‘Rode Duivels huiveren: megaprobleem De Bruyne’

822
‘Rode Duivels huiveren: megaprobleem De Bruyne’

Kevin De Bruyne is de onbetwiste leider van de Rode Duivels op het EK 2024. Het succes van België hangt grotendeels af van zijn vorm en spel. Onder coach Domenico Tedesco voelt De Bruyne zich opnieuw gewaardeerd en gedreven.

Zijn vermogen om kansen te creëren en het spel te dicteren maken hem cruciaal voor het nationale team. Zijn prominente rol maakt hem echter ook een doelwit voor tegenstanders. Hein Vanhaezebrouck voorspelt bijvoorbeeld dat De Bruyne in veel wedstrijden een target zal zijn.

Als De Bruyne zijn topniveau bereikt, kan hij het verschil maken en België naar succes leiden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Exit De Bruyne, monstertransfer Haaland'

Het draait allemaal rond De Bruyne: meer orkestmeester dan voetballer

De Rode Duivels zullen op het EK 2024 sterk afhankelijk zijn van één man: Kevin De Bruyne. Hoewel België de kwalificatiecampagne zonder hem heeft afgewerkt, zal hij nog ingewerkt moeten worden in de ploeg.

Maar niemand maakt zich zorgen dat de sterspeler van Manchester City de Rode Duivels bij de hand zal nemen op het EK. België wordt niet gezien als een favoriet in Duitsland, en een mogelijke stunt zal alleen mogelijk zijn als De Bruyne zijn topniveau haalt.

“Het draait om de totem van De Bruyne”, schreef Gazzetta Dello Sport. “Meer dan ooit zal het succes van de Belgische nationale ploeg deze zomer afhangen van de vorm van Kevin De Bruyne. Geen wonder dat Tedesco hem tot aanvoerder maakte”, aldus The Guardian.

“De Bruyne dicteert het spel zoals geen ander dat kan”, volgens World Soccer. De Bruyne “is meer orkestmeester dan voetballer”, schreef Onze Mondial en is ”een genie op het veld”, dixit Soccer.com.

De Bruyne is de beste middenvelder ter wereld en hij zal de sleutel zijn voor mogelijk succes van de Rode Duivels in Duitsland.

De Bruyne buiten categorie: Zijne Koninklijke Hoogheid op noppen

Martin Dubravka, de doelman van Slowakije en eerste EK-tegenstander van België, sprak vol lof over Kevin De Bruyne. “Hij is een genie. Je weet nooit wat hij gaat doen op het veld. Voor mij is hij zeker een van de beste spelers ter wereld,” zei de 35-jarige.

“Hij ziet voetbal anders. Hij kan passes maken die niemand anders ziet. Er zijn maar weinig voetballers die dezelfde vaardigheden hebben als hij.”

Dick Advocaat, voormalig bondscoach van de Rode Duivels, noemt De Bruyne een fenomenale speler die buiten categorie is. “Zijne Koninklijke Hoogheid op noppen: Kevin De Bruyne. Populairder dan alle politici in ons land samen,” schreef Het Laatste Nieuws.

De Bruyne versnelt het spel door zijn ongeëvenaarde inzicht en enorme verticaliteit. Hij brengt structuur en dreiging in het Belgisch elftal. Hij is de motor, de dirigent en de foerier van dienst bij de Duivels. De Bruyne bepaalt het tempo, stuurt aan en rond, en zorgt voortdurend voor gevaar.

De Bruyne doordrenkt van amusement en goesting

Belangrijk is ook dat Kevin De Bruyne zich weer tevreden voelt bij de Rode Duivels. Onder Roberto Martinez liep hij vaak ontevreden en ongelukkig rond, maar onder de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco is dat anders.

“Tedesco heeft hem nu weer belangrijk gemaakt en luistert duidelijk naar zijn spelverdeler,” zei Hein Vanhaezebrouck in Sporza Daily. “Je ziet ook dat hij zich weer wil uitleven en de ploeg op sleeptouw zal nemen, dat zag je zeker in de oefenmatchen al gebeuren.”

De chemie tussen De Bruyne en de jonge spelers van de nationale ploeg is duidelijk zichtbaar; zij kijken naar hem op als hun leider. “Het nukkige van tijdens de laatste maanden onder Martinez is er helemaal uit,” stelde Frank Raes vast in Gazet van Antwerpen.

“Doordrenkt van amusement en goesting. In de verste verte niet te vergelijken met hoe hij zich eind 2022 in Qatar voelde,” schreef Het Laatste Nieuws. “Op z'n 32ste zit Kevin De Bruyne fysiek en mentaal uitstekend in zijn vel. En is hij meer dan ooit dé hoop van onze natie.”

“Bij Kevin De Bruyne zie je een enorme goesting om weer voor de nationale ploeg te spelen,” merkte Peter Vandenbempt op bij Sporza.

‘Barometer’ De Bruyne wordt een target op het EK

Kevin De Bruyne is de ontegensprekelijke leider van de Rode Duivels geworden. Hij is zich bewust van de verwachtingen en loopt niet weg van die verantwoordelijkheid — hij geniet er zelfs van.

In balbezit is België sterk afhankelijk van De Bruyne, die als geen ander in staat is om openingen te creëren. Bondscoach Domenico Tedesco noemde hem de spiegel van de ploeg: “Als De Bruyne goed loopt, loopt het hele team goed.”

Walter Meeuws benadrukte in Gazet van Antwerpen dat De Bruyne de sleutel in handen heeft op het EK 2024. “Als hij zijn allerbeste niveau haalt, dan is er veel mogelijk.” Peter Vandenbempt voegde eraan toe: “Hij zal de barometer van de Belgen zijn. Als De Bruyne outstanding is, is hij een gamechanger.”

Toch brengt deze verantwoordelijkheid ook risico's met zich mee.

Hein Vanhaezebrouck voorspelt dat De Bruyne in veel wedstrijden een target zal zijn. “Bij City kun je hem vastzetten, maar dan blijven er zes andere mensen over die het verschil kunnen maken,” zei de coach bij Sporza Daily.

“Bij België kun je zeggen: laat de andere twee middenvelders maar doen, zolang De Bruyne maar niet aan de bal komt. Zelfs Pogba heeft zo al mandekking gespeeld op hem.”

Zal De Bruyne het verschil maken op het EK?

Meest recent

Kassa rinkelt: Club op koers voor nóg grotere CL-jackpot

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League. Nadat het woensdagavond ...

26
26
'Nieuwe saillante details affaire-Ronaldo lekken uit'

De Portugese voetbalwereld daverde de voorbije weken op zijn grondvesten. Aanvoerder en vedette ...

30
30
Europese domper voor fans: STVV onderneemt actie

STVV begon zijn campagne in de Conference League uitstekend met een zege tegen Iberia en hoopt om ...

16
16
Patro verrast compleet met nieuwe functie Nilis

Luc Nilis is nog steeds één van de meest iconische spitsen die België ooit ...

99
99
Courtois onthult: "Bij deze club wil ik carrière afsluiten"

Real Madrid boekte woensdagavond in de Champions League uiteindelijk een vlotte zege tegen RB ...

76
76
Club binnen 2 weken al zo goed als zeker van kwalificatie?

In drie van de laatste vier seizoenen wist Club Brugge door te stoten tot de knock-outfase van de ...

166
166
Marc Coucke slaat hard toe aan kust: dit bedrag betaalt hij

Marc Coucke blijft de investeringen opstapelen. De ondernemer is in voetbalmiddens uiteraard vooral ...

43
43
Kogel door de kerk: Gunnarsdottir ontslagen bij Red Flames

De Red Flames liepen deze maand tegen een enorme domper aan, want nadat ze in een tweeluik ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer STVV, Haaland kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

100
100
Franse media geloven ogen niet: “Eerst dominant, dan onhandig"

Club Brugge heeft weer een glansprestatie in de Champions League achter de rug. In het Jan ...

303
303
Klopp haalt uit naar Kompany: "Hij mag doen wat hij wil, maar..."

Vincent Kompany maakte van Bayern München weer een geoliede machine, maar toch is niet iedereen ...

159
159
Steward gewond tijdens Club-Lens: UEFA én politie grijpen in

Club Brugge won overtuigend met 3-0 van RC Lens, maar de Champions League-clash zindert nog na. De ...

203
203
'Union kruist vingers voor twee sterkhouders'

Union pakte in de Europa League tot dusver een nette vier op zes, met een vlotte zege op het veld ...

54
54
Klopp spreekt zich uit over Tresoldi: "We zijn niet dom"

Tegen Lens stond hij voor één keer niet aan het kanon, maar Nicolo Tresoldi droeg wel ...

147
147
'Crisis compleet bij Man Utd: opvolger Carrick staat klaar'

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan met Manchester United. De Engelse grootmacht ...

100
100
Seys spreekt over droomtransfer: "Dit is de club waar ik van houd"

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League. Na de stuntzege van vorige week op het ...

690
690
De Ketelaere krijgt waarschuwing: "Vroeg of laat op de bank"

Donderdagavond komen weer vier Belgische teams in actie in Europa, maar ook heel wat andere Belgen. ...

83
83
Mechele en Spileers geloven ogen niet bij Brugse uitblinker

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een statement gemaakt in de Champions League. Het klopte ...

214
214
STVV wint de jackpot: miljoenentransfer op komst

STVV neemt het vanavond op tegen FC Midtjylland. Dat is een zware opgave voor de Kanaries, maar wel ...

184
184
Transferrapport Anderlecht: twee voltreffers, één groot alarm

Nu de balans bij RSC Anderlecht negatief aan het uitdraaien is, komt ook sportief directeur Antoine ...

419
419
Hubert met fikse waarschuwing: "Geloof me..."

Union-coach David Hubert is op zijn hoede voor Hapoel Be’er Sheva. De Israëlische ...

32
32
Leko ziet 3 uitblinkers: "Hij speelt volgend jaar in Premier League"

Club Brugge is met een zes op negen zeer goed begonnen in de Champions League. Blauw-Zwart won met ...

647
647
De Mil waarschuwt: "Grootste uitdaging voor AA Gent"

AA Gent staat voor een stevige opdracht in Braga. De Portugese tegenstander heeft met een geschatte ...

75
75
Frankrijk witheet: Rode Duivel van Club gaat over de schreef

In Frankrijk zijn ze witheet op een Rode Duivel van Club Brugge. Eén zinnetje over RC Lens ...

779
779
Club tankt vertrouwen: "Dat kunnen we, tegen wie dan ook"

Club Brugge heeft een zes op negen geboekt in de Champions League en lijkt op weg naar een plaats ...

110
110

Meer sportnieuws