'Smets heeft keuze tussen Genk en Anderlecht gemaakt'

door
'Smets heeft keuze tussen Genk en Anderlecht gemaakt'

STVV deed de Belgische voetballiefhebber het voorbije seizoen enkele nieuwe talenten ontdekken en zij zijn deze zomer grof wild op de transfermarkt. Jarne Steuckers trok al naar KRC Genk en ook Mathias Delorge is zeer gegeerd, maar vooral rond Matte Smets ontspon zich de voorbije weken een stevige soap.

De 20-jarige verdediger stuurde in januari al AA Gent wandelen en ook deze zomer werd er weer stevig getrokken aan de mouw van de Jonge Duivel. De voorbije dagen was duidelijk geworden dat vier clubs naar zijn hand dingen: KRC Genk, Anderlecht, Watford en Stade Reims.

LEES OOK: Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Smets kiest voor Genk

Vrijdagochtend was al duidelijk geworden dat Smets de twee buitenlandse clubs wandelen gestuurd had en dat hij de voorkeur gaf aan een Belgische transfer. Dat betekende dat hij nog maar één knoop moest doorhakken: die tussen Genk en Anderlecht. Dat zou hij nu ook gedaan hebben.

Zowel Het Laatste Nieuws als Het Belang van Limburg melden immers dat Smets voor Genk gekozen zou hebben. Bij Anderlecht kon hij wel Europees spelen, maar doorslaggevend was naar verluidt dat hij zich in Genk in een vertrouwde omgeving verder zou kunnen ontwikkelen.

Contract voor vier jaar ligt klaar

Smets was in de jeugd immers al acht jaar bij Genk actief en bovendien komt hij er straks ook trainer Thorsten Fink opnieuw tegen. Dat betekent dat hij ook opnieuw aan de slag kan in een bekend tactisch systeem, want de Duitser zal zijn 3-4-3 van bij STVV wellicht ook in Genk hanteren.

Het is nu enkel nog wachten op de officiële bevestiging van de transfer. Die zou wel nog even op zich kunnen laten wachten, want de laatste formaliteiten moeten nog afgerond worden. Er ligt voor Smets in de Cegeka Arena een vierjarig contract klaar, Genk betaalt 2,25 miljoen euro voor zijn komst.

Heeft Smets de goede keuze gemaakt?

Meest recent

Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

3
3
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

10
10
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

81
81
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

210
210
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

220
220
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

110
110
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

208
208
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

259
259
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

449
449
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

428
428
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

68
68
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

339
339
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

246
246
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

297
297
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

324
324
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

239
239
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

555
555
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

680
680
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

482
482
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

265
265
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

121
121
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

663
663
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

375
375
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

406
406
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

446
446

Meer sportnieuws