Italië komt historische goal te boven en wint ook EK-opener

door
Italië komt historische goal te boven en wint ook EK-opener

De toplanden laten tot dusver geen steken vallen op het EK. Na Duitsland en Spanje heeft nu ook titelverdediger Italië zijn openingsmatch gewonnen. De Squadra Azzurra werd wel even opgeschrikt door een historische goal van Albanië, maar zette de scheve situatie snel helemaal recht.

De match begon immers dramatisch voor de Italianen. Na amper 23 seconden keken ze immers al tegen een achterstand aan. Dimarco speelde dramatisch in en Bajrami nam het cadeau dankbaar in. Hij zorgde daarmee voor het snelste doelpunt ooit op een EK-eindronde.

Italië zet scheve situatie snel recht

Italië bleek desondanks niet van slag te zijn. Het sloeg bliksemsnel terug, want al na tien minuten kwam het weer langszij. Bij een kort genomen hoekschop stond Bastoni vrij aan de tweede paal en de verdediger van Internazionale kopte de bal netjes tegen de touwen.

Amper enkele minuten daarna kwamen de Italianen al op voorsprong. Deze keer viel de bal voor de voeten van Barella en de middenvelder knalde zijn tiende goal als international binnen. Ook in de rest van de eerste helft bleef Italië de betere ploeg en het had nog een derde keer kunnen scoren. Frattesi trof echter de paal.

Albanië in slot nog bijna langszij

In de tweede helft zakte het niveau een beetje en bleven de kansen uit. Italië hield desondanks wel makkelijk stand, al liep het in de slotminuut bijna toch nog fout. Manaj kreeg plots een uitstekende schietkans, maar de vingertoppen van Donnarumma duwden de bal uiteindelijk nog net voorbij de paal.

Italië gaat daardoor na de openingsspeeldag samen met Spanje aan de leiding in groep B. Donderdag staan de twee favorieten in de poule tegenover elkaar in een absolute topaffiche.

Mag Italië tevreden zijn over zijn openingsmatch?

Meest recent

'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

36
36
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

79
79
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

36
36
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

41
41
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

61
61
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

203
203
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

140
140
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

254
254
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

535
535
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

392
392
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

194
194
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

306
306
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

194
194
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

493
493
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

236
236
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

170
170
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

42
42
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

170
170
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

395
395
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

109
109
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

385
385
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

78
78
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

1118
1118
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

565
565

Meer sportnieuws