Vernietigend: "Tedesco heeft hem meer nodig dan Courtois"

195 stemmen
Vernietigend:

Romelu Lukaku is cruciaal voor de Rode Duivels, zowel op als naast het veld. Als topschutter met zes EK-doelpunten wordt hij gezien als favoriet voor de titel van topscorer op het EK 2024.

Lukaku's efficiëntie en doelgerichtheid maken hem onvervangbaar. In de kleedkamer fungeert hij als mentor, waar hij door veel spelers wordt gerespecteerd.

Coach Domenico Tedesco krijgt kritiek voor zijn aanpak rond Thibaut Courtois, waarbij wordt gesuggereerd dat hij meer inspanningen zou hebben gedaan als het om Lukaku ging. Lukaku's impact en leiderschap maken hem essentieel voor de Belgische nationale ploeg.

LEES OOK: De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

Lukaku topschutter op het EK 2024? Niet aflatende doelpuntenmachine

Jérémy Doku zorgt voor flitsende acties en waanzinnige acceleraties, terwijl Kevin De Bruyne het spel verdeelt en als de metronoom van de Rode Duivels fungeert. Voorin ligt de verantwoordelijkheid voor doelpunten bij Romelu Lukaku.

Met zes doelpunten in een EK op zijn naam, staat hij te popelen om dit aantal in Duitsland flink op te schroeven. Volgens Match of the Day Magazine is hij de favoriet om topscorer van het EK 2024 te worden.

Ook Luc Nilis ziet hem als een sterke kanshebber. “Samen met Mbappé en Kane vormt hij voor mij de top drie”, zei Nilis aan Voetbal International.

“Ik vind Lukaku vooral een topschutter, met de nadruk op schutter”, zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad. “Hij maakt elke kans af, beter kan niet. Een doelpuntenmachine die nooit aflaat”, schreef Sportsbladet.

Opta Analyst, een toonaangevende site voor voetbalstatistieken, is onder de indruk van Lukaku's efficiëntie. In de kwalificatiecampagne schoot hij 29 keer op doel, wat resulteerde in 14 doelpunten: een verbluffende efficiëntie van maar liefst 48,3 procent.

De nieuwe nummer 10: onvervangbaar voor de Rode Duivels

Romelu Lukaku is niet alleen een sterke en balvaste spits, maar ook bijzonder lastig te verdedigen. Sportbladet noemt hem treffend “de bulldozerspits uit Antwerpen”. Hein Vanhaezebrouck benadrukte in Sporza Daily terecht dat weinig landen een spits van Lukaku’s kaliber hebben.

“Hij is beresterk, goed in de omschakeling en staat garant voor goals. Het is simpel: Lukaku is onvervangbaar in dit elftal”, aldus Vanhaezebrouck.

Lukaku is een gedreven kracht binnen de Belgische nationale ploeg en streeft naar het allerhoogste. “Ik wil iets winnen met mijn land. Halve finale hier, halve finale daar, dat is normaal. Ik zou graag eens in een finale staan”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

“Want iets winnen met je land voelt toch anders dan een prijs met een club.”

Na het pensioen van Eden Hazard erfde Lukaku het iconische rugnummer 10, dat hij voor het eerst op een groot toernooi zal dragen. Leandro Trossard profiteert hiervan en neemt Lukaku’s oude nummer 9 over.

The big boss: “Tedesco heeft Lukaku meer nodig dan Courtois”

Romelu Lukaku is niet alleen onmisbaar op het veld bij de Rode Duivels, maar speelt ook een cruciale rol in de kleedkamer. Na het vertrek van Vincent Kompany heeft Lukaku de rol van mentor op zich genomen.

Amadou Onana noemde Big Rom zelfs “the big boss”. Volgens Jan Hauspie, journalist bij De Morgen, kijken veel spelers naar hem op en is het draagvlak voor Lukaku als aanvoerder groter dan voor Thibaut Courtois.

Domenico Tedesco wordt verweten dat hij meer had moeten doen om Courtois terug te halen. René Vandereycken vroeg zich af of Tedesco hetzelfde zou hebben gehandeld als het om Lukaku zou gaan.

“Ik denk dat hij daar meer inspanningen zou gedaan hebben.. Ik denk dat hij vindt dat hij Lukaku meer nodig heeft dan Courtois.”

Lukaku is belangrijker dan Courtois voor de Rode Duivels

Meest recent

Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

29
29
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

54
54
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

188
188
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

30
30
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

27
27
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

351
351
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

88
88
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

118
118
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

149
149
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

812
812
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

68
68
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

196
196
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

110
110
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

72
72
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

33
33
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

310
310
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

91
91
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

65
65
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

229
229
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

324
324
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

100
100
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

192
192
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

44
44
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

278
278
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

80
80

Meer sportnieuws