Hoe Saoedi-Arabië ook zijn impact heeft op het EK 2024

door
Hoe Saoedi-Arabië ook zijn impact heeft op het EK 2024

Geld is het allerbelangrijkste in het voetbal. Dat is nu eenmaal de realiteit anno 2024. De vele transfers naar Saoedi-Arabië zijn daar een duidelijke uiting van. Op het EK blijkt dat de Saoedi’s Europa toch echt wel angst inboezemen.

15 spelers uit Saoedi-Arabië

De competitie in Saoedi-Arabië is zeker niet van het niveau van een Europese topcompetitie, ook al willen veel spelers dat de media doen laten geloven. Het niveau is daar minder, maar zeker wel degelijk. Zij sturen voor het EK 2024 15 spelers naar Europa. 

Daarmee behoren ze al tot de subtop van het aantal spelers dat een land uitstuurt naar het EK. Op het vorige EK waren er dat nog 0 voor Saoedi-Arabie. België telt 13 spelers op het EK. 

Cristiano Ronaldo & co

De Saoedi’s sturen heel wat grote namen. Bij EK-favorieten zoals Portugal (Cristiano Ronaldo), Frankrijk (N’Golo Kanté) en Spanje (Aymeric Laporte) lopen er spelers rond uit de Saoedische competitie. Dat is ook het geval bij outsiders voor de eindzege zoals Kroatië (Marcelo Brozovic), Servië (Aleksandar Mitrovic en Sergej Milinkovic-Savic), Nederland (Georgino Wijnaldum) en België (Yannick Carrasco en Koen Casteels).

Kleinere voetballanden zoals Schotland (Jack Hendry), Roemenië (Nicolae Stanciu en Andrei Burca), Turkije (Merih Demiral) en Georgië (Solomon Kvirkelia) hebben ook spelers uit die competitie in hun rangen. De verwachting is dat dit aantal de komende jaren nog gaat stijgen. Saoedi-Arabië lijkt (voorlopig) geen luchtbel die snel uit elkaar gaat spatten zoals in China.

CR

Zal dit enkel gaan toenemen de komende jaren?

Meest recent

'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

11
11
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

38
38
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

13
13
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

164
164
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

40
40
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

121
121
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

136
136
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

70
70
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

87
87
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

74
74
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

61
61
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

310
310
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

300
300
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

242
242
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

57
57
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

63
63
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

57
57
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

278
278
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

483
483
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

185
185
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

125
125
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

265
265
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

582
582
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

465
465

Meer sportnieuws