Italië komt historische goal te boven en wint ook EK-opener

62 stemmen
Italië komt historische goal te boven en wint ook EK-opener

De toplanden laten tot dusver geen steken vallen op het EK. Na Duitsland en Spanje heeft nu ook titelverdediger Italië zijn openingsmatch gewonnen. De Squadra Azzurra werd wel even opgeschrikt door een historische goal van Albanië, maar zette de scheve situatie snel helemaal recht.

De match begon immers dramatisch voor de Italianen. Na amper 23 seconden keken ze immers al tegen een achterstand aan. Dimarco speelde dramatisch in en Bajrami nam het cadeau dankbaar in. Hij zorgde daarmee voor het snelste doelpunt ooit op een EK-eindronde.

Italië zet scheve situatie snel recht

Italië bleek desondanks niet van slag te zijn. Het sloeg bliksemsnel terug, want al na tien minuten kwam het weer langszij. Bij een kort genomen hoekschop stond Bastoni vrij aan de tweede paal en de verdediger van Internazionale kopte de bal netjes tegen de touwen.

Amper enkele minuten daarna kwamen de Italianen al op voorsprong. Deze keer viel de bal voor de voeten van Barella en de middenvelder knalde zijn tiende goal als international binnen. Ook in de rest van de eerste helft bleef Italië de betere ploeg en het had nog een derde keer kunnen scoren. Frattesi trof echter de paal.

Albanië in slot nog bijna langszij

In de tweede helft zakte het niveau een beetje en bleven de kansen uit. Italië hield desondanks wel makkelijk stand, al liep het in de slotminuut bijna toch nog fout. Manaj kreeg plots een uitstekende schietkans, maar de vingertoppen van Donnarumma duwden de bal uiteindelijk nog net voorbij de paal.

Italië gaat daardoor na de openingsspeeldag samen met Spanje aan de leiding in groep B. Donderdag staan de twee favorieten in de poule tegenover elkaar in een absolute topaffiche.

Mag Italië tevreden zijn over zijn openingsmatch?

Meest recent

Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

110
110
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

36
36
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

160
160
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

235
235
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

907
907
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

387
387
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

133
133
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

173
173
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

641
641
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

443
443
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

253
253
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

21
21
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

107
107
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

182
182
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

51
51
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

71
71
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

57
57
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

80
80
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

82
82
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

136
136
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

456
456
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

107
107
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

164
164
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

108
108
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

573
573

Meer sportnieuws