Op weg naar glorie? Extra troef Rode Duivels dit EK

door
Op weg naar glorie? Extra troef Rode Duivels dit EK

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op de eerste groepswedstrijd van het Europees Kampioenschap in Duitsland. Het Laatste Nieuws sprak met Romelu Lukaku en die liet zich vervolgens uit over een extra troef van de Rode Duivels.

De sfeer in het Belgische kamp is opperbest. De selectie hangt aan elkaar en alle spelers lijken goed met elkaar om te gaan. Ook leider Romelu Lukaku ziet een uitmuntende sfeer in Duitsland. "Er wordt voortdurend gepraat met elkaar", klinkt het.

LEES OOK: Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Op weg naar glorie? 

Lukaku ziet dat de spelers dicht bij elkaar hangen en dat de ambities groot zijn. "Iedereen gaat na het eten ook naar de ontspanningsruimte. Sommige jongens spelen op de PlayStation, anderen biljarten, darten of spelen pingpong. Er is geen negativiteit. De wil is er om zo ver mogelijk te geraken."

De aanvaller schetst de opperbeste sfeer met een grappige anekdote. "We lachen enorm veel. Er is één regel in de Whatsapp-groep tijdens deze maand. Je mag niet gevoelig zijn. Als we je viseren, omdat je iets gedaan hebt op training, moet je dan gewoon accepteren."

Ambities zijn duidelijk

De Rode Duivels worden niet meer als topfavoriet gezien, maar meer als outsider. Toch zijn de ambities duidelijk bij de manschappen van bondscoach Domenico Tedesco. De Rode Duivels mikken op het allerhoogste. Een eerste horde wacht alvast maandag met Slowakije.

En die horde kan niet te licht worden aangepakt. Eerder werd al bekend dat Axel Witsel (Atlético Madrid) definitief out is voor Slowakije. Ook Jan Vertonghen (RSC Anderlecht) en Arthur Theate (Stade Rennes) zijn nog hoogst onzeker ondanks het duo al wel op training actief is.

Zie jij de Rode Duivels ver geraken op het EK?

Meest recent

Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

0
0
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

5
5
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

16
16
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

22
22
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

140
140
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

137
137
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

124
124
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

88
88
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

26
26
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

192
192
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

75
75
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

340
340
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

270
270
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

256
256
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

112
112
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

305
305
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

257
257
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

214
214
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

88
88
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

55
55
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

524
524
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

382
382
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

652
652
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

439
439
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

120
120

Meer sportnieuws