Nieuwe topfavoriet op EK? "Ze mogen dromen"

door
Nieuwe topfavoriet op EK?

Het EK in Duitsland is helemaal begonnen. Het is nog wachten tot met Frankrijk en Engeland de twee allergrootste favorieten in actie komen, maar intussen hebben ook enkele andere toplanden zich al getoond. Het gastland vernederde vrijdag Schotland met 5-1 en ook Spanje maakte zaterdag indruk.

La Roja veegde in de vooravond de vloer aan met Kroatië, anderhalf jaar geleden nochtans nog halvefinalist op het WK in Qatar. Tegen een ontketend Spanje bleken ze echter kansloos. Vooral in de eerste helft vlamden de Spanjaarden en halfweg stond de 3-0-eindstand al op het scorebord.

LEES OOK: WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

Spanje maakt grote indruk

De 16-jarige sensatie Lamine Yamal speelde zich daarbij nogmaals in de kijker - en dat als jongste speler ooit op een EK. Maar de Man van de Match was Fabian Ruiz, nochtans lang niet de grootste vedette in de selectie. De middenvelder van PSG was met een goal en een assist echter de uitblinker.

Maar vooral was het collectief een sterke prestatie en dat zorgt dat ze in Spanje hun ploeg nu al als topfavoriet zien. "Na drie kwartier was Spanje al favoriet om dit EK te winnen", jubelde Marca bijvoorbeeld.

Gebombardeerd tot topfavoriet

Ook andere media waren vol lof. "Spanje nodigt uit om te dromen", klonk het bij El Pais. "La Roja presenteerde zijn kandidatuur tegen een van de meest competitieve tegenstanders van het afgelopen decennium. De laatste keer dat Spanje zo overtuigend aan een EK begon, was in 2008. Toen won de ploeg uiteindelijk de trofee na een finale tegen Duitsland."

Spanje is dus uitstekend aan het toernooi begonnen. Binnen enkele dagen volgt echter een tweede grote test, want donderdag treffen ze titelverdediger Italië. In hun laatste groepsmatch nemen ze het vervolgens ook nog op tegen Albanië.

Is dit Spanje de topfavoriet op het EK?

Meest recent

Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

0
0
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

46
46
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

58
58
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

67
67
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

231
231
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

438
438
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

174
174
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

23
23
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

76
76
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

75
75
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

100
100
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

332
332
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

53
53
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

467
467
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

273
273
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

387
387
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

35
35
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

38
38
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

80
80
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

137
137
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

78
78
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

483
483
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

175
175
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

356
356

Meer sportnieuws