Zwakke schakel bij Duivels: "Hij was niet op de afspraak"

door
Zwakke schakel bij Duivels:

Echt grote verrassingen hebben we tot dusver nog niet genoteerd op het EK. De Rode Duivels zorgden voor de enige uitschieter, helaas in negatieve zin. Ze gingen maandag verrassend onderuit tegen Slowakije met 0-1, na een knullige tegengoal, twee afgekeurde doelpunten en een resem gemiste kansen.

Er was dus veel om over na te kaarten achteraf. Eén van de gespreksonderwerpen waren de verrassende tactische keuzes van bondscoach Domenico Tedesco. Die verbaasde iedereen door plots Yannick Carrasco als linksachter te posteren, met Leandro Trossard voor hem als linksbuiten.

LEES OOK: Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Trossard niet op de afspraak

Dat experiment pakte echter niet al te best uit. Al geeft Philippe Albert daarvoor een opmerkelijke verklaring. De analist wijst immers vooral naar Trossard als schuldige. "Hij was niet op de afspraak", klinkt het streng bij RTBF. "Ik dacht zelfs dat Tedesco hem bij de rust naar de kant ging halen voor De Cuyper, zodat Carrasco weer een rijtje hoger zou kunnen spelen."

Tedesco hield echter koppig vast aan zijn oorspronkelijke keuze. De Cuyper kwam uiteindelijk zelfs helemaal niet van de bank. Trossard ging pas een kwartier voor tijd naar de kant voor Tielemans, terwijl Carrasco er in de slotfase nog uit ging voor Lukebakio.

Meer druk op Rode Duivels

"Het is geen catastrofe, want we hebben de kwaliteiten om de volgende twee matchen te winnen", sust Albert wel. "Maar zo ligt er wel meer druk op de volgende wedstrijd tegen Roemenië."

Zaterdag moet er eigenlijk gewonnen worden tegen de Roemenen om de kansen op kwalificatie nog gaaf te houden. Daarna wacht op woensdag 26 juni nog de laatste groepsmatch tegen Oekraïne.

Was Trossard de zwakste schakel tegen Slowakije?

Meest recent

Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

28
28
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

90
90
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

23
23
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

231
231
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

102
102
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

456
456
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

77
77
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

145
145
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

102
102
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

144
144
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

188
188
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

270
270
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

119
119
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

48
48
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

68
68
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

331
331
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

70
70
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

383
383
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

322
322
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

83
83
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

253
253
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

448
448
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

157
157
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

346
346

Meer sportnieuws