Anderlecht verandert shirtsponsor: 'Controversiële keuze'

door
Anderlecht verandert shirtsponsor: 'Controversiële keuze'

Eerder kwam het nieuws al naar buiten dat Club Brugge een nieuwe shirtsponsorsamenwerking aangaat met Castore. Nu wordt onthuld dat ook Anderlecht een nieuwe shirtsponsor heeft.

La Dernière Heure laat weten dat komend seizoen Napoleon Games op het borst van Anderlecht zal prijken. Het gokkantoor is een grote speler in het Belgische onlinewedden. Het mikt vooral op sportweddenschappen.

LEES OOK: Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Controversie

Er is al veel ophef en controversie geweest over gokreclame in de voetbal- en sportwereld. Een verbod op reclame voor gokken is dan ook op komst. Dat is een flinke financiële klap voor verschillende Belgische eersteklassers. Dus ook voor Anderlecht dat de samenwerking met Napoleon Games verderzet en nog even optimaal wil profiteren.

In plaats van op de mouwen zal het gokkantoor vooraan op het shirt te zien zijn. Vanaf 1 januari 2025 zal Napoleon Games echter naar de rug van de tenue verdwijnen. 

Vreemde regeling

Vanaf 1 januari 2025 geldt namelijk een nieuwe wet dat er geen reclame meer mag gemaakt worden voor kansspelen op televisie of radio. Voor shirtsponsors wordt er nog een en ander getolereerd tot december 2027.

Anderlecht profiteert aldus van een hiaat in de wetgeving. In het verleden waren Generale Bank (tussen 1981 en 2000), Banque Fortis en BNP Paribas Fortis (tussen 2000 en 2020) de shirtsponsors. Ook DVV en Candriam (tussen 2020 en 2024) prijkten al op het paarswitte tenue.

Een goede samenwerking voor Anderlecht?

Meest recent

'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

6
6
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

108
108
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

120
120
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

120
120
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

136
136
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

42
42
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

130
130
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

85
85
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

226
226
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

404
404
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

258
258
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

230
230
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

181
181
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

313
313
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

291
291
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

123
123
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

370
370
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

87
87
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

312
312
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

123
123
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

82
82
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

204
204
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

232
232
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

530
530

Meer sportnieuws