‘Rode Duivels huiveren: megaprobleem De Bruyne’

door
‘Rode Duivels huiveren: megaprobleem De Bruyne’

Kevin De Bruyne is de onbetwiste leider van de Rode Duivels op het EK 2024. Het succes van België hangt grotendeels af van zijn vorm en spel. Onder coach Domenico Tedesco voelt De Bruyne zich opnieuw gewaardeerd en gedreven.

Zijn vermogen om kansen te creëren en het spel te dicteren maken hem cruciaal voor het nationale team. Zijn prominente rol maakt hem echter ook een doelwit voor tegenstanders. Hein Vanhaezebrouck voorspelt bijvoorbeeld dat De Bruyne in veel wedstrijden een target zal zijn.

Als De Bruyne zijn topniveau bereikt, kan hij het verschil maken en België naar succes leiden.

LEES OOK: Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Het draait allemaal rond De Bruyne: meer orkestmeester dan voetballer

De Rode Duivels zullen op het EK 2024 sterk afhankelijk zijn van één man: Kevin De Bruyne. Hoewel België de kwalificatiecampagne zonder hem heeft afgewerkt, zal hij nog ingewerkt moeten worden in de ploeg.

Maar niemand maakt zich zorgen dat de sterspeler van Manchester City de Rode Duivels bij de hand zal nemen op het EK. België wordt niet gezien als een favoriet in Duitsland, en een mogelijke stunt zal alleen mogelijk zijn als De Bruyne zijn topniveau haalt.

“Het draait om de totem van De Bruyne”, schreef Gazzetta Dello Sport. “Meer dan ooit zal het succes van de Belgische nationale ploeg deze zomer afhangen van de vorm van Kevin De Bruyne. Geen wonder dat Tedesco hem tot aanvoerder maakte”, aldus The Guardian.

“De Bruyne dicteert het spel zoals geen ander dat kan”, volgens World Soccer. De Bruyne “is meer orkestmeester dan voetballer”, schreef Onze Mondial en is ”een genie op het veld”, dixit Soccer.com.

De Bruyne is de beste middenvelder ter wereld en hij zal de sleutel zijn voor mogelijk succes van de Rode Duivels in Duitsland.

De Bruyne buiten categorie: Zijne Koninklijke Hoogheid op noppen

Martin Dubravka, de doelman van Slowakije en eerste EK-tegenstander van België, sprak vol lof over Kevin De Bruyne. “Hij is een genie. Je weet nooit wat hij gaat doen op het veld. Voor mij is hij zeker een van de beste spelers ter wereld,” zei de 35-jarige.

“Hij ziet voetbal anders. Hij kan passes maken die niemand anders ziet. Er zijn maar weinig voetballers die dezelfde vaardigheden hebben als hij.”

Dick Advocaat, voormalig bondscoach van de Rode Duivels, noemt De Bruyne een fenomenale speler die buiten categorie is. “Zijne Koninklijke Hoogheid op noppen: Kevin De Bruyne. Populairder dan alle politici in ons land samen,” schreef Het Laatste Nieuws.

De Bruyne versnelt het spel door zijn ongeëvenaarde inzicht en enorme verticaliteit. Hij brengt structuur en dreiging in het Belgisch elftal. Hij is de motor, de dirigent en de foerier van dienst bij de Duivels. De Bruyne bepaalt het tempo, stuurt aan en rond, en zorgt voortdurend voor gevaar.

De Bruyne doordrenkt van amusement en goesting

Belangrijk is ook dat Kevin De Bruyne zich weer tevreden voelt bij de Rode Duivels. Onder Roberto Martinez liep hij vaak ontevreden en ongelukkig rond, maar onder de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco is dat anders.

“Tedesco heeft hem nu weer belangrijk gemaakt en luistert duidelijk naar zijn spelverdeler,” zei Hein Vanhaezebrouck in Sporza Daily. “Je ziet ook dat hij zich weer wil uitleven en de ploeg op sleeptouw zal nemen, dat zag je zeker in de oefenmatchen al gebeuren.”

De chemie tussen De Bruyne en de jonge spelers van de nationale ploeg is duidelijk zichtbaar; zij kijken naar hem op als hun leider. “Het nukkige van tijdens de laatste maanden onder Martinez is er helemaal uit,” stelde Frank Raes vast in Gazet van Antwerpen.

“Doordrenkt van amusement en goesting. In de verste verte niet te vergelijken met hoe hij zich eind 2022 in Qatar voelde,” schreef Het Laatste Nieuws. “Op z'n 32ste zit Kevin De Bruyne fysiek en mentaal uitstekend in zijn vel. En is hij meer dan ooit dé hoop van onze natie.”

“Bij Kevin De Bruyne zie je een enorme goesting om weer voor de nationale ploeg te spelen,” merkte Peter Vandenbempt op bij Sporza.

‘Barometer’ De Bruyne wordt een target op het EK

Kevin De Bruyne is de ontegensprekelijke leider van de Rode Duivels geworden. Hij is zich bewust van de verwachtingen en loopt niet weg van die verantwoordelijkheid — hij geniet er zelfs van.

In balbezit is België sterk afhankelijk van De Bruyne, die als geen ander in staat is om openingen te creëren. Bondscoach Domenico Tedesco noemde hem de spiegel van de ploeg: “Als De Bruyne goed loopt, loopt het hele team goed.”

Walter Meeuws benadrukte in Gazet van Antwerpen dat De Bruyne de sleutel in handen heeft op het EK 2024. “Als hij zijn allerbeste niveau haalt, dan is er veel mogelijk.” Peter Vandenbempt voegde eraan toe: “Hij zal de barometer van de Belgen zijn. Als De Bruyne outstanding is, is hij een gamechanger.”

Toch brengt deze verantwoordelijkheid ook risico's met zich mee.

Hein Vanhaezebrouck voorspelt dat De Bruyne in veel wedstrijden een target zal zijn. “Bij City kun je hem vastzetten, maar dan blijven er zes andere mensen over die het verschil kunnen maken,” zei de coach bij Sporza Daily.

“Bij België kun je zeggen: laat de andere twee middenvelders maar doen, zolang De Bruyne maar niet aan de bal komt. Zelfs Pogba heeft zo al mandekking gespeeld op hem.”

Zal De Bruyne het verschil maken op het EK?

Meest recent

Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

72
72
Straffe ambitie bij KV Mechelen; "Op lange termijn..."

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

32
32
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

39
39
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

96
96
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

60
60
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

48
48
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

281
281
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

119
119
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

107
107
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

177
177
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

193
193
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

55
55
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

72
72
"Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

140
140
Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

908
908
Truitjes-gate blijft nazinderen: zo reageren spelers VS

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

238
238
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

268
268
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

294
294
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

119
119
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

100
100
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

80
80
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

305
305
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

162
162
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

289
289
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

554
554

Meer sportnieuws