'KV Kortrijk moet vertrek van held vrezen'

door
'KV Kortrijk moet vertrek van held vrezen'

KV Kortrijk mag volgend seizoen opnieuw aan de bak in de Jupiler Pro League en dat is eigenlijk een half mirakel. De Kerels stonden immers vrijwel het hele seizoen op een degradatieplaats, maar na een sterke eindsprint wisten ze nog degradatie te ontlopen.

Trainer Freyr Alexandersson krijgt nu een hele voorbereiding om de ploeg naar zijn hand te zetten, al zal KVK daar toch de nodige versterking voor nodig hebben. Wellicht zullen heel wat spelers vertrekken omdat ze gehuurd werden of einde contract zijn. Maar ook een sterkhouder zou andere oorden kunnen opzoeken.

LEES OOK: BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

João Silva gegeerd na sterk seizoen bij Kortrijk

João Silva was één van de weinige spelers die zich afgelopen seizoen in de kijker kon spelen in het Guldensporenstadion. De 25-jarige verdediger was een rots in de branding achterin en nam onder Glen De Boeck zelfs de aanvoerdersband over van Abdelkahar Kadri.

Silva kwam dit seizoen in totaal 40 keer in actie voor Kortrijk en scoorde daarin twee belangrijke goals. Hij scoorde in de play-offs tegen Eupen de goal die zijn ploeg weg van een rechtstreekse degradatieplaats bracht en stond daarna ook nog aan het kanon in de verlengingen van de barrage om het behoud tegen Lommel.

Interesse van Valladolid en Lecce

Dat levert de Portugees nu de nodige buitenlandse interesse op. Hij kan de stap zetten naar een grote competitie, want volgens Mundo Deportivo tonen Real Valladolid en Lecce belangstelling. Die eerste club promoveert naar La Liga, terwijl Lecce afgelopen seizoen op de veertiende plaats in de Serie A eindigde.

Kortrijk zal mogelijk verplicht zijn om mee te werken aan een transfer, want Silva ligt nog maar één jaar onder contract. Het zou dus de laatste kans kunnen worden om nog een transfersom op te strijken. Transfermarkt schat de waarde van Silva op 1,5 miljoen euro, dus Kortrijk kan wel nog een leuke som incasseren.

Zal KV Kortrijk hem nog kunnen houden?

Meest recent

Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

2
2
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

10
10
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

57
57
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

19
19
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

103
103
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

109
109
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

62
62
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

174
174
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

122
122
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

74
74
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

122
122
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

278
278
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

157
157
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

118
118
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

227
227
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

76
76
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

257
257
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

140
140
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

838
838
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

96
96
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

209
209
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

84
84
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

142
142
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

817
817
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

181
181

Meer sportnieuws