TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Thiago, Genk pakt uit met legende'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Thiago, Genk pakt uit met legende'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zijn ze druk op zoek naar versterking, waarbij een opvolger voor Igor Thiago één van de prioriteiten is. Die hebben ze nu mogelijk gevonden, want ze zouden bij Genoa een bod neergelegd hebben voor Güven Yalcin. De Turkse international heeft er een goed seizoen opzitten op huurbasis bij Karagümrük.

Daarnaast zou Club ook concreet werk maken van de komst van Shandre Campbell. Ze zouden al een bod neergelegd hebben bij SuperSport United voor de 18-jarige winger, maar ook Feyenoord zou dat al gedaan hebben. De Zuid-Afrikanen mikken op een transfersom van ongeveer 2,5 miljoen euro.

Ondertussen raken ook alle postjes achter de schermen alsmaar meer ingevuld. Zo heeft Club nu ook Siebe Blondelle weggeplukt bij Deinze. De ex-verdediger was assistent bij de tweedeklasser, maar gaat nu aan de slag als coach van de U18 bij de club waar hij zelf zijn jeugdopleiding kreeg.

Ook KRC Genk pakte uit met de terugkeer van een oude bekende. Ze slaagden er immers in om Thomas Buffel terug te halen. De man met de meeste matchen in het Genkse shirt verlaat zijn post als assistent bij de Jonge Duivels om hoofdtrainer te worden van Jong Genk.

Anderzijds zal Genk straks wel nog de nodige sterkhouders zien vertrekken. Mark McKenzie lijkt een zekerheid om een transfer te maken, want de Amerikaan gaat zijn laatste contractjaar in en lijkt niet van plan om bij te tekenen. Ondanks die situatie zou Genk nog een stevige transfersom eisen. Er zou alvast heel wat interesse zijn uit Europese topcompetities.

AA Gent ontdekte in de play-offs een nieuw goudhaantje met de doorbraak van Matias Fernandez-Pardo. Maar de 19-jarige aanvaller vertrekt mogelijk deze zomer alweer, want hij heeft met zijn prestaties de nodige aandacht getrokken. VfB Stuttgart en Bayer Leverkusen zouden gecharmeerd zijn, maar vooral Real Sociedad zou wild zijn van hem. De Spanjaarden zouden zelfs nu al 8 miljoen euro veil hebben voor zijn komst.

Bij Standard lijken er welkome miljoenen binnen te komen door de verkoop van Arnaud Bodart. De doelman lijkt een droomtransfer te gaan versieren, want volgens Italiaanse media is hij op weg naar AS Roma. De onderhandelingen zouden al vergevorderd zijn. In de Italiaanse hoofdstad moet de Rode Duivel de concurrentie aangaan met Mile Svilar.

Mogelijk keert Noah Mbamba komend seizoen terug in de Jupiler Pro League. Het voormalige toptalent van Club Brugge kon zich het voorbije anderhalf jaar niet doorzetten bij Bayer Leverkusen en de Duitse kampioen wil hem verhuren. Er zou interesse zijn vanuit België, maar ook vanuit Nederland en van twee Bundesliga-teams.

Buitenland

Bij het Bayern München van Vincent Kompany mogen we deze zomer ook nog heel wat beweging verwachten. Heel wat transfers zitten in de pijplijn, maar ze zouden nu wel twee doelwitten van hun lijstje schrappen. De komst van Jonathan Tah valt wellicht in het water doordat ze hem de door Bayer Leverkusen geëiste transfersom niet waard vinden, terwijl er getwijfeld wordt of Chris Führich, de winger van Stuttgart, wel voldoende kwaliteiten heeft.

Voor Aster Vranckx zit er een fraaie transfer aan te komen. De Rode Duivel werd de voorbije dagen gelinkt aan Bologna, Napoli, Everton en PSV, maar het lijkt erop dat hij Wolfsburg zal verlaten voor Fiorentina. De middenvelder zou al een persoonlijk akkoord bereikt hebben met La Viola, enkel de clubs moeten er nog uitkomen.

Zal Vranckx deze keer wel doorbreken in de Serie A?

Meest recent

Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

6
6
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

43
43
Brecel ontploft online: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

23
23
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

164
164
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

223
223
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

133
133
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

104
104
Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

41
41
Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

40
40
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

92
92
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

352
352
'Genk ongerust: verrassende club jaagt op Karetsas'

Genk hoopt donderdag verder te kunnen gaan op zijn elan van de laatste weken door Anderlecht uit de ...

268
268
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

161
161
Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

267
267
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

325
325
Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Aston Villa duwde het Brighton van Maxim De Cuyper woensdagavond in de put. The Villains ...

75
75
Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

RSC Anderlecht draait dit seizoen mee bovenin het klassement. Donderdagavond staat de topper in de ...

542
542
Hubert strooit met lof: "Hij is zo belangrijk voor ons"

De topclubs lieten woensdagavond geen steken vallen in de Croky Cup. Ook landskampioen Union bekert ...

41
41
'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Bij Club Brugge mogen ze zich tijdens de komende mercato's in de handen wrijven, want er lijken ...

210
210
Tzolis doet boekje open over 'crisis' bij Club Brugge

Club Brugge trok woensdagavond met de nodige druk naar Den Dreef. Sowieso is de beker een toernooi ...

358
358
Courtois verbaast Spaanse pers alweer en wacht beloning

Real Madrid heeft zich woensdagavond herpakt in LaLiga. Na een magere reeks van drie opeenvolgende ...

155
155
Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Cercle Brugge gaat alweer door een moeilijke periode en is in de competitie weggezakt naar de ...

111
111
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

21
21
'Puzzelwerken Hayen: termijn afwezigheid Vermant bekend'

Club Brugge wist woensdagavond een verlengstuk te breien aan zijn avontuur in de Croky Cup met een ...

603
603

Meer sportnieuws