'Anderlecht doet bod, FC Barcelona springt in de dans'

946 stemmen
'Anderlecht doet bod, FC Barcelona springt in de dans'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars hebben een jong talent op de radar, maar volgens het Spaanse Sport is FC Barcelona ook zeer gecharmeerd. Wie gaat de strijd winnen?

LEES OOK: 'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

Anderlecht doet Oduro voorstel

Anderlecht wil David Oduro graag naar Brussel halen. De Belgische recordkampioen zou de 18-jarige Ghanese linksachter bij de A-kern willen halen, terwijl hij bij FC Barcelona voor het tweede elftal zou uitkomen. Al zou het ook niet verbazen als hij vooral bij RSCA Futures minuten zou maken. Paars-Wit heeft volgens Sport de speler daadwerkelijk een voorstel gedaan. Oduro staat al een tijdje op de radar van heel wat topclubs. Bij RSCA heeft Mikkel Hemmersam een stevig netwerk in Afrika.

Bayer Leverkusen en Chelsea volgen hem ook. Hij ging bij heel wat Europese topclubs proefdraaien en ze kwamen steevast onder de indruk van zijn kracht, snelheid en technisch vermogen. Oduro werd op 12 juni 18 jaar en kan dus een contract tekenen. De voorkeur zou bij FC Barcelona liggen, maar het zou nog enkele weken duren vooraleer er duidelijkheid komt. Bij Anderlecht hebben ze wel wat versterking nodig op de linksachter. 

Anderlecht kan flankverdediger gebruiken

Ludwig Augustinsson willen ze graag houden, maar die transfer sleept aan. Dan is er nog Moussa N’Diaye. De jonge linksachter stagneert wat en is vooral positioneel nog niet klaar voor een titelkandidaat in België. Al gelooft men bij Anderlecht wel in zijn talent.

Pikant detail: vorig jaar wist Anderlecht Tudor Mendel voor de neus van FC Barcelona weg te halen bij Chelsea. De flankaanvaller kende een moeizaam eerste jaar bij RSCA Futures.

Gaat RSCA hem kunnen strikken?

Meest recent

"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

2
2
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

60
60
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

61
61
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

38
38
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

98
98
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

301
301
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

32
32
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

311
311
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

86
86
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

270
270
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

150
150
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

329
329
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

436
436
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

440
440
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

102
102
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

524
524
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

183
183
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

57
57
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

635
635
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

312
312
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

316
316
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

519
519
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

209
209
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

101
101

Meer sportnieuws