'Engelse grootmacht zet Openda bovenaan verlanglijst'

door
'Engelse grootmacht zet Openda bovenaan verlanglijst'

Loïs Openda kon zich maandag net niet tot held van de Rode Duivels kronen. Hij leek tegen Slowakije in de slotfase Lukaku de gelijkmaker voor te schotelen, maar de goal werd nog door de VAR afgekeurd omdat Openda de bal met de hand geraakt had in de aanloop.

Het blijft dus nog even wachten voor de 24-jarige spits voor hij echt beslissend kan zijn bij de nationale ploeg. Op clubniveau was hij dat de voorbije jaren wél al. Bij RB Leipzig maakte hij in zijn eerste seizoen meteeen grote indruk door 24 keer te scoren in de Bundesliga en vier keer in de Champions League.

LEES OOK: 'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Chelsea droomt van komst Openda

Dat maakte dat Openda de voorbije maanden al aan een aantal Engelse grootmachten gelinkt werd. Eén van hen zou mogelijk deze zomer al in actie kunnen schieten. Volgens TEAMtalk staat Openda namelijk zeer hoog op het verlanglijstje van Chelsea, dat op zoek is naar een nieuwe nummer negen.

De voorbije dagen leek de jonge Colombiaan Jhon Duran van Aston Villa op weg naar Stamford Bridge, maar Chelsea zou andere pistes blijven bestuderen. Zowel de scouts als nieuwe trainer Enzo Maresca zouden grote fans zijn van Openda en hem graag binnenhalen.

Clausule pas in 2025 geldig

Chelsea zal wel diep in de buidel moeten tasten voor zijn komst. Openda zou in zijn contract bij Leipzig een clausule van ongeveer 85 miljoen euro staan hebben, maar die wordt wel pas in de zomer van 2025 actief. Deze zomer zal er dus nog onderhandeld moeten worden met Leipzig, dat wellicht niet met minder dan de clausule vrede zal nemen.

De Duitsers zitten dan ook in een sterke onderhandelingspositie, want er zou interesse zijn van nog twee Engelse topclubs en vanuit Spanje. Wie weet versiert ook Openda na het EK dus nog een toptransfer.

Zou Chelsea een goede stap zijn voor Openda?

Meest recent

8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

9
9
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

69
69
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

48
48
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

45
45
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

38
38
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

29
29
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

162
162
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

58
58
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

124
124
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

192
192
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

367
367
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

117
117
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

174
174
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

123
123
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

617
617
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

607
607
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

45
45
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

397
397
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

190
190
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

216
216
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

245
245
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

490
490
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

641
641
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

138
138

Meer sportnieuws