Italië komt historische goal te boven en wint ook EK-opener

door
Italië komt historische goal te boven en wint ook EK-opener

De toplanden laten tot dusver geen steken vallen op het EK. Na Duitsland en Spanje heeft nu ook titelverdediger Italië zijn openingsmatch gewonnen. De Squadra Azzurra werd wel even opgeschrikt door een historische goal van Albanië, maar zette de scheve situatie snel helemaal recht.

De match begon immers dramatisch voor de Italianen. Na amper 23 seconden keken ze immers al tegen een achterstand aan. Dimarco speelde dramatisch in en Bajrami nam het cadeau dankbaar in. Hij zorgde daarmee voor het snelste doelpunt ooit op een EK-eindronde.

LEES OOK: Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

Italië zet scheve situatie snel recht

Italië bleek desondanks niet van slag te zijn. Het sloeg bliksemsnel terug, want al na tien minuten kwam het weer langszij. Bij een kort genomen hoekschop stond Bastoni vrij aan de tweede paal en de verdediger van Internazionale kopte de bal netjes tegen de touwen.

Amper enkele minuten daarna kwamen de Italianen al op voorsprong. Deze keer viel de bal voor de voeten van Barella en de middenvelder knalde zijn tiende goal als international binnen. Ook in de rest van de eerste helft bleef Italië de betere ploeg en het had nog een derde keer kunnen scoren. Frattesi trof echter de paal.

Albanië in slot nog bijna langszij

In de tweede helft zakte het niveau een beetje en bleven de kansen uit. Italië hield desondanks wel makkelijk stand, al liep het in de slotminuut bijna toch nog fout. Manaj kreeg plots een uitstekende schietkans, maar de vingertoppen van Donnarumma duwden de bal uiteindelijk nog net voorbij de paal.

Italië gaat daardoor na de openingsspeeldag samen met Spanje aan de leiding in groep B. Donderdag staan de twee favorieten in de poule tegenover elkaar in een absolute topaffiche.

Mag Italië tevreden zijn over zijn openingsmatch?

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

63
63
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

22
22
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

58
58
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

21
21
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

128
128
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

109
109
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

132
132
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

44
44
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

55
55
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

586
586
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

320
320
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

555
555
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

430
430
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

307
307
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

131
131
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

117
117
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

371
371
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

189
189
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

295
295
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

363
363
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

52
52
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

126
126
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

213
213
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

658
658
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

184
184

Meer sportnieuws