Vernietigend: "Tedesco heeft hem meer nodig dan Courtois"

195 stemmen
Vernietigend:

Romelu Lukaku is cruciaal voor de Rode Duivels, zowel op als naast het veld. Als topschutter met zes EK-doelpunten wordt hij gezien als favoriet voor de titel van topscorer op het EK 2024.

Lukaku's efficiëntie en doelgerichtheid maken hem onvervangbaar. In de kleedkamer fungeert hij als mentor, waar hij door veel spelers wordt gerespecteerd.

Coach Domenico Tedesco krijgt kritiek voor zijn aanpak rond Thibaut Courtois, waarbij wordt gesuggereerd dat hij meer inspanningen zou hebben gedaan als het om Lukaku ging. Lukaku's impact en leiderschap maken hem essentieel voor de Belgische nationale ploeg.

LEES OOK: Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Lukaku topschutter op het EK 2024? Niet aflatende doelpuntenmachine

Jérémy Doku zorgt voor flitsende acties en waanzinnige acceleraties, terwijl Kevin De Bruyne het spel verdeelt en als de metronoom van de Rode Duivels fungeert. Voorin ligt de verantwoordelijkheid voor doelpunten bij Romelu Lukaku.

Met zes doelpunten in een EK op zijn naam, staat hij te popelen om dit aantal in Duitsland flink op te schroeven. Volgens Match of the Day Magazine is hij de favoriet om topscorer van het EK 2024 te worden.

Ook Luc Nilis ziet hem als een sterke kanshebber. “Samen met Mbappé en Kane vormt hij voor mij de top drie”, zei Nilis aan Voetbal International.

“Ik vind Lukaku vooral een topschutter, met de nadruk op schutter”, zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad. “Hij maakt elke kans af, beter kan niet. Een doelpuntenmachine die nooit aflaat”, schreef Sportsbladet.

Opta Analyst, een toonaangevende site voor voetbalstatistieken, is onder de indruk van Lukaku's efficiëntie. In de kwalificatiecampagne schoot hij 29 keer op doel, wat resulteerde in 14 doelpunten: een verbluffende efficiëntie van maar liefst 48,3 procent.

De nieuwe nummer 10: onvervangbaar voor de Rode Duivels

Romelu Lukaku is niet alleen een sterke en balvaste spits, maar ook bijzonder lastig te verdedigen. Sportbladet noemt hem treffend “de bulldozerspits uit Antwerpen”. Hein Vanhaezebrouck benadrukte in Sporza Daily terecht dat weinig landen een spits van Lukaku’s kaliber hebben.

“Hij is beresterk, goed in de omschakeling en staat garant voor goals. Het is simpel: Lukaku is onvervangbaar in dit elftal”, aldus Vanhaezebrouck.

Lukaku is een gedreven kracht binnen de Belgische nationale ploeg en streeft naar het allerhoogste. “Ik wil iets winnen met mijn land. Halve finale hier, halve finale daar, dat is normaal. Ik zou graag eens in een finale staan”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

“Want iets winnen met je land voelt toch anders dan een prijs met een club.”

Na het pensioen van Eden Hazard erfde Lukaku het iconische rugnummer 10, dat hij voor het eerst op een groot toernooi zal dragen. Leandro Trossard profiteert hiervan en neemt Lukaku’s oude nummer 9 over.

The big boss: “Tedesco heeft Lukaku meer nodig dan Courtois”

Romelu Lukaku is niet alleen onmisbaar op het veld bij de Rode Duivels, maar speelt ook een cruciale rol in de kleedkamer. Na het vertrek van Vincent Kompany heeft Lukaku de rol van mentor op zich genomen.

Amadou Onana noemde Big Rom zelfs “the big boss”. Volgens Jan Hauspie, journalist bij De Morgen, kijken veel spelers naar hem op en is het draagvlak voor Lukaku als aanvoerder groter dan voor Thibaut Courtois.

Domenico Tedesco wordt verweten dat hij meer had moeten doen om Courtois terug te halen. René Vandereycken vroeg zich af of Tedesco hetzelfde zou hebben gehandeld als het om Lukaku zou gaan.

“Ik denk dat hij daar meer inspanningen zou gedaan hebben.. Ik denk dat hij vindt dat hij Lukaku meer nodig heeft dan Courtois.”

Lukaku is belangrijker dan Courtois voor de Rode Duivels

Meest recent

Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

24
24
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

15
15
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

99
99
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

51
51
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

45
45
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

119
119
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

208
208
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

287
287
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

179
179
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

500
500
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

50
50
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

301
301
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

233
233
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

344
344
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

226
226
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

160
160
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

208
208
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

159
159
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

63
63
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

624
624
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

99
99
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

50
50
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

278
278
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

108
108
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

238
238

Meer sportnieuws