‘Het stormt bij de Rode Duivels: van de basis naar de bank?’

1594 stemmen
‘Het stormt bij de Rode Duivels: van de basis naar de bank?’

De grootste verrassing in de wedstrijd tegen Slowakije was Yannick Carrasco als linksachter in plaats van de verwachte Maxim De Cuyper. Wesley Sonck noemde de keuze ondoorgrondelijk maar begrijpelijk gezien Carrasco's ervaring.

Hoewel Carrasco defensieve verantwoordelijkheid toont, blijft hij geen pure linksachter. De keuze voor hem was offensief bedoeld om Slowakije te domineren. Carrasco’s prestaties tijdens de wedstrijd waren echter wisselend en hij leek vaak onzeker over zijn rol.

Karl Vannieuwkerke vroeg zich af of Carrasco wist wat hij moest doen, terwijl Marc Degryse vond dat Tedesco beter De Cuyper had kunnen inzetten.

Carrasco's rol werd vooraf besproken met Tedesco, maar het kwam niet volledig tot uiting op het veld. Ondanks zijn tactische ervaring onder Diego Simeone en goede fysieke tests, is Carrasco's toekomst als linksachter onzeker.

Zodra Arthur Theate weer fit is, zal hij waarschijnlijk terugkeren naar zijn vaste positie, en blijft het de vraag waar Carrasco zal spelen: in het elftal of op de bank?

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Carrasco op linksachter: surprise van de chef

Domenico Tedesco verraste maandag met zijn opstelling van de Rode Duivels. De bondscoach plaatste Jérémy Doku op de rechterflank en koos voor Leandro Trossard aan de linkerkant.

De grootste verrassing was echter de keuze voor Yannick Carrasco als linksachter, waar velen hadden verwacht dat de pure linksback Maxim De Cuyper zou starten. “Trainers zijn ondoorgrondbaar,” zei Wesley Sonck bij Sporza Live. “Iedereen dacht dat De Cuyper zou beginnen, maar het werd Carrasco.”

Met zijn ervaring op grote toernooien en zijn eerdere rol als linksachter bij Atlético Madrid, moest Carrasco deze ongebruikelijke positie als linksachter in een viermansverdediging zeker aan.

Carrasco is geen verdedigende linksachter

Yannick Carrasco, in goede vorm tijdens de oefenwedstrijden in aanloop naar het EK 2024, staat bekend als een meester in het managen van wedstrijdsituaties. Hij weet precies wanneer hij moet omschakelen en neemt zijn defensieve verantwoordelijkheid serieus.

De keuze om Carrasco als linksachter in te zetten was daarom begrijpelijk. De andere optie, Maxim De Cuyper, is offensief sterk maar defensief nog niet voldoende getest bij de nationale ploeg.

Toch werd de keuze voor Carrasco als een zeer offensieve zet gezien, wat aangaf dat België Slowakije duidelijk wilde domineren. Met veel offensieve impulsen in het vooruitzicht was iedereen benieuwd naar het tactische plan van Domenico Tedesco.

“Carrasco is geen verdedigende linksachter,” merkte Wesley Sonck op bij Sporza Live. “Dat is de vraag: gaat hij het goed doen of komt hij in de problemen?”

Carrasco weet niet wat hij moet doen: “Hou het toch simpel, Tedesco!”

Tijdens de eerste helft was het niet helemaal duidelijk welke rol Yannick Carrasco vervulde. “Weet Carrasco wat hij moet doen?” vroeg Karl Vannieuwkerke zich af bij Sporza Live.

Carrasco leek te twijfelen over wanneer hij moest inschuiven en miste duidelijke coaching van achteruit. “Hou het toch simpel en zet De Cuyper, een echte linksback, op zijn positie,” zei Marc Degryse in Deviltime.

Het experiment met Carrasco pakte in de eerste helft niet goed uit. In de tweede helft was er enige verbetering te zien, maar het tactische plan van Domenico Tedesco om Carrasco buitenom te laten aanvallen mislukte.

Carrasco stond vaak in niemandsland en moest meer verdedigen omdat Slowakije hoog druk zette. “Dat was toch buiten zijn comfortzone,” merkte Hans Vandeweghe op in De Morgen.

Carrasco speelde tegen zijn natuurlijke voorkeur op een onnatuurlijke positie. “Noch een flop, noch een totaal succes,” schreef 7sur7. Ludo Vandewalle analyseerde dat Carrasco als linksachter geen mislukking was, maar het experiment was verre van perfect.

Carrasco is tactisch doorwinterd, maar niet op de linksachter

Domenico Tedesco en Yannick Carrasco hadden vooraf zijn onorthodoxe rol tactisch doorgesproken, maar op het veld kwam dit niet volledig tot uiting.

“Carrasco bracht zaken,” zei de bondscoach na de wedstrijd. Toch zal Tedesco meer van hem verwacht hebben.

De bondscoach waardeert Carrasco hoog, mede dankzij zijn sterke fysieke tests - hij blijft een van de besten van de groep. Carrasco is ook tactisch doorwinterd na zijn jaren onder Diego Simeone, maar blijkbaar niet in elke rol.

Als Arthur Theate terug fit is, zal hij zijn vaste plek op de linksachter wellicht terug innemen. En dan wordt het schuiven met Carrasco. In het elftal, of op de bank?

Moet Carrasco nog als linksachter spelen?

Meest recent

STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

59
59
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

20
20
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

99
99
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

131
131
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

40
40
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

36
36
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

109
109
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

111
111
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

41
41
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

335
335
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

266
266
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

66
66
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

253
253
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

328
328
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

102
102
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

61
61
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

401
401
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

252
252
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

81
81
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

490
490
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

139
139
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

776
776
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

311
311
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

400
400

Meer sportnieuws