'Smets heeft keuze tussen Genk en Anderlecht gemaakt'

941
'Smets heeft keuze tussen Genk en Anderlecht gemaakt'

STVV deed de Belgische voetballiefhebber het voorbije seizoen enkele nieuwe talenten ontdekken en zij zijn deze zomer grof wild op de transfermarkt. Jarne Steuckers trok al naar KRC Genk en ook Mathias Delorge is zeer gegeerd, maar vooral rond Matte Smets ontspon zich de voorbije weken een stevige soap.

De 20-jarige verdediger stuurde in januari al AA Gent wandelen en ook deze zomer werd er weer stevig getrokken aan de mouw van de Jonge Duivel. De voorbije dagen was duidelijk geworden dat vier clubs naar zijn hand dingen: KRC Genk, Anderlecht, Watford en Stade Reims.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

Smets kiest voor Genk

Vrijdagochtend was al duidelijk geworden dat Smets de twee buitenlandse clubs wandelen gestuurd had en dat hij de voorkeur gaf aan een Belgische transfer. Dat betekende dat hij nog maar één knoop moest doorhakken: die tussen Genk en Anderlecht. Dat zou hij nu ook gedaan hebben.

Zowel Het Laatste Nieuws als Het Belang van Limburg melden immers dat Smets voor Genk gekozen zou hebben. Bij Anderlecht kon hij wel Europees spelen, maar doorslaggevend was naar verluidt dat hij zich in Genk in een vertrouwde omgeving verder zou kunnen ontwikkelen.

Contract voor vier jaar ligt klaar

Smets was in de jeugd immers al acht jaar bij Genk actief en bovendien komt hij er straks ook trainer Thorsten Fink opnieuw tegen. Dat betekent dat hij ook opnieuw aan de slag kan in een bekend tactisch systeem, want de Duitser zal zijn 3-4-3 van bij STVV wellicht ook in Genk hanteren.

Het is nu enkel nog wachten op de officiële bevestiging van de transfer. Die zou wel nog even op zich kunnen laten wachten, want de laatste formaliteiten moeten nog afgerond worden. Er ligt voor Smets in de Cegeka Arena een vierjarig contract klaar, Genk betaalt 2,25 miljoen euro voor zijn komst.

Heeft Smets de goede keuze gemaakt?

Meest recent

‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

5
5
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

13
13
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

55
55
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

25
25
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

109
109
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

141
141
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

180
180
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

93
93
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

279
279
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

313
313
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

376
376
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

165
165
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

109
109
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

297
297
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

91
91
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

1185
1185
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

279
279
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

351
351
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

397
397
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

118
118
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

217
217
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

59
59
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

172
172
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

673
673
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

169
169

Meer sportnieuws