‘Rode Duivels huiveren: megaprobleem De Bruyne’

door
‘Rode Duivels huiveren: megaprobleem De Bruyne’

Kevin De Bruyne is de onbetwiste leider van de Rode Duivels op het EK 2024. Het succes van België hangt grotendeels af van zijn vorm en spel. Onder coach Domenico Tedesco voelt De Bruyne zich opnieuw gewaardeerd en gedreven.

Zijn vermogen om kansen te creëren en het spel te dicteren maken hem cruciaal voor het nationale team. Zijn prominente rol maakt hem echter ook een doelwit voor tegenstanders. Hein Vanhaezebrouck voorspelt bijvoorbeeld dat De Bruyne in veel wedstrijden een target zal zijn.

Als De Bruyne zijn topniveau bereikt, kan hij het verschil maken en België naar succes leiden.

LEES OOK: 'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

Het draait allemaal rond De Bruyne: meer orkestmeester dan voetballer

De Rode Duivels zullen op het EK 2024 sterk afhankelijk zijn van één man: Kevin De Bruyne. Hoewel België de kwalificatiecampagne zonder hem heeft afgewerkt, zal hij nog ingewerkt moeten worden in de ploeg.

Maar niemand maakt zich zorgen dat de sterspeler van Manchester City de Rode Duivels bij de hand zal nemen op het EK. België wordt niet gezien als een favoriet in Duitsland, en een mogelijke stunt zal alleen mogelijk zijn als De Bruyne zijn topniveau haalt.

“Het draait om de totem van De Bruyne”, schreef Gazzetta Dello Sport. “Meer dan ooit zal het succes van de Belgische nationale ploeg deze zomer afhangen van de vorm van Kevin De Bruyne. Geen wonder dat Tedesco hem tot aanvoerder maakte”, aldus The Guardian.

“De Bruyne dicteert het spel zoals geen ander dat kan”, volgens World Soccer. De Bruyne “is meer orkestmeester dan voetballer”, schreef Onze Mondial en is ”een genie op het veld”, dixit Soccer.com.

De Bruyne is de beste middenvelder ter wereld en hij zal de sleutel zijn voor mogelijk succes van de Rode Duivels in Duitsland.

De Bruyne buiten categorie: Zijne Koninklijke Hoogheid op noppen

Martin Dubravka, de doelman van Slowakije en eerste EK-tegenstander van België, sprak vol lof over Kevin De Bruyne. “Hij is een genie. Je weet nooit wat hij gaat doen op het veld. Voor mij is hij zeker een van de beste spelers ter wereld,” zei de 35-jarige.

“Hij ziet voetbal anders. Hij kan passes maken die niemand anders ziet. Er zijn maar weinig voetballers die dezelfde vaardigheden hebben als hij.”

Dick Advocaat, voormalig bondscoach van de Rode Duivels, noemt De Bruyne een fenomenale speler die buiten categorie is. “Zijne Koninklijke Hoogheid op noppen: Kevin De Bruyne. Populairder dan alle politici in ons land samen,” schreef Het Laatste Nieuws.

De Bruyne versnelt het spel door zijn ongeëvenaarde inzicht en enorme verticaliteit. Hij brengt structuur en dreiging in het Belgisch elftal. Hij is de motor, de dirigent en de foerier van dienst bij de Duivels. De Bruyne bepaalt het tempo, stuurt aan en rond, en zorgt voortdurend voor gevaar.

De Bruyne doordrenkt van amusement en goesting

Belangrijk is ook dat Kevin De Bruyne zich weer tevreden voelt bij de Rode Duivels. Onder Roberto Martinez liep hij vaak ontevreden en ongelukkig rond, maar onder de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco is dat anders.

“Tedesco heeft hem nu weer belangrijk gemaakt en luistert duidelijk naar zijn spelverdeler,” zei Hein Vanhaezebrouck in Sporza Daily. “Je ziet ook dat hij zich weer wil uitleven en de ploeg op sleeptouw zal nemen, dat zag je zeker in de oefenmatchen al gebeuren.”

De chemie tussen De Bruyne en de jonge spelers van de nationale ploeg is duidelijk zichtbaar; zij kijken naar hem op als hun leider. “Het nukkige van tijdens de laatste maanden onder Martinez is er helemaal uit,” stelde Frank Raes vast in Gazet van Antwerpen.

“Doordrenkt van amusement en goesting. In de verste verte niet te vergelijken met hoe hij zich eind 2022 in Qatar voelde,” schreef Het Laatste Nieuws. “Op z'n 32ste zit Kevin De Bruyne fysiek en mentaal uitstekend in zijn vel. En is hij meer dan ooit dé hoop van onze natie.”

“Bij Kevin De Bruyne zie je een enorme goesting om weer voor de nationale ploeg te spelen,” merkte Peter Vandenbempt op bij Sporza.

‘Barometer’ De Bruyne wordt een target op het EK

Kevin De Bruyne is de ontegensprekelijke leider van de Rode Duivels geworden. Hij is zich bewust van de verwachtingen en loopt niet weg van die verantwoordelijkheid — hij geniet er zelfs van.

In balbezit is België sterk afhankelijk van De Bruyne, die als geen ander in staat is om openingen te creëren. Bondscoach Domenico Tedesco noemde hem de spiegel van de ploeg: “Als De Bruyne goed loopt, loopt het hele team goed.”

Walter Meeuws benadrukte in Gazet van Antwerpen dat De Bruyne de sleutel in handen heeft op het EK 2024. “Als hij zijn allerbeste niveau haalt, dan is er veel mogelijk.” Peter Vandenbempt voegde eraan toe: “Hij zal de barometer van de Belgen zijn. Als De Bruyne outstanding is, is hij een gamechanger.”

Toch brengt deze verantwoordelijkheid ook risico's met zich mee.

Hein Vanhaezebrouck voorspelt dat De Bruyne in veel wedstrijden een target zal zijn. “Bij City kun je hem vastzetten, maar dan blijven er zes andere mensen over die het verschil kunnen maken,” zei de coach bij Sporza Daily.

“Bij België kun je zeggen: laat de andere twee middenvelders maar doen, zolang De Bruyne maar niet aan de bal komt. Zelfs Pogba heeft zo al mandekking gespeeld op hem.”

Zal De Bruyne het verschil maken op het EK?

Meest recent

Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

9
9
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

7
7
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

18
18
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

54
54
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

68
68
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

224
224
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

163
163
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

71
71
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

214
214
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

65
65
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

75
75
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

269
269
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

135
135
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

236
236
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

587
587
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

101
101
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

483
483
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

147
147
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

205
205
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

154
154
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

21
21
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

145
145
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

405
405
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

149
149
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

619
619

Meer sportnieuws