Zwakke schakel bij Duivels: "Hij was niet op de afspraak"

door
Zwakke schakel bij Duivels:

Echt grote verrassingen hebben we tot dusver nog niet genoteerd op het EK. De Rode Duivels zorgden voor de enige uitschieter, helaas in negatieve zin. Ze gingen maandag verrassend onderuit tegen Slowakije met 0-1, na een knullige tegengoal, twee afgekeurde doelpunten en een resem gemiste kansen.

Er was dus veel om over na te kaarten achteraf. Eén van de gespreksonderwerpen waren de verrassende tactische keuzes van bondscoach Domenico Tedesco. Die verbaasde iedereen door plots Yannick Carrasco als linksachter te posteren, met Leandro Trossard voor hem als linksbuiten.

LEES OOK: Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

Trossard niet op de afspraak

Dat experiment pakte echter niet al te best uit. Al geeft Philippe Albert daarvoor een opmerkelijke verklaring. De analist wijst immers vooral naar Trossard als schuldige. "Hij was niet op de afspraak", klinkt het streng bij RTBF. "Ik dacht zelfs dat Tedesco hem bij de rust naar de kant ging halen voor De Cuyper, zodat Carrasco weer een rijtje hoger zou kunnen spelen."

Tedesco hield echter koppig vast aan zijn oorspronkelijke keuze. De Cuyper kwam uiteindelijk zelfs helemaal niet van de bank. Trossard ging pas een kwartier voor tijd naar de kant voor Tielemans, terwijl Carrasco er in de slotfase nog uit ging voor Lukebakio.

Meer druk op Rode Duivels

"Het is geen catastrofe, want we hebben de kwaliteiten om de volgende twee matchen te winnen", sust Albert wel. "Maar zo ligt er wel meer druk op de volgende wedstrijd tegen Roemenië."

Zaterdag moet er eigenlijk gewonnen worden tegen de Roemenen om de kansen op kwalificatie nog gaaf te houden. Daarna wacht op woensdag 26 juni nog de laatste groepsmatch tegen Oekraïne.

Was Trossard de zwakste schakel tegen Slowakije?

Meest recent

Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

8
8
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

61
61
Herman Brusselmans neemt wraak: afgedropen in stilte

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

12
12
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

32
32
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

22
22
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

41
41
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

277
277
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

425
425
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

296
296
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

353
353
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

153
153
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

203
203
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

168
168
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

174
174
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

144
144
Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

344
344
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

94
94
Anderlecht herboren? "Dan is Play-Off I gegarandeerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

332
332
Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

252
252
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

445
445
Hoogspanning in Madrid: Prestianni-soap bereikt kookpunt

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

245
245
Atlético vs. Club: 'Opvallende naam in Brugse basiself'

Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

265
265
Anderlecht speelt met vuur: vertrek Hazard in de maak?

RSC Anderlecht boekte zondag een broodnodige overwinning op het veld van Zulte Waregem. Paars-Wit ...

261
261
United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

162
162
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

329
329

Meer sportnieuws