‘Het stormt bij de Rode Duivels: van de basis naar de bank?’

door
‘Het stormt bij de Rode Duivels: van de basis naar de bank?’

De grootste verrassing in de wedstrijd tegen Slowakije was Yannick Carrasco als linksachter in plaats van de verwachte Maxim De Cuyper. Wesley Sonck noemde de keuze ondoorgrondelijk maar begrijpelijk gezien Carrasco's ervaring.

Hoewel Carrasco defensieve verantwoordelijkheid toont, blijft hij geen pure linksachter. De keuze voor hem was offensief bedoeld om Slowakije te domineren. Carrasco’s prestaties tijdens de wedstrijd waren echter wisselend en hij leek vaak onzeker over zijn rol.

Karl Vannieuwkerke vroeg zich af of Carrasco wist wat hij moest doen, terwijl Marc Degryse vond dat Tedesco beter De Cuyper had kunnen inzetten.

Carrasco's rol werd vooraf besproken met Tedesco, maar het kwam niet volledig tot uiting op het veld. Ondanks zijn tactische ervaring onder Diego Simeone en goede fysieke tests, is Carrasco's toekomst als linksachter onzeker.

Zodra Arthur Theate weer fit is, zal hij waarschijnlijk terugkeren naar zijn vaste positie, en blijft het de vraag waar Carrasco zal spelen: in het elftal of op de bank?

LEES OOK: Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Carrasco op linksachter: surprise van de chef

Domenico Tedesco verraste maandag met zijn opstelling van de Rode Duivels. De bondscoach plaatste Jérémy Doku op de rechterflank en koos voor Leandro Trossard aan de linkerkant.

De grootste verrassing was echter de keuze voor Yannick Carrasco als linksachter, waar velen hadden verwacht dat de pure linksback Maxim De Cuyper zou starten. “Trainers zijn ondoorgrondbaar,” zei Wesley Sonck bij Sporza Live. “Iedereen dacht dat De Cuyper zou beginnen, maar het werd Carrasco.”

Met zijn ervaring op grote toernooien en zijn eerdere rol als linksachter bij Atlético Madrid, moest Carrasco deze ongebruikelijke positie als linksachter in een viermansverdediging zeker aan.

Carrasco is geen verdedigende linksachter

Yannick Carrasco, in goede vorm tijdens de oefenwedstrijden in aanloop naar het EK 2024, staat bekend als een meester in het managen van wedstrijdsituaties. Hij weet precies wanneer hij moet omschakelen en neemt zijn defensieve verantwoordelijkheid serieus.

De keuze om Carrasco als linksachter in te zetten was daarom begrijpelijk. De andere optie, Maxim De Cuyper, is offensief sterk maar defensief nog niet voldoende getest bij de nationale ploeg.

Toch werd de keuze voor Carrasco als een zeer offensieve zet gezien, wat aangaf dat België Slowakije duidelijk wilde domineren. Met veel offensieve impulsen in het vooruitzicht was iedereen benieuwd naar het tactische plan van Domenico Tedesco.

“Carrasco is geen verdedigende linksachter,” merkte Wesley Sonck op bij Sporza Live. “Dat is de vraag: gaat hij het goed doen of komt hij in de problemen?”

Carrasco weet niet wat hij moet doen: “Hou het toch simpel, Tedesco!”

Tijdens de eerste helft was het niet helemaal duidelijk welke rol Yannick Carrasco vervulde. “Weet Carrasco wat hij moet doen?” vroeg Karl Vannieuwkerke zich af bij Sporza Live.

Carrasco leek te twijfelen over wanneer hij moest inschuiven en miste duidelijke coaching van achteruit. “Hou het toch simpel en zet De Cuyper, een echte linksback, op zijn positie,” zei Marc Degryse in Deviltime.

Het experiment met Carrasco pakte in de eerste helft niet goed uit. In de tweede helft was er enige verbetering te zien, maar het tactische plan van Domenico Tedesco om Carrasco buitenom te laten aanvallen mislukte.

Carrasco stond vaak in niemandsland en moest meer verdedigen omdat Slowakije hoog druk zette. “Dat was toch buiten zijn comfortzone,” merkte Hans Vandeweghe op in De Morgen.

Carrasco speelde tegen zijn natuurlijke voorkeur op een onnatuurlijke positie. “Noch een flop, noch een totaal succes,” schreef 7sur7. Ludo Vandewalle analyseerde dat Carrasco als linksachter geen mislukking was, maar het experiment was verre van perfect.

Carrasco is tactisch doorwinterd, maar niet op de linksachter

Domenico Tedesco en Yannick Carrasco hadden vooraf zijn onorthodoxe rol tactisch doorgesproken, maar op het veld kwam dit niet volledig tot uiting.

“Carrasco bracht zaken,” zei de bondscoach na de wedstrijd. Toch zal Tedesco meer van hem verwacht hebben.

De bondscoach waardeert Carrasco hoog, mede dankzij zijn sterke fysieke tests - hij blijft een van de besten van de groep. Carrasco is ook tactisch doorwinterd na zijn jaren onder Diego Simeone, maar blijkbaar niet in elke rol.

Als Arthur Theate terug fit is, zal hij zijn vaste plek op de linksachter wellicht terug innemen. En dan wordt het schuiven met Carrasco. In het elftal, of op de bank?

Moet Carrasco nog als linksachter spelen?

Meest recent

Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

9
9
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

44
44
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

67
67
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

135
135
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

278
278
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

138
138
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

225
225
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

615
615
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

358
358
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

349
349
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

163
163
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

75
75
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

225
225
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

434
434
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

335
335
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

155
155
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

60
60
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

125
125
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

260
260
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

362
362
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

644
644
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

452
452
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

505
505
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

153
153

Meer sportnieuws