De Mil-effect: Charleroi legt ex-Anderlecht-pion vast

door
De Mil-effect: Charleroi legt ex-Anderlecht-pion vast

Gisteren werd er al een herstructurering bij Standard Luik bekendgemaakt en vandaag is het de beurt aan Sporting Charleroi. Na het aanstellen van Rik De Mil als hoofdtrainer is er nu ook een nieuwe Head of Performance.

Op de officiële kanalen laat Charleroi weten dat Rudger Van Snick wordt weggeplukt bij Westerlo, daar was hij fitnesstrainer. Van Snick was in het verleden acht jaar werkzaam voor RSC Anderlecht.

LEES OOK: 'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

Nieuw beleid

Charleroi is begonnen aan een nieuw beleid achter de schermen en zeet in op meer professionaliteit. ‘Deze nieuwe functie is gemaakt zoals aangekondigd met het oog op de professionalisering van de sportafdeling en is ontworpen om de coördinatie en het toezicht van de spelers van de kern op alle aspecten te waarborgen’, klinkt het.

Bij Anderlecht was Van Snick acht jaar één van de fysieke trainers. “Toen ik in Anderlecht of Westerlo was, was het altijd moeilijk om hier te komen. Dit gevoel van werken voor een club met supporters als die in Charleroi maakt je echt beter. Mijn ambitie is om de club te helpen professioneel te worden en te laten zien dat we vooruitgang kunnen boeken op alle gebieden”, aldus Van Snick.

De Mil-effect

Zo krijgt De Mil wat hulp achter de schermen en haalt hij staflid van zijn voormalige werkgever weg. Bij Charleroi wordt er afscheid genomen van James Dickinson die ad-interim aan het werk was.

De Mil werd vorig seizoen de laan uitgestuurd bij Westerlo na de veelbesproken salonremise tegen KRC Genk. Nu steelt de hoofdtrainer aldus een pion van zijn voormalige club.

Een goede zet van Charleroi?

Meest recent

Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

0
0
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

0
0
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

127
127
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

17
17
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

194
194
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

402
402
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

173
173
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

380
380
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

192
192
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

278
278
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

774
774
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

368
368
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

414
414
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

115
115
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

220
220
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

280
280
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

350
350
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

52
52
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

458
458
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

91
91
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

70
70
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

29
29
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

255
255
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

531
531
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

170
170

Meer sportnieuws