Topfavorieten aan zet: Mbappé en Kane spreken over EK-kansen

door
Topfavorieten aan zet: Mbappé en Kane spreken over EK-kansen

Na de eerste volledige EK-dag kunnen we vaststellen dat de toplanden voorlopig geen steken laten vallen. Duitsland, Spanje en Italië zijn er allemaal in geslaagd om hun opener te winnen. Maar de grootste favorieten zijn pas in de komende dagen aan zet. Engeland opent zondag zijn toernooi tegen Servië, Frankrijk begint maandag tegen Oostenrijk.

Mbappé ziet Frankrijk als favoriet

De voorbije dagen maakten ze zich bij Les Bleus wel zorgen. Er stonden immers vraagtekens achter Kylian Mbappé, want de steraanvaller kon de voorbije dagen enkel individueel trainen. Maar uiteindelijk kunnen de Fransen opgelucht ademhalen, want zaterdag trainde hij weer met de groep.

Meteen sprak hij zich ook uit over zijn EK-ambities. "We gaan ons niet wegsteken. Wij horen bij de ploegen die kunnen winnen", maakte hij duidelijk aan TF1. "Onze status van favoriet is er één die geldt op papier. Maar voetbal is geen papier. Favoriet zijn is goed, maar winnen is nog beter."

Kane wil eindelijk eerste prijs

Ook Engeland droomt echter van de Europese titel zijn. Dat zou vooral een opsteker zijn voor Harry Kane, want de 30-jarige spits wacht nog altijd op de eerste trofee in zijn carrière. Hij trok vorige zomer naar Bayern München om zijn prijzenkast te vullen, maar uitgerekend dit seizoen bleef de Duitse grootmacht voor de eerste keer in meer dan een decennium achter met lege handen.

"Persoonlijk heb ik nog geen trofeeën gewonnen, maar ik ben vastberadener dan ooit", stelde Kane zaterdag echter op zijn persconferentie. "We maken een goede kans op de eindzege, maar hebben nog veel werk voor de boeg. We beseffen dat we een van de favorieten zijn."

Wie zal Europees kampioen worden?

Meest recent

Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

4
4
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

15
15
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

36
36
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

31
31
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

182
182
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

138
138
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

43
43
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

138
138
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

42
42
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

130
130
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

80
80
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

343
343
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

192
192
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

520
520
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

423
423
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

51
51
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

386
386
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

137
137
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

62
62
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

122
122
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

106
106
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

384
384
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

252
252
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

306
306
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

209
209

Meer sportnieuws