Marc Degryse verrast met zijn 'ideale defensieve duo'

door
Marc Degryse verrast met zijn 'ideale defensieve duo'

De Rode Duivels spelen vandaag wellicht met Wout Faes en Zeno Debast centraal achterin tegen Slovakije. Dat is voor Marc Degryse niet het 'ideale' duo achteraan. In de EK-gids van Het Laatste Nieuws gaf hij daar meer uitleg over.

LEES OOK: Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Met Witsel en Vertonghen?

"Ik zou achteraan zeker durven spelen met het duo Axel Witsel - Jan Vertonghen, zeker in de groepswedstrijden. Als Domenico Tedesco niet overtuigd is van Wout Faes of Zeno Debast, dan denk ik dat de bondscoach het aandurft om Witsel en Vertonghen centraal achterin te zetten. Alleen in een kwartfinale tegen Frankrijk zou het link worden", aldus Degryse.

Faes een zekerheid

Het is vreemd dat Degryse twijfels uit om Faes, want hij speelt altijd onder Tedesco. De bondscoach heeft duidelijk zeer veel vertrouwen in de speler van Leicester City en hij lijkt altijd te spelen indien topfit. Faes is zeker geen verdediger van wereldklasse, maar tot op heden speelde hij zeker niet onaardig bij de Rode Duivels. Sober, maar hij weet wat hij kan en vooral niet kan. Een soort van degelijkheid waar je als coach wel op kan bouwen.

Tegen Slovakije zal Faes zeker spelen. Witsel is niet fit en ook Vertonghen en Theate, die beiden centraal uit de voeten kunnen, zullen wellicht nog gespaard worden. Beiden zijn nog maar een aantal dagen weer klaar voor de dienst, maar ze waren toch vele weken out. Er zal geen enkel risico met hen worden genomen. 

Moet Tedesco indien topfit altjd voor Witsel-Vertonghen kiezen?

Meest recent

'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

19
19
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

306
306
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

41
41
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

22
22
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

24
24
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

220
220
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

296
296
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

194
194
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

71
71
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

55
55
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

287
287
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

184
184
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

285
285
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

187
187
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

119
119
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

182
182
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

101
101
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

217
217
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

95
95
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

138
138
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

118
118
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

171
171
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

341
341
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281

Meer sportnieuws