‘Het stormt bij de Rode Duivels: van de basis naar de bank?’

door
‘Het stormt bij de Rode Duivels: van de basis naar de bank?’

De grootste verrassing in de wedstrijd tegen Slowakije was Yannick Carrasco als linksachter in plaats van de verwachte Maxim De Cuyper. Wesley Sonck noemde de keuze ondoorgrondelijk maar begrijpelijk gezien Carrasco's ervaring.

Hoewel Carrasco defensieve verantwoordelijkheid toont, blijft hij geen pure linksachter. De keuze voor hem was offensief bedoeld om Slowakije te domineren. Carrasco’s prestaties tijdens de wedstrijd waren echter wisselend en hij leek vaak onzeker over zijn rol.

Karl Vannieuwkerke vroeg zich af of Carrasco wist wat hij moest doen, terwijl Marc Degryse vond dat Tedesco beter De Cuyper had kunnen inzetten.

Carrasco's rol werd vooraf besproken met Tedesco, maar het kwam niet volledig tot uiting op het veld. Ondanks zijn tactische ervaring onder Diego Simeone en goede fysieke tests, is Carrasco's toekomst als linksachter onzeker.

Zodra Arthur Theate weer fit is, zal hij waarschijnlijk terugkeren naar zijn vaste positie, en blijft het de vraag waar Carrasco zal spelen: in het elftal of op de bank?

LEES OOK: Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Carrasco op linksachter: surprise van de chef

Domenico Tedesco verraste maandag met zijn opstelling van de Rode Duivels. De bondscoach plaatste Jérémy Doku op de rechterflank en koos voor Leandro Trossard aan de linkerkant.

De grootste verrassing was echter de keuze voor Yannick Carrasco als linksachter, waar velen hadden verwacht dat de pure linksback Maxim De Cuyper zou starten. “Trainers zijn ondoorgrondbaar,” zei Wesley Sonck bij Sporza Live. “Iedereen dacht dat De Cuyper zou beginnen, maar het werd Carrasco.”

Met zijn ervaring op grote toernooien en zijn eerdere rol als linksachter bij Atlético Madrid, moest Carrasco deze ongebruikelijke positie als linksachter in een viermansverdediging zeker aan.

Carrasco is geen verdedigende linksachter

Yannick Carrasco, in goede vorm tijdens de oefenwedstrijden in aanloop naar het EK 2024, staat bekend als een meester in het managen van wedstrijdsituaties. Hij weet precies wanneer hij moet omschakelen en neemt zijn defensieve verantwoordelijkheid serieus.

De keuze om Carrasco als linksachter in te zetten was daarom begrijpelijk. De andere optie, Maxim De Cuyper, is offensief sterk maar defensief nog niet voldoende getest bij de nationale ploeg.

Toch werd de keuze voor Carrasco als een zeer offensieve zet gezien, wat aangaf dat België Slowakije duidelijk wilde domineren. Met veel offensieve impulsen in het vooruitzicht was iedereen benieuwd naar het tactische plan van Domenico Tedesco.

“Carrasco is geen verdedigende linksachter,” merkte Wesley Sonck op bij Sporza Live. “Dat is de vraag: gaat hij het goed doen of komt hij in de problemen?”

Carrasco weet niet wat hij moet doen: “Hou het toch simpel, Tedesco!”

Tijdens de eerste helft was het niet helemaal duidelijk welke rol Yannick Carrasco vervulde. “Weet Carrasco wat hij moet doen?” vroeg Karl Vannieuwkerke zich af bij Sporza Live.

Carrasco leek te twijfelen over wanneer hij moest inschuiven en miste duidelijke coaching van achteruit. “Hou het toch simpel en zet De Cuyper, een echte linksback, op zijn positie,” zei Marc Degryse in Deviltime.

Het experiment met Carrasco pakte in de eerste helft niet goed uit. In de tweede helft was er enige verbetering te zien, maar het tactische plan van Domenico Tedesco om Carrasco buitenom te laten aanvallen mislukte.

Carrasco stond vaak in niemandsland en moest meer verdedigen omdat Slowakije hoog druk zette. “Dat was toch buiten zijn comfortzone,” merkte Hans Vandeweghe op in De Morgen.

Carrasco speelde tegen zijn natuurlijke voorkeur op een onnatuurlijke positie. “Noch een flop, noch een totaal succes,” schreef 7sur7. Ludo Vandewalle analyseerde dat Carrasco als linksachter geen mislukking was, maar het experiment was verre van perfect.

Carrasco is tactisch doorwinterd, maar niet op de linksachter

Domenico Tedesco en Yannick Carrasco hadden vooraf zijn onorthodoxe rol tactisch doorgesproken, maar op het veld kwam dit niet volledig tot uiting.

“Carrasco bracht zaken,” zei de bondscoach na de wedstrijd. Toch zal Tedesco meer van hem verwacht hebben.

De bondscoach waardeert Carrasco hoog, mede dankzij zijn sterke fysieke tests - hij blijft een van de besten van de groep. Carrasco is ook tactisch doorwinterd na zijn jaren onder Diego Simeone, maar blijkbaar niet in elke rol.

Als Arthur Theate terug fit is, zal hij zijn vaste plek op de linksachter wellicht terug innemen. En dan wordt het schuiven met Carrasco. In het elftal, of op de bank?

Moet Carrasco nog als linksachter spelen?

Meest recent

Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

9
9
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

20
20
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

43
43
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

14
14
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

25
25
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

339
339
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

62
62
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

74
74
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

227
227
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

199
199
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

353
353
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

165
165
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

42
42
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

142
142
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

196
196
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

42
42
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

150
150
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

245
245
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

228
228
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

202
202
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

48
48
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

299
299
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

364
364
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

55
55
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

198
198

Meer sportnieuws