Zwakke schakel bij Duivels: "Hij was niet op de afspraak"

door
Zwakke schakel bij Duivels:

Echt grote verrassingen hebben we tot dusver nog niet genoteerd op het EK. De Rode Duivels zorgden voor de enige uitschieter, helaas in negatieve zin. Ze gingen maandag verrassend onderuit tegen Slowakije met 0-1, na een knullige tegengoal, twee afgekeurde doelpunten en een resem gemiste kansen.

Er was dus veel om over na te kaarten achteraf. Eén van de gespreksonderwerpen waren de verrassende tactische keuzes van bondscoach Domenico Tedesco. Die verbaasde iedereen door plots Yannick Carrasco als linksachter te posteren, met Leandro Trossard voor hem als linksbuiten.

LEES OOK: Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

Trossard niet op de afspraak

Dat experiment pakte echter niet al te best uit. Al geeft Philippe Albert daarvoor een opmerkelijke verklaring. De analist wijst immers vooral naar Trossard als schuldige. "Hij was niet op de afspraak", klinkt het streng bij RTBF. "Ik dacht zelfs dat Tedesco hem bij de rust naar de kant ging halen voor De Cuyper, zodat Carrasco weer een rijtje hoger zou kunnen spelen."

Tedesco hield echter koppig vast aan zijn oorspronkelijke keuze. De Cuyper kwam uiteindelijk zelfs helemaal niet van de bank. Trossard ging pas een kwartier voor tijd naar de kant voor Tielemans, terwijl Carrasco er in de slotfase nog uit ging voor Lukebakio.

Meer druk op Rode Duivels

"Het is geen catastrofe, want we hebben de kwaliteiten om de volgende twee matchen te winnen", sust Albert wel. "Maar zo ligt er wel meer druk op de volgende wedstrijd tegen Roemenië."

Zaterdag moet er eigenlijk gewonnen worden tegen de Roemenen om de kansen op kwalificatie nog gaaf te houden. Daarna wacht op woensdag 26 juni nog de laatste groepsmatch tegen Oekraïne.

Was Trossard de zwakste schakel tegen Slowakije?

Meest recent

JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

1
1
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

70
70
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

35
35
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

19
19
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

24
24
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

194
194
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

182
182
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

101
101
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

319
319
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

289
289
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

169
169
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

62
62
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

318
318
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

110
110
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

65
65
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

231
231
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

335
335
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

390
390
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

310
310
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

365
365
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

148
148
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

398
398
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

239
239
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

266
266

Meer sportnieuws