'KV Kortrijk moet vertrek van held vrezen'

door stemmen
'KV Kortrijk moet vertrek van held vrezen'

KV Kortrijk mag volgend seizoen opnieuw aan de bak in de Jupiler Pro League en dat is eigenlijk een half mirakel. De Kerels stonden immers vrijwel het hele seizoen op een degradatieplaats, maar na een sterke eindsprint wisten ze nog degradatie te ontlopen.

Trainer Freyr Alexandersson krijgt nu een hele voorbereiding om de ploeg naar zijn hand te zetten, al zal KVK daar toch de nodige versterking voor nodig hebben. Wellicht zullen heel wat spelers vertrekken omdat ze gehuurd werden of einde contract zijn. Maar ook een sterkhouder zou andere oorden kunnen opzoeken.

LEES OOK: KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

João Silva gegeerd na sterk seizoen bij Kortrijk

João Silva was één van de weinige spelers die zich afgelopen seizoen in de kijker kon spelen in het Guldensporenstadion. De 25-jarige verdediger was een rots in de branding achterin en nam onder Glen De Boeck zelfs de aanvoerdersband over van Abdelkahar Kadri.

Silva kwam dit seizoen in totaal 40 keer in actie voor Kortrijk en scoorde daarin twee belangrijke goals. Hij scoorde in de play-offs tegen Eupen de goal die zijn ploeg weg van een rechtstreekse degradatieplaats bracht en stond daarna ook nog aan het kanon in de verlengingen van de barrage om het behoud tegen Lommel.

Interesse van Valladolid en Lecce

Dat levert de Portugees nu de nodige buitenlandse interesse op. Hij kan de stap zetten naar een grote competitie, want volgens Mundo Deportivo tonen Real Valladolid en Lecce belangstelling. Die eerste club promoveert naar La Liga, terwijl Lecce afgelopen seizoen op de veertiende plaats in de Serie A eindigde.

Kortrijk zal mogelijk verplicht zijn om mee te werken aan een transfer, want Silva ligt nog maar één jaar onder contract. Het zou dus de laatste kans kunnen worden om nog een transfersom op te strijken. Transfermarkt schat de waarde van Silva op 1,5 miljoen euro, dus Kortrijk kan wel nog een leuke som incasseren.

Zal KV Kortrijk hem nog kunnen houden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

24
24
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

56
56
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

81
81
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

72
72
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

164
164
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

181
181
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

142
142
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

125
125
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

477
477
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

697
697
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

409
409
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

213
213
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

123
123
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

81
81
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

418
418
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

191
191
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

304
304
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

280
280
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

432
432
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

440
440
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws