Nieuwe topfavoriet op EK? "Ze mogen dromen"

89 stemmen
Nieuwe topfavoriet op EK?

Het EK in Duitsland is helemaal begonnen. Het is nog wachten tot met Frankrijk en Engeland de twee allergrootste favorieten in actie komen, maar intussen hebben ook enkele andere toplanden zich al getoond. Het gastland vernederde vrijdag Schotland met 5-1 en ook Spanje maakte zaterdag indruk.

La Roja veegde in de vooravond de vloer aan met Kroatië, anderhalf jaar geleden nochtans nog halvefinalist op het WK in Qatar. Tegen een ontketend Spanje bleken ze echter kansloos. Vooral in de eerste helft vlamden de Spanjaarden en halfweg stond de 3-0-eindstand al op het scorebord.

LEES OOK: Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Spanje maakt grote indruk

De 16-jarige sensatie Lamine Yamal speelde zich daarbij nogmaals in de kijker - en dat als jongste speler ooit op een EK. Maar de Man van de Match was Fabian Ruiz, nochtans lang niet de grootste vedette in de selectie. De middenvelder van PSG was met een goal en een assist echter de uitblinker.

Maar vooral was het collectief een sterke prestatie en dat zorgt dat ze in Spanje hun ploeg nu al als topfavoriet zien. "Na drie kwartier was Spanje al favoriet om dit EK te winnen", jubelde Marca bijvoorbeeld.

Gebombardeerd tot topfavoriet

Ook andere media waren vol lof. "Spanje nodigt uit om te dromen", klonk het bij El Pais. "La Roja presenteerde zijn kandidatuur tegen een van de meest competitieve tegenstanders van het afgelopen decennium. De laatste keer dat Spanje zo overtuigend aan een EK begon, was in 2008. Toen won de ploeg uiteindelijk de trofee na een finale tegen Duitsland."

Spanje is dus uitstekend aan het toernooi begonnen. Binnen enkele dagen volgt echter een tweede grote test, want donderdag treffen ze titelverdediger Italië. In hun laatste groepsmatch nemen ze het vervolgens ook nog op tegen Albanië.

Is dit Spanje de topfavoriet op het EK?

Meest recent

Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

2
2
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

31
31
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

25
25
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

119
119
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

169
169
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

84
84
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

90
90
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

240
240
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

28
28
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

142
142
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

84
84
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

351
351
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

315
315
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

537
537
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

567
567
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

259
259
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

376
376
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

234
234
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

288
288
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

169
169
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

587
587
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

226
226
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

367
367
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

416
416
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

304
304

Meer sportnieuws