'Engelse grootmacht zet Openda bovenaan verlanglijst'

199 stemmen
'Engelse grootmacht zet Openda bovenaan verlanglijst'

Loïs Openda kon zich maandag net niet tot held van de Rode Duivels kronen. Hij leek tegen Slowakije in de slotfase Lukaku de gelijkmaker voor te schotelen, maar de goal werd nog door de VAR afgekeurd omdat Openda de bal met de hand geraakt had in de aanloop.

Het blijft dus nog even wachten voor de 24-jarige spits voor hij echt beslissend kan zijn bij de nationale ploeg. Op clubniveau was hij dat de voorbije jaren wél al. Bij RB Leipzig maakte hij in zijn eerste seizoen meteeen grote indruk door 24 keer te scoren in de Bundesliga en vier keer in de Champions League.

LEES OOK: Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Chelsea droomt van komst Openda

Dat maakte dat Openda de voorbije maanden al aan een aantal Engelse grootmachten gelinkt werd. Eén van hen zou mogelijk deze zomer al in actie kunnen schieten. Volgens TEAMtalk staat Openda namelijk zeer hoog op het verlanglijstje van Chelsea, dat op zoek is naar een nieuwe nummer negen.

De voorbije dagen leek de jonge Colombiaan Jhon Duran van Aston Villa op weg naar Stamford Bridge, maar Chelsea zou andere pistes blijven bestuderen. Zowel de scouts als nieuwe trainer Enzo Maresca zouden grote fans zijn van Openda en hem graag binnenhalen.

Clausule pas in 2025 geldig

Chelsea zal wel diep in de buidel moeten tasten voor zijn komst. Openda zou in zijn contract bij Leipzig een clausule van ongeveer 85 miljoen euro staan hebben, maar die wordt wel pas in de zomer van 2025 actief. Deze zomer zal er dus nog onderhandeld moeten worden met Leipzig, dat wellicht niet met minder dan de clausule vrede zal nemen.

De Duitsers zitten dan ook in een sterke onderhandelingspositie, want er zou interesse zijn van nog twee Engelse topclubs en vanuit Spanje. Wie weet versiert ook Openda na het EK dus nog een toptransfer.

Zou Chelsea een goede stap zijn voor Openda?

Meest recent

Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

13
13
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

120
120
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

247
247
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

203
203
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

271
271
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

32
32
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

125
125
Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

49
49
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

225
225
Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

335
335
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

326
326
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

51
51
WK-selectie Duivels: Garcia laat ideale 'doublure Doku' vallen

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

490
490
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

304
304
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

245
245
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

207
207
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

61
61
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

402
402
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

20
20
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

231
231
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

96
96
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

1075
1075
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

771
771
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

301
301
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

43
43

Meer sportnieuws