‘Straffe kost: Club Brugge stort zich op dikke JPL-toptransfer’

door
‘Straffe kost: Club Brugge stort zich op dikke JPL-toptransfer’

Sint-Truiden blonk vorig seizoen uit onder leiding van Thorsten Fink, waarbij Mathias Delorge (19) opviel als de draaischijf en de metronoom van de ploeg. De jonge middenvelder bewees zich als een onmisbare schakel dankzij zijn balvastheid, inzicht, kracht in duels, slimme positiekeuzes en uitstekende passing.

Dankzij zijn ontwikkeling onder Fink, wordt Delorge zelfs gezien als een mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels. Clubs zoals Eintracht Frankfurt, Borussia Mönchengladbach, en teams uit Spanje, Italië en Nederland volgen hem op de voet. Belgische clubs als KRC Genk, Antwerp FC en Club Brugge tonen ook interesse.

Ondanks zijn loyaliteit aan STVV, lijkt een vertrek onvermijdelijk. Club Brugge heeft al contact opgenomen met zijn entourage om hem te overtuigen.

LEES OOK: Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

Delorge schittert dankzij Thorsten Fink

Sint-Truiden was vorig seizoen een lust voor het oog. Onder leiding van Thorsten Fink zagen we een mooie mix van lokale talenten en Japanse spelers op Stayen. Een van die lokale talenten die schitterde, was Mathias Delorge (19).

Vorig seizoen was Delorge niet weg te denken uit de basisopstelling van Fink. Tijdens de voorbereiding stond Fink voor de uitdaging dat hij geen echte nummer zes had, en Delorge kreeg de kans om zich op die positie te bewijzen.

Het jeugdproduct heeft echter laten zien dat hij veel meer was dan een depanneur. Op de eerste speeldag tegen Standard liet hij meteen zijn kwaliteiten zien. “Als die jongen elke week zo gaat spelen, krijgt niemand hem uit de ploeg”, dixit Fink.

Delorge maakte indruk met zijn balvastheid, brede kijk op het spel, kracht in de duels, slimme positiekeuzes op het middenveld en uitstekende passing.

Delorge is dé draaischijf en metronoom van STVV

In de daaropvolgende wedstrijden heeft Mathias Delorge zonder schroom zijn uitstekende kwaliteiten bevestigd. Hij combineert een uitstekend overzicht met techniek, uithoudingsvermogen en grinta, en voegt daar strakke passes en heerlijke crosspasses aan toe.

De tweevoetige Delorge bewaart de rust in de ploeg, is altijd aanspeelbaar, beweegt slim tussen de linies, draagt bij aan de opbouw, en toont klasse en vista. Hij is sterk in het balbezit als in de recuperatie, en heeft een grote actieradius.

Hij dicht veel gaten en hij is niet bang om vuile meters te maken. De jonge speler zet de Truiense lijnen uit en profileert zich als een leider. Het Belang van Limburg omschreef Delorge niet voor niets als dé draaischijf en de metronoom van Sint-Truiden.

“Hij is een groot talent”, zei STVV-voorzitter Takayuki Tateishi.

Delorge staat zelfs op de radar van Tedesco 

Mathias Delorge leerde elke dag van Thorsten Fink, die tijdens zijn eigen spelerscarrière ook een uitstekende defensieve middenvelder was, onder meer bij Bayern München en de Duitse nationale ploeg.

Kristof Liberloo, chef Sport bij Het Belang van Limburg, ziet Delorge zelfs als een mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels. “Domenico Tedesco vermeldde al eens dat hij Matte Smets een interessante speler vindt. De Belgische bondscoach mag Mathias Delorge daar intussen zonder twijfel aan toevoegen.”

Jacky Mathijssen plaatste Mathias Delorge op de derde plaats in zijn top drie voor de Belofte van het Jaar, waarbij Arthur Vermeeren en Bilal El Khannouss de eerste twee posities innamen.

Er wordt hard getrokken aan de mouw van Delorge

Het is een publiek geheim dat er aan de mouw van Delorge getrokken wordt en hij wordt stilaan onhoudbaar voor de Limburgers. “Delorge houdt van STVV, maar toch voorspellen we dat ook voor hem de lokroep te groot zal worden”, aldus Het Belang van Limburg.

“Ik weet niet wat de toekomst brengt, maar dat er veel te gebeuren staat is wel zeker”, zei Delorge zelf over zijn toekomst. Voor Delorge was er in januari concrete interesse van Eintracht Frankfurt, terwijl ook Borussia Mönchengladbach belangstelling toonde.

Bovendien volgen clubs uit Spanje en Italië zijn ontwikkeling op de voet, net als Feyenoord.

Club Brugge neemt contact met Delorge’s entourage om hem te overtuigen

In België werd gesuggereerd dat KRC Genk en Antwerp FC vorige winter interesse hadden in Mathias Delorge, terwijl Het Belang van Limburg opmerkte dat Club Brugge hem goed kent vanwege zijn jongere broer Lucas, die actief is bij de jeugd van blauw-zwart.

Voor Delorge staat echter het sportieve project voorop, en daarom wilde hij in januari niet vertrekken bij Sint-Truiden.

“Op mijn leeftijd is het vooral cruciaal om ervaring op te doen en wedstrijden te spelen. Ik zou het vreselijk vinden om ergens op de bank te moeten gaan zitten,” zei hij in Het Belang van Limburg.

Nu een vertrek van Delorge onvermijdelijk is geworden bij Sint-Truiden, hebben KRC Genk, AA Gent en Club Brugge zich stevig bij de geïnteresseerde clubs gevoegd. Volgens Sacha Tavolieri heeft Club Brugge zelfs al contact opgenomen om Delorge en zijn entourage te overtuigen.

Club Brugge moet Delorge halen

Meest recent

Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

12
12
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

27
27
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

46
46
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

31
31
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

212
212
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

184
184
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

156
156
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

183
183
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

150
150
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

37
37
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

56
56
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

41
41
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

150
150
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

101
101
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

28
28
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

204
204
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

248
248
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

60
60
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

136
136
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

444
444
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

65
65
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

358
358
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

251
251
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

95
95
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

42
42

Meer sportnieuws