Vernietigend: "Tedesco heeft hem meer nodig dan Courtois"

195
Vernietigend:

Romelu Lukaku is cruciaal voor de Rode Duivels, zowel op als naast het veld. Als topschutter met zes EK-doelpunten wordt hij gezien als favoriet voor de titel van topscorer op het EK 2024.

Lukaku's efficiëntie en doelgerichtheid maken hem onvervangbaar. In de kleedkamer fungeert hij als mentor, waar hij door veel spelers wordt gerespecteerd.

Coach Domenico Tedesco krijgt kritiek voor zijn aanpak rond Thibaut Courtois, waarbij wordt gesuggereerd dat hij meer inspanningen zou hebben gedaan als het om Lukaku ging. Lukaku's impact en leiderschap maken hem essentieel voor de Belgische nationale ploeg.

LEES OOK: ‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Lukaku topschutter op het EK 2024? Niet aflatende doelpuntenmachine

Jérémy Doku zorgt voor flitsende acties en waanzinnige acceleraties, terwijl Kevin De Bruyne het spel verdeelt en als de metronoom van de Rode Duivels fungeert. Voorin ligt de verantwoordelijkheid voor doelpunten bij Romelu Lukaku.

Met zes doelpunten in een EK op zijn naam, staat hij te popelen om dit aantal in Duitsland flink op te schroeven. Volgens Match of the Day Magazine is hij de favoriet om topscorer van het EK 2024 te worden.

Ook Luc Nilis ziet hem als een sterke kanshebber. “Samen met Mbappé en Kane vormt hij voor mij de top drie”, zei Nilis aan Voetbal International.

“Ik vind Lukaku vooral een topschutter, met de nadruk op schutter”, zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad. “Hij maakt elke kans af, beter kan niet. Een doelpuntenmachine die nooit aflaat”, schreef Sportsbladet.

Opta Analyst, een toonaangevende site voor voetbalstatistieken, is onder de indruk van Lukaku's efficiëntie. In de kwalificatiecampagne schoot hij 29 keer op doel, wat resulteerde in 14 doelpunten: een verbluffende efficiëntie van maar liefst 48,3 procent.

De nieuwe nummer 10: onvervangbaar voor de Rode Duivels

Romelu Lukaku is niet alleen een sterke en balvaste spits, maar ook bijzonder lastig te verdedigen. Sportbladet noemt hem treffend “de bulldozerspits uit Antwerpen”. Hein Vanhaezebrouck benadrukte in Sporza Daily terecht dat weinig landen een spits van Lukaku’s kaliber hebben.

“Hij is beresterk, goed in de omschakeling en staat garant voor goals. Het is simpel: Lukaku is onvervangbaar in dit elftal”, aldus Vanhaezebrouck.

Lukaku is een gedreven kracht binnen de Belgische nationale ploeg en streeft naar het allerhoogste. “Ik wil iets winnen met mijn land. Halve finale hier, halve finale daar, dat is normaal. Ik zou graag eens in een finale staan”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

“Want iets winnen met je land voelt toch anders dan een prijs met een club.”

Na het pensioen van Eden Hazard erfde Lukaku het iconische rugnummer 10, dat hij voor het eerst op een groot toernooi zal dragen. Leandro Trossard profiteert hiervan en neemt Lukaku’s oude nummer 9 over.

The big boss: “Tedesco heeft Lukaku meer nodig dan Courtois”

Romelu Lukaku is niet alleen onmisbaar op het veld bij de Rode Duivels, maar speelt ook een cruciale rol in de kleedkamer. Na het vertrek van Vincent Kompany heeft Lukaku de rol van mentor op zich genomen.

Amadou Onana noemde Big Rom zelfs “the big boss”. Volgens Jan Hauspie, journalist bij De Morgen, kijken veel spelers naar hem op en is het draagvlak voor Lukaku als aanvoerder groter dan voor Thibaut Courtois.

Domenico Tedesco wordt verweten dat hij meer had moeten doen om Courtois terug te halen. René Vandereycken vroeg zich af of Tedesco hetzelfde zou hebben gehandeld als het om Lukaku zou gaan.

“Ik denk dat hij daar meer inspanningen zou gedaan hebben.. Ik denk dat hij vindt dat hij Lukaku meer nodig heeft dan Courtois.”

Lukaku is belangrijker dan Courtois voor de Rode Duivels

Meest recent

Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

2
2
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

9
9
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

9
9
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

36
36
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

263
263
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

124
124
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

269
269
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

142
142
Op de valreep: Club Brugge kondigt twee transferdeals aan

De transfermarkt sloot donderdagavond al zijn deuren, maar daags nadien sijpelen er nog deals naar ...

402
402
Musiala kampt nog steeds met aanvallen: Kompany sust

De bezorgdheid rond Jamal Musiala was na de voorbereiding van Bayern München erg groot. Het ...

43
43
Patro plukt op nippertje nog smaakmaker bij concurrent weg

Patro Eisden zag op het slot van de zomermercato nog enkele pionnen vertrekken. Zo ging Japhet ...

34
34
Droomscenario OHL Women in Champions League

OH Leuven Women wist zich te kwalificeren voor de League Phase van de Champions League en de loting ...

46
46
Karetsas ontploft in Duitsland: “Bij Kompany zelfde gevoel”

Konstantinos Karetsas maakte deze zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. In ...

150
150
SK Beveren blijft gaan: Bob Peeters pakt wéér uit

SK Beveren blijft maar gaan op de zomermercato. De promovendus wil dit seizoen indruk maken in de ...

95
95
KRC Genk draait Anderlecht een loer: toptalent keert terug

De Belgische topclubs focussen zich meer en meer op de eigen jeugd, maar af en toe plukken ze ook ...

335
335
'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

In een aantal landen is de transfermarkt voorlopig nog geopend. En daar willen verschillende clubs ...

283
283
Vierde Gouden Schoen op komst? Vader Vanaken spreekt zich uit

Nu de transferperiode erop zit en de ploegen uit de Jupiler Pro League geen nieuwe spelers meer ...

117
117
Solden van start: vertrekkers bij Gent, STVV, Lommel én Westerlo

De zomerse transferperiode zit er ook in België. Tenminste toch aan inkomende zijde, de clubs ...

110
110
Leko moet puzzelen: grote verrassing als vervanger Forbs?

Club Brugge opent vrijdagavond de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League met een bezoek aan ...

734
734
Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

560
560
TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

304
304
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

141
141
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

540
540
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

381
381
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

175
175

Meer sportnieuws