‘Straffe kost: Club Brugge stort zich op dikke JPL-toptransfer’

3311
‘Straffe kost: Club Brugge stort zich op dikke JPL-toptransfer’

Sint-Truiden blonk vorig seizoen uit onder leiding van Thorsten Fink, waarbij Mathias Delorge (19) opviel als de draaischijf en de metronoom van de ploeg. De jonge middenvelder bewees zich als een onmisbare schakel dankzij zijn balvastheid, inzicht, kracht in duels, slimme positiekeuzes en uitstekende passing.

Dankzij zijn ontwikkeling onder Fink, wordt Delorge zelfs gezien als een mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels. Clubs zoals Eintracht Frankfurt, Borussia Mönchengladbach, en teams uit Spanje, Italië en Nederland volgen hem op de voet. Belgische clubs als KRC Genk, Antwerp FC en Club Brugge tonen ook interesse.

Ondanks zijn loyaliteit aan STVV, lijkt een vertrek onvermijdelijk. Club Brugge heeft al contact opgenomen met zijn entourage om hem te overtuigen.

LEES OOK: Straf AA Gent: "Heb hier andere tijden meegemaakt"

Delorge schittert dankzij Thorsten Fink

Sint-Truiden was vorig seizoen een lust voor het oog. Onder leiding van Thorsten Fink zagen we een mooie mix van lokale talenten en Japanse spelers op Stayen. Een van die lokale talenten die schitterde, was Mathias Delorge (19).

Vorig seizoen was Delorge niet weg te denken uit de basisopstelling van Fink. Tijdens de voorbereiding stond Fink voor de uitdaging dat hij geen echte nummer zes had, en Delorge kreeg de kans om zich op die positie te bewijzen.

Het jeugdproduct heeft echter laten zien dat hij veel meer was dan een depanneur. Op de eerste speeldag tegen Standard liet hij meteen zijn kwaliteiten zien. “Als die jongen elke week zo gaat spelen, krijgt niemand hem uit de ploeg”, dixit Fink.

Delorge maakte indruk met zijn balvastheid, brede kijk op het spel, kracht in de duels, slimme positiekeuzes op het middenveld en uitstekende passing.

Delorge is dé draaischijf en metronoom van STVV

In de daaropvolgende wedstrijden heeft Mathias Delorge zonder schroom zijn uitstekende kwaliteiten bevestigd. Hij combineert een uitstekend overzicht met techniek, uithoudingsvermogen en grinta, en voegt daar strakke passes en heerlijke crosspasses aan toe.

De tweevoetige Delorge bewaart de rust in de ploeg, is altijd aanspeelbaar, beweegt slim tussen de linies, draagt bij aan de opbouw, en toont klasse en vista. Hij is sterk in het balbezit als in de recuperatie, en heeft een grote actieradius.

Hij dicht veel gaten en hij is niet bang om vuile meters te maken. De jonge speler zet de Truiense lijnen uit en profileert zich als een leider. Het Belang van Limburg omschreef Delorge niet voor niets als dé draaischijf en de metronoom van Sint-Truiden.

“Hij is een groot talent”, zei STVV-voorzitter Takayuki Tateishi.

Delorge staat zelfs op de radar van Tedesco 

Mathias Delorge leerde elke dag van Thorsten Fink, die tijdens zijn eigen spelerscarrière ook een uitstekende defensieve middenvelder was, onder meer bij Bayern München en de Duitse nationale ploeg.

Kristof Liberloo, chef Sport bij Het Belang van Limburg, ziet Delorge zelfs als een mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels. “Domenico Tedesco vermeldde al eens dat hij Matte Smets een interessante speler vindt. De Belgische bondscoach mag Mathias Delorge daar intussen zonder twijfel aan toevoegen.”

Jacky Mathijssen plaatste Mathias Delorge op de derde plaats in zijn top drie voor de Belofte van het Jaar, waarbij Arthur Vermeeren en Bilal El Khannouss de eerste twee posities innamen.

Er wordt hard getrokken aan de mouw van Delorge

Het is een publiek geheim dat er aan de mouw van Delorge getrokken wordt en hij wordt stilaan onhoudbaar voor de Limburgers. “Delorge houdt van STVV, maar toch voorspellen we dat ook voor hem de lokroep te groot zal worden”, aldus Het Belang van Limburg.

“Ik weet niet wat de toekomst brengt, maar dat er veel te gebeuren staat is wel zeker”, zei Delorge zelf over zijn toekomst. Voor Delorge was er in januari concrete interesse van Eintracht Frankfurt, terwijl ook Borussia Mönchengladbach belangstelling toonde.

Bovendien volgen clubs uit Spanje en Italië zijn ontwikkeling op de voet, net als Feyenoord.

Club Brugge neemt contact met Delorge’s entourage om hem te overtuigen

In België werd gesuggereerd dat KRC Genk en Antwerp FC vorige winter interesse hadden in Mathias Delorge, terwijl Het Belang van Limburg opmerkte dat Club Brugge hem goed kent vanwege zijn jongere broer Lucas, die actief is bij de jeugd van blauw-zwart.

Voor Delorge staat echter het sportieve project voorop, en daarom wilde hij in januari niet vertrekken bij Sint-Truiden.

“Op mijn leeftijd is het vooral cruciaal om ervaring op te doen en wedstrijden te spelen. Ik zou het vreselijk vinden om ergens op de bank te moeten gaan zitten,” zei hij in Het Belang van Limburg.

Nu een vertrek van Delorge onvermijdelijk is geworden bij Sint-Truiden, hebben KRC Genk, AA Gent en Club Brugge zich stevig bij de geïnteresseerde clubs gevoegd. Volgens Sacha Tavolieri heeft Club Brugge zelfs al contact opgenomen om Delorge en zijn entourage te overtuigen.

Club Brugge moet Delorge halen

Meest recent

Grote transferslag AA Gent: "Interesse uit Spanje en Frankrijk"

AA Gent doet het voortreffelijk in België en op het Europese podium. De Buffalo's kenden nog ...

3
3
Antwerp onder hoogspanning: nu al cruciaal weekend

Royal Antwerp FC boekte een 1 op 18 en moet vooral naar onderen kijken. Veel mooie woorden in de ...

7
7
Albert zet Anderlecht stevig onder druk

Het is voor Anderlecht een vervelende week geweest. Vorig weekend won het wel op Cercle Brugge, maar ...

11
11
AA Gent verzekert opvolging met nieuw contract

Voor AA Gent is het seizoen uitstekend begonnen. De Buffalo's boekten donderdag een zege in hun ...

9
9
Mpenza over verrassende Duivel: "Beter dan De Ketelaere"

De Rode Duivels werkten de voorbije weken hun eerste wedstrijden af onder nieuwe bondscoach Mark van ...

111
111
Mourinho verrast: "Als ik Vinicius was, was ik vertrokken"

In Spanje staat Vinicius Junior alweer in het oog van een storm. De Braziliaanse aanvaller kreeg ...

25
25
Boskamp snoeihard voor Anderlecht:"Kan je dat geloven?"

Het is een uitstekende Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, AA Gent en STVV ...

173
173
Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Het was vorige lente toch een verrassing toen in volle titelstrijd bekend raakte dat Dévy ...

75
75
Thorup schuwt risico's: bittere pil voor jonkies Genk

In de competitie schoot KRC Genk bijzonder matig uit de startblokken, en dus kan het zich in de ...

78
78
Leko gooit remmen los: nieuwkomers Club krijgen kans

De stunt tegen Inter moet volgende week een vervolg krijgen tegen Lens, maar eerst moet Club Brugge ...

240
240
Marc Coucke in zee met BV: één foto doet iedereen gissen

Marc Coucke stunt met een bekende BV aan zijn zijde. De ondernemer slaat de handen in elkaar met een ...

23
23
Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

De sensationele stunt van Club Brugge tegen Inter kreeg plots nog een heel ander gezicht. De ...

106
106
Einde verhaal: Bruno dumpt vaste titularis Anderlecht

Amper een paar dagen na de late opdoffer in Zagreb moet RSC Anderlecht straks alweer vol aan de bak ...

324
324
'Club vreest nieuwe Milan-soap: solden op Tresoldi?'

Club Brugge mikte al op een nieuwe recordsom, maar met zijn hattrick tegen Inter heeft Nicolo ...

177
177
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

68
68
Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

60
60
Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

104
104
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

302
302
'Enrique doet Barça pijn: riante som voor wereldkampioen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

103
103
‘Club Brugge heeft nu al spijt van nieuw Vanaken-contract’

Hans Vanaken leek jarenlang onverwoestbaar, maar dat beeld verandert stilaan. Zijn lichaam ...

1137
1137
Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

180
180
Anderlecht onder druk: basisploeg wéér overhoop gesmeten

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

285
285
'Tresoldi op voorpagina: absolute droomtransfer krijgt vorm'

Na zijn huzarenstukje in Milaan, is Nicolo Tresoldi een hot topic geworden in heel Europa. De spits ...

261
261
Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

55
55
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

144
144

Meer sportnieuws