Buitenlandse media halen uit na handsbal: ‘België bestolen’

526 stemmen
Buitenlandse media halen uit na handsbal: ‘België bestolen’

De Rode Duivels gingen met 0-1 onderuit tegen Slowakije. Een flinke teleurstelling en slechte start op het Europees Kampioenschap in Duitsland. In het buitenland ging er veel aandacht naar de tweede afgekeurde goal.

Romelu Lukaku leek de gelijkmaker te scoren, maar plots werd de VAR geraadpleegd. Uiteindelijk werd het doelpunt ook afgekeurd. Loïs Openda raakte de bal even met de hand, maar de aanvaller van RB Leipzig werd ook in het duel geduwd.

LEES OOK: Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

VAR krijgt volle laag

In de buitenlandse media worden vooral de VAR onderuitgehaald. Gary Lineker wond er op X geen doekjes om. ‘Bullshit decision!’, klonk het duidelijk. Ook journalist Henry Winter was niet te spreken over de beslissing. ‘Afschuwelijke beslissing. Dit soort van onderzoekende, goalhatende, plezierblokkende beslissingen laten hun sporen na. Openda werd geduwd, hij was aan het sprinten, zijn hand was in een natuurlijke positie. België werd bestolen.’

Ook werd er naar de handsbal van een Slowaak in de zestien in de eerste helft gewezen. Ref Meler floot echter voor een fout van Jérémy Doku waardoor de VAR niet tussenbeide kon maken. Ook het Duitse ZDF was niet akkoord met de VAR en de arbitrage. “Voor mij is het geen hands en een geldig doelpunt. Ik denk niet dat de treffer afgekeurd moest worden”, zegt voormalige Bayern München-middenvelder Michael Ballack.

Zure nederlaag

Na het fiasco op het WK in Qatar is de nederlaag tegen het laag geklasseerde Slowakije een flinke domper. Er is werk aan de winkel voor Domenico Tedesco de komende wedstrijden tegen Roemenië en Oekraïne.

De bondscoach krijgt de wind van voren na zijn keuzes tegen Slowakije. Vooral de basisplaats van Yannick Carrasco als linksachter krijgt bakken kritiek.

Neemt de VAR het voetbalplezier weg?

Meest recent

UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

6
6
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

26
26
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

25
25
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

151
151
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

132
132
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

163
163
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

97
97
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

121
121
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

278
278
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

271
271
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

207
207
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

175
175
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

266
266
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

222
222
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

84
84
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

54
54
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

505
505
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

233
233
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

379
379
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

180
180
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

250
250
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

122
122
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

489
489
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

206
206

Meer sportnieuws