‘Deila kan na ontslag Club Brugge bij nieuwe club beginnen’

1121 stemmen
‘Deila kan na ontslag Club Brugge bij nieuwe club beginnen’

Club Brugge ontsloeg een paar maanden geleden Ronny Deila en vervolgens wist Nicky Hayen Blauw-Zwart naar een nieuwe titel te leiden. Volgens het Zweedse Aftonbladet wacht een nieuwe uitdaging voor de ex-Standard-trainer.

Deila was het kind van de rekening na de mindere prestaties van Club Brugge in de competitie. Het was dan nog wel actief in Europa, maar een titel leek heel ver weg. Na het ontslag van de Noor zorgde een remontada in de Champions Play-Offs alsnog voor een blauwzwarte titel.

LEES OOK: De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

Zweeds avontuur?

Nu wacht een nieuwe uitdaging voor Deila bij het Zweeds AIK. De oefenmeester heeft concurrentie van Olof Mellberg, maar die staat nog onder contract bij Brommapojkarna. Als de voormalige international van Zweden besluit niet te vertrekken zal Deila waarschijnlijk worden aangesteld als nieuwe T1.

AIK ontsloeg afgelopen vrijdag trainer Henning Berg nadat die in clinch ging met het bestuur. ‘Onenigheid over hoe de club in de toekomst moet werken’, klonk het. Mellberg wordt genoemd als topkandidaat omdat hij in het verleden bij AIK heeft gespeeld en een Zweeds icoon is bij de nationale ploeg.

Deila meer ervaring

Toch is het CV van Deila knap te noemen. De Noor zat in het verleden bij Celtic, Vålerenga, Standard en Club Brugge. Bij die laatste werd hij aldus ontslagen na mindere resultaten in de competitie, maar in Europa ging alles nog van een leien dakje.

Bij Standard werd Deila wel op handen gedragen. De oefenmeester zorgde ervoor dat er weer vuur en passie op Sclessin kwam en gezien het beperkte budget behaalde hij ook goede resultaten bij de Rouches.

Vind jij Deila een goede coach?

Meest recent

Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

8
8
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

48
48
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

29
29
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

44
44
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

69
69
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

51
51
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

61
61
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

319
319
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

96
96
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

226
226
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

104
104
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

235
235
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

142
142
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

329
329
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

198
198
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

150
150
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

420
420
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

134
134
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

316
316
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

133
133
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

298
298
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

245
245
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

331
331
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

128
128
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

257
257

Meer sportnieuws