UItblinker stuurt Italië waarschuwing: "Zal beter moeten"

stemmen
UItblinker stuurt Italië waarschuwing:

Drie jaar geleden kroonde Italië zich nog tot veler verbazing tot Europees kampioen, maar de verwachting is in principe niet dat de Squadra Azzurra die stunt nog eens zal kunnen herhalen. Een aantal andere landen worden hoger ingeschat, maar de Italianen zijn zaterdag wel goed aan hun toernooi begonnen.

Ze lieten in hun openingspartij geen steek vallen tegen Albanië, al moesten ze toch even slikken. Al in de openingsminuut kwamen ze op achterstand, maar die wisten de Italianen snel weer uit. Na iets meer dan een kwartier stonden ze zelfs alweer op voorsprong dankzij goals van Bastoni en Barella.

Italië net als in EK-finale vroeg achter

Daarna doofde de wedstrijd een beetje uit, al bleef Italië doorlopend wel de betere ploeg. Al bij al konden ze zo tevreden zijn. Al was Federico Chiesa, die door de UEFA uitgeroepen werd tot Man van de Match, toch nog behoorlijk kritisch voor zijn ploeg.

"Ik kreeg tijdens de wedstrijd flashbacks naar de EK-finale tegen Engeland", verklaarde hij aan Sky Sport Italia. "Tegen Engeland domineerden we de wedstrijd na de achterstand, net als nu tegen Albanië."

Tegen Spanje moet het beter

"Het vroege doelpunt heeft ons wakker geschud. We gingen daarna gelijk in de aanval en we hadden nog meer goals moeten maken. Tegen het einde van de wedstrijd werd het nog even spannend", besloot Chiesa zijn analyse nog. Op het einde kwam Albanië nog eens dicht bij de gelijkmaker.

Daarin ziet Chiesa meteen hét werkpunt van Italië. "Daarin moeten we verbetering gaan tonen: een wedstrijd die we domineren ook voortijdig beslissen. Toch is dit een goede start. Over vijf dagen treffen we Spanje, een geweldig team", weet hij.

Zal Italië tegen Spanje nog beter voor de dag komen?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

142
142
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

139
139
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

546
546
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

139
139
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

393
393
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

41
41
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

477
477
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

253
253
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

240
240
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

138
138
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1262
1262
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

106
106
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

326
326
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

196
196
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

251
251
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

201
201
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

217
217
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

514
514
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

919
919
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

711
711
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

277
277
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

155
155
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

244
244

Meer sportnieuws