‘Straffe kost: Club Brugge stort zich op dikke JPL-toptransfer’

door
‘Straffe kost: Club Brugge stort zich op dikke JPL-toptransfer’

Sint-Truiden blonk vorig seizoen uit onder leiding van Thorsten Fink, waarbij Mathias Delorge (19) opviel als de draaischijf en de metronoom van de ploeg. De jonge middenvelder bewees zich als een onmisbare schakel dankzij zijn balvastheid, inzicht, kracht in duels, slimme positiekeuzes en uitstekende passing.

Dankzij zijn ontwikkeling onder Fink, wordt Delorge zelfs gezien als een mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels. Clubs zoals Eintracht Frankfurt, Borussia Mönchengladbach, en teams uit Spanje, Italië en Nederland volgen hem op de voet. Belgische clubs als KRC Genk, Antwerp FC en Club Brugge tonen ook interesse.

Ondanks zijn loyaliteit aan STVV, lijkt een vertrek onvermijdelijk. Club Brugge heeft al contact opgenomen met zijn entourage om hem te overtuigen.

LEES OOK: ‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Delorge schittert dankzij Thorsten Fink

Sint-Truiden was vorig seizoen een lust voor het oog. Onder leiding van Thorsten Fink zagen we een mooie mix van lokale talenten en Japanse spelers op Stayen. Een van die lokale talenten die schitterde, was Mathias Delorge (19).

Vorig seizoen was Delorge niet weg te denken uit de basisopstelling van Fink. Tijdens de voorbereiding stond Fink voor de uitdaging dat hij geen echte nummer zes had, en Delorge kreeg de kans om zich op die positie te bewijzen.

Het jeugdproduct heeft echter laten zien dat hij veel meer was dan een depanneur. Op de eerste speeldag tegen Standard liet hij meteen zijn kwaliteiten zien. “Als die jongen elke week zo gaat spelen, krijgt niemand hem uit de ploeg”, dixit Fink.

Delorge maakte indruk met zijn balvastheid, brede kijk op het spel, kracht in de duels, slimme positiekeuzes op het middenveld en uitstekende passing.

Delorge is dé draaischijf en metronoom van STVV

In de daaropvolgende wedstrijden heeft Mathias Delorge zonder schroom zijn uitstekende kwaliteiten bevestigd. Hij combineert een uitstekend overzicht met techniek, uithoudingsvermogen en grinta, en voegt daar strakke passes en heerlijke crosspasses aan toe.

De tweevoetige Delorge bewaart de rust in de ploeg, is altijd aanspeelbaar, beweegt slim tussen de linies, draagt bij aan de opbouw, en toont klasse en vista. Hij is sterk in het balbezit als in de recuperatie, en heeft een grote actieradius.

Hij dicht veel gaten en hij is niet bang om vuile meters te maken. De jonge speler zet de Truiense lijnen uit en profileert zich als een leider. Het Belang van Limburg omschreef Delorge niet voor niets als dé draaischijf en de metronoom van Sint-Truiden.

“Hij is een groot talent”, zei STVV-voorzitter Takayuki Tateishi.

Delorge staat zelfs op de radar van Tedesco 

Mathias Delorge leerde elke dag van Thorsten Fink, die tijdens zijn eigen spelerscarrière ook een uitstekende defensieve middenvelder was, onder meer bij Bayern München en de Duitse nationale ploeg.

Kristof Liberloo, chef Sport bij Het Belang van Limburg, ziet Delorge zelfs als een mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels. “Domenico Tedesco vermeldde al eens dat hij Matte Smets een interessante speler vindt. De Belgische bondscoach mag Mathias Delorge daar intussen zonder twijfel aan toevoegen.”

Jacky Mathijssen plaatste Mathias Delorge op de derde plaats in zijn top drie voor de Belofte van het Jaar, waarbij Arthur Vermeeren en Bilal El Khannouss de eerste twee posities innamen.

Er wordt hard getrokken aan de mouw van Delorge

Het is een publiek geheim dat er aan de mouw van Delorge getrokken wordt en hij wordt stilaan onhoudbaar voor de Limburgers. “Delorge houdt van STVV, maar toch voorspellen we dat ook voor hem de lokroep te groot zal worden”, aldus Het Belang van Limburg.

“Ik weet niet wat de toekomst brengt, maar dat er veel te gebeuren staat is wel zeker”, zei Delorge zelf over zijn toekomst. Voor Delorge was er in januari concrete interesse van Eintracht Frankfurt, terwijl ook Borussia Mönchengladbach belangstelling toonde.

Bovendien volgen clubs uit Spanje en Italië zijn ontwikkeling op de voet, net als Feyenoord.

Club Brugge neemt contact met Delorge’s entourage om hem te overtuigen

In België werd gesuggereerd dat KRC Genk en Antwerp FC vorige winter interesse hadden in Mathias Delorge, terwijl Het Belang van Limburg opmerkte dat Club Brugge hem goed kent vanwege zijn jongere broer Lucas, die actief is bij de jeugd van blauw-zwart.

Voor Delorge staat echter het sportieve project voorop, en daarom wilde hij in januari niet vertrekken bij Sint-Truiden.

“Op mijn leeftijd is het vooral cruciaal om ervaring op te doen en wedstrijden te spelen. Ik zou het vreselijk vinden om ergens op de bank te moeten gaan zitten,” zei hij in Het Belang van Limburg.

Nu een vertrek van Delorge onvermijdelijk is geworden bij Sint-Truiden, hebben KRC Genk, AA Gent en Club Brugge zich stevig bij de geïnteresseerde clubs gevoegd. Volgens Sacha Tavolieri heeft Club Brugge zelfs al contact opgenomen om Delorge en zijn entourage te overtuigen.

Club Brugge moet Delorge halen

Meest recent

Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

19
19
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

107
107
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

127
127
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

62
62
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

526
526
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

201
201
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

95
95
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

91
91
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

241
241
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

116
116
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

30
30
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

163
163
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

85
85
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

334
334
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

347
347
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

47
47
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

775
775
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

368
368
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

42
42
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

520
520
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

47
47
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

133
133
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

336
336
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

142
142
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

205
205

Meer sportnieuws