TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Skov, smaakmaker Antwerp gratis weg'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Skov, smaakmaker Antwerp gratis weg'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge anticiperen ze al op het vertrek van enkele smaakmakers. Op de flank mag er bijvoorbeeld nog iets bij omdat Skov Olsen en/of Nusa zouden kunnen vertrekken. Blauw-Zwart zou daarvoor naar de Portugese competitie lonken, waar ze hun oog laten vallen hebben op Bachir Belloumi. De 22-jarige Algerijn maakte indruk bij SC Farense en is ook gegeerd door Parma en Olympique Marseille. In zijn contract zou een afkoopsom van 15 miljoen euro staan.

Antwerp zal deze zomer ook de nodige smaakmakers verliezen. Eén van hen loopt zelfs gratis de deur uit. Chidera Ejuke werd afgelopen seizoen gehuurd van CSKA Moskou, waar hij ook einde contract was. Antwerp had misschien gehoopt om de Nigeriaan zo gratis te strikken, maar dat plannetje mag opgeborgen worden. Ejuke zou namelijk zijn handtekening zetten bij Sevilla.

Bij KRC Genk beweegt er ook heel wat. Het is bijvoorbeeld nog altijd wachten op de aankondiging van de komst van Matte Smets. De transfer van de verdediger van STVV leek helemaal rond te zijn, maar er zouden nog enkele praktische zaken afgerond moeten worden.

Daarnaast zal Genk de komende maanden ook weer een aantal sterkhouders zien vertrekken. Wie echter wel zeker zal blijven, is Christopher Bonsu Baah. Ondanks een moeilijk eerste seizoen is er nog heel wat interesse voor de 19-jarige Ghanees, maar sportief directeur Dimitri de Condé stelt dat hij niet te koop is.

AA Gent was de voorbije weken ook al druk in de weer. De Buffalo's zien nu opnieuw een jong talent vertrekken, want na één seizoen trekt Deogracias Bassinga de Gentse deur alweer achter zich dicht. De 18-jarige aanvaller kon zich bij Jong AA Gent niet doorzetten en kiest nu voor een avontuur in Georgië bij Dila Gori.

Cercle Brugge zal deze zomer meer dan waarschijnlijk afscheid moeten nemen van Kevin Denkey. Er lijkt zich nu een volgende club gemeld te hebben voor de topschutter, want ook West Ham zou zijn komst wel zien zitten. De Hammers zoeken een nieuwe spits, maar twijfelen nog tussen Denkey en Thijs Dallinga (Toulouse).

Buitenland

Marc Brys is sinds enkele maanden aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar makkelijk heeft onze landgenoot het daar allesbehalve. Desondanks zou hij nu wel een fraaie overstap kunnen maken. Hij zou namelijk in de running te zijn om aan de slag te gaan bij Nigeria, dat een nieuwe bondscoach zoekt en al informeerde.

Met de komst van Kylian Mbappé verwezenlijkte Real Madrid deze zomer al zijn toptransfer, maar de Koninklijke denkt ook al aan de volgende Galactico. Dat zou Florian Wirtz moeten worden. Het Duitse toptalent schitterde dit seizoen bij Bayer Leverkusen en scoorde ook heerlijk in de openingsmatch van het EK. Real wil de offensieve middenvelder in de zomer van 2025 binnenhalen.

Zou Nigeria een stap vooruit zijn voor Brys?

Meest recent

Arsenal slikt mokerslag: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

9
9
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

199
199
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

217
217
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

245
245
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

83
83
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

30
30
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

108
108
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

52
52
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

63
63
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

155
155
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

580
580
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

92
92
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

170
170
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

209
209
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

225
225
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

118
118
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

41
41
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

112
112
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

79
79
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

37
37
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

173
173
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

318
318
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

137
137
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

432
432
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

53
53

Meer sportnieuws