‘Het stormt bij de Rode Duivels: van de basis naar de bank?’

door
‘Het stormt bij de Rode Duivels: van de basis naar de bank?’

De grootste verrassing in de wedstrijd tegen Slowakije was Yannick Carrasco als linksachter in plaats van de verwachte Maxim De Cuyper. Wesley Sonck noemde de keuze ondoorgrondelijk maar begrijpelijk gezien Carrasco's ervaring.

Hoewel Carrasco defensieve verantwoordelijkheid toont, blijft hij geen pure linksachter. De keuze voor hem was offensief bedoeld om Slowakije te domineren. Carrasco’s prestaties tijdens de wedstrijd waren echter wisselend en hij leek vaak onzeker over zijn rol.

Karl Vannieuwkerke vroeg zich af of Carrasco wist wat hij moest doen, terwijl Marc Degryse vond dat Tedesco beter De Cuyper had kunnen inzetten.

Carrasco's rol werd vooraf besproken met Tedesco, maar het kwam niet volledig tot uiting op het veld. Ondanks zijn tactische ervaring onder Diego Simeone en goede fysieke tests, is Carrasco's toekomst als linksachter onzeker.

Zodra Arthur Theate weer fit is, zal hij waarschijnlijk terugkeren naar zijn vaste positie, en blijft het de vraag waar Carrasco zal spelen: in het elftal of op de bank?

LEES OOK: Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

Carrasco op linksachter: surprise van de chef

Domenico Tedesco verraste maandag met zijn opstelling van de Rode Duivels. De bondscoach plaatste Jérémy Doku op de rechterflank en koos voor Leandro Trossard aan de linkerkant.

De grootste verrassing was echter de keuze voor Yannick Carrasco als linksachter, waar velen hadden verwacht dat de pure linksback Maxim De Cuyper zou starten. “Trainers zijn ondoorgrondbaar,” zei Wesley Sonck bij Sporza Live. “Iedereen dacht dat De Cuyper zou beginnen, maar het werd Carrasco.”

Met zijn ervaring op grote toernooien en zijn eerdere rol als linksachter bij Atlético Madrid, moest Carrasco deze ongebruikelijke positie als linksachter in een viermansverdediging zeker aan.

Carrasco is geen verdedigende linksachter

Yannick Carrasco, in goede vorm tijdens de oefenwedstrijden in aanloop naar het EK 2024, staat bekend als een meester in het managen van wedstrijdsituaties. Hij weet precies wanneer hij moet omschakelen en neemt zijn defensieve verantwoordelijkheid serieus.

De keuze om Carrasco als linksachter in te zetten was daarom begrijpelijk. De andere optie, Maxim De Cuyper, is offensief sterk maar defensief nog niet voldoende getest bij de nationale ploeg.

Toch werd de keuze voor Carrasco als een zeer offensieve zet gezien, wat aangaf dat België Slowakije duidelijk wilde domineren. Met veel offensieve impulsen in het vooruitzicht was iedereen benieuwd naar het tactische plan van Domenico Tedesco.

“Carrasco is geen verdedigende linksachter,” merkte Wesley Sonck op bij Sporza Live. “Dat is de vraag: gaat hij het goed doen of komt hij in de problemen?”

Carrasco weet niet wat hij moet doen: “Hou het toch simpel, Tedesco!”

Tijdens de eerste helft was het niet helemaal duidelijk welke rol Yannick Carrasco vervulde. “Weet Carrasco wat hij moet doen?” vroeg Karl Vannieuwkerke zich af bij Sporza Live.

Carrasco leek te twijfelen over wanneer hij moest inschuiven en miste duidelijke coaching van achteruit. “Hou het toch simpel en zet De Cuyper, een echte linksback, op zijn positie,” zei Marc Degryse in Deviltime.

Het experiment met Carrasco pakte in de eerste helft niet goed uit. In de tweede helft was er enige verbetering te zien, maar het tactische plan van Domenico Tedesco om Carrasco buitenom te laten aanvallen mislukte.

Carrasco stond vaak in niemandsland en moest meer verdedigen omdat Slowakije hoog druk zette. “Dat was toch buiten zijn comfortzone,” merkte Hans Vandeweghe op in De Morgen.

Carrasco speelde tegen zijn natuurlijke voorkeur op een onnatuurlijke positie. “Noch een flop, noch een totaal succes,” schreef 7sur7. Ludo Vandewalle analyseerde dat Carrasco als linksachter geen mislukking was, maar het experiment was verre van perfect.

Carrasco is tactisch doorwinterd, maar niet op de linksachter

Domenico Tedesco en Yannick Carrasco hadden vooraf zijn onorthodoxe rol tactisch doorgesproken, maar op het veld kwam dit niet volledig tot uiting.

“Carrasco bracht zaken,” zei de bondscoach na de wedstrijd. Toch zal Tedesco meer van hem verwacht hebben.

De bondscoach waardeert Carrasco hoog, mede dankzij zijn sterke fysieke tests - hij blijft een van de besten van de groep. Carrasco is ook tactisch doorwinterd na zijn jaren onder Diego Simeone, maar blijkbaar niet in elke rol.

Als Arthur Theate terug fit is, zal hij zijn vaste plek op de linksachter wellicht terug innemen. En dan wordt het schuiven met Carrasco. In het elftal, of op de bank?

Moet Carrasco nog als linksachter spelen?

Meest recent

'Standard en Genk vechten pittig transferduel uit'

Standard en KRC Genk zijn uiteraard al bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Viaplay weet ...

34
34
Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Het WK loert om de hoek en heel wat spelers dromen nog van een ticket voor dat Wereldkampioenschoep. ...

34
34
WK en knaltransfer hét grote doel voor STVV'er

STVV zit in een dipje. Het verloor vier van zijn laatste vijf matchen en dit weekend komt Club ...

16
16
Hoe Club Brugge de basisploeg van Taravel heeft gevormd

Jérémy Taravel is ondertussen twee maanden trainer van RSC Anderlecht. Hij probeerde ...

85
85
'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Hier gaan we weer... AA Gent gaat twee juridische procedures starten tegen de Pro League. Het ...

223
223
Onrust slaat om in drama: Leko en sterspeler op ramkoers

Bij Club Brugge ligt een sterspeler plots onder vuur. Ivan Leko gaf publiek een duidelijke sneer, ...

170
170
Wilmots haalt slag thuis: “Gouden transfer voor Standard"

Standard wil met Marc Wilmots & co de komende jaren weer aansluiting gaan vinden met de ...

128
128
Anderlecht hoopt: blijft De Cat hierdoor wél?

Bij RSC Anderlecht is Nathan De Cat samen met Thorgan Hazard veruit de beste speler van dit seizoen. ...

151
151
KRC Genk rekent 'zich rijk': Heymans als grote voorbeeld

KRC Genk is zeer goed begonnen aan de Europe Play-Offs. De Limburgers spelen zondag in eigen huis ...

119
119
'Saga Romelu Lukaku: Anderlecht mag wél dromen'

Het is dé grote droom van elke fan van RSC Anderlecht: Romelu Lukaku die in de zomer ...

175
175
'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

146
146
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

104
104
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

156
156
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

70
70
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

329
329
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

559
559
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

128
128
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

522
522
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

306
306
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

132
132
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

281
281
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

593
593
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

112
112
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

76
76
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

49
49

Meer sportnieuws