Topfavorieten aan zet: Mbappé en Kane spreken over EK-kansen

door
Topfavorieten aan zet: Mbappé en Kane spreken over EK-kansen

Na de eerste volledige EK-dag kunnen we vaststellen dat de toplanden voorlopig geen steken laten vallen. Duitsland, Spanje en Italië zijn er allemaal in geslaagd om hun opener te winnen. Maar de grootste favorieten zijn pas in de komende dagen aan zet. Engeland opent zondag zijn toernooi tegen Servië, Frankrijk begint maandag tegen Oostenrijk.

LEES OOK: Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Mbappé ziet Frankrijk als favoriet

De voorbije dagen maakten ze zich bij Les Bleus wel zorgen. Er stonden immers vraagtekens achter Kylian Mbappé, want de steraanvaller kon de voorbije dagen enkel individueel trainen. Maar uiteindelijk kunnen de Fransen opgelucht ademhalen, want zaterdag trainde hij weer met de groep.

Meteen sprak hij zich ook uit over zijn EK-ambities. "We gaan ons niet wegsteken. Wij horen bij de ploegen die kunnen winnen", maakte hij duidelijk aan TF1. "Onze status van favoriet is er één die geldt op papier. Maar voetbal is geen papier. Favoriet zijn is goed, maar winnen is nog beter."

Kane wil eindelijk eerste prijs

Ook Engeland droomt echter van de Europese titel zijn. Dat zou vooral een opsteker zijn voor Harry Kane, want de 30-jarige spits wacht nog altijd op de eerste trofee in zijn carrière. Hij trok vorige zomer naar Bayern München om zijn prijzenkast te vullen, maar uitgerekend dit seizoen bleef de Duitse grootmacht voor de eerste keer in meer dan een decennium achter met lege handen.

"Persoonlijk heb ik nog geen trofeeën gewonnen, maar ik ben vastberadener dan ooit", stelde Kane zaterdag echter op zijn persconferentie. "We maken een goede kans op de eindzege, maar hebben nog veel werk voor de boeg. We beseffen dat we een van de favorieten zijn."

Wie zal Europees kampioen worden?

Meest recent

Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

9
9
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

50
50
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

88
88
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

90
90
'Afscheid na 89 duels: Kompany stuurt international door'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

29
29
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

178
178
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

310
310
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

61
61
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

115
115
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

141
141
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

423
423
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

334
334
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

233
233
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

248
248
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

213
213
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

144
144
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

158
158
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

68
68
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

200
200
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

467
467
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

441
441
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

316
316
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

151
151
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

477
477
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

100
100

Meer sportnieuws