Marc Degryse verrast met zijn 'ideale defensieve duo'

216 stemmen
Marc Degryse verrast met zijn 'ideale defensieve duo'

De Rode Duivels spelen vandaag wellicht met Wout Faes en Zeno Debast centraal achterin tegen Slovakije. Dat is voor Marc Degryse niet het 'ideale' duo achteraan. In de EK-gids van Het Laatste Nieuws gaf hij daar meer uitleg over.

LEES OOK: Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Met Witsel en Vertonghen?

"Ik zou achteraan zeker durven spelen met het duo Axel Witsel - Jan Vertonghen, zeker in de groepswedstrijden. Als Domenico Tedesco niet overtuigd is van Wout Faes of Zeno Debast, dan denk ik dat de bondscoach het aandurft om Witsel en Vertonghen centraal achterin te zetten. Alleen in een kwartfinale tegen Frankrijk zou het link worden", aldus Degryse.

Faes een zekerheid

Het is vreemd dat Degryse twijfels uit om Faes, want hij speelt altijd onder Tedesco. De bondscoach heeft duidelijk zeer veel vertrouwen in de speler van Leicester City en hij lijkt altijd te spelen indien topfit. Faes is zeker geen verdediger van wereldklasse, maar tot op heden speelde hij zeker niet onaardig bij de Rode Duivels. Sober, maar hij weet wat hij kan en vooral niet kan. Een soort van degelijkheid waar je als coach wel op kan bouwen.

Tegen Slovakije zal Faes zeker spelen. Witsel is niet fit en ook Vertonghen en Theate, die beiden centraal uit de voeten kunnen, zullen wellicht nog gespaard worden. Beiden zijn nog maar een aantal dagen weer klaar voor de dienst, maar ze waren toch vele weken out. Er zal geen enkel risico met hen worden genomen. 

Moet Tedesco indien topfit altjd voor Witsel-Vertonghen kiezen?

Meest recent

'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

533
533
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

114
114
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

45
45
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

112
112
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

59
59
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

200
200
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

94
94
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

424
424
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

422
422
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

364
364
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

807
807
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

189
189
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

250
250
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

374
374
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

55
55
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

552
552
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

208
208
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

174
174
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

66
66
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

94
94
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

74
74
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

471
471
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

271
271
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

606
606
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

190
190

Meer sportnieuws