Vernietigend: "Tedesco heeft hem meer nodig dan Courtois"

door
Vernietigend:

Romelu Lukaku is cruciaal voor de Rode Duivels, zowel op als naast het veld. Als topschutter met zes EK-doelpunten wordt hij gezien als favoriet voor de titel van topscorer op het EK 2024.

Lukaku's efficiëntie en doelgerichtheid maken hem onvervangbaar. In de kleedkamer fungeert hij als mentor, waar hij door veel spelers wordt gerespecteerd.

Coach Domenico Tedesco krijgt kritiek voor zijn aanpak rond Thibaut Courtois, waarbij wordt gesuggereerd dat hij meer inspanningen zou hebben gedaan als het om Lukaku ging. Lukaku's impact en leiderschap maken hem essentieel voor de Belgische nationale ploeg.

LEES OOK: 'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Lukaku topschutter op het EK 2024? Niet aflatende doelpuntenmachine

Jérémy Doku zorgt voor flitsende acties en waanzinnige acceleraties, terwijl Kevin De Bruyne het spel verdeelt en als de metronoom van de Rode Duivels fungeert. Voorin ligt de verantwoordelijkheid voor doelpunten bij Romelu Lukaku.

Met zes doelpunten in een EK op zijn naam, staat hij te popelen om dit aantal in Duitsland flink op te schroeven. Volgens Match of the Day Magazine is hij de favoriet om topscorer van het EK 2024 te worden.

Ook Luc Nilis ziet hem als een sterke kanshebber. “Samen met Mbappé en Kane vormt hij voor mij de top drie”, zei Nilis aan Voetbal International.

“Ik vind Lukaku vooral een topschutter, met de nadruk op schutter”, zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad. “Hij maakt elke kans af, beter kan niet. Een doelpuntenmachine die nooit aflaat”, schreef Sportsbladet.

Opta Analyst, een toonaangevende site voor voetbalstatistieken, is onder de indruk van Lukaku's efficiëntie. In de kwalificatiecampagne schoot hij 29 keer op doel, wat resulteerde in 14 doelpunten: een verbluffende efficiëntie van maar liefst 48,3 procent.

De nieuwe nummer 10: onvervangbaar voor de Rode Duivels

Romelu Lukaku is niet alleen een sterke en balvaste spits, maar ook bijzonder lastig te verdedigen. Sportbladet noemt hem treffend “de bulldozerspits uit Antwerpen”. Hein Vanhaezebrouck benadrukte in Sporza Daily terecht dat weinig landen een spits van Lukaku’s kaliber hebben.

“Hij is beresterk, goed in de omschakeling en staat garant voor goals. Het is simpel: Lukaku is onvervangbaar in dit elftal”, aldus Vanhaezebrouck.

Lukaku is een gedreven kracht binnen de Belgische nationale ploeg en streeft naar het allerhoogste. “Ik wil iets winnen met mijn land. Halve finale hier, halve finale daar, dat is normaal. Ik zou graag eens in een finale staan”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

“Want iets winnen met je land voelt toch anders dan een prijs met een club.”

Na het pensioen van Eden Hazard erfde Lukaku het iconische rugnummer 10, dat hij voor het eerst op een groot toernooi zal dragen. Leandro Trossard profiteert hiervan en neemt Lukaku’s oude nummer 9 over.

The big boss: “Tedesco heeft Lukaku meer nodig dan Courtois”

Romelu Lukaku is niet alleen onmisbaar op het veld bij de Rode Duivels, maar speelt ook een cruciale rol in de kleedkamer. Na het vertrek van Vincent Kompany heeft Lukaku de rol van mentor op zich genomen.

Amadou Onana noemde Big Rom zelfs “the big boss”. Volgens Jan Hauspie, journalist bij De Morgen, kijken veel spelers naar hem op en is het draagvlak voor Lukaku als aanvoerder groter dan voor Thibaut Courtois.

Domenico Tedesco wordt verweten dat hij meer had moeten doen om Courtois terug te halen. René Vandereycken vroeg zich af of Tedesco hetzelfde zou hebben gehandeld als het om Lukaku zou gaan.

“Ik denk dat hij daar meer inspanningen zou gedaan hebben.. Ik denk dat hij vindt dat hij Lukaku meer nodig heeft dan Courtois.”

Lukaku is belangrijker dan Courtois voor de Rode Duivels

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

8
8
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

33
33
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

334
334
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

291
291
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

175
175
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

227
227
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

66
66
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

567
567
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

208
208
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

391
391
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

608
608
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

389
389
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

164
164
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

163
163
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

258
258
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

78
78
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

334
334
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

227
227
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

236
236
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws