract te verlengen", zei hij.

Goede resultaten nodig op EK

Maar een bondscoach moet vooral leveren op de korte termijn. De start was alvast slecht tegen Slovakije. De druk is zeer groot tegen Roemenië. Winnen is een must, ook tegen Oekraïne. "We hebben de eerste wedstrijd verloren, maar je voelt geen enkele twijfel in de spelersgroep of de staf. Dus we gaan ervan uit dat we verdergaan in het toernooi."

Heeft de KBVB een te groot risico genomen?

Meest recent

'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

14
14
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

215
215
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

64
64
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

222
222
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

192
192
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

335
335
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

294
294
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

543
543
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

530
530
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

323
323
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

105
105
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

42
42
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

322
322
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

369
369
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

48
48
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

835
835
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

166
166
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

534
534
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

288
288
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

133
133
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

897
897
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

204
204
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

309
309
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

216
216

Meer sportnieuws