'Engelse grootmacht zet Openda bovenaan verlanglijst'

door
'Engelse grootmacht zet Openda bovenaan verlanglijst'

Loïs Openda kon zich maandag net niet tot held van de Rode Duivels kronen. Hij leek tegen Slowakije in de slotfase Lukaku de gelijkmaker voor te schotelen, maar de goal werd nog door de VAR afgekeurd omdat Openda de bal met de hand geraakt had in de aanloop.

Het blijft dus nog even wachten voor de 24-jarige spits voor hij echt beslissend kan zijn bij de nationale ploeg. Op clubniveau was hij dat de voorbije jaren wél al. Bij RB Leipzig maakte hij in zijn eerste seizoen meteeen grote indruk door 24 keer te scoren in de Bundesliga en vier keer in de Champions League.

LEES OOK: 'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

Chelsea droomt van komst Openda

Dat maakte dat Openda de voorbije maanden al aan een aantal Engelse grootmachten gelinkt werd. Eén van hen zou mogelijk deze zomer al in actie kunnen schieten. Volgens TEAMtalk staat Openda namelijk zeer hoog op het verlanglijstje van Chelsea, dat op zoek is naar een nieuwe nummer negen.

De voorbije dagen leek de jonge Colombiaan Jhon Duran van Aston Villa op weg naar Stamford Bridge, maar Chelsea zou andere pistes blijven bestuderen. Zowel de scouts als nieuwe trainer Enzo Maresca zouden grote fans zijn van Openda en hem graag binnenhalen.

Clausule pas in 2025 geldig

Chelsea zal wel diep in de buidel moeten tasten voor zijn komst. Openda zou in zijn contract bij Leipzig een clausule van ongeveer 85 miljoen euro staan hebben, maar die wordt wel pas in de zomer van 2025 actief. Deze zomer zal er dus nog onderhandeld moeten worden met Leipzig, dat wellicht niet met minder dan de clausule vrede zal nemen.

De Duitsers zitten dan ook in een sterke onderhandelingspositie, want er zou interesse zijn van nog twee Engelse topclubs en vanuit Spanje. Wie weet versiert ook Openda na het EK dus nog een toptransfer.

Zou Chelsea een goede stap zijn voor Openda?

Meest recent

Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

7
7
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

56
56
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

114
114
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

85
85
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

199
199
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

222
222
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

69
69
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

347
347
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

128
128
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

807
807
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

172
172
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

697
697
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

72
72
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

190
190
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

232
232
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

91
91
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

182
182
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

597
597
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

34
34
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

270
270
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

576
576
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

213
213
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

179
179

Meer sportnieuws