'Smets heeft keuze tussen Genk en Anderlecht gemaakt'

door
'Smets heeft keuze tussen Genk en Anderlecht gemaakt'

STVV deed de Belgische voetballiefhebber het voorbije seizoen enkele nieuwe talenten ontdekken en zij zijn deze zomer grof wild op de transfermarkt. Jarne Steuckers trok al naar KRC Genk en ook Mathias Delorge is zeer gegeerd, maar vooral rond Matte Smets ontspon zich de voorbije weken een stevige soap.

De 20-jarige verdediger stuurde in januari al AA Gent wandelen en ook deze zomer werd er weer stevig getrokken aan de mouw van de Jonge Duivel. De voorbije dagen was duidelijk geworden dat vier clubs naar zijn hand dingen: KRC Genk, Anderlecht, Watford en Stade Reims.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Smets kiest voor Genk

Vrijdagochtend was al duidelijk geworden dat Smets de twee buitenlandse clubs wandelen gestuurd had en dat hij de voorkeur gaf aan een Belgische transfer. Dat betekende dat hij nog maar één knoop moest doorhakken: die tussen Genk en Anderlecht. Dat zou hij nu ook gedaan hebben.

Zowel Het Laatste Nieuws als Het Belang van Limburg melden immers dat Smets voor Genk gekozen zou hebben. Bij Anderlecht kon hij wel Europees spelen, maar doorslaggevend was naar verluidt dat hij zich in Genk in een vertrouwde omgeving verder zou kunnen ontwikkelen.

Contract voor vier jaar ligt klaar

Smets was in de jeugd immers al acht jaar bij Genk actief en bovendien komt hij er straks ook trainer Thorsten Fink opnieuw tegen. Dat betekent dat hij ook opnieuw aan de slag kan in een bekend tactisch systeem, want de Duitser zal zijn 3-4-3 van bij STVV wellicht ook in Genk hanteren.

Het is nu enkel nog wachten op de officiële bevestiging van de transfer. Die zou wel nog even op zich kunnen laten wachten, want de laatste formaliteiten moeten nog afgerond worden. Er ligt voor Smets in de Cegeka Arena een vierjarig contract klaar, Genk betaalt 2,25 miljoen euro voor zijn komst.

Heeft Smets de goede keuze gemaakt?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

14
14
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

11
11
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

91
91
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

66
66
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

99
99
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

141
141
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

176
176
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

9
9
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

305
305
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

51
51
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

149
149
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

208
208
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

52
52
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

190
190
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

240
240
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

119
119
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

155
155
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

67
67
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

526
526
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

47
47
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

310
310
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

454
454
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

485
485

Meer sportnieuws