UItblinker stuurt Italië waarschuwing: "Zal beter moeten"

95 stemmen
UItblinker stuurt Italië waarschuwing:

Drie jaar geleden kroonde Italië zich nog tot veler verbazing tot Europees kampioen, maar de verwachting is in principe niet dat de Squadra Azzurra die stunt nog eens zal kunnen herhalen. Een aantal andere landen worden hoger ingeschat, maar de Italianen zijn zaterdag wel goed aan hun toernooi begonnen.

Ze lieten in hun openingspartij geen steek vallen tegen Albanië, al moesten ze toch even slikken. Al in de openingsminuut kwamen ze op achterstand, maar die wisten de Italianen snel weer uit. Na iets meer dan een kwartier stonden ze zelfs alweer op voorsprong dankzij goals van Bastoni en Barella.

Italië net als in EK-finale vroeg achter

Daarna doofde de wedstrijd een beetje uit, al bleef Italië doorlopend wel de betere ploeg. Al bij al konden ze zo tevreden zijn. Al was Federico Chiesa, die door de UEFA uitgeroepen werd tot Man van de Match, toch nog behoorlijk kritisch voor zijn ploeg.

"Ik kreeg tijdens de wedstrijd flashbacks naar de EK-finale tegen Engeland", verklaarde hij aan Sky Sport Italia. "Tegen Engeland domineerden we de wedstrijd na de achterstand, net als nu tegen Albanië."

Tegen Spanje moet het beter

"Het vroege doelpunt heeft ons wakker geschud. We gingen daarna gelijk in de aanval en we hadden nog meer goals moeten maken. Tegen het einde van de wedstrijd werd het nog even spannend", besloot Chiesa zijn analyse nog. Op het einde kwam Albanië nog eens dicht bij de gelijkmaker.

Daarin ziet Chiesa meteen hét werkpunt van Italië. "Daarin moeten we verbetering gaan tonen: een wedstrijd die we domineren ook voortijdig beslissen. Toch is dit een goede start. Over vijf dagen treffen we Spanje, een geweldig team", weet hij.

Zal Italië tegen Spanje nog beter voor de dag komen?

Meest recent

Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

15
15
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

171
171
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

12
12
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

40
40
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

54
54
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

229
229
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

62
62
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

180
180
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

178
178
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

551
551
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

227
227
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

465
465
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

38
38
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

93
93
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

125
125
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

27
27
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

79
79
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

596
596
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

218
218
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

311
311
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

72
72
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

95
95

Meer sportnieuws