Rode Duivels krijgen veelbesproken ref tegen Slowakije

704 stemmen
Rode Duivels krijgen veelbesproken ref tegen Slowakije

Maandag staat de eerste groepswedstrijd van de Rode Duivels op het EK in Duitsland op het programma. Slowakije is de tegenstander van dienst en de scheidsrechter is inmiddels bekendgemaakt.

Het Nieuwsblad laat weten dat de veelbesproken Turkse ref Halil Umut Meler is aangeduid als de arbiter voor de EK-clash in Groep E van maandag. Daar nemen de Rode Duivels het op tegen Slowakije.

LEES OOK: WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Veelbesproken ref

Meler kwam vorig jaar uitvoerig in het nieuws wanneer hij in Turkije werd neergeslagen. Tijdens de Turkse competitiewedstrijd tussen Ankaragücü en Rizespor ging het volledig mis. De voorzitter van de thuisploeg mepte Meler neer en de ref kreeg ook nog enkele schoppen te verduren.

De Turkse ref had een bloeding in zijn linkeroog en lag enkele dagen in het ziekenhuis. De politie greep in en arresteerde verschillende daders. Voorzitter Faruk Koca nam zijn ontslag en de Turkse hoogste competitie werd stilgelegd om het geweld op de Turkse velden aan te pakken.

Club Brugge en tweede keer Duivels

Meler floot eerder één wedstrijd van de Rode Duivels. In 2021 was hij de scheidsrechter voor de WK-kwalificatiematch tegen Estland in het Koning Boudewijnstadion. Deze keer staat er een pak meer op het spel.

De Turk is ook een bekende van Club Brugge in een recent verleden. In maart 2023 floot hij de achtste finales van de Champions League tussen Club Brugge en Benfica. Nog niet zo lang geleden was hij ook verantwoordelijk voor de terugmatch in de halve finale van de Conference League tegen Fiorentina. Daarin greep Blauw-Zwart net naast een historische finaleplek.

Een goede ref?

Meest recent

Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

1
1
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

69
69
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

104
104
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

51
51
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

200
200
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

145
145
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

318
318
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

363
363
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

84
84
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

194
194
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

120
120
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

89
89
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

192
192
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

299
299
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

420
420
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

196
196
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

594
594
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

66
66
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

388
388
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

266
266
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

399
399
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

279
279
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

187
187
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

240
240
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

193
193

Meer sportnieuws