'Engelse grootmacht zet Openda bovenaan verlanglijst'

door
'Engelse grootmacht zet Openda bovenaan verlanglijst'

Loïs Openda kon zich maandag net niet tot held van de Rode Duivels kronen. Hij leek tegen Slowakije in de slotfase Lukaku de gelijkmaker voor te schotelen, maar de goal werd nog door de VAR afgekeurd omdat Openda de bal met de hand geraakt had in de aanloop.

Het blijft dus nog even wachten voor de 24-jarige spits voor hij echt beslissend kan zijn bij de nationale ploeg. Op clubniveau was hij dat de voorbije jaren wél al. Bij RB Leipzig maakte hij in zijn eerste seizoen meteeen grote indruk door 24 keer te scoren in de Bundesliga en vier keer in de Champions League.

LEES OOK: Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Chelsea droomt van komst Openda

Dat maakte dat Openda de voorbije maanden al aan een aantal Engelse grootmachten gelinkt werd. Eén van hen zou mogelijk deze zomer al in actie kunnen schieten. Volgens TEAMtalk staat Openda namelijk zeer hoog op het verlanglijstje van Chelsea, dat op zoek is naar een nieuwe nummer negen.

De voorbije dagen leek de jonge Colombiaan Jhon Duran van Aston Villa op weg naar Stamford Bridge, maar Chelsea zou andere pistes blijven bestuderen. Zowel de scouts als nieuwe trainer Enzo Maresca zouden grote fans zijn van Openda en hem graag binnenhalen.

Clausule pas in 2025 geldig

Chelsea zal wel diep in de buidel moeten tasten voor zijn komst. Openda zou in zijn contract bij Leipzig een clausule van ongeveer 85 miljoen euro staan hebben, maar die wordt wel pas in de zomer van 2025 actief. Deze zomer zal er dus nog onderhandeld moeten worden met Leipzig, dat wellicht niet met minder dan de clausule vrede zal nemen.

De Duitsers zitten dan ook in een sterke onderhandelingspositie, want er zou interesse zijn van nog twee Engelse topclubs en vanuit Spanje. Wie weet versiert ook Openda na het EK dus nog een toptransfer.

Zou Chelsea een goede stap zijn voor Openda?

Meest recent

'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

66
66
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

235
235
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

26
26
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

52
52
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

20
20
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

335
335
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

353
353
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

148
148
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

294
294
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

191
191
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

67
67
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

219
219
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

225
225
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

425
425
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

469
469
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

398
398
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

198
198
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

472
472
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

1126
1126
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

143
143
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

865
865
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

664
664
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

753
753
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

84
84

Meer sportnieuws