‘Deila kan na ontslag Club Brugge bij nieuwe club beginnen’

door
‘Deila kan na ontslag Club Brugge bij nieuwe club beginnen’

Club Brugge ontsloeg een paar maanden geleden Ronny Deila en vervolgens wist Nicky Hayen Blauw-Zwart naar een nieuwe titel te leiden. Volgens het Zweedse Aftonbladet wacht een nieuwe uitdaging voor de ex-Standard-trainer.

Deila was het kind van de rekening na de mindere prestaties van Club Brugge in de competitie. Het was dan nog wel actief in Europa, maar een titel leek heel ver weg. Na het ontslag van de Noor zorgde een remontada in de Champions Play-Offs alsnog voor een blauwzwarte titel.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

Zweeds avontuur?

Nu wacht een nieuwe uitdaging voor Deila bij het Zweeds AIK. De oefenmeester heeft concurrentie van Olof Mellberg, maar die staat nog onder contract bij Brommapojkarna. Als de voormalige international van Zweden besluit niet te vertrekken zal Deila waarschijnlijk worden aangesteld als nieuwe T1.

AIK ontsloeg afgelopen vrijdag trainer Henning Berg nadat die in clinch ging met het bestuur. ‘Onenigheid over hoe de club in de toekomst moet werken’, klonk het. Mellberg wordt genoemd als topkandidaat omdat hij in het verleden bij AIK heeft gespeeld en een Zweeds icoon is bij de nationale ploeg.

Deila meer ervaring

Toch is het CV van Deila knap te noemen. De Noor zat in het verleden bij Celtic, Vålerenga, Standard en Club Brugge. Bij die laatste werd hij aldus ontslagen na mindere resultaten in de competitie, maar in Europa ging alles nog van een leien dakje.

Bij Standard werd Deila wel op handen gedragen. De oefenmeester zorgde ervoor dat er weer vuur en passie op Sclessin kwam en gezien het beperkte budget behaalde hij ook goede resultaten bij de Rouches.

Vind jij Deila een goede coach?

Meest recent

'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

20
20
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

210
210
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

60
60
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

30
30
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

289
289
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

99
99
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

106
106
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

271
271
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

81
81
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

99
99
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

150
150
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

36
36
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

180
180
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

218
218
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

79
79
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1134
1134
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

142
142
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

334
334
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

405
405
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

257
257
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

328
328
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

126
126
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

94
94
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

575
575
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

91
91

Meer sportnieuws