Rode Duivels krijgen veelbesproken ref tegen Slowakije

door
Rode Duivels krijgen veelbesproken ref tegen Slowakije

Maandag staat de eerste groepswedstrijd van de Rode Duivels op het EK in Duitsland op het programma. Slowakije is de tegenstander van dienst en de scheidsrechter is inmiddels bekendgemaakt.

Het Nieuwsblad laat weten dat de veelbesproken Turkse ref Halil Umut Meler is aangeduid als de arbiter voor de EK-clash in Groep E van maandag. Daar nemen de Rode Duivels het op tegen Slowakije.

LEES OOK: Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

Veelbesproken ref

Meler kwam vorig jaar uitvoerig in het nieuws wanneer hij in Turkije werd neergeslagen. Tijdens de Turkse competitiewedstrijd tussen Ankaragücü en Rizespor ging het volledig mis. De voorzitter van de thuisploeg mepte Meler neer en de ref kreeg ook nog enkele schoppen te verduren.

De Turkse ref had een bloeding in zijn linkeroog en lag enkele dagen in het ziekenhuis. De politie greep in en arresteerde verschillende daders. Voorzitter Faruk Koca nam zijn ontslag en de Turkse hoogste competitie werd stilgelegd om het geweld op de Turkse velden aan te pakken.

Club Brugge en tweede keer Duivels

Meler floot eerder één wedstrijd van de Rode Duivels. In 2021 was hij de scheidsrechter voor de WK-kwalificatiematch tegen Estland in het Koning Boudewijnstadion. Deze keer staat er een pak meer op het spel.

De Turk is ook een bekende van Club Brugge in een recent verleden. In maart 2023 floot hij de achtste finales van de Champions League tussen Club Brugge en Benfica. Nog niet zo lang geleden was hij ook verantwoordelijk voor de terugmatch in de halve finale van de Conference League tegen Fiorentina. Daarin greep Blauw-Zwart net naast een historische finaleplek.

Een goede ref?

Meest recent

België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

5
5
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

241
241
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

87
87
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

113
113
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

166
166
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

115
115
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

81
81
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

45
45
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

354
354
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

83
83
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

560
560
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

276
276
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

108
108
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

124
124
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

424
424
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

97
97
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

338
338
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

803
803
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

46
46
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

302
302
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

61
61
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

300
300
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

90
90
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

297
297
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

45
45

Meer sportnieuws