Roberto Martinez onthult pikant detail over Courtois-kwestie

door
Roberto Martinez onthult pikant detail over Courtois-kwestie

Op het EK hoopt Roberto Martinez met Portugal straks beter uit de startblokken te schieten dan de Rode Duivels. In aanloop naar het toernooi liet de voormalige bondscoach zijn licht schijnen op de affaire tussen zijn opvolger Domenico Tedesco en Thibaut Courtois, die in Duitsland uitblinkt in afwezigheid.

Niet dat Koen Casteels iets te verwijten viel, maar na de ontluisterende 0-1 nederlaag tegen Slovakije dreigt de discussie over de doelman van Real Madrid toch weer actueel te worden. Zoals u intussen uiteraard al weet besloot Courtois te bedanken voor het EK nadat een discussie omtrent de aanvoerdersband een heuse soap teweegbracht.

LEES OOK: Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Spanningen in verleden

Misschien niet toevallig, zo wist Martinez te onthullen. In de podcast Sjotcast vertelt journalist Yanko Beeckman hoe hij met een Spaanse journalist sprak die meewerkt aan een documentaire over Courtois. In de reeks, die vanaf september wordt uitgezonden, gaat het in één aflevering ook over de Rode Duivels en zijn akkefietje met Tedesco.

Daarin wordt ook Martinez opgevoerd. De 50-jarige Spanjaard zou er uit de doeken doen hoe er ook in het verleden al spanningen zijn geweest over wie de kapiteinsband mocht dragen bij het nationale elftal. Tijdens zijn ambtstermijn, van medio 2016 tot na het teleurstellende WK in Qatar in 2022, was die eer nog weggelegd voor Eden Hazard.

Tedesco vs. Martinez

Na zijn pensioen besloot Tedesco om Kevin De Bruyne tot aanvoerder te bombarderen, met Romelu Lukaku en Courtois als vice-kapiteins. Een regeling die blijkbaar toch niet iedereen tevreden stemde en er mogelijk voor zorgde dat onderhuidse frustraties weer opborrelden, die dus reeds langer speelden maar Martinez beter wist te managen. 

Omgaan met vedetten en hun ego's blijft dan ook de specialiteit bij uitstek van de ex-bondscoach, die nu ook met Cristiano Ronaldo een prima band heeft. Anders dan Tedesco schuwt Martinez zelfs leugentjes om bestwil niet om zijn kleedkamer te beschermen naar de buitenwereld toe. Iets wat vooral Courtois duidelijk wel wist te appreciëren.

Wie is volgens u een betere coach?

Meest recent

Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

81
81
Exit dreigt: Janssen stelt Antwerp heldere voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

231
231
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

54
54
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

142
142
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

19
19
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

43
43
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

28
28
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

185
185
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

169
169
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

81
81
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

54
54
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

455
455
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

103
103
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

63
63
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

84
84
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

91
91
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

215
215
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

105
105
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

860
860
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

233
233
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

122
122
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

147
147
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

176
176
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

287
287
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

375
375

Meer sportnieuws