‘Rode Duivels huiveren: megaprobleem De Bruyne’

door
‘Rode Duivels huiveren: megaprobleem De Bruyne’

Kevin De Bruyne is de onbetwiste leider van de Rode Duivels op het EK 2024. Het succes van België hangt grotendeels af van zijn vorm en spel. Onder coach Domenico Tedesco voelt De Bruyne zich opnieuw gewaardeerd en gedreven.

Zijn vermogen om kansen te creëren en het spel te dicteren maken hem cruciaal voor het nationale team. Zijn prominente rol maakt hem echter ook een doelwit voor tegenstanders. Hein Vanhaezebrouck voorspelt bijvoorbeeld dat De Bruyne in veel wedstrijden een target zal zijn.

Als De Bruyne zijn topniveau bereikt, kan hij het verschil maken en België naar succes leiden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

Het draait allemaal rond De Bruyne: meer orkestmeester dan voetballer

De Rode Duivels zullen op het EK 2024 sterk afhankelijk zijn van één man: Kevin De Bruyne. Hoewel België de kwalificatiecampagne zonder hem heeft afgewerkt, zal hij nog ingewerkt moeten worden in de ploeg.

Maar niemand maakt zich zorgen dat de sterspeler van Manchester City de Rode Duivels bij de hand zal nemen op het EK. België wordt niet gezien als een favoriet in Duitsland, en een mogelijke stunt zal alleen mogelijk zijn als De Bruyne zijn topniveau haalt.

“Het draait om de totem van De Bruyne”, schreef Gazzetta Dello Sport. “Meer dan ooit zal het succes van de Belgische nationale ploeg deze zomer afhangen van de vorm van Kevin De Bruyne. Geen wonder dat Tedesco hem tot aanvoerder maakte”, aldus The Guardian.

“De Bruyne dicteert het spel zoals geen ander dat kan”, volgens World Soccer. De Bruyne “is meer orkestmeester dan voetballer”, schreef Onze Mondial en is ”een genie op het veld”, dixit Soccer.com.

De Bruyne is de beste middenvelder ter wereld en hij zal de sleutel zijn voor mogelijk succes van de Rode Duivels in Duitsland.

De Bruyne buiten categorie: Zijne Koninklijke Hoogheid op noppen

Martin Dubravka, de doelman van Slowakije en eerste EK-tegenstander van België, sprak vol lof over Kevin De Bruyne. “Hij is een genie. Je weet nooit wat hij gaat doen op het veld. Voor mij is hij zeker een van de beste spelers ter wereld,” zei de 35-jarige.

“Hij ziet voetbal anders. Hij kan passes maken die niemand anders ziet. Er zijn maar weinig voetballers die dezelfde vaardigheden hebben als hij.”

Dick Advocaat, voormalig bondscoach van de Rode Duivels, noemt De Bruyne een fenomenale speler die buiten categorie is. “Zijne Koninklijke Hoogheid op noppen: Kevin De Bruyne. Populairder dan alle politici in ons land samen,” schreef Het Laatste Nieuws.

De Bruyne versnelt het spel door zijn ongeëvenaarde inzicht en enorme verticaliteit. Hij brengt structuur en dreiging in het Belgisch elftal. Hij is de motor, de dirigent en de foerier van dienst bij de Duivels. De Bruyne bepaalt het tempo, stuurt aan en rond, en zorgt voortdurend voor gevaar.

De Bruyne doordrenkt van amusement en goesting

Belangrijk is ook dat Kevin De Bruyne zich weer tevreden voelt bij de Rode Duivels. Onder Roberto Martinez liep hij vaak ontevreden en ongelukkig rond, maar onder de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco is dat anders.

“Tedesco heeft hem nu weer belangrijk gemaakt en luistert duidelijk naar zijn spelverdeler,” zei Hein Vanhaezebrouck in Sporza Daily. “Je ziet ook dat hij zich weer wil uitleven en de ploeg op sleeptouw zal nemen, dat zag je zeker in de oefenmatchen al gebeuren.”

De chemie tussen De Bruyne en de jonge spelers van de nationale ploeg is duidelijk zichtbaar; zij kijken naar hem op als hun leider. “Het nukkige van tijdens de laatste maanden onder Martinez is er helemaal uit,” stelde Frank Raes vast in Gazet van Antwerpen.

“Doordrenkt van amusement en goesting. In de verste verte niet te vergelijken met hoe hij zich eind 2022 in Qatar voelde,” schreef Het Laatste Nieuws. “Op z'n 32ste zit Kevin De Bruyne fysiek en mentaal uitstekend in zijn vel. En is hij meer dan ooit dé hoop van onze natie.”

“Bij Kevin De Bruyne zie je een enorme goesting om weer voor de nationale ploeg te spelen,” merkte Peter Vandenbempt op bij Sporza.

‘Barometer’ De Bruyne wordt een target op het EK

Kevin De Bruyne is de ontegensprekelijke leider van de Rode Duivels geworden. Hij is zich bewust van de verwachtingen en loopt niet weg van die verantwoordelijkheid — hij geniet er zelfs van.

In balbezit is België sterk afhankelijk van De Bruyne, die als geen ander in staat is om openingen te creëren. Bondscoach Domenico Tedesco noemde hem de spiegel van de ploeg: “Als De Bruyne goed loopt, loopt het hele team goed.”

Walter Meeuws benadrukte in Gazet van Antwerpen dat De Bruyne de sleutel in handen heeft op het EK 2024. “Als hij zijn allerbeste niveau haalt, dan is er veel mogelijk.” Peter Vandenbempt voegde eraan toe: “Hij zal de barometer van de Belgen zijn. Als De Bruyne outstanding is, is hij een gamechanger.”

Toch brengt deze verantwoordelijkheid ook risico's met zich mee.

Hein Vanhaezebrouck voorspelt dat De Bruyne in veel wedstrijden een target zal zijn. “Bij City kun je hem vastzetten, maar dan blijven er zes andere mensen over die het verschil kunnen maken,” zei de coach bij Sporza Daily.

“Bij België kun je zeggen: laat de andere twee middenvelders maar doen, zolang De Bruyne maar niet aan de bal komt. Zelfs Pogba heeft zo al mandekking gespeeld op hem.”

Zal De Bruyne het verschil maken op het EK?

Meest recent

Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

7
7
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

27
27
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

128
128
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

79
79
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

25
25
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

406
406
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

51
51
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

214
214
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

74
74
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

180
180
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

182
182
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

437
437
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

43
43
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

73
73
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

644
644
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

114
114
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

107
107
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

154
154
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

158
158
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

271
271
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

130
130
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

1029
1029
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

550
550
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

85
85
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

343
343

Meer sportnieuws