TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Thiago, Genk pakt uit met legende'

1034 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Thiago, Genk pakt uit met legende'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zijn ze druk op zoek naar versterking, waarbij een opvolger voor Igor Thiago één van de prioriteiten is. Die hebben ze nu mogelijk gevonden, want ze zouden bij Genoa een bod neergelegd hebben voor Güven Yalcin. De Turkse international heeft er een goed seizoen opzitten op huurbasis bij Karagümrük.

Daarnaast zou Club ook concreet werk maken van de komst van Shandre Campbell. Ze zouden al een bod neergelegd hebben bij SuperSport United voor de 18-jarige winger, maar ook Feyenoord zou dat al gedaan hebben. De Zuid-Afrikanen mikken op een transfersom van ongeveer 2,5 miljoen euro.

Ondertussen raken ook alle postjes achter de schermen alsmaar meer ingevuld. Zo heeft Club nu ook Siebe Blondelle weggeplukt bij Deinze. De ex-verdediger was assistent bij de tweedeklasser, maar gaat nu aan de slag als coach van de U18 bij de club waar hij zelf zijn jeugdopleiding kreeg.

Ook KRC Genk pakte uit met de terugkeer van een oude bekende. Ze slaagden er immers in om Thomas Buffel terug te halen. De man met de meeste matchen in het Genkse shirt verlaat zijn post als assistent bij de Jonge Duivels om hoofdtrainer te worden van Jong Genk.

Anderzijds zal Genk straks wel nog de nodige sterkhouders zien vertrekken. Mark McKenzie lijkt een zekerheid om een transfer te maken, want de Amerikaan gaat zijn laatste contractjaar in en lijkt niet van plan om bij te tekenen. Ondanks die situatie zou Genk nog een stevige transfersom eisen. Er zou alvast heel wat interesse zijn uit Europese topcompetities.

AA Gent ontdekte in de play-offs een nieuw goudhaantje met de doorbraak van Matias Fernandez-Pardo. Maar de 19-jarige aanvaller vertrekt mogelijk deze zomer alweer, want hij heeft met zijn prestaties de nodige aandacht getrokken. VfB Stuttgart en Bayer Leverkusen zouden gecharmeerd zijn, maar vooral Real Sociedad zou wild zijn van hem. De Spanjaarden zouden zelfs nu al 8 miljoen euro veil hebben voor zijn komst.

Bij Standard lijken er welkome miljoenen binnen te komen door de verkoop van Arnaud Bodart. De doelman lijkt een droomtransfer te gaan versieren, want volgens Italiaanse media is hij op weg naar AS Roma. De onderhandelingen zouden al vergevorderd zijn. In de Italiaanse hoofdstad moet de Rode Duivel de concurrentie aangaan met Mile Svilar.

Mogelijk keert Noah Mbamba komend seizoen terug in de Jupiler Pro League. Het voormalige toptalent van Club Brugge kon zich het voorbije anderhalf jaar niet doorzetten bij Bayer Leverkusen en de Duitse kampioen wil hem verhuren. Er zou interesse zijn vanuit België, maar ook vanuit Nederland en van twee Bundesliga-teams.

Buitenland

Bij het Bayern München van Vincent Kompany mogen we deze zomer ook nog heel wat beweging verwachten. Heel wat transfers zitten in de pijplijn, maar ze zouden nu wel twee doelwitten van hun lijstje schrappen. De komst van Jonathan Tah valt wellicht in het water doordat ze hem de door Bayer Leverkusen geëiste transfersom niet waard vinden, terwijl er getwijfeld wordt of Chris Führich, de winger van Stuttgart, wel voldoende kwaliteiten heeft.

Voor Aster Vranckx zit er een fraaie transfer aan te komen. De Rode Duivel werd de voorbije dagen gelinkt aan Bologna, Napoli, Everton en PSV, maar het lijkt erop dat hij Wolfsburg zal verlaten voor Fiorentina. De middenvelder zou al een persoonlijk akkoord bereikt hebben met La Viola, enkel de clubs moeten er nog uitkomen.

Zal Vranckx deze keer wel doorbreken in de Serie A?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

34
34
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

110
110
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

29
29
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

123
123
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

64
64
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

55
55
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

140
140
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

227
227
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

325
325
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

181
181
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

521
521
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

56
56
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

318
318
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

245
245
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

358
358
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

240
240
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

166
166
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

214
214
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

165
165
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

65
65
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

631
631
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

50
50
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

285
285
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

110
110

Meer sportnieuws