‘Straffe kost: Club Brugge stort zich op dikke JPL-toptransfer’

3311 stemmen
‘Straffe kost: Club Brugge stort zich op dikke JPL-toptransfer’

Sint-Truiden blonk vorig seizoen uit onder leiding van Thorsten Fink, waarbij Mathias Delorge (19) opviel als de draaischijf en de metronoom van de ploeg. De jonge middenvelder bewees zich als een onmisbare schakel dankzij zijn balvastheid, inzicht, kracht in duels, slimme positiekeuzes en uitstekende passing.

Dankzij zijn ontwikkeling onder Fink, wordt Delorge zelfs gezien als een mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels. Clubs zoals Eintracht Frankfurt, Borussia Mönchengladbach, en teams uit Spanje, Italië en Nederland volgen hem op de voet. Belgische clubs als KRC Genk, Antwerp FC en Club Brugge tonen ook interesse.

Ondanks zijn loyaliteit aan STVV, lijkt een vertrek onvermijdelijk. Club Brugge heeft al contact opgenomen met zijn entourage om hem te overtuigen.

LEES OOK: Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Delorge schittert dankzij Thorsten Fink

Sint-Truiden was vorig seizoen een lust voor het oog. Onder leiding van Thorsten Fink zagen we een mooie mix van lokale talenten en Japanse spelers op Stayen. Een van die lokale talenten die schitterde, was Mathias Delorge (19).

Vorig seizoen was Delorge niet weg te denken uit de basisopstelling van Fink. Tijdens de voorbereiding stond Fink voor de uitdaging dat hij geen echte nummer zes had, en Delorge kreeg de kans om zich op die positie te bewijzen.

Het jeugdproduct heeft echter laten zien dat hij veel meer was dan een depanneur. Op de eerste speeldag tegen Standard liet hij meteen zijn kwaliteiten zien. “Als die jongen elke week zo gaat spelen, krijgt niemand hem uit de ploeg”, dixit Fink.

Delorge maakte indruk met zijn balvastheid, brede kijk op het spel, kracht in de duels, slimme positiekeuzes op het middenveld en uitstekende passing.

Delorge is dé draaischijf en metronoom van STVV

In de daaropvolgende wedstrijden heeft Mathias Delorge zonder schroom zijn uitstekende kwaliteiten bevestigd. Hij combineert een uitstekend overzicht met techniek, uithoudingsvermogen en grinta, en voegt daar strakke passes en heerlijke crosspasses aan toe.

De tweevoetige Delorge bewaart de rust in de ploeg, is altijd aanspeelbaar, beweegt slim tussen de linies, draagt bij aan de opbouw, en toont klasse en vista. Hij is sterk in het balbezit als in de recuperatie, en heeft een grote actieradius.

Hij dicht veel gaten en hij is niet bang om vuile meters te maken. De jonge speler zet de Truiense lijnen uit en profileert zich als een leider. Het Belang van Limburg omschreef Delorge niet voor niets als dé draaischijf en de metronoom van Sint-Truiden.

“Hij is een groot talent”, zei STVV-voorzitter Takayuki Tateishi.

Delorge staat zelfs op de radar van Tedesco 

Mathias Delorge leerde elke dag van Thorsten Fink, die tijdens zijn eigen spelerscarrière ook een uitstekende defensieve middenvelder was, onder meer bij Bayern München en de Duitse nationale ploeg.

Kristof Liberloo, chef Sport bij Het Belang van Limburg, ziet Delorge zelfs als een mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels. “Domenico Tedesco vermeldde al eens dat hij Matte Smets een interessante speler vindt. De Belgische bondscoach mag Mathias Delorge daar intussen zonder twijfel aan toevoegen.”

Jacky Mathijssen plaatste Mathias Delorge op de derde plaats in zijn top drie voor de Belofte van het Jaar, waarbij Arthur Vermeeren en Bilal El Khannouss de eerste twee posities innamen.

Er wordt hard getrokken aan de mouw van Delorge

Het is een publiek geheim dat er aan de mouw van Delorge getrokken wordt en hij wordt stilaan onhoudbaar voor de Limburgers. “Delorge houdt van STVV, maar toch voorspellen we dat ook voor hem de lokroep te groot zal worden”, aldus Het Belang van Limburg.

“Ik weet niet wat de toekomst brengt, maar dat er veel te gebeuren staat is wel zeker”, zei Delorge zelf over zijn toekomst. Voor Delorge was er in januari concrete interesse van Eintracht Frankfurt, terwijl ook Borussia Mönchengladbach belangstelling toonde.

Bovendien volgen clubs uit Spanje en Italië zijn ontwikkeling op de voet, net als Feyenoord.

Club Brugge neemt contact met Delorge’s entourage om hem te overtuigen

In België werd gesuggereerd dat KRC Genk en Antwerp FC vorige winter interesse hadden in Mathias Delorge, terwijl Het Belang van Limburg opmerkte dat Club Brugge hem goed kent vanwege zijn jongere broer Lucas, die actief is bij de jeugd van blauw-zwart.

Voor Delorge staat echter het sportieve project voorop, en daarom wilde hij in januari niet vertrekken bij Sint-Truiden.

“Op mijn leeftijd is het vooral cruciaal om ervaring op te doen en wedstrijden te spelen. Ik zou het vreselijk vinden om ergens op de bank te moeten gaan zitten,” zei hij in Het Belang van Limburg.

Nu een vertrek van Delorge onvermijdelijk is geworden bij Sint-Truiden, hebben KRC Genk, AA Gent en Club Brugge zich stevig bij de geïnteresseerde clubs gevoegd. Volgens Sacha Tavolieri heeft Club Brugge zelfs al contact opgenomen om Delorge en zijn entourage te overtuigen.

Club Brugge moet Delorge halen

Meest recent

Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

10
10
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

14
14
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

103
103
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

24
24
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

46
46
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

95
95
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

95
95
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

90
90
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

310
310
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

328
328
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

108
108
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

153
153
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

97
97
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

504
504
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

188
188
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

213
213
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

54
54
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

167
167
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

78
78
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

83
83
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

209
209
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

94
94
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

218
218
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

414
414
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

361
361

Meer sportnieuws