TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Skov, smaakmaker Antwerp gratis weg'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Skov, smaakmaker Antwerp gratis weg'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge anticiperen ze al op het vertrek van enkele smaakmakers. Op de flank mag er bijvoorbeeld nog iets bij omdat Skov Olsen en/of Nusa zouden kunnen vertrekken. Blauw-Zwart zou daarvoor naar de Portugese competitie lonken, waar ze hun oog laten vallen hebben op Bachir Belloumi. De 22-jarige Algerijn maakte indruk bij SC Farense en is ook gegeerd door Parma en Olympique Marseille. In zijn contract zou een afkoopsom van 15 miljoen euro staan.

Antwerp zal deze zomer ook de nodige smaakmakers verliezen. Eén van hen loopt zelfs gratis de deur uit. Chidera Ejuke werd afgelopen seizoen gehuurd van CSKA Moskou, waar hij ook einde contract was. Antwerp had misschien gehoopt om de Nigeriaan zo gratis te strikken, maar dat plannetje mag opgeborgen worden. Ejuke zou namelijk zijn handtekening zetten bij Sevilla.

Bij KRC Genk beweegt er ook heel wat. Het is bijvoorbeeld nog altijd wachten op de aankondiging van de komst van Matte Smets. De transfer van de verdediger van STVV leek helemaal rond te zijn, maar er zouden nog enkele praktische zaken afgerond moeten worden.

Daarnaast zal Genk de komende maanden ook weer een aantal sterkhouders zien vertrekken. Wie echter wel zeker zal blijven, is Christopher Bonsu Baah. Ondanks een moeilijk eerste seizoen is er nog heel wat interesse voor de 19-jarige Ghanees, maar sportief directeur Dimitri de Condé stelt dat hij niet te koop is.

AA Gent was de voorbije weken ook al druk in de weer. De Buffalo's zien nu opnieuw een jong talent vertrekken, want na één seizoen trekt Deogracias Bassinga de Gentse deur alweer achter zich dicht. De 18-jarige aanvaller kon zich bij Jong AA Gent niet doorzetten en kiest nu voor een avontuur in Georgië bij Dila Gori.

Cercle Brugge zal deze zomer meer dan waarschijnlijk afscheid moeten nemen van Kevin Denkey. Er lijkt zich nu een volgende club gemeld te hebben voor de topschutter, want ook West Ham zou zijn komst wel zien zitten. De Hammers zoeken een nieuwe spits, maar twijfelen nog tussen Denkey en Thijs Dallinga (Toulouse).

Buitenland

Marc Brys is sinds enkele maanden aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar makkelijk heeft onze landgenoot het daar allesbehalve. Desondanks zou hij nu wel een fraaie overstap kunnen maken. Hij zou namelijk in de running te zijn om aan de slag te gaan bij Nigeria, dat een nieuwe bondscoach zoekt en al informeerde.

Met de komst van Kylian Mbappé verwezenlijkte Real Madrid deze zomer al zijn toptransfer, maar de Koninklijke denkt ook al aan de volgende Galactico. Dat zou Florian Wirtz moeten worden. Het Duitse toptalent schitterde dit seizoen bij Bayer Leverkusen en scoorde ook heerlijk in de openingsmatch van het EK. Real wil de offensieve middenvelder in de zomer van 2025 binnenhalen.

Zou Nigeria een stap vooruit zijn voor Brys?

Meest recent

'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

13
13
Kermis op Old Trafford: Engelse pers pakt Lammens aan

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

63
63
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

167
167
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

246
246
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

327
327
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

132
132
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

262
262
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

335
335
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

325
325
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

305
305
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

385
385
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

497
497
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

650
650
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

240
240
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

36
36
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

663
663
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

315
315
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1430
1430
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

483
483
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

463
463
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

442
442
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

321
321
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

552
552
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

215
215
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

394
394

Meer sportnieuws