Buitenlandse media halen uit na handsbal: ‘België bestolen’

526 stemmen
Buitenlandse media halen uit na handsbal: ‘België bestolen’

De Rode Duivels gingen met 0-1 onderuit tegen Slowakije. Een flinke teleurstelling en slechte start op het Europees Kampioenschap in Duitsland. In het buitenland ging er veel aandacht naar de tweede afgekeurde goal.

Romelu Lukaku leek de gelijkmaker te scoren, maar plots werd de VAR geraadpleegd. Uiteindelijk werd het doelpunt ook afgekeurd. Loïs Openda raakte de bal even met de hand, maar de aanvaller van RB Leipzig werd ook in het duel geduwd.

LEES OOK: Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

VAR krijgt volle laag

In de buitenlandse media worden vooral de VAR onderuitgehaald. Gary Lineker wond er op X geen doekjes om. ‘Bullshit decision!’, klonk het duidelijk. Ook journalist Henry Winter was niet te spreken over de beslissing. ‘Afschuwelijke beslissing. Dit soort van onderzoekende, goalhatende, plezierblokkende beslissingen laten hun sporen na. Openda werd geduwd, hij was aan het sprinten, zijn hand was in een natuurlijke positie. België werd bestolen.’

Ook werd er naar de handsbal van een Slowaak in de zestien in de eerste helft gewezen. Ref Meler floot echter voor een fout van Jérémy Doku waardoor de VAR niet tussenbeide kon maken. Ook het Duitse ZDF was niet akkoord met de VAR en de arbitrage. “Voor mij is het geen hands en een geldig doelpunt. Ik denk niet dat de treffer afgekeurd moest worden”, zegt voormalige Bayern München-middenvelder Michael Ballack.

Zure nederlaag

Na het fiasco op het WK in Qatar is de nederlaag tegen het laag geklasseerde Slowakije een flinke domper. Er is werk aan de winkel voor Domenico Tedesco de komende wedstrijden tegen Roemenië en Oekraïne.

De bondscoach krijgt de wind van voren na zijn keuzes tegen Slowakije. Vooral de basisplaats van Yannick Carrasco als linksachter krijgt bakken kritiek.

Neemt de VAR het voetbalplezier weg?

Meest recent

Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

60
60
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

59
59
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

365
365
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

298
298
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3072
3072
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

54
54
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

59
59
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

136
136
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

52
52
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

177
177
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

63
63
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

20
20
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

183
183
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

187
187
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

166
166
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

99
99
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

35
35
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

113
113
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

119
119
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

121
121
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

119
119
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

249
249
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

51
51
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

186
186
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

374
374

Meer sportnieuws