Italië komt historische goal te boven en wint ook EK-opener

door
Italië komt historische goal te boven en wint ook EK-opener

De toplanden laten tot dusver geen steken vallen op het EK. Na Duitsland en Spanje heeft nu ook titelverdediger Italië zijn openingsmatch gewonnen. De Squadra Azzurra werd wel even opgeschrikt door een historische goal van Albanië, maar zette de scheve situatie snel helemaal recht.

De match begon immers dramatisch voor de Italianen. Na amper 23 seconden keken ze immers al tegen een achterstand aan. Dimarco speelde dramatisch in en Bajrami nam het cadeau dankbaar in. Hij zorgde daarmee voor het snelste doelpunt ooit op een EK-eindronde.

LEES OOK: Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Italië zet scheve situatie snel recht

Italië bleek desondanks niet van slag te zijn. Het sloeg bliksemsnel terug, want al na tien minuten kwam het weer langszij. Bij een kort genomen hoekschop stond Bastoni vrij aan de tweede paal en de verdediger van Internazionale kopte de bal netjes tegen de touwen.

Amper enkele minuten daarna kwamen de Italianen al op voorsprong. Deze keer viel de bal voor de voeten van Barella en de middenvelder knalde zijn tiende goal als international binnen. Ook in de rest van de eerste helft bleef Italië de betere ploeg en het had nog een derde keer kunnen scoren. Frattesi trof echter de paal.

Albanië in slot nog bijna langszij

In de tweede helft zakte het niveau een beetje en bleven de kansen uit. Italië hield desondanks wel makkelijk stand, al liep het in de slotminuut bijna toch nog fout. Manaj kreeg plots een uitstekende schietkans, maar de vingertoppen van Donnarumma duwden de bal uiteindelijk nog net voorbij de paal.

Italië gaat daardoor na de openingsspeeldag samen met Spanje aan de leiding in groep B. Donderdag staan de twee favorieten in de poule tegenover elkaar in een absolute topaffiche.

Mag Italië tevreden zijn over zijn openingsmatch?

Meest recent

Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

17
17
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

25
25
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

51
51
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

79
79
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

12
12
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

258
258
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

60
60
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

183
183
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

199
199
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

237
237
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

228
228
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

276
276
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

193
193
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

538
538
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

146
146
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

282
282
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

208
208
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

169
169
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

402
402
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

159
159
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

161
161
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

78
78
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

210
210
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

413
413

Meer sportnieuws