Zwakke schakel bij Duivels: "Hij was niet op de afspraak"

299 stemmen
Zwakke schakel bij Duivels:

Echt grote verrassingen hebben we tot dusver nog niet genoteerd op het EK. De Rode Duivels zorgden voor de enige uitschieter, helaas in negatieve zin. Ze gingen maandag verrassend onderuit tegen Slowakije met 0-1, na een knullige tegengoal, twee afgekeurde doelpunten en een resem gemiste kansen.

Er was dus veel om over na te kaarten achteraf. Eén van de gespreksonderwerpen waren de verrassende tactische keuzes van bondscoach Domenico Tedesco. Die verbaasde iedereen door plots Yannick Carrasco als linksachter te posteren, met Leandro Trossard voor hem als linksbuiten.

LEES OOK: België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

Trossard niet op de afspraak

Dat experiment pakte echter niet al te best uit. Al geeft Philippe Albert daarvoor een opmerkelijke verklaring. De analist wijst immers vooral naar Trossard als schuldige. "Hij was niet op de afspraak", klinkt het streng bij RTBF. "Ik dacht zelfs dat Tedesco hem bij de rust naar de kant ging halen voor De Cuyper, zodat Carrasco weer een rijtje hoger zou kunnen spelen."

Tedesco hield echter koppig vast aan zijn oorspronkelijke keuze. De Cuyper kwam uiteindelijk zelfs helemaal niet van de bank. Trossard ging pas een kwartier voor tijd naar de kant voor Tielemans, terwijl Carrasco er in de slotfase nog uit ging voor Lukebakio.

Meer druk op Rode Duivels

"Het is geen catastrofe, want we hebben de kwaliteiten om de volgende twee matchen te winnen", sust Albert wel. "Maar zo ligt er wel meer druk op de volgende wedstrijd tegen Roemenië."

Zaterdag moet er eigenlijk gewonnen worden tegen de Roemenen om de kansen op kwalificatie nog gaaf te houden. Daarna wacht op woensdag 26 juni nog de laatste groepsmatch tegen Oekraïne.

Was Trossard de zwakste schakel tegen Slowakije?

Meest recent

België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

62
62
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

44
44
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

119
119
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

234
234
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

204
204
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

144
144
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

19
19
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

26
26
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

103
103
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

24
24
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

131
131
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

660
660
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

196
196
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

120
120
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

63
63
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

392
392
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

347
347
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

851
851
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

556
556
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

144
144
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

172
172
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

771
771

Meer sportnieuws