‘Straffe kost: Club Brugge stort zich op dikke JPL-toptransfer’

3311 stemmen
‘Straffe kost: Club Brugge stort zich op dikke JPL-toptransfer’

Sint-Truiden blonk vorig seizoen uit onder leiding van Thorsten Fink, waarbij Mathias Delorge (19) opviel als de draaischijf en de metronoom van de ploeg. De jonge middenvelder bewees zich als een onmisbare schakel dankzij zijn balvastheid, inzicht, kracht in duels, slimme positiekeuzes en uitstekende passing.

Dankzij zijn ontwikkeling onder Fink, wordt Delorge zelfs gezien als een mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels. Clubs zoals Eintracht Frankfurt, Borussia Mönchengladbach, en teams uit Spanje, Italië en Nederland volgen hem op de voet. Belgische clubs als KRC Genk, Antwerp FC en Club Brugge tonen ook interesse.

Ondanks zijn loyaliteit aan STVV, lijkt een vertrek onvermijdelijk. Club Brugge heeft al contact opgenomen met zijn entourage om hem te overtuigen.

LEES OOK: ‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Delorge schittert dankzij Thorsten Fink

Sint-Truiden was vorig seizoen een lust voor het oog. Onder leiding van Thorsten Fink zagen we een mooie mix van lokale talenten en Japanse spelers op Stayen. Een van die lokale talenten die schitterde, was Mathias Delorge (19).

Vorig seizoen was Delorge niet weg te denken uit de basisopstelling van Fink. Tijdens de voorbereiding stond Fink voor de uitdaging dat hij geen echte nummer zes had, en Delorge kreeg de kans om zich op die positie te bewijzen.

Het jeugdproduct heeft echter laten zien dat hij veel meer was dan een depanneur. Op de eerste speeldag tegen Standard liet hij meteen zijn kwaliteiten zien. “Als die jongen elke week zo gaat spelen, krijgt niemand hem uit de ploeg”, dixit Fink.

Delorge maakte indruk met zijn balvastheid, brede kijk op het spel, kracht in de duels, slimme positiekeuzes op het middenveld en uitstekende passing.

Delorge is dé draaischijf en metronoom van STVV

In de daaropvolgende wedstrijden heeft Mathias Delorge zonder schroom zijn uitstekende kwaliteiten bevestigd. Hij combineert een uitstekend overzicht met techniek, uithoudingsvermogen en grinta, en voegt daar strakke passes en heerlijke crosspasses aan toe.

De tweevoetige Delorge bewaart de rust in de ploeg, is altijd aanspeelbaar, beweegt slim tussen de linies, draagt bij aan de opbouw, en toont klasse en vista. Hij is sterk in het balbezit als in de recuperatie, en heeft een grote actieradius.

Hij dicht veel gaten en hij is niet bang om vuile meters te maken. De jonge speler zet de Truiense lijnen uit en profileert zich als een leider. Het Belang van Limburg omschreef Delorge niet voor niets als dé draaischijf en de metronoom van Sint-Truiden.

“Hij is een groot talent”, zei STVV-voorzitter Takayuki Tateishi.

Delorge staat zelfs op de radar van Tedesco 

Mathias Delorge leerde elke dag van Thorsten Fink, die tijdens zijn eigen spelerscarrière ook een uitstekende defensieve middenvelder was, onder meer bij Bayern München en de Duitse nationale ploeg.

Kristof Liberloo, chef Sport bij Het Belang van Limburg, ziet Delorge zelfs als een mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels. “Domenico Tedesco vermeldde al eens dat hij Matte Smets een interessante speler vindt. De Belgische bondscoach mag Mathias Delorge daar intussen zonder twijfel aan toevoegen.”

Jacky Mathijssen plaatste Mathias Delorge op de derde plaats in zijn top drie voor de Belofte van het Jaar, waarbij Arthur Vermeeren en Bilal El Khannouss de eerste twee posities innamen.

Er wordt hard getrokken aan de mouw van Delorge

Het is een publiek geheim dat er aan de mouw van Delorge getrokken wordt en hij wordt stilaan onhoudbaar voor de Limburgers. “Delorge houdt van STVV, maar toch voorspellen we dat ook voor hem de lokroep te groot zal worden”, aldus Het Belang van Limburg.

“Ik weet niet wat de toekomst brengt, maar dat er veel te gebeuren staat is wel zeker”, zei Delorge zelf over zijn toekomst. Voor Delorge was er in januari concrete interesse van Eintracht Frankfurt, terwijl ook Borussia Mönchengladbach belangstelling toonde.

Bovendien volgen clubs uit Spanje en Italië zijn ontwikkeling op de voet, net als Feyenoord.

Club Brugge neemt contact met Delorge’s entourage om hem te overtuigen

In België werd gesuggereerd dat KRC Genk en Antwerp FC vorige winter interesse hadden in Mathias Delorge, terwijl Het Belang van Limburg opmerkte dat Club Brugge hem goed kent vanwege zijn jongere broer Lucas, die actief is bij de jeugd van blauw-zwart.

Voor Delorge staat echter het sportieve project voorop, en daarom wilde hij in januari niet vertrekken bij Sint-Truiden.

“Op mijn leeftijd is het vooral cruciaal om ervaring op te doen en wedstrijden te spelen. Ik zou het vreselijk vinden om ergens op de bank te moeten gaan zitten,” zei hij in Het Belang van Limburg.

Nu een vertrek van Delorge onvermijdelijk is geworden bij Sint-Truiden, hebben KRC Genk, AA Gent en Club Brugge zich stevig bij de geïnteresseerde clubs gevoegd. Volgens Sacha Tavolieri heeft Club Brugge zelfs al contact opgenomen om Delorge en zijn entourage te overtuigen.

Club Brugge moet Delorge halen

Meest recent

Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

11
11
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

50
50
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

30
30
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

94
94
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

41
41
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

40
40
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

49
49
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

53
53
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

87
87
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

68
68
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

174
174
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

101
101
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

488
488
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

122
122
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

555
555
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

513
513
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

65
65
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

199
199
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

343
343
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

259
259
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

172
172
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

366
366
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

60
60
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

99
99
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

57
57

Meer sportnieuws