'Engelse grootmacht zet Openda bovenaan verlanglijst'

door stemmen
'Engelse grootmacht zet Openda bovenaan verlanglijst'

Loïs Openda kon zich maandag net niet tot held van de Rode Duivels kronen. Hij leek tegen Slowakije in de slotfase Lukaku de gelijkmaker voor te schotelen, maar de goal werd nog door de VAR afgekeurd omdat Openda de bal met de hand geraakt had in de aanloop.

Het blijft dus nog even wachten voor de 24-jarige spits voor hij echt beslissend kan zijn bij de nationale ploeg. Op clubniveau was hij dat de voorbije jaren wél al. Bij RB Leipzig maakte hij in zijn eerste seizoen meteeen grote indruk door 24 keer te scoren in de Bundesliga en vier keer in de Champions League.

LEES OOK: ‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Chelsea droomt van komst Openda

Dat maakte dat Openda de voorbije maanden al aan een aantal Engelse grootmachten gelinkt werd. Eén van hen zou mogelijk deze zomer al in actie kunnen schieten. Volgens TEAMtalk staat Openda namelijk zeer hoog op het verlanglijstje van Chelsea, dat op zoek is naar een nieuwe nummer negen.

De voorbije dagen leek de jonge Colombiaan Jhon Duran van Aston Villa op weg naar Stamford Bridge, maar Chelsea zou andere pistes blijven bestuderen. Zowel de scouts als nieuwe trainer Enzo Maresca zouden grote fans zijn van Openda en hem graag binnenhalen.

Clausule pas in 2025 geldig

Chelsea zal wel diep in de buidel moeten tasten voor zijn komst. Openda zou in zijn contract bij Leipzig een clausule van ongeveer 85 miljoen euro staan hebben, maar die wordt wel pas in de zomer van 2025 actief. Deze zomer zal er dus nog onderhandeld moeten worden met Leipzig, dat wellicht niet met minder dan de clausule vrede zal nemen.

De Duitsers zitten dan ook in een sterke onderhandelingspositie, want er zou interesse zijn van nog twee Engelse topclubs en vanuit Spanje. Wie weet versiert ook Openda na het EK dus nog een toptransfer.

Zou Chelsea een goede stap zijn voor Openda?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

7
7
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

16
16
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

45
45
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

40
40
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

128
128
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

155
155
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

123
123
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

117
117
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

454
454
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

662
662
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

395
395
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

202
202
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

120
120
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

205
205
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

408
408
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

34
34
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

293
293
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

278
278
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

434
434
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

294
294
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws