Rode Duivels krijgen veelbesproken ref tegen Slowakije

door
Rode Duivels krijgen veelbesproken ref tegen Slowakije

Maandag staat de eerste groepswedstrijd van de Rode Duivels op het EK in Duitsland op het programma. Slowakije is de tegenstander van dienst en de scheidsrechter is inmiddels bekendgemaakt.

Het Nieuwsblad laat weten dat de veelbesproken Turkse ref Halil Umut Meler is aangeduid als de arbiter voor de EK-clash in Groep E van maandag. Daar nemen de Rode Duivels het op tegen Slowakije.

LEES OOK: Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Veelbesproken ref

Meler kwam vorig jaar uitvoerig in het nieuws wanneer hij in Turkije werd neergeslagen. Tijdens de Turkse competitiewedstrijd tussen Ankaragücü en Rizespor ging het volledig mis. De voorzitter van de thuisploeg mepte Meler neer en de ref kreeg ook nog enkele schoppen te verduren.

De Turkse ref had een bloeding in zijn linkeroog en lag enkele dagen in het ziekenhuis. De politie greep in en arresteerde verschillende daders. Voorzitter Faruk Koca nam zijn ontslag en de Turkse hoogste competitie werd stilgelegd om het geweld op de Turkse velden aan te pakken.

Club Brugge en tweede keer Duivels

Meler floot eerder één wedstrijd van de Rode Duivels. In 2021 was hij de scheidsrechter voor de WK-kwalificatiematch tegen Estland in het Koning Boudewijnstadion. Deze keer staat er een pak meer op het spel.

De Turk is ook een bekende van Club Brugge in een recent verleden. In maart 2023 floot hij de achtste finales van de Champions League tussen Club Brugge en Benfica. Nog niet zo lang geleden was hij ook verantwoordelijk voor de terugmatch in de halve finale van de Conference League tegen Fiorentina. Daarin greep Blauw-Zwart net naast een historische finaleplek.

Een goede ref?

Meest recent

'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

0
0
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

53
53
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

152
152
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

126
126
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

149
149
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

27
27
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

32
32
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

560
560
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

649
649
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

94
94
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

282
282
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

342
342
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

451
451
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

357
357
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

338
338
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

487
487
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

394
394
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

431
431
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

223
223
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

124
124
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

353
353
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

175
175
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

231
231
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

192
192

Meer sportnieuws