TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Thiago, Genk pakt uit met legende'

1034 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Thiago, Genk pakt uit met legende'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zijn ze druk op zoek naar versterking, waarbij een opvolger voor Igor Thiago één van de prioriteiten is. Die hebben ze nu mogelijk gevonden, want ze zouden bij Genoa een bod neergelegd hebben voor Güven Yalcin. De Turkse international heeft er een goed seizoen opzitten op huurbasis bij Karagümrük.

Daarnaast zou Club ook concreet werk maken van de komst van Shandre Campbell. Ze zouden al een bod neergelegd hebben bij SuperSport United voor de 18-jarige winger, maar ook Feyenoord zou dat al gedaan hebben. De Zuid-Afrikanen mikken op een transfersom van ongeveer 2,5 miljoen euro.

Ondertussen raken ook alle postjes achter de schermen alsmaar meer ingevuld. Zo heeft Club nu ook Siebe Blondelle weggeplukt bij Deinze. De ex-verdediger was assistent bij de tweedeklasser, maar gaat nu aan de slag als coach van de U18 bij de club waar hij zelf zijn jeugdopleiding kreeg.

Ook KRC Genk pakte uit met de terugkeer van een oude bekende. Ze slaagden er immers in om Thomas Buffel terug te halen. De man met de meeste matchen in het Genkse shirt verlaat zijn post als assistent bij de Jonge Duivels om hoofdtrainer te worden van Jong Genk.

Anderzijds zal Genk straks wel nog de nodige sterkhouders zien vertrekken. Mark McKenzie lijkt een zekerheid om een transfer te maken, want de Amerikaan gaat zijn laatste contractjaar in en lijkt niet van plan om bij te tekenen. Ondanks die situatie zou Genk nog een stevige transfersom eisen. Er zou alvast heel wat interesse zijn uit Europese topcompetities.

AA Gent ontdekte in de play-offs een nieuw goudhaantje met de doorbraak van Matias Fernandez-Pardo. Maar de 19-jarige aanvaller vertrekt mogelijk deze zomer alweer, want hij heeft met zijn prestaties de nodige aandacht getrokken. VfB Stuttgart en Bayer Leverkusen zouden gecharmeerd zijn, maar vooral Real Sociedad zou wild zijn van hem. De Spanjaarden zouden zelfs nu al 8 miljoen euro veil hebben voor zijn komst.

Bij Standard lijken er welkome miljoenen binnen te komen door de verkoop van Arnaud Bodart. De doelman lijkt een droomtransfer te gaan versieren, want volgens Italiaanse media is hij op weg naar AS Roma. De onderhandelingen zouden al vergevorderd zijn. In de Italiaanse hoofdstad moet de Rode Duivel de concurrentie aangaan met Mile Svilar.

Mogelijk keert Noah Mbamba komend seizoen terug in de Jupiler Pro League. Het voormalige toptalent van Club Brugge kon zich het voorbije anderhalf jaar niet doorzetten bij Bayer Leverkusen en de Duitse kampioen wil hem verhuren. Er zou interesse zijn vanuit België, maar ook vanuit Nederland en van twee Bundesliga-teams.

Buitenland

Bij het Bayern München van Vincent Kompany mogen we deze zomer ook nog heel wat beweging verwachten. Heel wat transfers zitten in de pijplijn, maar ze zouden nu wel twee doelwitten van hun lijstje schrappen. De komst van Jonathan Tah valt wellicht in het water doordat ze hem de door Bayer Leverkusen geëiste transfersom niet waard vinden, terwijl er getwijfeld wordt of Chris Führich, de winger van Stuttgart, wel voldoende kwaliteiten heeft.

Voor Aster Vranckx zit er een fraaie transfer aan te komen. De Rode Duivel werd de voorbije dagen gelinkt aan Bologna, Napoli, Everton en PSV, maar het lijkt erop dat hij Wolfsburg zal verlaten voor Fiorentina. De middenvelder zou al een persoonlijk akkoord bereikt hebben met La Viola, enkel de clubs moeten er nog uitkomen.

Zal Vranckx deze keer wel doorbreken in de Serie A?

Meest recent

Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

0
0
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

27
27
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

27
27
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

38
38
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

35
35
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

354
354
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

104
104
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

60
60
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

261
261
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

47
47
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

87
87
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

142
142
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

170
170
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

120
120
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

405
405
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

383
383
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

134
134
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

176
176
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

121
121
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

579
579
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

201
201
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

235
235
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

58
58
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

190
190
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

82
82

Meer sportnieuws