Hoe Saoedi-Arabië ook zijn impact heeft op het EK 2024

door
Hoe Saoedi-Arabië ook zijn impact heeft op het EK 2024

Geld is het allerbelangrijkste in het voetbal. Dat is nu eenmaal de realiteit anno 2024. De vele transfers naar Saoedi-Arabië zijn daar een duidelijke uiting van. Op het EK blijkt dat de Saoedi’s Europa toch echt wel angst inboezemen.

LEES OOK: Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

15 spelers uit Saoedi-Arabië

De competitie in Saoedi-Arabië is zeker niet van het niveau van een Europese topcompetitie, ook al willen veel spelers dat de media doen laten geloven. Het niveau is daar minder, maar zeker wel degelijk. Zij sturen voor het EK 2024 15 spelers naar Europa. 

Daarmee behoren ze al tot de subtop van het aantal spelers dat een land uitstuurt naar het EK. Op het vorige EK waren er dat nog 0 voor Saoedi-Arabie. België telt 13 spelers op het EK. 

Cristiano Ronaldo & co

De Saoedi’s sturen heel wat grote namen. Bij EK-favorieten zoals Portugal (Cristiano Ronaldo), Frankrijk (N’Golo Kanté) en Spanje (Aymeric Laporte) lopen er spelers rond uit de Saoedische competitie. Dat is ook het geval bij outsiders voor de eindzege zoals Kroatië (Marcelo Brozovic), Servië (Aleksandar Mitrovic en Sergej Milinkovic-Savic), Nederland (Georgino Wijnaldum) en België (Yannick Carrasco en Koen Casteels).

Kleinere voetballanden zoals Schotland (Jack Hendry), Roemenië (Nicolae Stanciu en Andrei Burca), Turkije (Merih Demiral) en Georgië (Solomon Kvirkelia) hebben ook spelers uit die competitie in hun rangen. De verwachting is dat dit aantal de komende jaren nog gaat stijgen. Saoedi-Arabië lijkt (voorlopig) geen luchtbel die snel uit elkaar gaat spatten zoals in China.

CR

Zal dit enkel gaan toenemen de komende jaren?

Meest recent

'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

55
55
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

54
54
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

242
242
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

254
254
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

222
222
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

50
50
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

83
83
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

663
663
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

495
495
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

241
241
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

316
316
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

809
809
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

331
331
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

321
321
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

410
410
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

178
178
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

162
162
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

94
94
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

301
301
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

306
306
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

72
72
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

472
472
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

405
405
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

578
578
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

97
97

Meer sportnieuws