‘Rode Duivels huiveren: megaprobleem De Bruyne’

822
‘Rode Duivels huiveren: megaprobleem De Bruyne’

Kevin De Bruyne is de onbetwiste leider van de Rode Duivels op het EK 2024. Het succes van België hangt grotendeels af van zijn vorm en spel. Onder coach Domenico Tedesco voelt De Bruyne zich opnieuw gewaardeerd en gedreven.

Zijn vermogen om kansen te creëren en het spel te dicteren maken hem cruciaal voor het nationale team. Zijn prominente rol maakt hem echter ook een doelwit voor tegenstanders. Hein Vanhaezebrouck voorspelt bijvoorbeeld dat De Bruyne in veel wedstrijden een target zal zijn.

Als De Bruyne zijn topniveau bereikt, kan hij het verschil maken en België naar succes leiden.

LEES OOK: Kevin De Bruyne hoopt weldra de kaap van de 100 te halen

Het draait allemaal rond De Bruyne: meer orkestmeester dan voetballer

De Rode Duivels zullen op het EK 2024 sterk afhankelijk zijn van één man: Kevin De Bruyne. Hoewel België de kwalificatiecampagne zonder hem heeft afgewerkt, zal hij nog ingewerkt moeten worden in de ploeg.

Maar niemand maakt zich zorgen dat de sterspeler van Manchester City de Rode Duivels bij de hand zal nemen op het EK. België wordt niet gezien als een favoriet in Duitsland, en een mogelijke stunt zal alleen mogelijk zijn als De Bruyne zijn topniveau haalt.

“Het draait om de totem van De Bruyne”, schreef Gazzetta Dello Sport. “Meer dan ooit zal het succes van de Belgische nationale ploeg deze zomer afhangen van de vorm van Kevin De Bruyne. Geen wonder dat Tedesco hem tot aanvoerder maakte”, aldus The Guardian.

“De Bruyne dicteert het spel zoals geen ander dat kan”, volgens World Soccer. De Bruyne “is meer orkestmeester dan voetballer”, schreef Onze Mondial en is ”een genie op het veld”, dixit Soccer.com.

De Bruyne is de beste middenvelder ter wereld en hij zal de sleutel zijn voor mogelijk succes van de Rode Duivels in Duitsland.

De Bruyne buiten categorie: Zijne Koninklijke Hoogheid op noppen

Martin Dubravka, de doelman van Slowakije en eerste EK-tegenstander van België, sprak vol lof over Kevin De Bruyne. “Hij is een genie. Je weet nooit wat hij gaat doen op het veld. Voor mij is hij zeker een van de beste spelers ter wereld,” zei de 35-jarige.

“Hij ziet voetbal anders. Hij kan passes maken die niemand anders ziet. Er zijn maar weinig voetballers die dezelfde vaardigheden hebben als hij.”

Dick Advocaat, voormalig bondscoach van de Rode Duivels, noemt De Bruyne een fenomenale speler die buiten categorie is. “Zijne Koninklijke Hoogheid op noppen: Kevin De Bruyne. Populairder dan alle politici in ons land samen,” schreef Het Laatste Nieuws.

De Bruyne versnelt het spel door zijn ongeëvenaarde inzicht en enorme verticaliteit. Hij brengt structuur en dreiging in het Belgisch elftal. Hij is de motor, de dirigent en de foerier van dienst bij de Duivels. De Bruyne bepaalt het tempo, stuurt aan en rond, en zorgt voortdurend voor gevaar.

De Bruyne doordrenkt van amusement en goesting

Belangrijk is ook dat Kevin De Bruyne zich weer tevreden voelt bij de Rode Duivels. Onder Roberto Martinez liep hij vaak ontevreden en ongelukkig rond, maar onder de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco is dat anders.

“Tedesco heeft hem nu weer belangrijk gemaakt en luistert duidelijk naar zijn spelverdeler,” zei Hein Vanhaezebrouck in Sporza Daily. “Je ziet ook dat hij zich weer wil uitleven en de ploeg op sleeptouw zal nemen, dat zag je zeker in de oefenmatchen al gebeuren.”

De chemie tussen De Bruyne en de jonge spelers van de nationale ploeg is duidelijk zichtbaar; zij kijken naar hem op als hun leider. “Het nukkige van tijdens de laatste maanden onder Martinez is er helemaal uit,” stelde Frank Raes vast in Gazet van Antwerpen.

“Doordrenkt van amusement en goesting. In de verste verte niet te vergelijken met hoe hij zich eind 2022 in Qatar voelde,” schreef Het Laatste Nieuws. “Op z'n 32ste zit Kevin De Bruyne fysiek en mentaal uitstekend in zijn vel. En is hij meer dan ooit dé hoop van onze natie.”

“Bij Kevin De Bruyne zie je een enorme goesting om weer voor de nationale ploeg te spelen,” merkte Peter Vandenbempt op bij Sporza.

‘Barometer’ De Bruyne wordt een target op het EK

Kevin De Bruyne is de ontegensprekelijke leider van de Rode Duivels geworden. Hij is zich bewust van de verwachtingen en loopt niet weg van die verantwoordelijkheid — hij geniet er zelfs van.

In balbezit is België sterk afhankelijk van De Bruyne, die als geen ander in staat is om openingen te creëren. Bondscoach Domenico Tedesco noemde hem de spiegel van de ploeg: “Als De Bruyne goed loopt, loopt het hele team goed.”

Walter Meeuws benadrukte in Gazet van Antwerpen dat De Bruyne de sleutel in handen heeft op het EK 2024. “Als hij zijn allerbeste niveau haalt, dan is er veel mogelijk.” Peter Vandenbempt voegde eraan toe: “Hij zal de barometer van de Belgen zijn. Als De Bruyne outstanding is, is hij een gamechanger.”

Toch brengt deze verantwoordelijkheid ook risico's met zich mee.

Hein Vanhaezebrouck voorspelt dat De Bruyne in veel wedstrijden een target zal zijn. “Bij City kun je hem vastzetten, maar dan blijven er zes andere mensen over die het verschil kunnen maken,” zei de coach bij Sporza Daily.

“Bij België kun je zeggen: laat de andere twee middenvelders maar doen, zolang De Bruyne maar niet aan de bal komt. Zelfs Pogba heeft zo al mandekking gespeeld op hem.”

Zal De Bruyne het verschil maken op het EK?

Meest recent

Doku of Godts? Defour geeft oplossing voor Duivels dilemma

In zijn eerste twee wedstrijden als bondscoach van de Rode Duivels heeft Mark van Bommel meteen een ...

0
0
Engelsen steigeren over City: Carragher toont mededogen

Engeland staat dezer dagen in rep en roer. Dinsdag kwam de officiële bevestiging van de Premier ...

24
24
'Verrassende transferwending rond Nicolas Raskin'

Onder Rudi Garcia groeide Nicolas Raskin uit tot een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels ...

17
17
Stadionverboden en politie: amateurderby zorgt voor spanning

Een derby in Derde Amateur zorgt voor veiligheidsmaatregelen die je normaal veel hogerop in het ...

13
13
Kalender Croky Cup bekend: fans kunnen hart ophalen

Tijdens de interlandbreak stond er geen voetbal op het programma in de Jupiler en Challenger Pro ...

87
87
Gouden zet voor Rode Duivels: "Voorsprong die zij nemen..."

De Rode Duivels zijn zeer degelijk begonnen aan hun campagne in de Nations League met winst in ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, stijlbreuk bij Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

129
129
Man City slaat hard terug op veroordeling: “Complottheorie!”

Manchester City kreeg te horen dat het schuldig is bevonden van zowat alle aanklachten in verband ...

51
51
Marc Coucke gaat helemaal los: "Stop met die excuses!"

Marc Coucke staat bekend als een man die zelden rond de pot draait. De ondernemer, eigenaar van RSC ...

55
55
Weer verrassende uitblinker bij Jonge Duivels

De Jonge Duivels hebben een nipte overwinning over de streep getrokken tegen een tienkoppig Wales. ...

90
90
De Bruyne vroeg gewisseld: "Moet vechten voor zijn plaats"

Kevin De Bruyne startte twee keer in de basis tegen Italië en Frankrijk. Twee keer werd hij na ...

101
101
Riemer komt met alarmerend nieuws over Dolberg

Een opvallende uitspraak van Brian Riemer doet de alarmbellen rinkelen rond Kasper Dolberg. De ...

50
50
Vorig jaar A-kern Union SG, nu naar Limburgse amateurclub

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Zo is er Jens Teunckens. De Belgische doelman was er vorig ...

58
58
Ronaldo misnoegd: Jesus zorgt voor ophef

Wat er precies is gezegd, blijft binnenskamers. Maar één ding lijkt duidelijk: ...

54
54
Van Bommel met werk: één keuze zorgt voor vragen

De Rode Duivels speelden verdienstelijk tegen Frankrijk, maar merkten ook dat het verschil met de ...

177
177
Van der Vaart raadt Kompany absolute toptransfer aan

Rafael van der Vaart heeft een opvallende naam genoemd voor de toekomst van Bayern München. Als ...

74
74
Definitieve machtswissel bij Duivels? "Een openbaring"

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

152
152
'Bayern pakt uit: Kompany krijgt nieuwe ster voor 60 mil'

Bayern München is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Maar ook bij de ploeg van coach ...

134
134
Van Bommel aangepakt: eerste 'grote fout' als bondscoach

Mark van Bommel heeft een geslaagd eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Het ...

595
595
Grote dupe bij Club Brugge: vertrek na 104 wedstrijden?

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding met succes ...

533
533
'Van Bommel laat Lammens vallen: exit ligt al vast'

Senne Lammens hield België overeind in Rome en daarna ook lang tegen Frankrijk. Toch ligt zijn ...

1429
1429
Puzzelwerk Van Bommel: dubbele wissel in basiself Duivels

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

338
338
'Transferbom Haaland: voorkeursbestemming staat vast'

De Premier League heeft het nu ook officieel bevestigd: Manchester City is schuldig bevonden aan 114 ...

649
649
Lukaku krijgt klappen: vernietigend verdict bij Duivels

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

240
240
Grote ontdekking bij Duivels: ploegmaats gaan helemaal los

De Rode Duivels hebben er een nieuwe smaakmaker bij. Roméo Lavia begon maandagavond tegen ...

185
185

Meer sportnieuws