'Smets heeft keuze tussen Genk en Anderlecht gemaakt'

door
'Smets heeft keuze tussen Genk en Anderlecht gemaakt'

STVV deed de Belgische voetballiefhebber het voorbije seizoen enkele nieuwe talenten ontdekken en zij zijn deze zomer grof wild op de transfermarkt. Jarne Steuckers trok al naar KRC Genk en ook Mathias Delorge is zeer gegeerd, maar vooral rond Matte Smets ontspon zich de voorbije weken een stevige soap.

De 20-jarige verdediger stuurde in januari al AA Gent wandelen en ook deze zomer werd er weer stevig getrokken aan de mouw van de Jonge Duivel. De voorbije dagen was duidelijk geworden dat vier clubs naar zijn hand dingen: KRC Genk, Anderlecht, Watford en Stade Reims.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Smets kiest voor Genk

Vrijdagochtend was al duidelijk geworden dat Smets de twee buitenlandse clubs wandelen gestuurd had en dat hij de voorkeur gaf aan een Belgische transfer. Dat betekende dat hij nog maar één knoop moest doorhakken: die tussen Genk en Anderlecht. Dat zou hij nu ook gedaan hebben.

Zowel Het Laatste Nieuws als Het Belang van Limburg melden immers dat Smets voor Genk gekozen zou hebben. Bij Anderlecht kon hij wel Europees spelen, maar doorslaggevend was naar verluidt dat hij zich in Genk in een vertrouwde omgeving verder zou kunnen ontwikkelen.

Contract voor vier jaar ligt klaar

Smets was in de jeugd immers al acht jaar bij Genk actief en bovendien komt hij er straks ook trainer Thorsten Fink opnieuw tegen. Dat betekent dat hij ook opnieuw aan de slag kan in een bekend tactisch systeem, want de Duitser zal zijn 3-4-3 van bij STVV wellicht ook in Genk hanteren.

Het is nu enkel nog wachten op de officiële bevestiging van de transfer. Die zou wel nog even op zich kunnen laten wachten, want de laatste formaliteiten moeten nog afgerond worden. Er ligt voor Smets in de Cegeka Arena een vierjarig contract klaar, Genk betaalt 2,25 miljoen euro voor zijn komst.

Heeft Smets de goede keuze gemaakt?

Meest recent

Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

14
14
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

74
74
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

76
76
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

63
63
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

35
35
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

26
26
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

129
129
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

52
52
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

180
180
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

124
124
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

197
197
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

134
134
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

212
212
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

133
133
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

415
415
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

358
358
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

22
22
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

828
828
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

70
70
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

178
178
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

152
152
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

359
359
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

488
488
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

195
195
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

132
132

Meer sportnieuws