TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Thiago, Genk pakt uit met legende'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Thiago, Genk pakt uit met legende'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zijn ze druk op zoek naar versterking, waarbij een opvolger voor Igor Thiago één van de prioriteiten is. Die hebben ze nu mogelijk gevonden, want ze zouden bij Genoa een bod neergelegd hebben voor Güven Yalcin. De Turkse international heeft er een goed seizoen opzitten op huurbasis bij Karagümrük.

Daarnaast zou Club ook concreet werk maken van de komst van Shandre Campbell. Ze zouden al een bod neergelegd hebben bij SuperSport United voor de 18-jarige winger, maar ook Feyenoord zou dat al gedaan hebben. De Zuid-Afrikanen mikken op een transfersom van ongeveer 2,5 miljoen euro.

Ondertussen raken ook alle postjes achter de schermen alsmaar meer ingevuld. Zo heeft Club nu ook Siebe Blondelle weggeplukt bij Deinze. De ex-verdediger was assistent bij de tweedeklasser, maar gaat nu aan de slag als coach van de U18 bij de club waar hij zelf zijn jeugdopleiding kreeg.

Ook KRC Genk pakte uit met de terugkeer van een oude bekende. Ze slaagden er immers in om Thomas Buffel terug te halen. De man met de meeste matchen in het Genkse shirt verlaat zijn post als assistent bij de Jonge Duivels om hoofdtrainer te worden van Jong Genk.

Anderzijds zal Genk straks wel nog de nodige sterkhouders zien vertrekken. Mark McKenzie lijkt een zekerheid om een transfer te maken, want de Amerikaan gaat zijn laatste contractjaar in en lijkt niet van plan om bij te tekenen. Ondanks die situatie zou Genk nog een stevige transfersom eisen. Er zou alvast heel wat interesse zijn uit Europese topcompetities.

AA Gent ontdekte in de play-offs een nieuw goudhaantje met de doorbraak van Matias Fernandez-Pardo. Maar de 19-jarige aanvaller vertrekt mogelijk deze zomer alweer, want hij heeft met zijn prestaties de nodige aandacht getrokken. VfB Stuttgart en Bayer Leverkusen zouden gecharmeerd zijn, maar vooral Real Sociedad zou wild zijn van hem. De Spanjaarden zouden zelfs nu al 8 miljoen euro veil hebben voor zijn komst.

Bij Standard lijken er welkome miljoenen binnen te komen door de verkoop van Arnaud Bodart. De doelman lijkt een droomtransfer te gaan versieren, want volgens Italiaanse media is hij op weg naar AS Roma. De onderhandelingen zouden al vergevorderd zijn. In de Italiaanse hoofdstad moet de Rode Duivel de concurrentie aangaan met Mile Svilar.

Mogelijk keert Noah Mbamba komend seizoen terug in de Jupiler Pro League. Het voormalige toptalent van Club Brugge kon zich het voorbije anderhalf jaar niet doorzetten bij Bayer Leverkusen en de Duitse kampioen wil hem verhuren. Er zou interesse zijn vanuit België, maar ook vanuit Nederland en van twee Bundesliga-teams.

Buitenland

Bij het Bayern München van Vincent Kompany mogen we deze zomer ook nog heel wat beweging verwachten. Heel wat transfers zitten in de pijplijn, maar ze zouden nu wel twee doelwitten van hun lijstje schrappen. De komst van Jonathan Tah valt wellicht in het water doordat ze hem de door Bayer Leverkusen geëiste transfersom niet waard vinden, terwijl er getwijfeld wordt of Chris Führich, de winger van Stuttgart, wel voldoende kwaliteiten heeft.

Voor Aster Vranckx zit er een fraaie transfer aan te komen. De Rode Duivel werd de voorbije dagen gelinkt aan Bologna, Napoli, Everton en PSV, maar het lijkt erop dat hij Wolfsburg zal verlaten voor Fiorentina. De middenvelder zou al een persoonlijk akkoord bereikt hebben met La Viola, enkel de clubs moeten er nog uitkomen.

Zal Vranckx deze keer wel doorbreken in de Serie A?

Meest recent

'Plottwist bij RSCA: Renard hakt spitsenknoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

64
64
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

21
21
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

165
165
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

130
130
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

133
133
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

117
117
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

412
412
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

260
260
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

214
214
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

46
46
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

81
81
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

117
117
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

50
50
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

237
237
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

157
157
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

220
220
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

93
93
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

140
140
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

74
74
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

255
255
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

236
236
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

199
199
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

213
213
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

277
277
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

306
306

Meer sportnieuws