‘Het stormt bij de Rode Duivels: van de basis naar de bank?’

door
‘Het stormt bij de Rode Duivels: van de basis naar de bank?’

De grootste verrassing in de wedstrijd tegen Slowakije was Yannick Carrasco als linksachter in plaats van de verwachte Maxim De Cuyper. Wesley Sonck noemde de keuze ondoorgrondelijk maar begrijpelijk gezien Carrasco's ervaring.

Hoewel Carrasco defensieve verantwoordelijkheid toont, blijft hij geen pure linksachter. De keuze voor hem was offensief bedoeld om Slowakije te domineren. Carrasco’s prestaties tijdens de wedstrijd waren echter wisselend en hij leek vaak onzeker over zijn rol.

Karl Vannieuwkerke vroeg zich af of Carrasco wist wat hij moest doen, terwijl Marc Degryse vond dat Tedesco beter De Cuyper had kunnen inzetten.

Carrasco's rol werd vooraf besproken met Tedesco, maar het kwam niet volledig tot uiting op het veld. Ondanks zijn tactische ervaring onder Diego Simeone en goede fysieke tests, is Carrasco's toekomst als linksachter onzeker.

Zodra Arthur Theate weer fit is, zal hij waarschijnlijk terugkeren naar zijn vaste positie, en blijft het de vraag waar Carrasco zal spelen: in het elftal of op de bank?

Carrasco op linksachter: surprise van de chef

Domenico Tedesco verraste maandag met zijn opstelling van de Rode Duivels. De bondscoach plaatste Jérémy Doku op de rechterflank en koos voor Leandro Trossard aan de linkerkant.

De grootste verrassing was echter de keuze voor Yannick Carrasco als linksachter, waar velen hadden verwacht dat de pure linksback Maxim De Cuyper zou starten. “Trainers zijn ondoorgrondbaar,” zei Wesley Sonck bij Sporza Live. “Iedereen dacht dat De Cuyper zou beginnen, maar het werd Carrasco.”

Met zijn ervaring op grote toernooien en zijn eerdere rol als linksachter bij Atlético Madrid, moest Carrasco deze ongebruikelijke positie als linksachter in een viermansverdediging zeker aan.

Carrasco is geen verdedigende linksachter

Yannick Carrasco, in goede vorm tijdens de oefenwedstrijden in aanloop naar het EK 2024, staat bekend als een meester in het managen van wedstrijdsituaties. Hij weet precies wanneer hij moet omschakelen en neemt zijn defensieve verantwoordelijkheid serieus.

De keuze om Carrasco als linksachter in te zetten was daarom begrijpelijk. De andere optie, Maxim De Cuyper, is offensief sterk maar defensief nog niet voldoende getest bij de nationale ploeg.

Toch werd de keuze voor Carrasco als een zeer offensieve zet gezien, wat aangaf dat België Slowakije duidelijk wilde domineren. Met veel offensieve impulsen in het vooruitzicht was iedereen benieuwd naar het tactische plan van Domenico Tedesco.

“Carrasco is geen verdedigende linksachter,” merkte Wesley Sonck op bij Sporza Live. “Dat is de vraag: gaat hij het goed doen of komt hij in de problemen?”

Carrasco weet niet wat hij moet doen: “Hou het toch simpel, Tedesco!”

Tijdens de eerste helft was het niet helemaal duidelijk welke rol Yannick Carrasco vervulde. “Weet Carrasco wat hij moet doen?” vroeg Karl Vannieuwkerke zich af bij Sporza Live.

Carrasco leek te twijfelen over wanneer hij moest inschuiven en miste duidelijke coaching van achteruit. “Hou het toch simpel en zet De Cuyper, een echte linksback, op zijn positie,” zei Marc Degryse in Deviltime.

Het experiment met Carrasco pakte in de eerste helft niet goed uit. In de tweede helft was er enige verbetering te zien, maar het tactische plan van Domenico Tedesco om Carrasco buitenom te laten aanvallen mislukte.

Carrasco stond vaak in niemandsland en moest meer verdedigen omdat Slowakije hoog druk zette. “Dat was toch buiten zijn comfortzone,” merkte Hans Vandeweghe op in De Morgen.

Carrasco speelde tegen zijn natuurlijke voorkeur op een onnatuurlijke positie. “Noch een flop, noch een totaal succes,” schreef 7sur7. Ludo Vandewalle analyseerde dat Carrasco als linksachter geen mislukking was, maar het experiment was verre van perfect.

Carrasco is tactisch doorwinterd, maar niet op de linksachter

Domenico Tedesco en Yannick Carrasco hadden vooraf zijn onorthodoxe rol tactisch doorgesproken, maar op het veld kwam dit niet volledig tot uiting.

“Carrasco bracht zaken,” zei de bondscoach na de wedstrijd. Toch zal Tedesco meer van hem verwacht hebben.

De bondscoach waardeert Carrasco hoog, mede dankzij zijn sterke fysieke tests - hij blijft een van de besten van de groep. Carrasco is ook tactisch doorwinterd na zijn jaren onder Diego Simeone, maar blijkbaar niet in elke rol.

Als Arthur Theate terug fit is, zal hij zijn vaste plek op de linksachter wellicht terug innemen. En dan wordt het schuiven met Carrasco. In het elftal, of op de bank?

JOUW MENING TELT:
Moet Carrasco nog als linksachter spelen?

Meest recent

"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

29
29
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

46
46
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

55
55
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

36
36
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

113
113
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

322
322
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

356
356
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

178
178
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

426
426
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1124
1124
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

85
85
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

93
93
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

154
154
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

89
89
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

565
565
'Overbodige pion kan Union aan topaanwinst helpen'

Het zal ongetwijfeld weer een drukke transferzomer worden bij Union. De Brusselaars zullen zich ...

35
35
'Lommel SK plukt ervaren middenvelder weg bij Beerschot'

Bij Beerschot gaat er veel volk vertrekken deze zomer, waardoor een aantal ploegen uiteraard ...

179
179
'Wilmots wil ex-speler aanstellen als coach van Standard'

De zoektocht naar een nieuwe trainer loopt niet alleen moeizaam bij Royal Antwerp FC, maar ook bij ...

286
286
'Rapid Wenen plukt smaakmaker weg bij AA Gent'

AA Gent gaat mogelijk een van zijn aanvallende krachten verliezen. VoetbalNieuws weet dat Rapid ...

362
362
WK Clubs: Messi opgelucht na sensationele fase, Atlético in nesten

In de Verenigde Staten wordt momenteel het gloednieuwe WK voor clubteams afgewerkt. In Groep A kon ...

73
73
'Vanden Borre duikt plots op bij Belgische eersteklasser'

Anthony Vanden Borre was de voorbije jaren wat van de radar verdwenen. Maar de 29-voudige Rode ...

306
306
'Club zet zich schrap: nieuwe transferontwikkeling Jashari'

Ardon Jashari werd afgelopen seizoen door zijn collega's verkozen tot beste speler in de Jupiler Pro ...

791
791
'City gaat compleet los: vijfde (!) zomeraanwinst binnen'

Manchester City start woensdag zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het Marokkaanse ...

174
174
Doelmannenklucht bij Anderlecht: Coosemans verraden?

Anderlecht leeft in een doelmannenklucht: Colin Coosemans schitterde afgelopen seizoen, maar ...

706
706

Meer sportnieuws