Vernietigend: "Tedesco heeft hem meer nodig dan Courtois"

195
Vernietigend:

Romelu Lukaku is cruciaal voor de Rode Duivels, zowel op als naast het veld. Als topschutter met zes EK-doelpunten wordt hij gezien als favoriet voor de titel van topscorer op het EK 2024.

Lukaku's efficiëntie en doelgerichtheid maken hem onvervangbaar. In de kleedkamer fungeert hij als mentor, waar hij door veel spelers wordt gerespecteerd.

Coach Domenico Tedesco krijgt kritiek voor zijn aanpak rond Thibaut Courtois, waarbij wordt gesuggereerd dat hij meer inspanningen zou hebben gedaan als het om Lukaku ging. Lukaku's impact en leiderschap maken hem essentieel voor de Belgische nationale ploeg.

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Lukaku topschutter op het EK 2024? Niet aflatende doelpuntenmachine

Jérémy Doku zorgt voor flitsende acties en waanzinnige acceleraties, terwijl Kevin De Bruyne het spel verdeelt en als de metronoom van de Rode Duivels fungeert. Voorin ligt de verantwoordelijkheid voor doelpunten bij Romelu Lukaku.

Met zes doelpunten in een EK op zijn naam, staat hij te popelen om dit aantal in Duitsland flink op te schroeven. Volgens Match of the Day Magazine is hij de favoriet om topscorer van het EK 2024 te worden.

Ook Luc Nilis ziet hem als een sterke kanshebber. “Samen met Mbappé en Kane vormt hij voor mij de top drie”, zei Nilis aan Voetbal International.

“Ik vind Lukaku vooral een topschutter, met de nadruk op schutter”, zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad. “Hij maakt elke kans af, beter kan niet. Een doelpuntenmachine die nooit aflaat”, schreef Sportsbladet.

Opta Analyst, een toonaangevende site voor voetbalstatistieken, is onder de indruk van Lukaku's efficiëntie. In de kwalificatiecampagne schoot hij 29 keer op doel, wat resulteerde in 14 doelpunten: een verbluffende efficiëntie van maar liefst 48,3 procent.

De nieuwe nummer 10: onvervangbaar voor de Rode Duivels

Romelu Lukaku is niet alleen een sterke en balvaste spits, maar ook bijzonder lastig te verdedigen. Sportbladet noemt hem treffend “de bulldozerspits uit Antwerpen”. Hein Vanhaezebrouck benadrukte in Sporza Daily terecht dat weinig landen een spits van Lukaku’s kaliber hebben.

“Hij is beresterk, goed in de omschakeling en staat garant voor goals. Het is simpel: Lukaku is onvervangbaar in dit elftal”, aldus Vanhaezebrouck.

Lukaku is een gedreven kracht binnen de Belgische nationale ploeg en streeft naar het allerhoogste. “Ik wil iets winnen met mijn land. Halve finale hier, halve finale daar, dat is normaal. Ik zou graag eens in een finale staan”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

“Want iets winnen met je land voelt toch anders dan een prijs met een club.”

Na het pensioen van Eden Hazard erfde Lukaku het iconische rugnummer 10, dat hij voor het eerst op een groot toernooi zal dragen. Leandro Trossard profiteert hiervan en neemt Lukaku’s oude nummer 9 over.

The big boss: “Tedesco heeft Lukaku meer nodig dan Courtois”

Romelu Lukaku is niet alleen onmisbaar op het veld bij de Rode Duivels, maar speelt ook een cruciale rol in de kleedkamer. Na het vertrek van Vincent Kompany heeft Lukaku de rol van mentor op zich genomen.

Amadou Onana noemde Big Rom zelfs “the big boss”. Volgens Jan Hauspie, journalist bij De Morgen, kijken veel spelers naar hem op en is het draagvlak voor Lukaku als aanvoerder groter dan voor Thibaut Courtois.

Domenico Tedesco wordt verweten dat hij meer had moeten doen om Courtois terug te halen. René Vandereycken vroeg zich af of Tedesco hetzelfde zou hebben gehandeld als het om Lukaku zou gaan.

“Ik denk dat hij daar meer inspanningen zou gedaan hebben.. Ik denk dat hij vindt dat hij Lukaku meer nodig heeft dan Courtois.”

Lukaku is belangrijker dan Courtois voor de Rode Duivels

Meest recent

Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

0
0
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

10
10
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

169
169
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

77
77
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

91
91
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

103
103
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

42
42
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

123
123
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

137
137
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

67
67
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

58
58
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

20
20
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

92
92
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

234
234
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

168
168
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

387
387
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

328
328
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

132
132
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

144
144
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

241
241
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

213
213
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

279
279
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

331
331
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

235
235
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

233
233

Meer sportnieuws