'KV Kortrijk moet vertrek van held vrezen'

door
'KV Kortrijk moet vertrek van held vrezen'

KV Kortrijk mag volgend seizoen opnieuw aan de bak in de Jupiler Pro League en dat is eigenlijk een half mirakel. De Kerels stonden immers vrijwel het hele seizoen op een degradatieplaats, maar na een sterke eindsprint wisten ze nog degradatie te ontlopen.

Trainer Freyr Alexandersson krijgt nu een hele voorbereiding om de ploeg naar zijn hand te zetten, al zal KVK daar toch de nodige versterking voor nodig hebben. Wellicht zullen heel wat spelers vertrekken omdat ze gehuurd werden of einde contract zijn. Maar ook een sterkhouder zou andere oorden kunnen opzoeken.

LEES OOK: Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

João Silva gegeerd na sterk seizoen bij Kortrijk

João Silva was één van de weinige spelers die zich afgelopen seizoen in de kijker kon spelen in het Guldensporenstadion. De 25-jarige verdediger was een rots in de branding achterin en nam onder Glen De Boeck zelfs de aanvoerdersband over van Abdelkahar Kadri.

Silva kwam dit seizoen in totaal 40 keer in actie voor Kortrijk en scoorde daarin twee belangrijke goals. Hij scoorde in de play-offs tegen Eupen de goal die zijn ploeg weg van een rechtstreekse degradatieplaats bracht en stond daarna ook nog aan het kanon in de verlengingen van de barrage om het behoud tegen Lommel.

Interesse van Valladolid en Lecce

Dat levert de Portugees nu de nodige buitenlandse interesse op. Hij kan de stap zetten naar een grote competitie, want volgens Mundo Deportivo tonen Real Valladolid en Lecce belangstelling. Die eerste club promoveert naar La Liga, terwijl Lecce afgelopen seizoen op de veertiende plaats in de Serie A eindigde.

Kortrijk zal mogelijk verplicht zijn om mee te werken aan een transfer, want Silva ligt nog maar één jaar onder contract. Het zou dus de laatste kans kunnen worden om nog een transfersom op te strijken. Transfermarkt schat de waarde van Silva op 1,5 miljoen euro, dus Kortrijk kan wel nog een leuke som incasseren.

Zal KV Kortrijk hem nog kunnen houden?

Meest recent

Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

4
4
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

67
67
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

27
27
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

89
89
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

280
280
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

35
35
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

68
68
'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

132
132
'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Club Brugge lijkt in de zomer weer stevig langs de kassa te zullen passeren. Het zag de voorbije ...

182
182
Zeer verrassend centraal duo bij Rode Duivels?

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten voor hun laatste oefenstage voor het ...

133
133
'Rangers hakt transferknoop door over Belgische sensatie'

In Schotland blijft de titelstrijd razend spannend. Hearts prijkt nog steeds verrassend aan de ...

74
74
'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

163
163
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

129
129
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

152
152
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

72
72
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

88
88
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

260
260
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

378
378
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

196
196
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

100
100
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

44
44
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

491
491
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

69
69
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

186
186

Meer sportnieuws