Zwakke schakel bij Duivels: "Hij was niet op de afspraak"

door
Zwakke schakel bij Duivels:

Echt grote verrassingen hebben we tot dusver nog niet genoteerd op het EK. De Rode Duivels zorgden voor de enige uitschieter, helaas in negatieve zin. Ze gingen maandag verrassend onderuit tegen Slowakije met 0-1, na een knullige tegengoal, twee afgekeurde doelpunten en een resem gemiste kansen.

Er was dus veel om over na te kaarten achteraf. Eén van de gespreksonderwerpen waren de verrassende tactische keuzes van bondscoach Domenico Tedesco. Die verbaasde iedereen door plots Yannick Carrasco als linksachter te posteren, met Leandro Trossard voor hem als linksbuiten.

LEES OOK: Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Trossard niet op de afspraak

Dat experiment pakte echter niet al te best uit. Al geeft Philippe Albert daarvoor een opmerkelijke verklaring. De analist wijst immers vooral naar Trossard als schuldige. "Hij was niet op de afspraak", klinkt het streng bij RTBF. "Ik dacht zelfs dat Tedesco hem bij de rust naar de kant ging halen voor De Cuyper, zodat Carrasco weer een rijtje hoger zou kunnen spelen."

Tedesco hield echter koppig vast aan zijn oorspronkelijke keuze. De Cuyper kwam uiteindelijk zelfs helemaal niet van de bank. Trossard ging pas een kwartier voor tijd naar de kant voor Tielemans, terwijl Carrasco er in de slotfase nog uit ging voor Lukebakio.

Meer druk op Rode Duivels

"Het is geen catastrofe, want we hebben de kwaliteiten om de volgende twee matchen te winnen", sust Albert wel. "Maar zo ligt er wel meer druk op de volgende wedstrijd tegen Roemenië."

Zaterdag moet er eigenlijk gewonnen worden tegen de Roemenen om de kansen op kwalificatie nog gaaf te houden. Daarna wacht op woensdag 26 juni nog de laatste groepsmatch tegen Oekraïne.

Was Trossard de zwakste schakel tegen Slowakije?

Meest recent

"Rampzalig" - grote schlemiel afgemaakt bij pover Club

Daags voor de komst van Atlético Madrid in de Champions League, moest Club Brugge eerst nog ...

56
56
Nog groter boegbeeld: Real fêteert Courtois na straffe mijlpaal

Real Madrid heeft zaterdagavond voorlopig weer beslag gelegd op de leidersplaats in La Liga. De ...

23
23
Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

74
74
Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

366
366
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

385
385
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

139
139
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

515
515
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

145
145
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

74
74
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

13
13
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

464
464
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

426
426
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

98
98
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

57
57
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

95
95
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

280
280
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

129
129
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

128
128
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

318
318
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

161
161
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

615
615
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

631
631
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

537
537
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

281
281
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

476
476

Meer sportnieuws