Buitenlandse media halen uit na handsbal: ‘België bestolen’

door
Buitenlandse media halen uit na handsbal: ‘België bestolen’

De Rode Duivels gingen met 0-1 onderuit tegen Slowakije. Een flinke teleurstelling en slechte start op het Europees Kampioenschap in Duitsland. In het buitenland ging er veel aandacht naar de tweede afgekeurde goal.

Romelu Lukaku leek de gelijkmaker te scoren, maar plots werd de VAR geraadpleegd. Uiteindelijk werd het doelpunt ook afgekeurd. Loïs Openda raakte de bal even met de hand, maar de aanvaller van RB Leipzig werd ook in het duel geduwd.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

VAR krijgt volle laag

In de buitenlandse media worden vooral de VAR onderuitgehaald. Gary Lineker wond er op X geen doekjes om. ‘Bullshit decision!’, klonk het duidelijk. Ook journalist Henry Winter was niet te spreken over de beslissing. ‘Afschuwelijke beslissing. Dit soort van onderzoekende, goalhatende, plezierblokkende beslissingen laten hun sporen na. Openda werd geduwd, hij was aan het sprinten, zijn hand was in een natuurlijke positie. België werd bestolen.’

Ook werd er naar de handsbal van een Slowaak in de zestien in de eerste helft gewezen. Ref Meler floot echter voor een fout van Jérémy Doku waardoor de VAR niet tussenbeide kon maken. Ook het Duitse ZDF was niet akkoord met de VAR en de arbitrage. “Voor mij is het geen hands en een geldig doelpunt. Ik denk niet dat de treffer afgekeurd moest worden”, zegt voormalige Bayern München-middenvelder Michael Ballack.

Zure nederlaag

Na het fiasco op het WK in Qatar is de nederlaag tegen het laag geklasseerde Slowakije een flinke domper. Er is werk aan de winkel voor Domenico Tedesco de komende wedstrijden tegen Roemenië en Oekraïne.

De bondscoach krijgt de wind van voren na zijn keuzes tegen Slowakije. Vooral de basisplaats van Yannick Carrasco als linksachter krijgt bakken kritiek.

Neemt de VAR het voetbalplezier weg?

Meest recent

'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

5
5
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

34
34
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

48
48
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

128
128
'Lewandowski lonkt naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

231
231
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

22
22
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

66
66
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

99
99
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

127
127
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

112
112
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

81
81
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

454
454
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

289
289
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

86
86
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

818
818
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

126
126
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

163
163
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

317
317
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

183
183
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

80
80
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

864
864
Vermant ziet WK-plek in gevaar komen door ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

381
381
Anderlecht richting top zes, maar transfers overtuigen niet

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

361
361
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

79
79

Meer sportnieuws