'KV Kortrijk moet vertrek van held vrezen'

door
'KV Kortrijk moet vertrek van held vrezen'

KV Kortrijk mag volgend seizoen opnieuw aan de bak in de Jupiler Pro League en dat is eigenlijk een half mirakel. De Kerels stonden immers vrijwel het hele seizoen op een degradatieplaats, maar na een sterke eindsprint wisten ze nog degradatie te ontlopen.

Trainer Freyr Alexandersson krijgt nu een hele voorbereiding om de ploeg naar zijn hand te zetten, al zal KVK daar toch de nodige versterking voor nodig hebben. Wellicht zullen heel wat spelers vertrekken omdat ze gehuurd werden of einde contract zijn. Maar ook een sterkhouder zou andere oorden kunnen opzoeken.

João Silva gegeerd na sterk seizoen bij Kortrijk

João Silva was één van de weinige spelers die zich afgelopen seizoen in de kijker kon spelen in het Guldensporenstadion. De 25-jarige verdediger was een rots in de branding achterin en nam onder Glen De Boeck zelfs de aanvoerdersband over van Abdelkahar Kadri.

Silva kwam dit seizoen in totaal 40 keer in actie voor Kortrijk en scoorde daarin twee belangrijke goals. Hij scoorde in de play-offs tegen Eupen de goal die zijn ploeg weg van een rechtstreekse degradatieplaats bracht en stond daarna ook nog aan het kanon in de verlengingen van de barrage om het behoud tegen Lommel.

Interesse van Valladolid en Lecce

Dat levert de Portugees nu de nodige buitenlandse interesse op. Hij kan de stap zetten naar een grote competitie, want volgens Mundo Deportivo tonen Real Valladolid en Lecce belangstelling. Die eerste club promoveert naar La Liga, terwijl Lecce afgelopen seizoen op de veertiende plaats in de Serie A eindigde.

Kortrijk zal mogelijk verplicht zijn om mee te werken aan een transfer, want Silva ligt nog maar één jaar onder contract. Het zou dus de laatste kans kunnen worden om nog een transfersom op te strijken. Transfermarkt schat de waarde van Silva op 1,5 miljoen euro, dus Kortrijk kan wel nog een leuke som incasseren.

Zal KV Kortrijk hem nog kunnen houden?

Meest recent

D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

5
5
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

59
59
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

21
21
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

34
34
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

265
265
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

119
119
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

140
140
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

118
118
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

47
47
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

64
64
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

46
46
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

210
210
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

254
254
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

360
360
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

154
154
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

83
83
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

55
55
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

270
270
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

498
498
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

261
261
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

164
164
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

445
445
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

225
225
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

458
458

Meer sportnieuws