'Smets heeft keuze tussen Genk en Anderlecht gemaakt'

door
'Smets heeft keuze tussen Genk en Anderlecht gemaakt'

STVV deed de Belgische voetballiefhebber het voorbije seizoen enkele nieuwe talenten ontdekken en zij zijn deze zomer grof wild op de transfermarkt. Jarne Steuckers trok al naar KRC Genk en ook Mathias Delorge is zeer gegeerd, maar vooral rond Matte Smets ontspon zich de voorbije weken een stevige soap.

De 20-jarige verdediger stuurde in januari al AA Gent wandelen en ook deze zomer werd er weer stevig getrokken aan de mouw van de Jonge Duivel. De voorbije dagen was duidelijk geworden dat vier clubs naar zijn hand dingen: KRC Genk, Anderlecht, Watford en Stade Reims.

LEES OOK: Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Smets kiest voor Genk

Vrijdagochtend was al duidelijk geworden dat Smets de twee buitenlandse clubs wandelen gestuurd had en dat hij de voorkeur gaf aan een Belgische transfer. Dat betekende dat hij nog maar één knoop moest doorhakken: die tussen Genk en Anderlecht. Dat zou hij nu ook gedaan hebben.

Zowel Het Laatste Nieuws als Het Belang van Limburg melden immers dat Smets voor Genk gekozen zou hebben. Bij Anderlecht kon hij wel Europees spelen, maar doorslaggevend was naar verluidt dat hij zich in Genk in een vertrouwde omgeving verder zou kunnen ontwikkelen.

Contract voor vier jaar ligt klaar

Smets was in de jeugd immers al acht jaar bij Genk actief en bovendien komt hij er straks ook trainer Thorsten Fink opnieuw tegen. Dat betekent dat hij ook opnieuw aan de slag kan in een bekend tactisch systeem, want de Duitser zal zijn 3-4-3 van bij STVV wellicht ook in Genk hanteren.

Het is nu enkel nog wachten op de officiële bevestiging van de transfer. Die zou wel nog even op zich kunnen laten wachten, want de laatste formaliteiten moeten nog afgerond worden. Er ligt voor Smets in de Cegeka Arena een vierjarig contract klaar, Genk betaalt 2,25 miljoen euro voor zijn komst.

Heeft Smets de goede keuze gemaakt?

Meest recent

Zetterberg over overlijden De Boeck: "Ben er niet goed van"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

29
29
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

59
59
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

49
49
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

78
78
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

133
133
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

55
55
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

201
201
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

254
254
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

396
396
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

104
104
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

221
221
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

185
185
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

316
316
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

359
359
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

75
75
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

783
783
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

401
401
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

571
571
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

156
156
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

555
555
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1283
1283
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

351
351

Meer sportnieuws