TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Thiago, Genk pakt uit met legende'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Thiago, Genk pakt uit met legende'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zijn ze druk op zoek naar versterking, waarbij een opvolger voor Igor Thiago één van de prioriteiten is. Die hebben ze nu mogelijk gevonden, want ze zouden bij Genoa een bod neergelegd hebben voor Güven Yalcin. De Turkse international heeft er een goed seizoen opzitten op huurbasis bij Karagümrük.

Daarnaast zou Club ook concreet werk maken van de komst van Shandre Campbell. Ze zouden al een bod neergelegd hebben bij SuperSport United voor de 18-jarige winger, maar ook Feyenoord zou dat al gedaan hebben. De Zuid-Afrikanen mikken op een transfersom van ongeveer 2,5 miljoen euro.

Ondertussen raken ook alle postjes achter de schermen alsmaar meer ingevuld. Zo heeft Club nu ook Siebe Blondelle weggeplukt bij Deinze. De ex-verdediger was assistent bij de tweedeklasser, maar gaat nu aan de slag als coach van de U18 bij de club waar hij zelf zijn jeugdopleiding kreeg.

Ook KRC Genk pakte uit met de terugkeer van een oude bekende. Ze slaagden er immers in om Thomas Buffel terug te halen. De man met de meeste matchen in het Genkse shirt verlaat zijn post als assistent bij de Jonge Duivels om hoofdtrainer te worden van Jong Genk.

Anderzijds zal Genk straks wel nog de nodige sterkhouders zien vertrekken. Mark McKenzie lijkt een zekerheid om een transfer te maken, want de Amerikaan gaat zijn laatste contractjaar in en lijkt niet van plan om bij te tekenen. Ondanks die situatie zou Genk nog een stevige transfersom eisen. Er zou alvast heel wat interesse zijn uit Europese topcompetities.

AA Gent ontdekte in de play-offs een nieuw goudhaantje met de doorbraak van Matias Fernandez-Pardo. Maar de 19-jarige aanvaller vertrekt mogelijk deze zomer alweer, want hij heeft met zijn prestaties de nodige aandacht getrokken. VfB Stuttgart en Bayer Leverkusen zouden gecharmeerd zijn, maar vooral Real Sociedad zou wild zijn van hem. De Spanjaarden zouden zelfs nu al 8 miljoen euro veil hebben voor zijn komst.

Bij Standard lijken er welkome miljoenen binnen te komen door de verkoop van Arnaud Bodart. De doelman lijkt een droomtransfer te gaan versieren, want volgens Italiaanse media is hij op weg naar AS Roma. De onderhandelingen zouden al vergevorderd zijn. In de Italiaanse hoofdstad moet de Rode Duivel de concurrentie aangaan met Mile Svilar.

Mogelijk keert Noah Mbamba komend seizoen terug in de Jupiler Pro League. Het voormalige toptalent van Club Brugge kon zich het voorbije anderhalf jaar niet doorzetten bij Bayer Leverkusen en de Duitse kampioen wil hem verhuren. Er zou interesse zijn vanuit België, maar ook vanuit Nederland en van twee Bundesliga-teams.

Buitenland

Bij het Bayern München van Vincent Kompany mogen we deze zomer ook nog heel wat beweging verwachten. Heel wat transfers zitten in de pijplijn, maar ze zouden nu wel twee doelwitten van hun lijstje schrappen. De komst van Jonathan Tah valt wellicht in het water doordat ze hem de door Bayer Leverkusen geëiste transfersom niet waard vinden, terwijl er getwijfeld wordt of Chris Führich, de winger van Stuttgart, wel voldoende kwaliteiten heeft.

Voor Aster Vranckx zit er een fraaie transfer aan te komen. De Rode Duivel werd de voorbije dagen gelinkt aan Bologna, Napoli, Everton en PSV, maar het lijkt erop dat hij Wolfsburg zal verlaten voor Fiorentina. De middenvelder zou al een persoonlijk akkoord bereikt hebben met La Viola, enkel de clubs moeten er nog uitkomen.

Zal Vranckx deze keer wel doorbreken in de Serie A?

Meest recent

Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

4
4
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

70
70
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

19
19
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

321
321
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

182
182
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

152
152
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

167
167
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

263
263
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

123
123
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

170
170
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1237
1237
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

429
429
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

525
525
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

727
727
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

53
53
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

259
259
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

433
433
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

16
16
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

527
527
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

104
104
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

129
129
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

409
409
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

77
77
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

710
710
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

246
246

Meer sportnieuws